Wiedźmin 3 - grafika

+
Odktył świat BD :D -wiesz co by mysili zrobić? CDPR, Blizzard, Rockstar, Activision, Ubisoft na PC by musieli wypuścić przynajmniej jedną gre na BD rzeby zmusić ludzi do kupienia napędów co by je tym samym spopularyzowało

Albo dać poza DVD jedną BD

Coś w stylu, nie będzie płatnego DLC w żadnej postaci po premierze gry, dostaniecie wszystkie mapki przeznaczone na DLC w pudełku, na drugiej płycie BD. :hai:
 
Albo wrócić do kompresowania danych na płytkach i nie wrzucania kilku godzin filmów, bo w niektórych wytworach więcej się już ogląda niż gra. Z dnia na dzień gry, które miały objętości pięć czy dziesięć giga, przytyły do pięćdziesięciu. Podejrzewam, że ma to też związek ze stosowanymi silnikami. Kiedyś patche były stosunkowo małe, wymieniano tylko potrzebne fragmenty. Teraz pół gry trzeba dociągnąć. Dodatkowo mam wrażenie, że te gargantuiczne rozmiary, moim zdaniem zupełnie nieadekwatne do jakości, są też częścią swego rodzaju zniechęcaczy antypirackich.
 

Guest 3669645

Guest
Większy rozmiar gier to rzekomo wina plików z dźwiękiem. Dodatkowe dziesiątki GB to lepszej jakości dialogi, efekty i muzyka <hem>
 
@raison d'etre
Wystarczy tekstury z 1k x 1k podrzucić do 2k x 2k i już mamy mniej więcej 4 razy więcej danych. Poza tym obecnie szkoda marnować czasu na przesadną optymalizację. Gdzie drwa rąbią tam wióra lecą. Nie jest to też raczej straszak na piratów, bo jednocześnie byłby to straszak na dystrybucję cyfrową.
-------------------------------------------

Problem w tym, że zarówno napędy jak i czyste płyty są drogie w porównaniu do DVD (w przeliczeniu na GB), zresztą nawet do magazynowania to teraz bardziej opłaca się kupić kolejny dysk, cena w przeliczeniu na GB wychodzi mniej więcej taka sama, a prędkość działania dysku jest wielokrotnie większa, zajmuje znacznie mniej miejsca i na dodatek jest wielokrotny zapis. Generalnie jedyny pożytek z Blu-Ray na PC to aktualnie oglądanie filmów, zresztą sporo osób nie kupuje do kompa żadnego napędu optycznego.

Cena jest wygórowana podobnie jak DVD na początku.
 
Last edited:
Ja ostatnio żadnych przesadnie szczegółowych tekstur nie widziałem. Wręcz przeciwnie. Chyba że mówisz o tych wielkich, pokrywających całe obszary. Ale takie były stosowane już wcześniej, a jakoś dziesiątek gigabajtów nie zajmowały.
Nie jest to też raczej straszak na piratów, bo jednocześnie byłby to straszak na dystrybucję cyfrową.
A odkąd to wygoda użytkownika jest brana pod uwagę przy świadczeniu usługi korzystania z gry? Przecież teraz pierwszodniowe patche standardowo zajmują po kilka giga. Chcesz grać, to dociągaj i nie ma zmiłuj.
 
Dla tych którzy nie widzą róznicy.

 
Ja widzę inne oświetlenie :p

Ja też. Oświetlenie stanowi największą różnicę.
Żeby mieć jakieś rozsądne porównanie trzeba by zestawić zrzuty z dwóch różnych buildów, oba wolne od kompresji i przy jednakowej porze dnia.
W innym wypadku pozbawione jest to sensu, bo próbuje się porównywać nieporównywalne.
 
Znowu bawimy się w porównywanie skrinów w wersji nieskazitelnej z tymi z jutuba? Porównałby ktoś chociaż z wersją nieskompresowaną.
 
Dla tych którzy nie widzą róznicy.

Ja również dostrzegam jedynie różnicę w oświetleniu i rozmyciu - poza tym jak wyżej nie wiemy co to za materiały i może to być porównanie tego samego video tylko po jutubowej kompresji
 
Ale to jest porównywane z wersją nieskompresowaną.

Jeśli tak to screeny z wcześniejszego buildu były uchwycone przy rozdzielczości bodaj 640x480, no maksymalnie 800x600.
Bo niska ich jakość będąca ewidentnie wynikiem kompresji jest widoczna aż nadto.
 
Niezaprzeczalnie widać poprawę włosów Geralta. Reszty się nie podejmuję. Najlepiej będzie ocenić, gdy wypuszczą gameplay z wersji PS4. Wtedy się przekonamy.
 
Włosy Geralta mimo, że lepiej wykonane to są całkiem siwe. Chociaż widać, że oświetlenie jest inne więc może to kwestia oświetlenia.
 
Ten kadr z filmu wygląda gorzej niż z ten gry. A jaki rozmyty. No może włosy wyglądają lepiej.

Co do kwestii oświetlenia, to w fotografii ma pierwszorzędne znaczenie, co dopiero mówić o grach, w których nie ma fizycznego światła, tylko trzeba je symulować.

Nawet faktura czegokolwiek może wydawać się płaska lub bogata w szczegóły zależnie od tego z jakiego kierunku pada światło i jakie są proporcje w natężeniu światła z różnych źródeł.
 
Przepraszam bardzo że tutaj, ale NIGDZIE nie mogę znaleźć... da się pobrać gameplay z gryfem ? jakiś link ?
 
Top Bottom