Wiedźmin 3 - grafika

+
@eustachy_J23 Dobrze że nie nagrywali bo w tym momencie znaliśmy by cały prolog. Wolałbym uniknąć aż takich spoilerów do premiery.
Po za tym co by dał gameplay nagrywany kamerką?
 
Ja oczekuję, żeby chociaż na 970'tce gra chodziła na wysokich ustawieniach w 1080p bez bajerów i w 30 fps bez spadków. Tylko tyle i aż tyle. A co do wypuszczenia zapisów z rozgrywki na różnych platformach to raczej nie ma co liczyć, bo byłoby to zwyczajnie niekorzystne zagranie marketingowe, jeśli przed premierą ludzie dostrzegliby duże różnice w jakości grafiki, takie porównania pewnie będą dopiero po premierze. Niemniej jednak oczywiście sam też chętnie bym zobaczył takie porównanie.

---------- Zaktualizowano 18:51 ----------

@Rhobar999 Myślę, że jeśli mogliby nagrywać to pewnie programem, a nie kamerką ;).
 
Ja oczekuję, żeby chociaż na 970'tce gra chodziła na wysokich ustawieniach w 1080p bez bajerów i w 30 fps bez spadków. Tylko tyle i aż tyle.

Ciężko byłoby coś podobnego uznać za osiągnięcie na polu optymalizacji albo choć przyzwoity wynik. Nie ma gry, która na tej karcie osiągałaby w 1080p równie słabe rezultaty. Niestety taki scenariusz nie wydaje się obecnie nieprawdopodobny. Przeciwnie.

Po za tym co by dał gameplay nagrywany kamerką?

A kto mówi, że kamerką? Mam na myśli coś solidnej jakości. A spoilerów się nie boję. Tym bardziej, że wiele wskazuje na to, że w maju zamiast pograć w jakichś przyzwoitych ustawieniach będę raczej skazany na maraton z youtubem, więc jaka to dla mnie różnica, teraz czy za trzy miesiące? Choć naturalnie cały czas mam nadzieję, że tak źle to jednak nie będzie. Tak w ogóle coby zawrzeć w takim materiale calutki prolog gameplay musiałby trwać bite kilka godzin. Ja tam bym nie pogardził, np. trzema pierwszymi godzinami rozgrywki. Wiele spraw stałoby się jasnych i byłoby co oglądać do maja.
 
Last edited:
@eustachy_J23 Wiesz, ja także nie uważam tego za spektakularny wynik, ale wobec ostatnich doniesień o spadkach fps na high przy użyciu 980'tki, to mogą dziwne pomysły człowieka nachodzić :p.
A ja się spoilerów trochę boję :stuart:
 
@eustachy_J23 gameplay z E3 był na XONE, Marcin to potwierdził dodając "Proszę nie lekceważyć mojej ulubionej konsoli" :p Znalazłbym cytat, ale nie chce mi się szukać w 4 tematach, w których mogło się to pojawić.
 
Last edited:
gameplay z E3 był na XONE, Marcin to potwierdził dodając "Proszę nie lekceważyć mojej ulubionej konsoli"
Z XONE był chyba tylko ten fragment z Gryfem na konferencji Microsoftu (chociaż równie dobrze mogło to lecieć z PC). A Marcin pisał o X360 jako swojej ulubionej konsoli, więc miał na myśli samą markę. :)
 
Z XONE był chyba tylko ten fragment z Gryfem na konferencji Microsoftu (chociaż równie dobrze mogło to lecieć z PC). A Marcin pisał o X360 jako swojej ulubionej konsoli, więc miał na myśli samą markę. :)
Pierwszy gameplay w ktorym to Konrad Tomaszkiewicz sterował Geraltem był na XONE z tego co kojarzę, wieczorem był ten sam fragment tylko że na PC sterował wtedy jakiś pro gracz od CS'a.
 
Co było mówione to ja pamiętam doskonale, nie wiem tylko jak było faktycznie. Zresztą co było to było, liczy się jak wygląda i działa to, co jest obecnie. Czyli jak gra prezentuje się na innych ustawieniach niż high/ultra, a jak na konsolach. Tego nie wiemy.
 
Tak, czepiam się :p.
Mówienie, że oprawa W3 to "W2 na sterydach" jest krzywdzące dla tego pierwszego, który jest naprawdę bardzo ładny.

Chyba niektórzy już zapomnieli jak Wiedźmin 2 wyglądał (albo mógł wyglądać na "pełnych" ustawieniach - "ultra" + uber ):




Fakt, tekstury otoczenia przy zbliżeniu kamery nieco tracą ale są naprawdę niewiele gorsze od tych z Wiedźmina 3 (zwłaszcza podłoża i ścian).



Oczywiście Wiedźmin 3 to o wiele lepsze postacie (jak już wspominano) oraz oświetlenie ( ;) ), ale wciąż widać kanty i niedociągnięcia jak w Wiedźminie 2, który przecież nie miał ani teselacji, ani zmyślnych programów do optymalizacji czy renderowania tylko widocznych scen. A dodatkowo hulał na DirectX sprzed dwóch generacji.
Tak wiem, otwarty świat ale na miłość boską - Wiedźmin 2, ze swoją "średnią" optymalizacją jest o wiele wydajniejszy i w pewnych momentach ładniejszy
 
Chyba niektórzy już zapomnieli jak Wiedźmin 2 wyglądał (albo mógł wyglądać na "pełnych" ustawieniach - "ultra" + uber )
Właśnie śmigam sobie ostatnio w Wiesia 2 ultra + uber, fakt pomimo blisko 4 lat od premiery gra ledwo zipie na 780Ti. Miejscami jest 50-60 klatek ale średnio ~35-40 ale widoki miejscami są obłędne. Jestem we Flotsam, las wygląda przepięknie, ta falująca trawa :) Wiadomo W3 ma lepsze oświetlenie i postacie jak wspomniał @IwaN ale cała reszta jest na podobnym poziomie jak w W3 a miejscami jest nawet lepiej. Nawet noc, szczególnie we Flotsam jest na swój sposób mroczna i pozostawia taki klimat grozy, szkoda że tak jest tylko we Flotsam bo później już jest o wiele jaśniej. Co do optymalizacji jak dla mnie W2 miał świetną, przecież ja go odpalałem w dniu premiery na ultra bez ubera na GTX 580 i latał w 50 klatkach. Oby w W3 udało się to lepiej zoptymalizować bo jak na razie grafika nie odzwierciedla tych niesamowitych wymagań.
 
Co do optymalizacji jak dla mnie W2 miał świetną, przecież ja go odpalałem w dniu premiery na ultra bez ubera na GTX 580 i latał w 50 klatkach.

No do świetnej to mu jednak brakowało (czego przykładem fatalna wydajność na dwurdzeniowych cpu). A i GTX 580 to była najlepsza wówczas jednordzeniowa karta na rynku i poniższe wyniki ciężko uznać za rewelacyjne.

http://gamegpu.ru/rpg/роллевые/the-witcher-2-assassins-of-kings-versii-12-tect-gpu.html

W tym samym roku wyszedł też Battlefield 3, tytuł zdecydowanie ładniejszy i działający wyraźnie lepiej.

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/battlefield-3-ehd-game-test-gpu.html

Niemniej jednak obyło się bez katastrofy i optymalizacja dwójki była znośna. W przypadku trójki na razie się na to nie zanosi, a do dnia publikacji wymagań liczyłem na to, że będzie lepiej niż w analogicznym okresie z W2. Z drugiej strony z Zabójcami też najlepiej nie było i to jeszcze pod koniec marca 2011, m.in. gra fatalnie się skalowała, na mniej niż dwa miesiące przed premierą. Niestety tego problemu do końca wyeliminować się nie dało, ze skalowaniem jest słabo po dziś dzień.

Grę testowałem na komputerze o konfiguracji Intel Core i5 750, 4 GB pamięci RAM, Radeon 5850 1GB, Windows 7 64-bit. Niestety, spadki animacji są momentami drastyczne, oczywiście nie mówimy tutaj o ustawieniach ultra. Zmiana poziomu detali nawet na średnie oraz zmniejszenie rozdzielczości nie przyniosły oczekiwanej poprawy. Udało mi się porozmawiać na ten temat z Adamem Badowskim – szefem projektu Wiedźmin 2. Spadki wydajności to problem znany autorom i występuje w systemie Windows 7. Zarówno optymalizacja samej gry jak i sterowników kart graficznych powinny znacznie poprawić wydajność pełnej wersji Zabójców Królów.
 
Last edited:
Właśnie śmigam sobie ostatnio w Wiesia 2 ultra + uber, fakt pomimo blisko 4 lat od premiery gra ledwo zipie na 780Ti. Miejscami jest 50-60 klatek ale średnio ~35-40 ale widoki miejscami są obłędne. Jestem we Flotsam, las wygląda przepięknie, ta falująca trawa :) Wiadomo W3 ma lepsze oświetlenie i postacie jak wspomniał @IwaN ale cała reszta jest na podobnym poziomie jak w W3 a miejscami jest nawet lepiej. Nawet noc, szczególnie we Flotsam jest na swój sposób mroczna i pozostawia taki klimat grozy, szkoda że tak jest tylko we Flotsam bo później już jest o wiele jaśniej. Co do optymalizacji jak dla mnie W2 miał świetną, przecież ja go odpalałem w dniu premiery na ultra bez ubera na GTX 580 i latał w 50 klatkach. Oby w W3 udało się to lepiej zoptymalizować bo jak na razie grafika nie odzwierciedla tych niesamowitych wymagań.

Nostalgia too much
 
Witam.
Jak to czytam, to nie to, że ogarnia mnie zgroza, ale niepokój jak najbardziej.
Coraz bardziej wychodzi na to, że nie zagram na mojej puszce (i3-2120,NVIDIA GeForce GTS 450), choć W2 działa na wysokich bez uber.
Nadal liczę na optymalizację, że może jednak CDPR dadzą radę.
Ale po lekturze wątku oczy szeroko otwarte. Będę czuwał i czekał, na to co uczyni CD Projekt RED z optymalizacją.
Dzięki:
@eustachy_J23 @IwaN @P ATROL @rafal12322 @Ant15tarrr
 
No do świetnej to mu jednak brakowało (czego przykładem fatalna wydajność na dwurdzeniowych cpu). A i GTX 580 to była najlepsza wówczas jednordzeniowa karta na rynku i poniższe wyniki ciężko uznać za rewelacyjne.
Tak była to najlepsza jednordzeniowa karta ale przynajmniej było na niej z niemalże maksymalnymi ustawieniami (uber off) 40-50 klatek czyli full komfortowa rozgrywka. A w W3 jak na razie nie zanosi się na to aby na GTX 980 gra śmigała z maksymalnymi ustawieniami z podobną liczbą klatek. Wiadomo są dodatkowe ficzery jak futra, włosy ale i sama różnica pomiędzy 580 a 980 jest kolosalna. Dodatkowo przecież są już gry które korzystają z tych technologii i pozwalają na bezproblemową grę w minimum 40 klatkach. ;) Tak więc jak widać wszystko jest kwestią dobrej optymalizacji, miejmy nadzieję że programistom uda się to w miarę dobrze zoptymalizować :)
 
Last edited:
Top Bottom