Wiedźmin 3 - grafika

+
Ja tylko przypomnę się i nadal czekam, bo nie wiedzieć czemu piszesz o kompletnie innych rzeczach.
Nie wmawiaj mi takich rzeczy, bo pokazujesz, że jesteś strasznie obłudny. Raz mówisz, że nie można porównywać nowych obrazków to zwiastuna SoD, bo jedno to film, a drugie zdjęcia. Później nie porównujesz ich, bo inna pora dnia, oświetlenie i nie wiem co jeszcze. A teraz mi mówisz, że grafika niczym się nie różni na tych obrazkach i SoD? Zdecydujże się :D.
Proszę o cytaty postów, w których napisałem powyższe słowa.
Dzięki, że nie potrafisz nawet określić dokładnie czego wymagasz od grafiki i co jest lepsze w "Mieczu przeznaczenia".
 
Ja tylko przypomnę się i nadal czekam, bo nie wiedzieć czemu piszesz o kompletnie innych rzeczach.

Odpowiedziałem na pytanie, pokazałem Ci cytaty o które prosiłeś, oczywiście się do nich nie odniosłeś jak i do całego posta ;). Więc chyba nie mamy o czym rozmawiać?

Ależ czytam, po prostu uważam, że nie ma o co robić tyle zamieszania wokół grafiki.
Ot, burza w szklance wody.

W sumie racja. Ale jednak buildu z SoD (mi) szkoda.
 
Odpowiedziałem na pytanie, pokazałem Ci cytaty o które prosiłeś, oczywiście się do nich nie odniosłeś jak i do całego posta ;). Więc chyba nie mamy o czym rozmawiać?
Nazywasz mnie obłudnym i argumentujesz to moimi słowami, po czym pokazujesz niezwiązane treściowo cytaty.
Może za trzecim razem:
Nie wmawiaj mi takich rzeczy, bo pokazujesz, że jesteś strasznie obłudny.
Raz mówisz, że nie można porównywać nowych obrazków to zwiastuna SoD, bo jedno to film, a drugie zdjęcia.
Później nie porównujesz ich, bo inna pora dnia, oświetlenie i nie wiem co jeszcze.

A teraz mi mówisz, że grafika niczym się nie różni na tych obrazkach i SoD? Zdecydujże się :D.
Kiedy padły słowa po pauzach?
 
Owszem, na tych pierwszych trailerach (VGX?) i skrinach trawka (czy ogólnie zielsko) była zdecydowanie bardziej gęsta. Poza tym kolory były bardziej nasycone, a kontrast między oświetlonymi i ocienionymi miejscami większy. Może to tylko filtr? Może i tekstury akurat w tych ujęcia były jakieś hiper, ale też nie ma chyba dużych zbliżeń, by stwierdzić to jednoznacznie. Modele oddalonych drzew wydają się mieć nieco bardziej kłębiastą strukturę i nie wyglądają tak bardzo jak wycięte z kartonu. Ale szczegółów na tych dalszych obszarach w sumie też za wiele nie ma.

Z drugiej strony:
- odległy Biały Most wygląda podobnie jak odległy Novigrad na jednej z ostatnich panoram.
- pamiętam jak niektórzy narzekali w tamtym czasie, że modele pobocznych postaci wyglądają słabo. Ta stojąca babka i ten chłop na wozie raczej nie wyglądają lepiej niż postaci z ostatnich skrinów.

Przede wszystkim jednak na pierwszych zwiastunach i zrzutach cała przyroda kojarzy mi się z późnym latem. Te obecne jednak bardziej pokazują wiosnę. Wiosna w sumie jest dość mdłą porą roku. Nasycona, świeża zieleń poprzetykana tylko kolorowymi kwiatami. Jak w bajce.

Wiosna
Późne lato

Wystarczy porównać jak ludzie przedstawiają obie pory roku na zdjęciach. Nie patrzcie na konkretne zdjęcie, ale nieco się oddalcie i popatrzcie na wszystkie fotki jako całość. Chodzi o ogólną tonację. Oczywiście większość tych fotek jest przejaskrawionych, mających na celu ukazać charakter pory roku. Wiosenne w kierunku narodzin i życia, a późno-letnie w kierunku dojrzałości i zbliżającego się schyłku. Mimo, to w rzeczywistości również są podobne różnice, może mniej wyjaskrawione. Trawy dojrzewają, złocą się i brązowieją. Liście nie mają już takiej soczystej zieleni, a kwiaty przekwitły...

Co do podłoża, które pokazywał @IwaN. Wygląda całkiem normalnie. Może mogłoby być więcej szczegółów, ale jeśli chodzi o wypukłość, to jest w porządku. Akurat ten wycinek znajduje się w cieniu, więc brakuje silnego, kierunkowego światła, które mogłoby wydobyć mocniej kształty. Akurat nieco dalej, gdzie jest światło, a do tego plac jest bardziej zniszczony, wygląda to ciekawiej. Te kocie łby z przykładu są bezsensu jako porównanie. Zresztą są nawet bezsensu jako podłoże placu, czy drogi...

Kamienna droga - Patrzcie na te fotki gdzie rodzaj podłoża jest podobny (bardziej płaskie kamienie) i jest zacieniony.

Ta dyskusja jest okropnie nudna. Niektórzy na siłę starają się ją ciągnąć. Ileż razy można wracać do tego samego? Dajcie sobie wreszcie spokój z tymi pierwszymi trailerami i grafikami. Nie podoba wam się styl W3 i nikt nic na to nie poradzi.
 
Last edited:
Ale to jest SoDowy build. Po prostu.

Pewnie nie jest to SODowy build bo minęły w sumie już 6 miesięcy, ten build ze screenshotów jest na pewno bardziej dopieszczony, stabilny, pewnie nie ma już pop-upów jak na buildzie z E3, pewnie też ma poprawione animacje itd, graficznie również nie prezentuje się gorzej, żaden element nie odstaje od SODowego trailera zaczynając od oświetlenia kończąc na teksturach.
 

Guest 3669645

Guest
SoDowy build musi mieć z 8-10 miesięcy, a Marcin potwierdził że te screeny są pierwszej świeżości.

IMO grafika się nieco różni od tej z SoD. Kolorystyka też.
 
Grafika jest zapewne finalna na tych obrazkach i teraz tylko optymalizują grę (mówiąc o grafice) :)
 
Grafika jest zapewne finalna na tych obrazkach i teraz tylko optymalizują grę (mówiąc o grafice) :)

Raczej optymalizacja jest już skończona, sam prezes wspomniał że już tylko testuje to 200 ponad osób i debugują błędy i "glicze", a skoro niebawem mają podać wymagania to gra musi już być po optymalizacji i na X1 i PS4 wiedzą jak to będzie działać i ustalają na jakim sprzęcie PC ruszy i już niebawem podają do wiadomości co i jak
 
"A prawda to je tako, że nijak z naszego godania nic nie wyniknie, a REDsy i tak se zrobio takiego szpila jakiego bydo chcieli i z takoj grafika jakoj ze bydo chcieli." Na końcu i tak każdy będę siedział i grał co by mu nie dali. :D
 

Guest 3669645

Guest
Ale nie wyglądają na takie. Przecież jest na nich wyraźny LOD i rozmycie dalszych terenów.
No w sumie to nie wyglądają. Jak je zobaczyłem pierwszy raz to myślałem że to zwykłe screeny upiększone w photoshopie. Skoro to rendery to chyba zły znak, bo w grze w czasie rzeczywistym LoD będzie gorszy i widoczność chyba też.
 
A czemu Wy bierzecie to co pisze CDP.PL za pewnik? Oni nie mają nic wspólnego z tworzeniem gry, czy nawet publikowaniem materiałów. Nawet już po części nie mają nic wspólnego z samym CD Projektem. Mnie to wygląda wszystko na screenshoty z silnika gry, panoramy nie różnią się graficznie od reszty screenów.
 
Top Bottom