Wiedźmin 3 - grafika

+
@mejku, a w Dragon Age tego nie ma :whistle:
BioWare jakoś do tego uwagi nie przykłada przez co ich gry mimo, że bardzo dobre to dla mnie nie mają tego czegoś. Poza tym zauważyłem, że ogólnie w grach gdzie świat jest podzielony na mniejsze mapki nie tworzy się płynnego cyklu dobowego czy pogodowego. Nawet w takim W1 nad Wyzimą Klasztorną było niebo zachmurzone a wystarczyło wejść do Wyzimy Handlowej by niebo było błękitne. Mi to tam nie przeszkadzało, bo dzięki temu każda lokacja miała swój klimat.
 
O alchemii też mówią że świetna, a ludzie nadal płaczą bo nie pokazano konkretów. Takie to już forum Niewiernych Tomaszów ;)
Mają się chwalić od samego początku cyklem dobowym, który jest podstawą w takich grach? Ja w ogóle nigdy nie brałem pod uwagę że może być inaczej. Nie wiem jak to się stało, że kwestionujecie element który był w obu poprzednich częściach, w grach które nie miały otwartego świata. To podchodzi pod paranoję.

Jeśli REDzi uznają, że czas pokazać cykl dobowy i pogodowy w Wiedźminie 3 to pokażą.
 
Last edited:
Skąd to się bierze?

W mojej skromnej opinii, z ostatniego gameplaya. Nie wiedzieć czemu, ze świtu nagle zrobiła się na północ. CDPR, odpierając zarzuty dot. rzekomego "kreowania przez PR wizerunku gry, który nie istnieje", odwołało się do fragmentu rozgrywki, twierdząc że na nim powinniśmy opierać swoje sądy.

O ile sam jestem spokojny o grę, o tyle nie dziwią mnie wszelkie wątpliwości, dotyczące aspektów gry, których jak na razie nie widzieliśmy, lub działają inaczej niż się zapowiada.

Masa sprzeczności w informacjach, które dostajemy może nasuwać pytania, czy aby z grą jest wszystko w porządku? Bo przecież jak to jest, że mówi się jedno, a pokazuje drugie?

Jak na razie pozostaje czekać, aż dostaniemy jakieś informacje. Marcin robi co może, żeby nam nieco grę rozjaśnić, ale jestem przekonany, że jest ograniczany odgórnymi poleceniami. "CDPR zawsze słucha głosów fanów, nawet jeśli nie reaguje". Szkoda jedynie, że dostaniemy informacje tak późno, iż ewentualne uwagi nie będą miały sensu.
 
Oczywistym jest, że jakakolwiek by to nie była klątwa, to raczej nie jest na tyle potężna, by ingerować w ruch planet. Czyli należałoby przyjąć, że jest to jakaś iluzja, sztucznie wywołany stan, który w rzeczywistości nie istnieje, ale jest na tyle przekonujący, że wpływa na przemianę wilkołaka. Pozostaje pytanie, dlaczego Geralt bez żadnego zdziwienia przechodzi w jednej sekundzie od pogodnego słonecznego dnia do nocy z księżycem w pełni? Nic, zupełnie, całkowity brak reakcji na zdumiewające przecież zachowanie cyklu dobowego. Bzdurne okrutnie.
Może więc tak po prawdzie cały ten cyrk z klątwą i nocą miał służyć jedynie do ukazania wilkołaka i jego możliwości przed i po zmianie parametrów.
 

Guest 2686910

Guest
Ale właśnie, czy te zmiany na pewno mają miejsce jeśli wyłącznie zwiedzamy, nie wykonując żadnych zadań itp.?
Szczerze mówiąc notatek nie robiłem w trakcie gry, ale wydawało mi się, że tak. Dowodów nie mam.
Marcin Momot mówił że będzie, a wy się dalej zastanawiacie?
Eee, nie chodzi o to, czy będzie, ale jaki będzie z punktu widzenia czysto technicznego. Jak było napisane w tym poście nocnego.

A co do tych, co nazywają mnie malkontentem: haha. Widać, kto rzadko zagląda do tego tematu.
 
@eustachy_J23 jeśli cię to uspokoi to co do systemu pogodowego można być pewnym, że będzie. Można to przecież wywnioskować z wypowiedzi dewów na temat sztormów. "Jeśli widzisz, że idzie sztorm to nie wsiadaj do łodzi" W jaki sposób możesz ocenić jego prawdopodobieństwo? Strzelam, że po sile wiatru (pierwszy trailer) Samo to chyba świadczy, że system pogodowy być musi i nie będzie to wszystko oskryptowane. Musi być losowe.
 
O Pływaniu łodzią też nic nie wiemy poza tym, że będzie a każdy kto widział to mówił że bardzo fajnie zrobione.
 
Czyli Marcin kłamie okrutnie zamiast po prostu tak powiedzieć?
Coż, trudno to powiedzieć ładnie i delikatnie, ale spróbuję.
Ja słowa Marcina, naszego obecnego specjalisty do spraw kontaktów, trzymam zawsze w podwójnym nawiasie. Jego rolą nie jest przekazywanie informacji o grze, ma całkiem inną funkcję i inne są jego zadania. Jak tu zresztą przyjmować za prawdy objawione wypowiedzi Marcina, skoro od samych twórców gry, do których Marcin przecież z tego co mi wiadomo nie należy, dostajemy sprzeczne, błędne albo nieaktualne informacje?
Sytuacja z klątwą, którą poddałem krótkiej analizie, jest głupia w takim wykonaniu. Sensowniej jest przyjąć, że ktoś tam sobie wpisał w edytorze inne cyferki i nagle w miejscu słoneczka zjawił się księżyc, dzięki czemu wilkołak mógł zaprezentować swoje skromne możliwości. A Geralt na cały ten ambaras nie zareagował, bo czegoś takiego nie było w scenariuszu. Tyle.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Ciężko by było.

E: W sumie to bym go nie widział w Wiedźminie. Jest takie... wypłowiałe.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom