Wiedźmin 3 - grafika

+
Wiem, co napisałem i będę się tego trzymał. Oświetlenie w trzecim Wiedźminie idealne nie jest, ale skopanym go nazwać nie można. Nic się nie świeci jak psu jajca, jest w miarę naturalnie.
@fanktoy Gdzie się podziały twoje jeszcze niedawne zachwyty? "Wygląda jak na SoD", "Jest idealnie, tylko kamerę poprawcie!", hm?

Bo wygląda jak na SoD. Słowo kluczowe: wygląda. Po za tym cz obecnie W3 wygląda źle? Słowo kluczowe nr. 2 " w stosunku do".

---------- Zaktualizowano 13:34 ----------

Nie znasz kompletnie branży gier, już kolejny raz to widać.
Od dawna wszyscy tak robią, przy Killzonie 2 CGI podpisali takim napisem.

To znaczy, ze tak musi być?ja muszę sie na branzy znać żeby mnie nie oszukiwali? Później się dziwią skąd "bejt".
 
Prawda jest "tako", że jak gra już wyjdzie, a ludzie znajdą te miejsca z zwiastunów VGX i SoD, zrobią poròwnanie z tymi samymi scenami z gry - to REDòw zjedzą.

Czuję, że może być jak z pewną grą też od francuskiego UBI :hmm: ...



Oby ten czarny scenariusz się nie sprawdził.
 
@fanktoy W każdej branży Cie oszukają jak się na niej nie znasz. Tak działa biznes. I przy okazji czymś trzeba na siebie zwrócić uwagę, a to REDom wyszło świetnie.
 
Martwi mnie, że ludzie dopiero po watch dogsie sobie przypomnieli, że gry wyglądają lepiej na materiałach promocyjnych i teraz każda gra jest rozliczana pod tym względem ( Optymalizacja to akurat inna sprawa). A wiedźmin, wnioskując po ostatnich artykułach zapowiada się świetnie i szkoda, że gra zostanie prawdopodobnie zjedzona przez "graczy" oceniających grę tylko po grafice. Nie mówie, że pokazywanie materiałów, które nieodzwierciedlają do końca jak gra wygląda naprawdę jest dobre, ale tak po prostu zawsze było i nie widzę w tym nic strasznego.

Co złego w płatnych DLC? Wszyscy tak robią i tak było zawsze (od pewnego czasu zawsze)... serio jeśli pokazuje się coś czego niema, to za to powinno się obrywać... na aukcji kupisz obraz jakiegoś znanego autora który reklamowany jest zdjęciami, a przyjdzie Ci marna kopia, wyglądająca zupełnie inaczej i będziesz z tego powodu zadowolony? Czy może napiszesz że zostałeś oszukany?
Tym bardziej że cały czas podtrzymywane jest że "żadnego downgradeu nie ma i nie będzie"... nie mam zamiaru teraz ferować wyroków, poczekam do premiery, ale nie mam zamiaru milczeć jeśli gra będzie wyglądała tak jak wygląda (nieco lepiej jak na konsoli ) i działała jak działa (na sprzęcie który jest kilkukrotnie droższy i lepszy od tej konsoli) ...

Co do Ubi i Psów to jest jeszcze lepiej, bo tam gra nie była reklamowana tylko upiększanymi trailerami, ale wypuszczali również gameplaye, a żeby było zabawniej, to moderzy wyciągnęli pliki z poprzednią grafiką, nie chcę siać tu żadnych teorii spiskowych, ale obawiam się że ta kastracja była spowodowana konsolami i nie zdziwił bym się gdyby tak samo było teraz...
 
Co złego w płatnych DLC? Wszyscy tak robią i tak było zawsze (od pewnego czasu zawsze)... serio jeśli pokazuje się coś czego niema, to za to powinno się obrywać... na aukcji kupisz obraz jakiegoś znanego autora który reklamowany jest zdjęciami, a przyjdzie Ci marna kopia, wyglądająca zupełnie inaczej i będziesz z tego powodu zadowolony? Czy może napiszesz że zostałeś oszukany?
Tym bardziej że cały czas podtrzymywane jest że "żadnego downgradeu nie ma i nie będzie"... nie mam zamiaru teraz ferować wyroków, poczekam do premiery, ale nie mam zamiaru milczeć jeśli gra będzie wyglądała tak jak wygląda (nieco lepiej jak na konsoli ) i działała jak działa (na sprzęcie który jest kilkukrotnie droższy i lepszy od tej konsoli) ...

Co do Ubi i Psów to jest jeszcze lepiej, bo tam gra nie była reklamowana tylko upiększanymi trailerami, ale wypuszczali również gameplaye, a żeby było zabawniej, to moderzy wyciągnęli pliki z poprzednią grafiką, nie chcę siać tu żadnych teorii spiskowych, ale obawiam się że ta kastracja była spowodowana konsolami i nie zdziwił bym się gdyby tak samo było teraz...

Kopia obrazu a gorsza grafika niż na materiałach promocyjnych to co innego. To 1 to oszustwo, a to 2 to niekoniecznie. Nie każdy podrabia obraz ale już każdy chce pokazać swoją grę najlepiej jak może, w każdej grze przychodzi taki moment, że trzeba zacząć optymalizację i nie każdy deweloper ma tyle pieniędzy, żeby zrobić grę osobno na każdej platformie i wycisnąć z niej wszystko. Zresztą ta cała dyskusja jest bezsensu. W premierę się okaże czy można linczować czy nie. Jak REDom się uda zoptymalizować grę porządnie to nie ma żadnego problemu, bo moderzy zrobią swoje, jeśli REDzi udostępnią narzędzia moderskie w pełnej okazałości w miarę szybko. Głupie by było ich nie udostępnienie bo to gwarantuję jej żywotność i może też sukces tak jak w przypadku Skyrima, który swoją popularność zawdzięcza tylko i wyłącznie moderom imo.
 
Oszustwo, oszustwu nierówne, jak w sejmie... od razu przypominają mi się "oszustwa" budowlane, gdzie deweloper mami piękną makietą oraz niskimi cenami żeby wygrać przetarg, a później jest tłumaczenie że "brakło pieniędzy", bo przecież nie każdy ma ich dość... jak z polskimi autostradami... wychodzi na to że w naszym ojczystym kraju ludzie są do oszustw po prostu przyzwyczajeni.
Owszem rozmowa jest czysto teoretyczna, na podstawie materiałów które dostajemy, ale czy jest bezpodstawna? Można tak było twierdzić gdy w zeszłym roku pokazali pierwszy gameplay, w końcu mieli jeszcze czas na szlify, a teraz? Trzy miesiące, jeśli się wyrobią, przyrzekam że nigdy w nich nie zwątpię, ale w cuda za bardzo nie wierzę, bo nigdy żadnego nie uświadczyłem...

A tak odnośnie moderów (pomijając już przykłady z życia wzięte, bo i tych w tym przypadku znalazło by się parę), kupuję grę od developera, nie od modera i wymagam by wyglądała od razu tak jak powinna, a od moderów wymagam by dodawali ciekawy kontent (nowe pancerze, płaszcze, etc.), którego nie dodał developer, a nie doprowadzania gry do stanu w jakim była podczas choćby zamkniętych pokazów, czy na trailerach, takie rzeczy (ulepszanie grafiki) powinny być robione z czasem, tak jak w przypadku przytoczonego Skyrim...

No i tak, każdy chcę zareklamować się z najlepszej strony, ale w przypadku Wiedźminów najlepszą stroną jest właśnie fabuła i wybory i w tą stronę powinna iść reklama jeśli grafika niedomaga, a nie w stronę wizualnych fajerwerków, jakości CGI, czy innych Beowulfów...
 
Last edited:
Prawda jest "tako", że jak gra już wyjdzie, a ludzie znajdą te miejsca z zwiastunów VGX i SoD, zrobią poròwnanie z tymi samymi scenami z gry - to REDòw zjedzą.
Prawda jest taka, że nie masz bladego pojęcia jak TERAZ gra wygląda.

VGX miał być "in game". Więc to oszustwo, a nie niewinny, lepiej wyglądający materiał promocyjny.
I całkiem możliwe, że był. Ponieważ jednak gra jako całość mogła jeszcze nie działać ze wszystkimi wodotryskami, to załadowali tylko te elementy, które były niezbędne do nagrania trailera. Nie był to więc render, tylko wycinek gry uruchomiony na silniku.

Gameplay był pokazany dwa tygodnie temu. Nagrany został prawdopodobnie przed pokazem gry, czyli około miesiąca temu. Bazował prawdopodobnie na buildzie z zeszłego roku. Niektórzy zaś mieszają tą grę z błotem tak, jakby zobaczyli gameplay z wersji RC. Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu opublikowania gameplay-u nie był on już w 100% aktualny. REDzi nie mają w obowiązku informować nas o każdym zauważonym i poprawionym bugu, o każdej zmienionej teksturze. Dobrze wiedzą, co wymaga korekty i to poprawiają. Dajcie im chwilę oddechu i kapkę zaufania. Błędy zostały już wytknięte i znęcać się nad nimi nie ma najmniejszego sensu. My do stracenia mamy co najwyżej pieniądze za preordery, które możemy jeszcze odwołać. Oni natomiast muszą odwirować olbrzymią kasę już zainwestowaną w Wiedźmina 3 oraz w Cyberpunk.
 
View attachment 10263 VGX
A co z taką kwestią oświetlenia ?:
Przeceiż ono wygląda jak w prawdziwy upalny dzień (no prawie)
View attachment 10264
View attachment 10265

Tutaj nieskompresowany trailer VGX, jakby ktoś sobie chciał pomarzyć: ;)
http://www.gamersyde.com/download_the_witcher_3_wild_hunt_vgx_trailer-31286_en.html

ED: @Kuboniusz
Jakbyś widział turecki gameplay, to wiedziałbyś, że w czasach VGX, tak właśnie gra wyglądała.
Wyglądała tak jak na trailerze VGX.
Ba, ja bym się nie zdziwił jakby gra wyglądała lepiej niż na VGX.
Ale to było kiedyś kiedyś. Pa, pa. Bye, bye.
 

Attachments

  • 44444444444444.jpg
    44444444444444.jpg
    29.7 KB · Views: 139
  • 222222222222222222.jpg
    222222222222222222.jpg
    302.3 KB · Views: 133
  • 33333333333333.jpg
    33333333333333.jpg
    259.6 KB · Views: 140
Last edited:
Prawda jest taka, że nie masz bladego pojęcia jak TERAZ gra wygląda.


I całkiem możliwe, że był. Ponieważ jednak gra jako całość mogła jeszcze nie działać ze wszystkimi wodotryskami, to załadowali tylko te elementy, które były niezbędne do nagrania trailera. Nie był to więc render, tylko wycinek gry uruchomiony na silniku.

Gameplay był pokazany dwa tygodnie temu. Nagrany został prawdopodobnie przed pokazem gry, czyli około miesiąca temu. Bazował prawdopodobnie na buildzie z zeszłego roku. Niektórzy zaś mieszają tą grę z błotem tak, jakby zobaczyli gameplay z wersji RC. Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu opublikowania gameplay-u nie był on już w 100% aktualny. REDzi nie mają w obowiązku informować nas o każdym zauważonym i poprawionym bugu, o każdej zmienionej teksturze. Dobrze wiedzą, co wymaga korekty i to poprawiają. Dajcie im chwilę oddechu i kapkę zaufania. Błędy zostały już wytknięte i znęcać się nad nimi nie ma najmniejszego sensu. My do stracenia mamy co najwyżej pieniądze za preordery, które możemy jeszcze odwołać. Oni natomiast muszą odwirować olbrzymią kasę już zainwestowaną w Wiedźmina 3 oraz w Cyberpunk.
Nie mam i to ma do rzeczy? To jakoś przeczy temu, że jak ludzie porównają gre po premierze i porównają z SOD czy VGX to zjadą REDów jak psy :). I według Ciebie to najpierw robi się zupę grafikę, pozniej ją nerfi a później miesiąc przed premierą, się ją poprawia. A filmy - jeśli gameplay ma pokazywać jak gra wygląda - a już przy jego wyjeździe jest przestarzały to po co oglądać i wgl. wypuszczasć mistrzu? - " Macie gameplay, żebyście zobaczyli gre ale niemowcie ze brzydka, bo nie wiecie jak teraz wygląda".
 
@Daniel Abatemarco
Widziałem turecki gameplay i poza efektem wiatru nic więcej nie zrobiło na mnie wrażenia. A wiesz czemu? Bo nagranie było w gorszej niż zła jakości, a na dodatek niemal czarno-białe. Nie da się sensownie ocenić poziomu oprawy opierając się na takim materiale.

---------- Zaktualizowano 16:38 ----------

Ba, ja bym się nie zdziwił jakby gra wyglądała lepiej niż na VGX.
O, a to dobre. Wątpię, by gra wyglądała kiedykolwiek jak na VGX (i chodzi mi o grę "skompletowaną", ze wszystkimi ficzerami), a co dopiero lepiej.
Odnoszę wrażenie, że niektórzy złożyli pre-ordera tylko dlatego, że na trailerach gra wyglądała ładnie (i teraz też wygląda, ale trochę mniej) :/.
 
500 stron, czy ktoś już zjechał okropny pop-in w gameplay trailerze?

Pop-in odległych elementów terenu jest już niewybaczalny, a co dopiero pop-in rzeczy, które znajdują się dziesięć metrów przed Geraltem. Coś o tym wiadomo?
 
Heh, ja tylko przypomnę biadolonie na fizykę na trailerze VGX, a teraz?... ;) zamiast być lepiej jest gorzej.
 
Mam tylko takie pytanie: O co chodzi wam z tą trawą? Trawa jak trawa kurde brzydką bym jej nie nazwał :huh:
Martwiłbym się bardziej o tą przebrzydką mgłę, no bo ejj miało być bardziej przejrzyście.
I co jeśli gra jest{ w miare) taka sama jak na pierwszych urywkach, tylko właśnie tam były po prostu dobrze dobrane urywki.
 
Mam tylko takie pytanie: O co chodzi wam z tą trawą? Trawa jak trawa kurde brzydką bym jej nie nazwał :huh:

Przyjrzyj się:
http://images.gamersyde.com/image_the_witcher_3_wild_hunt-27393-2651_0003.jpg

I co jeśli gra jest{ w miare) taka sama jak na pierwszych urywkach, tylko właśnie tam były po prostu dobrze dobrane urywki.
Wszyscy zdążyli tu już przeanalizować każdy z udostępnionych materiałów po stokroć.
Spadek jakości graficznej jest sprawdzalnym faktem.
 
Last edited by a moderator:
Trudno powiedzieć po rozmazanym screenie. Na gameplayu było estetycznie.
Dobra nic już nie mówie skoro 100 razy wałkowaliście i siebie też nie będę oszukiwać.
Jednak chyba dałoby się to rozwiązać bez tej mgły która psuje widoki strasznie.
Jestem też ciekawy jakby to wyglądało z HBAO
 
My do stracenia mamy co najwyżej pieniądze za preordery, które możemy jeszcze odwołać. Oni natomiast muszą odwirować olbrzymią kasę już zainwestowaną w Wiedźmina 3 oraz w Cyberpunk.

U mnie oprócz pieniędzy za preorder, będą wchodzić również pieniądze wydane na nowy PC, który zamierzam kupić przed premierą. W moim przypadku są to bardzo ciężko zarobione pieniądze, odkładane systematycznie już ponad dwa lata, co wiązało się i wiąże z niemałymi wyrzeczeniami. Rozumiem, że mój trud zapewne w żadnej mierze nie da się porównać z pracą i kasą jaką Redzi poświęcili na zrobienie W3, ale nie zamierzam z tego powodu zastosować wobec nich taryfy ulgowej. Moim zdaniem to będzie skandal i robienie sobie jaj z graczy pecetowych jeśli sprzęt za ok 7k nie odpali W3 na max ustawieniach z przyzwoitą liczbą fpsów (+30). Nie wyobrażam sobie również, że grafika W3 na konsolach i pc będzie taka sama, bo taka sama być nie może.
 
Top Bottom