Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 3669645

Guest
To znaczy co? Bo poza roślinnością nie widzę żadnych uszczerbków graficznych.
Na ich miejscu w 100% skupiłbym się na pop-in'ie. Obecnie tylko to strasznie wali po oczach i psuje odbiór.

Roślinność to nie pierdoła. I nie wygląda znośnie. Wygląda źle (przynajmniej trawa i...to:
Oj tam, oj tam. Wygląda to źle, ale znowu nie psuje zabawy tak bardzo. I tak już raczej tego nie poprawią. Nie licząc tego momentu to ogólnie roślinność wygląda w miarę w porządku, fakt, dużo gorzej niż na pierwszych buildach, ale nie kłuje w oczy. Myślę że np. takie lasy wewnątrz nadal będą prezentować się ślicznie.

---------- Zaktualizowano 19:59 ----------

W SoD doczytywały się tekstury?
:O
Zauważyłem co najmniej dwa fragmenty w których coś się doczytało :p
 
Powtórzę się, ale według mnie rzeczy do poprawy w kwestii grafiki to tylko pop-in i roślinność (no i tekstury np. cegiełek, które podobno są już poprawione, ale może coś takiego jeszcze występuje), które trochę kłują w oczy. Modele postaci są piękne, a ogólny "artyzm" świata i postaci to mistrzostwo. Ogólne wrażenia i odbiór grafiki jako całości (a to jest w tym przypadku tak na prawdę ważne) są bardzo pozytywne. Nawet jeśli wymienione wcześniej rzeczy nie zostaną poprawione to i tak nic takiego złego się nie stanie.
PS: Dzięki @eustachy_J23 za przypomnienie, że dzisiaj równo 2 lata oficjalnego rozpoczęcia oczekiwań i hypu na W3 :D.
 

Guest 3669645

Guest
Pics or it didn't happen :troll:
Leniuszki, leniuszki :p Wystarczyłoby uważnie obejrzeć trailer :p

Chociażby fragment z południcą, chmury po lewej się doczytują. Doczytują się kamienie gdy Geralt nurkuje. Jest tego na pewno więcej ale nie chce mi się znów szukać (dobra, też jestem leniuszkiem).
 
Last edited by a moderator:
Leniuszki, leniuszki :p Wystarczyłoby uważnie obejrzeć trailer :p

Chociażby fragment z południcą, chmury po lewej się doczytują. Doczytują się kamienie gdy Geralt nurkuje. Jest tego na pewno więcej ale nie chce mi się znów szukać (dobra, też jestem leniuszkiem).


Jeśli chmury się doczytują to znaczy że nie są sztywno przyklejone do skyboxa, to fajna sprawa, ciekawe jak się zachowują podczas burz czy deszczu.
 
Wygląda to okropnie. Dziwne, że dziennikarze nie zwrócili na to uwagi.

Ponoć na blaszkach minimalny dystans na jakim doczytują się obiekty wynosi 10 metrów, w przypadku konsol jest on o połowę mniejszy. Można się spodziewać, że przy niższych ustawieniach niż wysokie będzie to samo, co na PS4/XOne. Taka specyfika silnika. Zdzierżę roślinność (zresztą jest okej imo, szału nie ma, ale w porządku) czy pop-in (choć nie wygląda to ciekawie), zniosę wiele byle optymalizacja była na poziomie, fuszerki na tym polu nie wybaczę.

W wyglądzie lokacji widać jedynie lekką poprawę względem poprzedniej części gry.

Nie trzeba grać, by to dostrzec, na podstawie gameplayów doszedłem do podobnego wniosku, czyli że to z grubsza poziom W2, czego wcale za wadę nie uważam, bo akurat wygląd lokacji, dbałość o detale stały tam na wysokim poziomie.

Dzięki @eustachy_J23 za przypomnienie, że dzisiaj równo 2 lata oficjalnego rozpoczęcia oczekiwań i hypu na W3

Ależ proszę bardzo ;)
 
Wiecie trochę jednak zderzyliśmy się z rzeczywistością. A mimo wszystko na forum, przynajmniej tym naszym polskim nie ma zbyt wielkiego zainteresowania tym tematem.
 

Guest 3669645

Guest
Jeśli chmury się doczytują to znaczy że nie są sztywno przyklejone do skyboxa, to fajna sprawa
Tak, sęk w tym, ze to był SoD -Wówczas wszystko było piękne i wypasione. Teraz to nie wiadomo, ale jak pisałem, wydaje mi się że na nowym gameplay'u chmury nadal są osobnymi obiektami (gdy Geralt jedzie do Białego Sadu jest delikatne wrażenie trójwymiarowości jednego z obłoków).
 
Ponoć na blaszkach minimalny dystans na jakim doczytują się obiekty wynosi 10 metrów, w przypadku konsol jest on o połowę mniejszy. Można się spodziewać, że przy niższych ustawieniach niż wysokie będzie to samo, co na PS4/XOne. Taka specyfika silnika. Zdzierżę roślinność (zresztą jest okej imo, szału nie ma, ale w porządku) czy pop-in (choć nie wygląda to ciekawie), zniosę wiele byle optymalizacja była na poziomie, fuszerki na tym polu nie wybaczę.

Gdzie to wyczytałeś? Ja na gameplay'u (2-3 metry) przed Geraltem widzę jak np. doczytują się cienie na kamieniu( po wyjściu z jaskini/wieży).
 
Gdzie to wyczytałeś? Ja na gameplay'u (2-3 metry) przed Geraltem widzę jak np. doczytują się cienie na kamieniu( po wyjściu z jaskini/wieży).

W którymś z materiałów, ale nie pomnę którym, za dużo tego było. I mowa była o obiektach jako takich, z cieniami widać jest jeszcze inaczej, bo prawda to, że doczytują się raptem parę metrów przed Geraltem. Szczególnie to upierdliwe w przypadku enpeców.
 
Proces zmian gryfa :p








Gryf to chyba najczęściej pokazywane nam zwierzątko. Osobiście najbardziej podobał mi się ten ze skromnym futrem z VGX, jakoś mi ten czarny busz do niego nie pasuje, a i jakość samego futra zdaje się, że poszła nieco w dół.
 
Gdzie to wyczytałeś? Ja na gameplay'u (2-3 metry) przed Geraltem widzę jak np. doczytują się cienie na kamieniu( po wyjściu z jaskini/wieży).
Nie ma czegoś takiego jak doczytywanie cieni (jeśli chodzi o cienie dynamiczne), jedynie co może być, to to, że cienie się generują dopiero wtedy, gdy obiekt jest wystarczająco blisko kamery (prawdopodobnie zależy to od wielkości obiektu, im mniejszy tym bliżej musi być kamery, żeby w ogóle rzucać cień).
 
Na najnowszym gameplayu niektóre elementy wyglądały jak zapożyczone z innej gry lub robione przez podwykonawców bez konsultacji. Po złożeniu w całość momentami wygląda jak jakiś kolaż, "wydzieranka" robiona niegdyś w szkole na lekcjach plastyki. Genialne modele postaci, półprodukt podłoża bez teselacji, trawa siana przez Bezimiennego i niektóre krzaki kojarzące się ze sprite'ami. Za to drzewa wyglądają już nieźle. Teraz tylko to wszystko zsynchronizować, poustawiać odpowiednie suwaczki, by grafika była bardziej spójna i wyglądała jak z jednej bajki. Później poprawić doczytywanie elementów 3D oraz cieni, a na koniec wyciąć zbędne elementy kodu, "ogratować" i wypolerować całość.

To kiedy i po ile mają być te nowe Titany? Dostanę zniżkę przy zakupie dwóch? ;)
 
Na najnowszym gameplayu niektóre elementy wyglądały jak zapożyczone z innej gry lub robione przez podwykonawców bez konsultacji. Po złożeniu w całość momentami wygląda jak jakiś kolaż, "wydzieranka" robiona niegdyś w szkole na lekcjach plastyki. Genialne modele postaci, półprodukt podłoża bez teselacji, trawa siana przez Bezimiennego i niektóre krzaki kojarzące się ze sprite'ami. Za to drzewa wyglądają już nieźle. Teraz tylko to wszystko zsynchronizować, poustawiać odpowiednie suwaczki, by grafika była bardziej spójna i wyglądała jak z jednej bajki. Później poprawić doczytywanie elementów 3D oraz cieni, a na koniec wyciąć zbędne elementy kodu, "ogratować" i wypolerować całość.
To tak jeszcze z 6 miesięcy, nie ? ;)
 
Jak już ktoś zauważył, wystarczy, że Redzi się postarają i "gdzieś tam" będzie ta grafika, szczegółowość (z przed roku, dwóch lat )dostępna (na sprzęcie... który jest mało dostępny, ale jest ;) ).
Dziwi mnie, ze nikt nie zwrócił uwagi na to, ze na gameplay'u i na niektórych scren'ach Geralt wygląda jak "przyklejony". Trochę tak jak by plastikowy (plastelinowy) Geralt, na słabym (szczegóły i kolory) obrazku.
{Hihihi [complaint mode ON] A teraz forumowicze dawać. Rozgrzejcie tą atmosferę[complaint mode OF] [obłąkańczy śmiech :lol: ] (kiedyś może go wyłączę)}

Druga sprawa to jak dla mnie "zbyt szybkie otwieranie drzwi, bram itd. Bardzo to ładne jest i fajne, ale czemu te drzwi, bramy nie mogą stawić Geraltowi trochę większego opór. Spowolnić go tak na sekundę, dwie (połowa prędkości normalnego chodu) i dodatkowo wolniejsza animacja ( 1/2; 2/3 tej obecnej).
 
Top Bottom