Wiedźmin 3 - grafika

+
Ale skoro Geralt dobrze widział w nocy, to w grze nie może być przecież całkiem ciemno. To by się zupełnie mijało z książkowym pierwowzorem.

Wreszcie ktoś z moim punktem widzenia :eek:

 
I dlaczego raz Geralt ma umieć odbijać strzały, a raz nie i dlaczego ma nie potrafić jakichś ruchów, ma mieć zablokowane animacje.
:troll:
 
Jeśli już trzymamy się książki to dlaczego Jaskier taki młody. Co on po kuracji glamarye ?
Skoro pięć lat temu miał koło czterdziestu lat, a wyglądał na dziesięć mniej... To aktualnie powinien wyglądać tak na trzydzieści pięć. A to przecież jeszcze młodość!
:hmm:
A tak naprawdę to nie jestem tu od tego, żeby tłumaczyć błędy-niebłędy REDów, a żeby wyrażać swoją opinię. I uważam, że noc nie powinna być za ciemna.
 
W grach z serii jest wiele nieścisłości i zmian względem książek, ale jeśli coś da się wyjaśnić nawiązaniem do pierwowzoru to po co drążyć temat? Czymś takim są właśnie jaśniejsze noce, bo Geralt w książkach widział w ciemności. Mało tego, widział na tyle dobrze, że był wstanie się ogolić w środku ciemnego lasu bez jakiegokolwiek źródła światła.

Co do Jaskra, mnie się wydaje, że w trójce powinien mieć koło 50 lat, ale to wciąż nie jest jakiś znowu sędziwy wiek. Jeśli ktoś o siebie dba to w tym wieku wciąż może wyglądać młodo i krzepko, a jak słusznie zauważył @Crach an Craite w żyłach Jaskra prawdopodobnie płynęło nieco elfiej krwi więc mógł się starzeć trochę wolniej ;)
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Kocham tego skrina chyba najbardziej ze wszystkich, bardziej od tego z wypolerowanym pancerzem Geralta i gryfem.
To też jest mój ulubiony screen. Zawsze robił największe wrażenie na mnie, chyba sobie go powieszę nad łóżkiem ku przestrodze :p

Ale skoro Geralt dobrze widział w nocy, to w grze nie może być przecież całkiem ciemno. To by się zupełnie mijało z książkowym pierwowzorem.
Z tym że gra jest TPP, nie patrzymy oczami Geralta. Wiem, ze REDzi dodają jakieś efekty wizualne jak wypije Geralt jakiegoś kota itd. ale wiadomo, część mechaniki, musi być. Poza tym gdyby zaimplementowali w 100% możliwości wzroku Geralta, to noc musiałaby być bez przerwy strasznie jasna (i z tego co mi wiadomo w odpowiednich kolorach) że klimat całkiem by uciekł. Cóż, coś za coś. W tym przypadku wolę postawić na klimat niż na zgodność z kanonem (której REDzi i tak nie naruszają, bo jak wspominałem, gra nie jest FPP)
 
Last edited by a moderator:
Następnie coś się posypało, coś przestało grać (może te rewelacje z internetu miały ziarno prawdy), i Redzi musieli wszystko przepisać jakoby od nowa w dużo prostszej, bardziej ubogiej graficznie wersji i wygląda to tak jak obecnie.

Mimo dwukrotnego przesunięcia daty premiery gra nadal ma gigantyczne problemy natury technicznej i to pomimo dokonanych cięć. Wygląda na to, że w tych plotkach było dużo więcej niż tylko ziarno prawdy. To znaczy wierzę, że W3 będzie naprawdę udaną grą, może nie dobrym erpegiem (opcji dialogowych, możliwości wpływania na przebieg rozmowy tyle jest tyle, co kot napłakał), ale grą na pewno. Żeby tylko działał jak należy i w maju wszystko skończyło się happy endem. W co nie wierzę prawdę mówiąc specjalnie, ale na przekór logice żywię nadzieję.

Czymś takim są właśnie jaśniejsze noce, bo Geralt w książkach widział w ciemności. Mało tego, widział na tyle dobrze, że był wstanie się ogolić w środku ciemnego lasu bez jakiegokolwiek źródła światła.

Chodzi o klimat i walory estetyczne, temu właśnie służyć mają ciemniejsze noce. Zgodność z książką nie jest tutaj najważniejsza, jako że w tym konkretnym wypadku stanowi źródło wrażeń raczej negatywnych.
 
Last edited:
Weźmy np. noc z W1 z FCR który dodatkowo dawał widzenie w ciemności i tam to wyglądało o niebo lepiej niż w W2 gdzie noc była taka jakby ktoś jakimś halogenem oświetlał niebo, szczególnie rzucało się to w oczy w Loc Muinne i pewnie podobnie będzie w W3. W W1 była taka typowa noc, wiadomo było jasno ale nie do przesady. Wyglądało to bardziej naturalnie ;)
View attachment 9974

View attachment 9975
 

Attachments

  • 2015-01-25_00002.jpg
    2015-01-25_00002.jpg
    366.9 KB · Views: 33
  • 2015-01-19_00003.jpg
    2015-01-19_00003.jpg
    216.9 KB · Views: 34
Last edited:
Poza tym gdyby zaimplementowali w 100% możliwości wzroku Geralta, to noc musiałaby być bez przerwy strasznie jasna (i z tego co mi wiadomo w odpowiednich kolorach) że klimat całkiem by uciekł.
I w tym momencie wchodzą półśrodki. Popatrzmy na to z innej strony - kiedy w grach za mocno oberwiemy i pasek życia się niebezpiecznie kończy, to ekran często robi się czarno-biały. A gdyby to się stało w rzeczywistości, to byłoby się tak blisko omdlenia, że już nic by się nie widziało. Czasem na ekranie pojawiają się plamy krwi - naprawdę jakby nas zalała posoka, to też widzielibyśmy tylko ją. Dlatego proponuję nie za jasną, nie za ciemną noc... chociaż wszystkim i tak się nie da dogodzić :p
Co do nocy w W1 - zgadzam się, była super. Tam był jakby mniejszy kontrast niż w W2, więc pomimo pozornej ciemności wszystko było widać.
 
Niektórzy sobie uparcie wmawiają że jasne noce to dlatego że Geralt dobrze widział w zmroku ;P Otóż nie, Redzi wyjaśnili już czemu mamy jasną noc. Abysmy mogli podziwiać widoki... :p :p W dwójce tez nie chodziło o to, iż nasz bohater lepiej widzi w nocy, tylko księżyc świecił tak mocno jak słonce i system dobowy ogólnie sredno wyszedł. Ja uważam że w jedynce mieliśmy bardzo dobre noce, i można uznać że tak własnie widzi Geralt. Bo gdybyśmy chcieli realistyczne, to wtedy malo co bysmy widzieli bez pochodni.
 
Nie wiem jak inni, ale ja tam uważam, że noce w W2 były klimatyczne i całkiem ciemne... Weź człowieku przejdź się po lesie koło Flotsam w środku nocy. :) Czasami aż ciarki potrafią przejść.
 
Widzę jasno jak w dzień, że temat nocy powrócił. Jako samozwańczy ekspert nocowy rzeknę: nocę będą jakię będą.
A jak dla kogoś za jasne, to sobie może monitor przyciemnić, ewentualnie pogrzebać w ustawieniach grafiki. Innej opcji nie przewidziano.
:troll:
Chyba, że:
8)
 
Top Bottom