Wiedźmin 3 - grafika

+
Może te wymagania, są spowodowane tym, że gra bardzo rzadko jest wczytywana? Jest to robione w locie, także no hm.skądś się musi brać na to moc. Naprawdę nie miałbym nic przeciwko gdybym dostał grę jako wersję SOD i VGX, z konkretnymi wymaganiami, takimi jak teraz. A tak?
 
Nie ma tez szans zeby naprwaili optymalizacje

z wywiadow wynika ze przepisali redengin tak by po wcisieciu gucika kompilowal caly kod pod 3 wersje na raz (pc,ps4,xbone)
wiadomo jak cos jest do wszysktego to jest do niczego.

widocznie skupili sie na dostosowaniu wszyskiego pod architekture konsol, przepisanie tego pod PC jest niemozliwe bo musil by wczystko zaczynac od poczatku. Wydzielenie 2 bildow na konsole i pc tez jest niemozliwe bo wciaz lataja bugi a dzielenie zespolu na 2 czesci i osobna optymalizacja i naprawienie niekompatybilnych ze soba bildow tez ne wchodzi w gre gdy maja zaledwie kilka miseiecy
 
@B l a d y : I tym sposobem dostajemy grę, na kompa za ponad 5000zł z jakością konsolową 1500zł + gra, bo telewizor każdy chyba ma. Ultra dostaniemy może i tak, ale nie do odpalenia w naszym wieku jak na razie = Unity. Każdy już to mówił po kilka razy, ale gdyby nie W1 i rynek PC, Redów nie byłoby tam gdzie teraz są, a teraz mają nas gdzieś. Fakt nie wiem tego, oczywiście jeszcze mają 3 miesiące czasu, bla bla bla. Tyle, że o tym jak gra działa i czego potrzebuje, żeby chodziła to oni wiedzieli od dawna.
 
Last edited:
@B l a d y : I tym sposobem dostajemy grę, na kompa za ponad 5000zł z jakością konsolową 1500zł + gra, bo telewizor każdy chyba ma. Ultra dostaniemy może i tak, ale nie do odpalenia w naszym wieku jak na razie = Unity.
Akurat jeśli chodzi o optymalizację, to jest w tej chwili gorzej niż w Unity :p.
Tym sposobem po premierze usłyszymy o The Shiter 3:Wild Crap albo Witchernity czy Unitcher 3 i każda kolejna słabo zoptymalizowana gra będzie pod tym względem porównywana właśnie do Dzikiego Gonu. Chyba nie o taki rozgłos REDom chodzi.
Mam nadzieję, że do maja coś poprawią...
 
No to pora przestać zbierać 5000zł na komputer obrażając się przy okazji na cały świat, tylko kupić za 1500zł konsolę i cieszyć się grą :)
 
Akurat co do włosów i futer od nVidii, przyznaję, sam kiedyś byłem na to strasznie nahajpowany, ale chyba to wyłączę, włosy Geralta skakają i drgają, co zmiana sceny to podskakują do góry(choć przypuszczam, że ich animacji wyłączyć się nie będzie dało), a futro gryfa wygląda sporo poniżej moich oczekiwań.
Miałem to samo, teraz mi się to średnio podoba a pewnie pożera masę zasobów. Jeśli chodzi o same włosy to imo TressFX od AMD wygląda sporo lepiej ;)
 
Niech twórcy robią gry na poziomie CS, wszyscybgre odpalą, będzie super ^^

Nie o to chodzi, żeby downgrade'ować grę po to, żeby wszyscy zagrali, tylko o to że prawdopodobnie build zbliżony graficznie do VGX uciągnęły by WYŁĄCZNIE bardzo, ale to bardzo mocne maszyny. Sama REDania przyznała, że jednakowy build przeniesiono na wszystkie trzy platformy, co zdążył już wytknąć Blady, dlatego nie ma teraz absolutnie szans na to, że gra będzie wizualnie będzie zbliżona do tego, co widzieliśmy już dawno temu.

Zaczęli ambitnie, a dostaniemy port z konsol. I wszyscy zadowoleni.
No prawie, ale kogo obchodzą pecetowcy :p
 
Miałem to samo, teraz mi się to średnio podoba a pewnie pożera masę zasobów. Jeśli chodzi o same włosy to imo TressFX od AMD wygląda sporo lepiej ;)

Nie wiem jak jest w Definitive Edition, ale w podstawce nie podobało mi się to, że włosy były kilkanaście cm nad plecami Lary. Chociaż tam przynajmniej jakoś z plecami oddziaływały, w W3 przez nie przenikają :p

Co do drogiego kompa, ja kupiłem swój bo mi był potrzebny, choć specjalnie czekałem do jak najpóźniejszego momentu by był w stosunku do premiery W3 jak najnowszy. I skoro ten komp mi renderuje grafikę 3D w dość satysfakcjonującym tempie, to uznałem, że W3 też mi pójdzie całkiem gładko. Ja w Unity do jasnej ciasnej gram na ultra z FXAA w 1440p(które to tnie o jakieś 50% FPS).
 
Last edited:
Akurat jeśli chodzi o optymalizację, to jest w tej chwili gorzej niż w Unity :p.

Oczywiście, że jest gorzej niż w Unity. Tam gra ma taką płynność jak Wiedźmin 3, albo nieco lepszą. Tyle, że u francuzów jest mowa o Ultra (w Full HD) ze wszystkim bajerami nVidii. A wszyscy narzekają na skopanie jej optymalizacji. Jednak gra wygląda, co by nie mówić ładnie, a czasem wręcz pięknie.
Tak więc, obecnie RED'zi przebijają wszystkich.

---------- Zaktualizowano 12:26 ----------

@rafal12322

Nie, nie pamiętasz chyba jak ten "wspaniały" TressFX zachowywał się w Tomb Raider. Tam były dopiero "śmichy".
 
Przypomniałem se jeszcze, że na 35min gp, choć włosy geraltowe trochę kanciaste, zachowywały się nieco lepiej. Co prawda też co scenę podskakiwały do góry, ale przynajmniej nie drgały jak głupie. Tam też ogon Płotki mi się bardziej podobał, a także futro na gryfowym łbie było bardzo ładne. Tylko że tamtego gameplayu w dobrej jakości nigdy nie dostaliśmy :p
 
A może ma ktoś tamten stary fragment gameplay nagrywany telefonem? Tam była walka z leszym, wydaje mi się, że wtedy to wyglądało lepiej.
 
Około 2 lat temu Redzi robili zamknięte pokazy i pokazywali walke z leszym. Ktoś nagrał fragment i wstawił na yt. Jakość nagrania była słaba, ale trochę było widac. Pamiętam, żę było imponujące.
 
Około 2 lat temu Redzi robili zamknięte pokazy i pokazywali walke z leszym. Ktoś nagrał fragment i wstawił na yt. Jakość nagrania była słaba, ale trochę było widac. Pamiętam, żę było imponujące.
Tego nie było, to nie istnieje.
 
Top Bottom