Wiedźmin 3 - grafika

+
Przyznaje, że otoczeniu przydałby się mały zastrzyk botoksu. Ale jedno muszę Czerwonym przyznać to, jak zaprojektowane są przez nich postaci jest przecudowne to chyba pierwsza gra, w której będę po prostu wgapiał się w twarze i ubiór zwykłych przechodniów. Wielkie brawa, za to.
 
Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za teksury cegieł, parallaxe itp. itd.ale nie powinien już się więcej tym zajmować. To wygląda okropnie. Pięć lat temu zaakceptował bym taką "next genową technologię", dzisiaj nie. Do poprawy. Rozkaz REDanio.
Pisałem o tym wyżej. Bardzo słaba (bądź wręcz jej brak) teselacja. Poprawią to, wygląd śniegu oraz roślinność i w kwestii oprawy nie będzie się do czego przyczepić :).
 
Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za teksury cegieł, parallaxe itp. itd.ale nie powinien już się więcej tym zajmować. To wygląda okropnie. Pięć lat temu zaakceptował bym taką "next genową technologię", dzisiaj nie. Do poprawy. Rozkaz REDanio.

no co ty muraze znaja sie na robocie.
patsz jak sciany pion trzymaja xD

a i cegły jak od linijki, profesjonalna robota
 

Attachments

  • 132123.jpg
    132123.jpg
    200 KB · Views: 135
  • asdsd.jpg
    asdsd.jpg
    183.6 KB · Views: 140
  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    89.5 KB · Views: 155
  • asds.jpg
    asds.jpg
    101.9 KB · Views: 145
Ja nie chcę odblokowania ubersamplingu za jakiś czas, ja chcę tamtą grę :p

No i gryf mi bardziej odpowiada. Kolorystycznie. Fur też jak widać niepotrzebny.
 
Last edited:
Znalazłem w tym nowym gameplayu sceny z trailera z VGX i cały czas nie nie mogę w to uwierzyć, że gra przeszła taką metamorfozę ,owszem gra i tak wygląda świetnie.
W sumie to... kwestia oświetlenia. :D No, ale Gryf z gameplaya na pewno wygląda lepiej, poza tym nie widzieliśmy tej lokacji o zachodzie słońca na filmie z rozgrywki. Świat chyba też uległ powiększeniu, bo nie widać domków w oddali. :) Na VGX widać perspektywę powietrzną (tą niebieską poświatę) znacznie bliżej, ale może to kwestia... pory dnia. :p

Pięć lat temu zaakceptował bym taką "next genową technologię", dzisiaj nie. Do poprawy. Rozkaz REDanio.
A mi tam to jakoś nie wpadło w oko. Wręcz przeciwnie jak oglądałem po raz pierwszy to byłem pod wrażeniem tego ceglanego muru, choć jak się teraz przyglądam to faktycznie można by to poprawić. :p
 
Last edited:
GryOnline.pl: Czy obserwowałeś komentarze pod zwiastunem Wiedźmina 3 z VGA, pod którym część komentujących narzekało na pogorszenie jakości grafiki względem pierwszych materiałów?

Adam Badowski: Tak, oczywiście...

Nie boisz się, że po premierze powtórzy się casus Watch_Dogs, kiedy to był porównywany pierwszy zwiastun z aktualną wersją gry?

Jeżeli ktoś będzie ten trailer oglądał, zobaczy, że modele postaci w grze wyglądają lepiej, nawet Geralt, on jest doskonalszy – ma na przykład lepsze shadery. Dorobiliśmy masę szczegółów, znacznie poprawiliśmy mimikę i synchronizację ruchów ust z wypowiadanymi kwestiami. Mamy dubbing w siedmiu językach, więc nie jesteśmy w stanie nagrać zmian na twarzy aktora technologią performance capture, jak np. w Call of Duty. Nie zmieściłoby się to na trzech Blu-rayach. Zastosowaliśmy więc system dynamiczny bazujący na głoskach, podobnie jak w części pierwszej i drugiej, gdzie wypadł słabo. W Wiedźmine 3 jest to nieporównywalnie lepiej wykonane, podnieśliśmy poprzeczkę dla całego przemysłu w porównaniu z grami, które muszą korzystać z tego systemu (m.in. gry BioWare – przyp. red.) i tego też nie było widać w tym trailerze.
Natomiast sprawą subiektywną pozostaje jakość oświetlenia i doświetlenie tego zwiastuna. Popełniliśmy błąd polegający na tym, że część ujęć była wyrenderowana w barwach ciemnych i szaroburych. Po prostu taka opcja została wylosowana przez silnik. Myślę, że znajdą się miejsca, które będą wyglądać oszałamiająco dobrze i nikt nam nie zarzuci, że różnią się one od tych z pierwszego trailera. Niestety będą też fragmenty, gdzie gra będzie wyglądała gorzej. Tak też jest w GTA – jak przyjdzie szkwał i jest szaro, szczególnie w lesie, grafika wyda się z pewnością gorsza od tej z żyjącego miasta rozświetlonego neonami.
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132&STR=4
 
Jeśli chodzi o gryfa to racja lepiej wygląda (może tylko ja tak uważam) ale tak jak by z plasteliny ulepiony xD poprzedni był bardziej matowy.
 
Coś dla @eustachy_J23 z Onetu:
Ładnie wyglądają efekty świetlne oraz zachody i wschody słońca związane z zaimplementowanym w grze cyklem dobowym.

Ciekawi mnie też ta wzmianka również z Onet:
Budowa świata w Wiedźminie 3 przypomina raczej Dragon Age: Inkwizycję niż Skyrima. Między dużymi lokacjami podróżujemy wybierając je z mapy, tyle że tereny te są znacznie większe niż w Inkwizycji
Myślę jednak nawet pomimo tego, że gra jest podzielona na kilka hubów (4?) to konstrukcja świata bardziej podchodzi pod Skyrima. W Inkwizycji, mimo, że jest zdecydowanie bardziej otwarta od poprzednich gier BioWare, to jednak wszystko jest jeszcze zbyt bardzo sterylne.
 
Last edited:

W kontekście tego jak fatalna zdaniem mediów jest wersja PC nie ma to w tej chwili znaczenia.

Skąd masz info o spadkach klatek na PS4? Za podanie źródła będę bardzo wdzięczny :)

Hmm... Była mowa o DA w kontekście wymagań Wieśka. Nie jestem pewien czy o to ci chodzi, czy o Wieśka, który wszak też miał według dziennikarzy na konsolach pewne kłopoty, ale akurat nie o nim gadałem. Jeśli więc o DA mowa, proszę.

 
Trochę przykre patrząc na to jak zapowiada się wersja na PC... jako zwykły konsolowy port z ficzerami od Zielonych. Smutne czasy.
 
No nie powiedziałbym, że to port. Ta jest ta sama gra na wszystkie platformy, więc nie ma tu mowy o portach/platformach wiodących. Zresztą i tak nawet ten "konsolowy port" zarzyna najmocniejsze pecety.
 
Czyli dla mnie kupowanie PC-ta za 3500 jest kompletnie nie opłacalne i to jeszcze bez gwarancji , że będę miał te ponad 30 klatek , dobrze , że nie kupiłem 1.5 roku temu kompa bo mym śmigał na minimalnych a tak ps4 wersja kompromis :) tylko ta gra na padzie ..... @Warzoch ty grałeś na ps4 czy jest granie na padzie jest bardziej wygodne niż w w2 ? Chodzi mi o obracanie kamery i ogólnie ?
 
Po co w wymaganiach DX11, które umożliwia teselację, skoro nawet bump mappingu nie użyli? Mam nadzieję, że oprócz debugowania coś przy technikaliach jeszcze majstrują. Gdyby wzbogacić płaskie tekstury ścian i gruntu o jakąś metodę mapowania nierówności i nieco poprawić trawę, to gra zmiotłaby graficznie konkurencję, a BioWare, Ubisoft i EA ze wstydu zaczęłyby wycofywać swoje gry ze sklepów.
 
No nie powiedziałbym, że to port. Ta jest ta sama gra na wszystkie platformy, więc nie ma tu mowy o portach/platformach wiodących. Zresztą i tak nawet ten "konsolowy port" zarzyna najmocniejsze pecety.

I to jest właśnie lipa! jakby sie tak zastanowić
Dlaczego gra wygląda tak samo i chodzi tak samo na PC które sprzetowo jest razy mocniejszy ?
 
Top Bottom