Wiedźmin 3 - grafika

+
@sneky
No niestety o optymalizacji nie wiemy nic konkretnego, bo jak na razie wszystkie materiały były pokazywane z Xboxa. Słychać tylko z relacji, że gra potrafi nieźle zaksztusić GTX980, ale nie wiadomo jak to jest, bo jedni mówili, że PC na pokazach były odpowiednio zabezpieczone przed zajrzeniem do specyfikacji, a sami REDańczycy nie udzielali odpowiedzi na to pytanie. Pozostaje więc tylko czekać na jakiś konkretny gameplay z wersji PC, najlepiej przy ustawieniach ultra, żeby można było porównać to do wersji konsolowych.
 
Last edited:
Na ultra to poczekamy łan czasu bo (jak dobrze pamiętam) pan Badowski mówił, że ubersampling zostanie odblokowany dopiero kilka lat po premierze, jak już będą komputery, które go uciągną. :p
 
Nie dostali Ultra, bo w studiu nie mają komputera, który by je uciągnął :whistle:

W studiu pewnie jest i to nie jeden co ma nawet sli z tytanów, ale te na których grali były wypożyczane z zewnątrz chyba :p W sumie to jest chyba build z grudnia więc na tę optymalizacje mają nie 3 miesiące a 4-5 miesięcy, może minimalne się wiele nie zmienią, ale być może wymogi ultra będą mniejsze i rekomendowane wymagania pozwolą na coś więcej niż mieszanka średnich z wysokimi (np wszystko na wysokich).
 
Mnie ciekawi to czy te nowe zdjęcia co dostaliśmy pare dni temu są czysto z gry bez żadnych poprawek, czy coś z nimi było ruszane, poprawiane jeszcze.. Bo według mnie prezentują się one graficznie znacznie lepiej niż gameplay. Tak jakby jakiś efekt był nałożony na gre poprawiający wygląd/odbiór całej gry którego nie mamy na tym nowym gameplayu. Jakoś przyjemnie się po prostu patrzy na nie, żadnych postrzępionych krawędzi, wszystko jest ładne i estetyczne czego o nowym filmie powiedzieć nie można. Oprócz tego chmurki również na tych fotach prezentują się fenomenalnie, na gameplayu już gorzej. Mam też wrażenie że na fotach mamy HairWorks wystarczy zobaczyć to zdjęcie: Włosy wyglądają również genialnie. Więc pytanie zostaje takie czy te zdjęcia są czysto z gry, bez poprawek a jeśli tak to czy są to ustawienia ultra których Redzi jak na razie pokazywać nie chcą? @Marcin Momot mógłbyś rzucić jakieś światło na to? :)

mnie akurat od tego screena bolą oczy, wygląda strasznie nienaturalnie
 
Offtopując nieco, nie wydaje wam się, że ta kolorystyka i oświetlenie:
Nie pasowałoby lepiej do pochmurnego dnia? :p
Wiem, że screen stary, ale mam wrażenie, że temu przerobionemu jest bliżej do klimatu i "mroczności" W1, niż ostatniemu gejmplejowi ;)
 
@Swooneb
Widocznie to kwestia gustu.

@P ATROL
Nie. Odnosiłem się do gry (aczkolwiek nie zaznaczyłem tego, sorry^^). Trudno cokolwiek zarzucić brwiom Geralta w Killing Monsters, problem w tym, że to CGI i do tego szarobure. Na ten moment, nie wyobrażam go sobie w grze z brwiami pod kolor włosów jak w filmach od PI. Dynamiczne oświetlenie powoduje, że brwi Vesemira wyglądają momentami skrajnie niekorzystnie, jakby ich prawie nie było (jeb z igni). Nie jest tak cały czas, ale nie chciałbym oglądać czegoś podobnego u Geralta. To po prostu średniawo mi się widzi na aktualnym buildzie gry.
 
Jasne, że piractwo jest złe i itd ale skoro czasem sprzedawca pluje ci prosto w oczy (patrz AC Unity) to co, ludzie mają wszystkie następne tytuły łykać jak młody pelikan ? Więc jeśli producent mówi jedna a robi drugie to to nadal jest uczciwe wobec klienta ? Zresztą co innego jest sprawdzić tytuł (jak chodzi, błędy i itp) i potem kupić po upewnieniu się że z grą wszystko w porządku a pobrać i być zadowolony i potem nie kupić. Widzisz różnicę ? Bo ja tak. I to spora różnica.

Jeśli piekarz sprzeda ci czerstwe bułki zachwalając, że świeże to następnym razem ukradniesz bułkę żeby stwierdzić czy warto za nią płacić? Bardzo dziwne podejście do życia. Dodam jeszcze, że takie beztroskie rozprawianie o 'pobieraniu gry na próbę' nie jest zbyt rozsądnym pomysłem na oficjalnym forum dyskusyjnym. Czuj się ostrzeżony.
 
Nie wiem czy to już było poruszane, ale zauważyłem, że na nowym gameplayu (na wybrzeżu) Geralt bardzo często przenika przez roślinność. W 35 minutowym gameplayu każdy krok powodował poruszenie się roślinności, a na tym fragmencie gameplayu wydaje się to losowe, bo są miejsca gdzie trawa się ugina pod Geraltem a są też takie w których Geralt po prostu przez nią przenika. Może za bardzo się czepiam, ale w niektórych momentach kłuje to w oczy zwłaszcza jeśli się chwilę później spojrzy na świetną animację "sukienki". :D
 
Dodam jeszcze, że takie beztroskie rozprawianie o 'pobieraniu gry na próbę' nie jest zbyt rozsądnym pomysłem na oficjalnym forum dyskusyjnym.
Ok wybaczcie ale chyba się trochę źle wyraziłem :) . Kilka stron wcześniej eustachy opisywał daną sytuację... I odpisałem w sensie, że nie dziwię się ludziom, że coraz częściej "testują" w ten sposób gry. Ostatnio coraz więcej jest rozczarowań typu Watch_Dogs, Battlefield 4 czy AC Unity. Ludzie tracą zaufanie i dzieje się to co się dzieje. I po tych ostatnich, dość chłodno przyjętych newsach dotyczących PC sam wpadłem w rozterki (gorszy tydzień ?). To tak, aby nie było, coś na potwierdzenie moich słów i aby oczyścić trochę swoje imię xD Trochę słabo wypadłem w tych ostatnich postach a nie chcę zostać uznany za forumowego pirata :D W spoilerze jest część moich gier. Taki dowód że nie należę do tamtej grupy ludzi.
PS Sry za offtop
PS2 @HuntMocy przekonałem Cię ?
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    338.5 KB · Views: 50
Last edited:
O TAK!!! ... nie ma to jak kradzież usprawiedliwiać w każdy możliwy sposób. Gra nie jest ci potrzebna do życia więc możesz się bez niej obejść. I po co kraść? Róbcie tak dalej a rynek PC będzie coraz bardziej olewany. Zawsze możesz poczekać pół roku aż gra będzie -50%. Ale i tak będziesz sobie to usprawiedliwiał dalej.

Jedynym skutecznym sposobem walki z piractwem jest dostarczenie produktu wysokiej klasy, taki za który konsument zechce zapłacić. Im poważniejsze obawy, że gra taką nie będzie, tym więcej chętnych, aby wcześniej sprawdzić wersję demonstracyjną, a że dzisiaj oficjalnie takowych nie ma ludziom zostają torrenty. Oczywiście jest też grupa, która oryginału nie kupi choćby nie wiem co, ale ci nie kupiliby nawet, gdyby proceder piractwa zlikwidować.
I nie w tym rzecz, żebym podobną postawę, ściągnę i zobaczę jak pójdzie, pochwalał, niemniej rozumiem i nie zamierzam też piętnować. Osobiście wolę poczekać na szczegółowe testy serwisów sprzętowych i użytkowników (te jednak nie dają całkowitej pewności), by wiedzieć, co i jak, zamiast sięgać po lewą kopię.
Nie mogę jednak nie zauważyć, że to, co od lat przynajmniej kilku wyprawiają deweloperzy, a więc dostarczanie wtórnych, słabych gier, tysiące obietnic bez pokrycia, cięcie kontentu w celu odsprzedaży w formie dlc, zalew tychże, czy wreszcie totalny brak optymalizacji zasługuje na solidnego kopa w rzyć. I żadną inną formę zapłaty. Krótko mówiąc gracze nie są traktowani fair, jak klienci, tylko bezwolna masa, która kupi każdy syf, który jej się opchnie. I stopniowo robi się tylko gorzej, bo takie podejście, niestety, owoce przynosi.

Z innej beczki.
jak już zauważyli przedmówcy duży wpływ na to jak konkretna lokacja będzie się w danej chwili prezentować ma pogoda. Bo raz w jednym i tym samym miejscu będzie piękny, słoneczny dzionek, a innym razem burza z piorunami i wichura. Najgorsze co można zrobić to ustalać takie rzeczy na sztywno, z pomocą filtrów i im podobnych. Dzięki w pełni dynamicznej pogodzie i cyklowi dobowemu każdorazowo gra będzie nieco innym, kapkę bogatszym doświadczeniem, co w przypadku sztywnych ustawień nie byłoby możliwe.
 
Last edited:
@P ATROL
Nie. Odnosiłem się do gry (aczkolwiek nie zaznaczyłem tego, sorry^^). Trudno cokolwiek zarzucić brwiom Geralta w Killing Monsters, problem w tym, że to CGI i do tego szarobure. Na ten moment, nie wyobrażam go sobie w grze z brwiami pod kolor włosów jak w filmach od PI. Dynamiczne oświetlenie powoduje, że brwi Vesemira wyglądają momentami skrajnie niekorzystnie, jakby ich prawie nie było (jeb z igni). Nie jest tak cały czas, ale nie chciałbym oglądać czegoś podobnego u Geralta. To po prostu średniawo mi się widzi na aktualnym buildzie gry.

U Vesemira nieco przesadzili, fakt, ale czarne to przesada. Na okładce ma fajny kolor. Jak i na renderze u góry na stronie głównej.
 
Tak sobie oglądam to:
https://www.youtube.com/watch?v=3SpPqXdzl7g

Na tym filmiki też gra wygląda lepiej. Co się stało z tymi wszystkimi "bajerami"? Może po prostu działało to na małym fragmencie, a jak gra nabrała wielkości to okazało się, że komputery tego nie pociągną.
Cholera, jak dawno tego nie widziałem. Wygląda lepiej, tak ze dwa razy lepiej, co najmniej.
Nawet, po mimo słabej jakości filmiku.
 
Robi się trochę offtop...Ale już pociągne dyskusje a reszte odp. prosiłbym na priva :)
Jedynym skutecznym sposobem walki z piractwem jest dostarczenie produktu wysokiej klasy
I tak i nie. owszem powinien być wysokiej klasy ale też cena dostosowana do rynku (no bo 50euro dla Niemca to tyle co dla nas 50zł, żaden niemiec w życiu nie dałby tyle ile my w skali 1:1 ...(tak wiem siła nabywcza pieniądza ale mimo wszystko powinna być granica)
Im poważniejsze obawy, że gra taką nie będzie, tym więcej chętnych, aby wcześniej sprawdzić wersję demonstracyjną, a że dzisiaj oficjalnie takowych nie ma ludziom zostają torrenty
Dlatego kibicuje Orgin z ich możliwością testowania gry ew. szybkiego zwrotu gdyby takie coś wprowadził steam myślę że byłoby fajnie. Ale znowu...chęć sprawdzenia nie uprawnia do piractwa. Tak jakbym chciał spróbować batonika ale zjadł go w super markecie wyrzucił papierek i nie zapłacił widzisz analogie? Gra to nie jest coś potrzebnego do życia. Zresztą dzisiaj wielkie porażki coś ala WD szybko tanieje (3 miesiące po premierze można było kupić za 43zł) więc nadal dla mnie to nie argument. Ogólnie wybacz że tu uogólniłem Nie mam tu ciebie bezpośredni na myśli :) I z recenzjami to też może być śliska sprawa niestety...
Nie mogę jednak nie zauważyć, że to, co od lat przynajmniej kilku wyprawiają deweloperzy, a więc dostarczanie wtórnych, słabych gier, tysiące obietnic bez pokrycia, cięcie kontentu w celu odsprzedaży w formie dlc, zalew tychże, czy wreszcie totalny brak optymalizacji zasługuje na solidnego kopa w rzyć. I żadną inną formę zapłaty. Krótko mówiąc gracze nie są traktowani fair, jak klienci, tylko bezwolna masa, która kupi każdy syf, który jej się opchnie. I stopniowo robi się tylko gorzej, bo takie podejście, niestety, owoce przynosi.
Tutaj niestety jesteśmy winni my klienci. Bo gdybyśmy bojkotowali takie produkcje (bez zakupów i bez piractwa) To myślę że devsi by sie opamiętali. No bo ktoś masowo mod pod nazwa dlc zbroja dla konia kupił :) Ale tutaj trzeba by naprawdę zebrać dużą liczbę ludzi i po prostu zbojkotować. I to jest wyjście moim zdaniem bo wtedy oni musieli by zmienić strategie po jednej czy drugiej wtopie.
 
i kamera jest normalna! :d

Słuszna uwaga, kamera dużo bliższa, lepsza (oczywiście subiektywne odczucie). Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nie to, że jestem fanem teorii spiskowych, ale mam wrażenie, że jakiś czas temu (czas odległy) gra właśnie tak wyglądała. Następnie coś się posypało, coś przestało grać (może te rewelacje z internetu miały ziarno prawdy), i Redzi musieli wszystko przepisać jakoby od nowa w dużo prostszej, bardziej ubogiej graficznie wersji i wygląda to tak jak obecnie.
 
Tam noc bardzo fajnie się zapowiadała.
Kocham tego skrina chyba najbardziej ze wszystkich, bardziej od tego z wypolerowanym pancerzem Geralta i gryfem.

 

Attachments

  • wtm_fu_544b9ec803881.jpg
    wtm_fu_544b9ec803881.jpg
    350.9 KB · Views: 38
Top Bottom