Wiedźmin 3 - grafika

+
Jednak konsole dają rade wiedziałem , że będzie dobrze bo i tak zapewniał Marcin a teraz mam potwierdzenie no czarnulko szykujemy się na maj ;)
 
Uwielbiam klimat z tej sceny:

Szkoda tylko, że kamera jest za daleko.
 

Guest 3669645

Guest
Ciągle mi coś jednak nie pasuje z tą grą. I po chwili domyślam się, cóż to takiego -Ta okropna kamera. Psuje całe wrażenie.

Po co tak daleko? Nawet przy eksploracji? Mam nadzieję że REDzi się nad nami zlitują i dadzą opcję przybliżenia...

Może ktoś zrobić albo znalazł gify?
Zrobię GIFy jak tylko filmik pojawi się na GamerSyde w porządnej jakości.
 
Last edited by a moderator:
Kurczę, jakoś nie mam wrażenia, coby było lepiej niż na gameplayu. Ale i na pewno nie gorzej, porównywalnie.
Za to, cholera, na pewno jest swojsko i urokliwie. Nie wiem czego więcej ludzie potrzebują od gry w otwartym świecie. Oświeci mnie ktoś? Jedyne co mi się nie podoba to ta kamera w trakcie walki na pińcset metrów odjeżdżająca od wiedźmina. Paskudztwo. Wyjąwszy ten detal wszystko prezentuje się zacnie.
Aczkolwiek odnośnie grafiki interesują mnie dwie sprawy. Pierwsza to cykl dobowy, który wreszcie chciałbym zobaczyć w akcji. Druga to faktyczne wymagania sprzętowe, czyli optymalizacja i wszystko co z tym zagadnieniem związane oraz to jak W3 prezentuje się na innych ustawieniach niż ultra lub wysokie.

PS W 0:53 widać strój, który mocno przypomina wdzianko z W1
 
Te fragmenty są z tego, w co mieli okazję zagrać dziennikarze? W takim razie byłyby to urywki z prologu. Nie bardzo potrafię się zorientować, gdzie to może być. Może Wyzima, bo Geralt bierze kąpiel w pomieszczeniu z cesarskimi barwami, zapewne przed spotkaniem z Emhyrem. Ale gdzie w okolicach Wyzimy takie wybrzeże?
I'm confused.
 
Te fragmenty są z tego, w co mieli okazję zagrać dziennikarze? W takim razie byłyby to urywki z prologu. Nie bardzo potrafię się zorientować, gdzie to może być. Może Wyzima, bo Geralt bierze kąpiel w pomieszczeniu z cesarskimi barwami, zapewne przed spotkaniem z Emhyrem. Ale gdzie w okolicach Wyzimy takie wybrzeże?
I'm confused.

Możliwe że trochę przegięli z wielkością jeziora wyzimskiego.... no ale nie, na pewno nie. W końcu wybrzeże o ile dobrze widzę jest na Skellige, tak samo jak ośnieżone góry. To po prostu nowe fragmenty gry, szykuje się zapewne dłuższy zwiastun pokroju SoD, jako dodatek do poniedziałkowych relacji.
 
Po co tak daleko? Nawet przy eksploracji? Mam nadzieję że REDzi się nad nami zlitują i dadzą opcję przybliżenia...

Standardowa kamera, to jest taka jak przy eksploracji jest widoczna w 0:54. Wiem, że część graczy chciałaby mieć możliwość ustawienia bliższej i ja za tym jestem, choć przyznam, że mi w zupełności ona wystarczy. To znaczy wystarczyłaby, gdyby w trakcie walki nie odjeżdżała z automatu na kilometr. Po co, dla kogo to?
Krótko mówiąc chcę kamery, której odległość od bohatera będzie stała tak w trakcie eksploracji, jak i starć. Wystarczy raptem jedna opcja w ustawieniach kamery i druga dla tych, którzy w zwiedzając chcą, żeby ustawiona była bliżej pleców.
Zaś najlepsza byłaby możliwość samodzielnego skalibrowania kamery, to jest ustawienia jej w takiej odległości od bohatera jaka komu pasuje plus możliwość zalokowania.
 
lubię przywiązywać wagę do szczegółów i wiecie co mi się bardzo podoba? Wygląd drzew w Wiedźminie 3. No na prawde świetnie wyglądają, czy to liściaste czy to iglaste świerki itd, na prawdę pięknie.
 
No cóż, poziom graficzny zbliżony do Shadow of Mordor, mam tylko nadzieję, że dadzą tekstury w wysokiej rozdzielczości jako osobną paczkę do ściągnięcia. Jest ładnie, ale tak było od początku, lecz czy prawdziwie next-genowo? Biorąc pod uwagę dziadostwo w postaci PS4/XOne to można powiedzieć, że jest ; )
 
Jest ewolucja w grafice tak jak to zawsze było na PC, a nie jakiś skok w next-genową rzeczywistość. Next-gen to hasło wymyślone na potrzeby promowania nowych konsol. Mam wrażenie, że gdyby nie to hasło, to ludzie potrafiliby się zachwycać nowa grafiką. Z jakiegoś powodu ludzie wyobrażają sobie, że next-gen ma oznaczać o wiele większy skok niż było to do tej pory. Ale dlaczego tak ma być, skoro w PC następuje jedynie ewolucja sprzętu?

Jeśli już, to raczej jest odwrotnie. To dawniej miało się wrażenie większych skoków "next-genowych" w grafice niż obecnie. Powoli coraz większą rolę w ocenie grafiki będzie odgrywać zwykły gust każdego człowieka.
 
Jest ewolucja w grafice tak jak to zawsze było na PC, a nie jakiś skok w next-genową rzeczywistość. Next-gen to hasło wymyślone na potrzeby promowania nowych konsol. Mam wrażenie, że gdyby nie to hasło, to ludzie potrafiliby się zachwycać nowa grafiką. Z jakiegoś powodu ludzie wyobrażają sobie, że next-gen ma oznaczać o wiele większy skok niż było to do tej pory. Ale dlaczego tak ma być, skoro w PC następuje jedynie ewolucja sprzętu?

Jeśli już, to raczej jest odwrotnie. To dawniej miało się wrażenie większych skoków "next-genowych" w grafice niż obecnie. Powoli coraz większą rolę w ocenie grafiki będzie odgrywać zwykły gust każdego człowieka.

ooooo oooo ale jak wypuszczali SoD albo wiedzmina 2 to jakos nikomu nie przeszkadało uzywanie slowa 'next-gen'?
 
@nocny, no bo nie ma się nad czym zachwycać. Nie ma żadnej rewolucji, ewolucja to dobre słowo, bo w takim tempie jak owa działa może za 100lat konsole przestaną ograniczać rozwój. Tak to od czasów Crysisa dla odbiorcy końcowego wizualnie w zasadzie zmieniła się "tylko" (wiem, że znacznie więcej ale po 2007 nigdy nie miałem uczucia, że wkroczyliśmy w nową erę) liczba wielokątów. Nawet model Geralta nie wygląda tak zajebiście jak tutaj: http://a.pomf.se/nwuwvy.gif
 
Poza tym, czy przy W2 używano tego pojęcia? To chyba wymyślone zostało dla nowych konsol. W przypadku konsol można to zrozumieć. Nowe konsole są mocniejsze od poprzednich. Gry na nowe konsole będą wyglądać lepiej niż na stare.

@mejku - odpalisz te "next-genowe" gry w najlepszej jakości na swoim kompie? W takim razie nie mów, że to konsole ograniczają rozwój gier.

Shadery są coraz lepsze i to widać. Ilość wielokątów osiągnęła już taki poziom, że niewiele więcej trzeba. Tekstury - pisałem już o tym - od dawna mogą mieć całkiem zadowalającą rozdzielczość. Jednak trzeba pamiętać, że gry są również coraz większe i mają coraz więcej elementów, z których każdy musi mieć swoją teksturę.

Zaczynają być stosowane technologie, których na pierwszy rzut oka nie zobaczysz, jak na przykład globalna iluminacja w AC. Łatwo ocenić teksturę słabej jakości, ale z oceną jakości symulowanego światła może być już problem. Niektóre technologie wymagają dużej mocy, a nie dają tak jednoznacznych efektów... Szczególnie jeśli porównuje się na nieruchomych obrazkach.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Od premiery Crysisa postęp graficzny stanął w miejscu. Grafika nie ulega poprawie, a wymagania wręcz przeciwnie -Rosną we wszystkich produkcjach, niezależnie od jakości wizualiów. Magia?

Wystarczy sobie porównać grafikę Crysisa z dzisiejszymi produkcjami AAA. A potem porównać wymagania sprzętowe.

Wynika z tego, że z dzisiejszego punktu widzenia Crysis jest najlepiej zoptymalizowaną grą wszechczasów xD
 
Top Bottom