Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Za dużej ilości osób się to podoba. Dodam trochę negatywizmu.
Nie podoba mi się. Ale to nie wina samego obrazka, po prostu wszystkie te zabawy photoshopem w swojej naturze skazane są na wyglądanie sztucznie i nieteges. Ot, opinia.
 

Guest 3669645

Guest
Oj tam, taka Inkwizycja ma niemal taką samą kolorystykę jak Wiedźmozord 3.
 
Oj tam, taka Inkwizycja ma niemal taką samą kolorystykę jak Wiedźmozord 3.

Wiedźmolol bul 3 ma bardziej stonowaną i realistyczną kolorystykę.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Wiedźmolol bul 3 ma bardziej stonowaną i realistyczną kolorystykę.
No, ja tam aż tak rażących różnic w kolorach nie widzę (jeśli brać pod uwagę podobne do siebie miejsca i warunki pogodowe). Reszta to kwestia silnika i oświetlenia chyba.
 
Last edited by a moderator:
Te kolory rzeczywiście są przesadzone w DA:I, ale w dużej mierze zależy to od lokacji. Na przykład jak zobaczyłem poniższe screeny, pierwsze co przyszło mi na myśl, to Wiedźmin 3 i Ziemie Niczyje.

A tu jeszcze parę takich stonowanych:
 
@solan7 Dziwnie ci te screeny powchodziły. A niektóre wcale.

Podobnie jak adventus twierdzę, że większych różnic w kolorystyce nie ma, screeny solana to potwierdzają.
Różnice w silniku.

Ciekawe jak bardzo w wiedźminie wpłynie na kolory i atmosferę lokacji pora dnia wraz z pogodą. Liczę na to, że zmiany będą dość bardzo widoczne.
 
Last edited:
No nie wiem dla mnie różnica jest spora. Dragon Age wydaje mi się sztuczny, po prostu sztuczny, kolory mnie nie przekonują w porównaniu do Wiedźmina który wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie. Dragon Age to można bardziej do World of Warcraft porównywać bo poszli właśnie w tamtym kierunku jeżeli chodzi o grafike. A porównywanie screenshotów uważam też za średni pomysł, najlepiej zobaczyć jak obie gry wyglądają w ruchu i wtedy porównywać kolorystyke obu gier.
 
No nie wiem dla mnie różnica jest spora. Dragon Age wydaje mi się sztuczny, po prostu sztuczny, kolory mnie nie przekonują w porównaniu do Wiedźmina który wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie. Dragon Age to można bardziej do World of Warcraft porównywać bo poszli właśnie w tamtym kierunku jeżeli chodzi o grafike. A porównywanie screenshotów uważam też za średni pomysł, najlepiej zobaczyć jak obie gry wyglądają w ruchu i wtedy porównywać kolorystyke obu gier.

My o kolorach, ty o art designie...



Szkoda, że nie tak wyglądał drugi akt w W2.

Akurat ten screen rzeczywiście przywodzi na myśl Ziemie Niczyje w Wiedźminie - pod względem kolorystyki oczywiście.
 
Co to za różnica? Oceniam to co widziałem, poza tym art design ma duży wpływ na kolorystyke, otoczenie gry, roślinność i tak dalej. Dla mnie Dragon Age wygląda pastelowo, sztucznie i sterylnie nic na to nie mogę poradzić. Przynajmniej na tych materiałach które można zobaczyć na youtube. Ale rozumiem że w niektóre gusta może trafiać, imo nawet Wiedźmin 2 lepiej pod tym względem wygląda a do niego mam również bardzo wiele zastrzeżeń, bo nie podobało mi się w jakim kierunku Redzi poszli z grafiką w drugiej części.
 

Guest 3669645

Guest
Dla mnie też wygląda to sztucznie i plastikowo, ale rozmawiamy o kolorach i ich nasyceniu. Pierzinie.Nie mieszajmy do tego art designu :p
 
Co to za różnica? Oceniam to co widziałem, poza tym art design ma duży wpływ na kolorystyke, otoczenie gry, roślinność i tak dalej. Dla mnie Dragon Age wygląda pastelowo, sztucznie i sterylnie nic na to nie mogę poradzić. Przynajmniej na tych materiałach które można zobaczyć na youtube. Ale rozumiem że w niektóre gusta może trafiać, imo nawet Wiedźmin 2 lepiej pod tym względem wygląda a do niego mam również bardzo wiele zastrzeżeń, bo nie podobało mi się w jakim kierunku Redzi poszli z grafiką w drugiej części.

O to właśnie chodzi, że art design a kolorystyka to dwie różne sprawy.
Paleta kolorów choćby z użytego w formie przykładu screena jest bardzo podobna do tego, co do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć w Wiedźminie. I nie ma w tym nic uwłaczającego. Kolorystycznie wygląda to podobnie, jeśli nie tak samo.
 
Mam nadzieje, że na najniższych detalach będzie można odczuć frajdę rozgrywki tak jak przy max detalach :)
 

Guest 3669645

Guest
Ano. Zależnie od produkcji i jej klimatu kolory mogą być bardziej lub mniej nasycone, mogą iść w większy lub mniejszy kontrast, mogą być, jak to niektórzy mawiają, "pastelowe" i z naciskiem na jakiś określony odcień, tint, np. w filmie matrix wszystko było z zielonym odcieniem...
 
Top Bottom