Wiedźmin 3 - grafika

+
Witam.
Jak to czytam, to nie to, że ogarnia mnie zgroza, ale niepokój jak najbardziej.
Coraz bardziej wychodzi na to, że nie zagram na mojej puszce (i3-2120,NVIDIA GeForce GTS 450), choć W2 działa na wysokich bez uber.
Karta grafiki GTS 450 jest za słaba moim zdaniem, ale ją można zawsze wymienić.

Gorzej z procesorem. Wszystko zależy od tego, czy W3 będzie mógł być uruchomiony na procesorach dwurdzeniowych. W minimalnych są podane czterordzeniowe, ale AMD Phenom II X4 940, który się tam znajduje nie jest królem wydajności i twój i3 2120 na jego tle wypada pozytywnie (chociaż ma 2 rdzenie).
 
@wyrwijgnat

Dajmy RED'om czas na optymalizację - może jeszcze się "nawrócą" (chociaż asekuracyjnie mówią, że wymagania nie są w żaden sposób zawyżone, a rekomendowane nie wystarczą do płynnej gry w Ultra; minimalne wymagania to wszystko wyłączone i gra "grywalna" ).

Problem w tym, że nawet sami RED'zi przyznawali (ostatnio), że ich poprzednia wersja engin'u nie była najlepiej zoptymalizowana (już nie pamiętam o który element chodziło, wiem tylko, że chyba coś renderowało się zawsze, nawet jak nie było widoczne, co zauważalnie obciążało sprzęt). Stąd należałoby wyciągań wnioski, że RED Engine jest o wiele wydajniejszy i zapewni nie tylko większe przestrzenie, ale też o wiele ładniejszą grafikę (jeden z RED'ów bodajże mówił - dawno temu, gdy gra jeszcze nie miała nawet zbytnio co pokazać - iż skok graficzny będzie porównywalny do tego między pierwszą, a drugą odsłoną gry, że o jakości zbliżonej do CGI nie wspomnę ;) ).

Wiedźmin 2 miał w zalecanych GeForce GTX 260, czyli GPU zdolne do 476.9 GFLOPS (standardowo wyposażone w 896 MB VRAM, ale zdarzały się modle z większą ilością pamięci, a zalecana przez RED'ów grafika powinna mieć 1GB ). Tak, ten sprzęt nie dawał możliwości gry z Uber, ale na wysokich, blisko ultra w HD (1280x720) przy płynności bliskiej 60 FPS (45-60) już TAK (jeśli wierzyć autorowi filmiku - ja osobiście tego sprzętu nie miałem, więc nie wiem).
Wiedźmin 3 natomiast "pochrupuje" na Geforce GTX 980 (przypominam - który jest ponad zalecane), czyli GPU o mocy 4616 GFLOPS (blisko dziesięciokrotnie większa wydajność :)shock:) w operacjach zmiennoprzecinkowych niż GTX 260 !!! ) zapewne w Full HD, ale z opcjami wysokimi (i nie wszystkimi bajerami, w tym bez "dobrodziejstw" nVidii).
Dodatkowo mamy niemal podwojenie względem mocy CPU względem wymagań obu gier - w minimum przechodzimy na 4 rdzenie, a w zalecanych na 8 wątków.

Powiem tak - nie widać gdzie idzie ten ogromny przyrost mocy. Gdyby gra wyglądała tak jak poniżej i płynnie chodziła (około 60 FPS) chociaż w HD można by to przełknąć tak gorzko jak Wiedźmina 2, ale tak...

 
Last edited:
@wyrwijgnat

Dajmy RED'om czas na optymalizację - może jeszcze się "nawrócą" (chociaż asekuracyjnie mówią, że wymagania nie są w żaden sposób zawyżone, a rekomendowane nie wystarczą do płynnej gry w Ultra; minimalne wymagania to wszystko wyłączone i gra "grywalna" ).

Problem w tym, że nawet sami RED'zi przyznawali (ostatnio), że ich poprzednia wersja engin'u nie była najlepiej zoptymalizowana (już nie pamiętam o który element chodziło, wiem tylko, że chyba coś renderowało się zawsze, nawet jak nie było widoczne, co zauważalnie obciążało sprzęt). Stąd należałoby wyciągań wnioski, że RED Engine jest o wiele wydajniejszy i zapewni nie tylko większe przestrzenie, ale też o wiele ładniejszą grafikę (jeden z RED'ów bodajże mówił - dawno temu, gdy gra jeszcze nie miała nawet zbytnio co pokazać - iż skok graficzny będzie porównywalny do tego między pierwszą, a drugą odsłoną gry, że o jakości zbliżonej do CGI nie wspomnę ;) ).

Myślę, że dopiero czas i życie zweryfikowały te zamierzenia i jak widać po aktualnych gameplayach - nie jest to jeszcze poziom możliwy dla REDanii do osiągnięcia.



Jak to dobrze, że art design ewoluował w to, co mamy teraz.
 
@Rustine

Nie wiem czy się chichrasz ze mnie teraz, czy potwierdzasz skwapliwie moje słowa.
Teraz wszystko wygląda w miare naturalnie, a przynajmniej naturalniej bez dupnych tintów rodem z W2, nic się nie świeci - jest jak trzeba.

Takie duże obrazy chowamy w spoilery panie kolego. :troll:
 
Nie wiem czy się chichrasz ze mnie teraz, czy potwierdzasz skwapliwie moje słowa.
Teraz wszystko wygląda w miare naturalnie, a przynajmniej naturalniej bez dupnych tintów rodem z W2, nic się nie świeci - jest jak trzeba.
Nie nazwę braku cieniu i płaskiego oświetlenia naturalnym. I braku pięknej roślinności również.
Takie duże obrazy chowamy w spoilery panie kolego.
Ano nie, jest tylko jeden i to w 1080p, większą ilość lub o dużej wadze zawsze wrzucam w spoilery.
 
Nie nazwę braku cieniu i płaskiego oświetlenia naturalnym. I braku pięknej roślinności również.

Niedoróbki niedoróbkami.
Mnie się rozchodzi o ogólny odbiór. Tamten screen od IwaNa wygląda jak W2, pomijając oczywiście szaro-burą kolorstykę.
Wczesne materiały promocyjne przypominały bardzo poprzednią część cyklu. Zmieniła się więc nieco paleta barw, nasycenie, filtry. Mógłbym rzucać tutaj fachowymi pojęciami, gdybym je znał. W każdym razie wcale mi się to nie podobało i wolę to, co mamy teraz.

Poza tym art design - a grafika to są dwie różne rzeczy miśku.
 
Powiem tak - nie widać gdzie idzie ten ogromny przyrost mocy. Gdyby gra wyglądała tak jak poniżej i płynnie chodziła

I o to jest największy ból i żal..te horrendalne wymagania. Gdyby, gra wyglądała jak na Twoim screenie, bądź przypominała graficznie Beowulf'a to spoko a tak...mamy to co mamy, wymagania rekomendowane, które pozwolą nam odpalić grę w jakości średnio-wysokiej. Aktualnie nie ma mocniejszego sprzętu ponad 980, chyba że ktoś ma dużo kasy i stać go na SLI. Gra są dla graczy, a nie dla bogaczy. Na wczesnych pokazach gra była podobno obłędna graficznie, a teraz? Wiem, wiem powtarzam się VGX (rok temu) i gdzie to się podziało? Podejrzewam, że to wina konsol i kasy od któregoś z potentatów, kosztem PC'towców, nie ma innej opcji chyba.
 
Poza tym art design - a grafika to są dwie różne rzeczy miśku.
Ten Twój art design to tinty, czyli oświetlenie generowane przez silnik, jak najbardziej grafika.
Art designem jest kompletnie zepsuta roślinność, która niszczy klimat pięknej lokacji.
 
Widocznie wiedzą ze nie ma szans by grafika wyglądala tak dobrze jak na wcześniejszych materialach wiec calkowicie zmienili ośiwtlenie na stylizowane i lekko kartonowe. Naturanlym napewno nie mozna go nazwac. Jak gra wyjdzie i wszyscy zaczna porownywac gre z materialami, wygodnie bedzie wszystko zrzucic na zmiane art designu






tutaj ujecie z vgx, 2 plan to inny świat

 
Last edited:
Dany przeze mnie screen (jeden i drugi) był w jawny sposób podciągany przez RED'ów w Photoshop'ie - na pewno wyostrzana kolorystycznie jak i pod względem ostrości obrazu - jednak pomijając te fakty zauważyć jaka jakościowo jest przepaść pomiędzy tym "wcześniej", a "teraz".

Mówię tutaj szczegółowości/jakości, a nie design'ie, który chyba @szincza mylnie utożsamia z barwą oświetlenia.
 
Widocznie wiedzą ze nie ma szans by grafika wyglądala tak dobrze jak na wcześniejszych materialach wiec calkowicie zmienili ośiwtlenie na stylizowane i lekko kartonowe. Naturanlym napewno nie mozna go nazwac. Jak gra wyjdzie i wszyscy zaczna porownywac gre z materialami, wygodnie bedzie wszystko zrzucic na zmiane art designu





tutaj ujecie z vgx, 2 plan to inny świat


VGX miażdży i to ja - japier%$&e. Redzie oddajcie tamtą grę, a wezcie sobie jakieś wlosy od Nividi
 
Last edited by a moderator:
Akurat co do włosów i futer od nVidii, przyznaję, sam kiedyś byłem na to strasznie nahajpowany, ale chyba to wyłączę, włosy Geralta skakają i drgają, co zmiana sceny to podskakują do góry(choć przypuszczam, że ich animacji wyłączyć się nie będzie dało), a futro gryfa wygląda sporo poniżej moich oczekiwań.
 
Top Bottom