Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 3669645

Guest
No dobra, grać nie grałem, ale oglądałem filmy 4K i wrażenia lepsze niż fullHD, bo obraz ostrzejszy na większych ekranach. Ale tylko tyle. W końcu to tylko wyższa rozdzielczość.

Niech lepiej twórcy gier idą w jakość grafiki :eek:
 
Większa rozdzielczość w wypadku filmów równa się większej szczegółowości, oczywiście pod warunkiem, że film został stworzony w odpowiedniej jakości. Podobnie jest z grami. Wyższa rozdzielczość pozwoli na zobaczenie nowego poziomu detali. Cały czas przy założeniu, że te detale tam są. Teksturom w jakości yt nie pomoże nawet 10k.
 
4k powiadacie.
A ja dalej gram w 720p.
Znaczy się, różnica między 720 a 1080 jest i to wyraźna. Przy 4k zapewne dużo większa.
Co z tego, skoro różnica w cenie jest jeszcze większa niż w obrazie i nawet 1080p w 60 klatkach (na full) to dla współczesnych blaszaków często nie lada wyzwanie.
Dla mnie ważniejszy jest poziom detali i liczba klatek. W sumie to dobrze, że nie ma parcia na fullhd i i więcej.
 
Wszystko zależy od gry, przykładowo taki Wiedźmin 2 w 720p nie wyglądał jakośpaskudnie, ale takie GTA4 to już postrach i szkarada w 720p, więc też zależy od tytułu.
 
Rozdzielczość to rozdzielczość. Tytuł nie ma znaczenia. W2 w 720p to jakaś maszkarada jak każda inna gra w 720p. 900p jeszcze daje radę chociaż nadal czuć obrzydzenie. Może to dlatego, że nigdy nie gram w rozdzielczości niższej niż 1080p.
 
Ja niegdyś w pierwszego Deus Exa grałem w 640x480 na low, przy 5 -15 fpsach, mapy się wczytywały po kilka minut i mimo tych problemów, grało się genialnie i wiedziałem już wtedy, że gra jest arcydziełem.

Teraz dobre gry takiej jak np. GTA V są Full HD, stałe 30fps, zero loadingów, wyglądają fenomenalnie, otwarty świat, sandbox a ludzie nadal znajdują powody do narzekania, tak jakby zapomnieli już jak czerpać przyjemność z tego co technologia gier zdołała osiągnąć. Dla mnie osobiście rozwój graficzny gier mógłby się zatrzymać na stanie obecnym a i tak będę się potrafił nimi cieszyć o ile same w sobie są dobre.

Kupiłem PS4 specjalnie dla W3. Ale żeby się prawidłowo wdrożyć w konsole kupiłem też GTA V i The Last OF Us. Obje gry są fenomenalne. Gta stałe 30 fps - bez jakichkolwiek spadkow, LoU 60 fps. Obje gry chodzą bardzo płynnie i wyglądają wyśmienicie. Jeżeli W3 będzie wyglądał tak jak na zaprezentowanym polskim gameplayu (mimo wyraźnego spadku jakości grafiki w porównaniu do zeszłorocznego VGX), a dodatkowo utrzyma stałe 30 fps - to będzie się grało miodnie.
 
Ja tez głównie kupiłem PS4 dla W3 taki był zamysł. Jednak kupiłem też kilka gier WD, TLoU, I:SS, ostatnio szarpnąłem się na AC Unity i to był jeszcze większy błąd w moim życiu niż kolekcjonerka Mass Efeecta 3 przy którym zawiodłem się nieziemsko, teraz może kupie GTA, ale poczekam na jakąś promocję :D

---------- Zaktualizowano 14:08 ----------

Mnie 720p boli na monitorze 21.5 cala.

Te se teraz wyobraź jak boli granie np. na PS3 na 50" TV :), wiem nie jesteś w stanie :D najpierw załatw taki telewizor i potem zagraj w 720p
 
4k jest fajne. Tylko jest to zabawka póki, co kompletnie nie opłacalna. Era FullHd jeszcze potrwa parę lat. Oczywiście jak ktoś lubi oddawać walizeczki z kasą za każdą nowinkę to droga wolna:)

Ja osobiście wolałbym, żeby świat PC wreszcie odkrył Blue-Ray. Bo żonglowanie płytami przypomina trochę czasy dyskietek Amigowych.

Natomiast wracając do tematu. Strasznie ciekawi mnie na jakim poziomie graficznym jest obecnie Wiedźmin. Ostatnie screeny wskazują na dość mocno przebudowane oświetlenie/shadery. AC ostatnio pod tym względem zmiażdzył.
 
4k jest fajne. Tylko jest to zabawka póki, co kompletnie nie opłacalna. Era FullHd jeszcze potrwa parę lat. Oczywiście jak ktoś lubi oddawać walizeczki z kasą za każdą nowinkę to droga wolna:)
4k przydałoby się też do VR, zwykłe FullHD przy takim polu widzenia to za mało, a i stabilne 60fps to absolutne minimum. Swoją drogą fajnie by było jakby w W3 była możliwość grania w Oculus Rift.

Ja osobiście wolałbym, żeby świat PC wreszcie odkrył Blue-Ray. Bo żonglowanie płytami przypomina trochę czasy dyskietek Amigowych.
Problem w tym, że zarówno napędy jak i czyste płyty są drogie w porównaniu do DVD (w przeliczeniu na GB), zresztą nawet do magazynowania to teraz bardziej opłaca się kupić kolejny dysk, cena w przeliczeniu na GB wychodzi mniej więcej taka sama, a prędkość działania dysku jest wielokrotnie większa, zajmuje znacznie mniej miejsca i na dodatek jest wielokrotny zapis. Generalnie jedyny pożytek z Blu-Ray na PC to aktualnie oglądanie filmów, zresztą sporo osób nie kupuje do kompa żadnego napędu optycznego.
 
4k jest fajne. Tylko jest to zabawka póki, co kompletnie nie opłacalna. Era FullHd jeszcze potrwa parę lat. Oczywiście jak ktoś lubi oddawać walizeczki z kasą za każdą nowinkę to droga wolna:)

Ja osobiście wolałbym, żeby świat PC wreszcie odkrył Blue-Ray. Bo żonglowanie płytami przypomina trochę czasy dyskietek Amigowych.

Natomiast wracając do tematu. Strasznie ciekawi mnie na jakim poziomie graficznym jest obecnie Wiedźmin. Ostatnie screeny wskazują na dość mocno przebudowane oświetlenie/shadery. AC ostatnio pod tym względem zmiażdzył.

Odktył świat BD :D -wiesz co by mysili zrobić? CDPR, Blizzard, Rockstar, Activision, Ubisoft na PC by musieli wypuścić przynajmniej jedną gre na BD rzeby zmusić ludzi do kupienia napędów co by je tym samym spopularyzowało

Albo dać poza DVD jedną BD
 
Top Bottom