Wiedźmin 3 - grafika

+
Czyli wynika z tego, że trochę różnicy będzie między PC a konsolami. Chociaż do końca nie jestem pewien biorąc pod uwagę tragiczną wręcz kompresję obrazu. Poczekajmy do 26 to wtedy ocenimy.
 
Oczywiście, że będą różnice. Chociaż faktycznie, trudno stwierdzić konkretnie jakie ze względu na kompresję. Na pierwszych 2 screenach oczy rzuca się mniejsza intensywność cieni i ich całkowity brak z dystanisie(góry po lewej). Oczywiście to drugie może być spowodowane inną pozycją słońca. W kolejnych natomiast mamy brak mgły.

Podobna natomiast wydaje się intensywność trawy, przynajmniej na pierwszym planie.
 
Warzoch napisz chociaż jak się ma grafika do 35min gameplaya. Mamy się obawiać?

@Warzoch
 
Przez tę kompresję poza bielszymi włosami i biedniejszymi cieniami większych różnic nie widać. Eh... 26 przybywaj!
 
Przez tę kompresję poza bielszymi włosami i biedniejszymi cieniami większych różnic nie widać. Eh... 26 przybywaj!
To screeny są robione jakimś kalkulatorem, w filmie już prawie wszystko widać. Brak niektórych cieni oraz mgieł.
 
To screeny są robione jakimś kalkulatorem, w filmie już prawie wszystko widać. Brak niektórych cieni oraz mgieł.

Właśnie dlatego napisałem, że lepiej samemu porównać niż na screenach no ale po co czytać, po prostu ciężko złapać moment w którym wszystko nie jest rozmazane i jednocześnie w tym samym czasie. Ogólnie widać, że pozmeniali trochę design otoczenia na plus. Włosy Geralta są białe, tylko nie wiem czy to przez słabe oświetlenie i cienie na xboxie czy po prostu zmienili na tą jedyną prawdziwą wersję :D
 
Z włosami to kwestia oświetlenia (mówię poważnie). Trzeba zauważyć że na Xbox'ie Ta duża góra po prawej nie rzuca cienia przez co wszystko jest jaśniejsze i żywsze :X.
 
Tutaj porównanie w lepszej jakości:

Oświetlenie na drugim screenie bardziej mi się podoba, brak mgły nie jest jakoś specjalnie zauważalny, a pewnie klatek będzie zjadał bardzo dużo. Tylko brak cieni jest widoczny.
 
Różnica między 2 scenami z SOD z czerwca a tymi sami scenami z materiału "Xbox One Best Games 2015" z przedwczoraj. Na tym xboxowym jest duża kompresja, lepiej to widać jak samemu znajdziecie sobie te same sceny, troszkę się zmieniło.
http://screenshooter.net/101964327/khnnvqt - xbox one
http://screenshooter.net/101964327/uwjhyrg - SOD
http://screenshooter.net/101964327/axvefxm - xbox one
http://screenshooter.net/101964327/cltbbwd - SOD
fotki sa w strasznej jakości, ale widać cykl dobowy i pogodowy, w scenie z niedźwiedziem geralt jest bardziej oświetlony i otoczenie a na drugiej fotce góry rzucającień na teren i dzień chyli się ku zachodowi. Znowu na jednym screenie z potworem niepamietam to z tylu jest jakas forma mgly i oswietlenie delikatnie inne

---------- Zaktualizowano 12:45 ----------

Prawdę powiedziawszy obejrzałem ten materiał z XO i nie podejrzewałem że będzie aż tak dobrze, :) ale grafika wygląda bardzo dobrze, mnie absolutnie tyle, a nawet dużo mniej wystarczy

---------- Zaktualizowano 13:50 ----------

Ta klinga przy starciu z niedźwiedziem albo jest inna albo brak niektórych tekstur przy konsolowej wersji :p

Już ci mówie bo wyraźnie widać że kligna jest inna, animacja ta sama ale miecz inny, szerszy i rękojeść jest bez zdobienia oraz sam uchwyt jest jednolity a tam jest skórzany fragment oddzielony stalowym
 
Last edited:
Powiem szczerze, że przyzwyczaiłem się do myśłi, że pewnie obliżenie jakości względem fimu SoD czy VGX jest faktem. Przyzwyczajmy się też do mysli, że gra na konsolach wyglądać będzie gorzej niż na PC oraz do tego, że będzie jedna, słuszna kamera.
 
Ja tam specjalnej różnicy nie widzę patrząc na to porównanie co Rustine wrzucił, ba drugie zdjęcie podoba mi się bardziej w wersji drugiej.


PS: Warzoch zastąpił Marcina i nakręca hype xD
 
No i jak można było się spodziewać, trawy będzie więcej na PC, na screenie PC z wywerną zasłania ona kamienie, a na XO nie.
 
Przy takiej kompresji to jedyne co tak w zasadzie rzuca się w oczy to ograniczone efekty cząsteczkowe, lub ich brak. Np brak mgiełki, ale to równie dobrze może być kwestia innej pogody(? :DDD)
 
Top Bottom