Wiedźmin 3 - grafika

+
Czepiasz się słówek, nie wydźwięku swojej wypowiedzi, w której jasno stawiasz tezę jakoby "branża sama miała się załatwić".

Sugerujesz więc, że wiesz lepiej ode mnie o co mi chodziło? Fajno. I dlatego wyrwałeś z kontekstu fragment wypowiedzi, ignorując kluczową jej część?
Ale wracając do sprawy. Jasne, że rynek nie zniknie. Za to zmieni się tak bardzo, że dla części dzisiejszych klientów istnieć przestanie. A niespecjalnie będzie mnie obchodzić, co dzieje się z gałęzią rozrywki, która dla mnie nie istnieje. Boli jedynie, że branża nie musi wyglądać tak jak obecnie i iść w kierunku w jakim podąża. Wszystko zależy od graczy. Niestety, parcie na grafikę jest obecnie wielkie, wręcz absurdalnie duże. Graczom się niestety priorytety potentegowały. I deweloperzy to widzą. A zawsze to łatwiej stworzyć grę ładniejszą zamiast faktycznie dobrej.

Rozpaczliwy argument ,gdy wyczerpały się te racjonalne

Prawdziwy, brzydko prawdziwy. Gracze zawiedzeni jakością produktu narzekają i zamawiają preordery, potem narzekają jeszcze bardziej i znowu rzucają się masowo na zakupy omamieni grafiką (choćby prerenderowaną) i obietnicami bez pokrycia. Nieważne, dobre to czy nie, grunt że jest, że nowe i że z wierzchu ładne. Rekordy sprzedaży padają, choć jeden po drugim tytuły AAA+ okazują się zawodzić. Bezmyślny konsumpcjonizm. Do czego to przyrównać jak nie do much rzucających się na byle g...?
 
Last edited:
Sugerujesz więc, że wiesz lepiej ode mnie o co mi chodziło? Fajno. I dlatego wyrwałeś z kontekstu fragment wypowiedzi, ignorując kluczową jej część?

Chyba prędzej wytykam jej niespójności albo Twój brak umiejętności klarownego przedstawiania myśli.

Prawdziwy, brzydko prawdziwy.

Zależy co gdzie leży. Znaczy się, gdybyśmy teraz razem siedzieli w piaskownicy zapewne miałbyś rację :harhar: .
 
Chyba prędzej wytykam jej niespójności albo Twój brak umiejętności klarownego przedstawiania myśli.

Ehe. Zdaje się, że ktoś coś niedawno mówił o braku argumentów.

Znaczy się, gdybyśmy teraz razem siedzieli w piaskownicy zapewne miałbyś rację :harhar: .

Skoro zamiast dyskutować najwyraźniej pijesz do mnie i usiłujesz prowokować to wygląda na to, że jednak w tej piaskownicy już jesteśmy. W takim razie pozwól, że zabiorę swoją łopatkę i wiaderko.
 
Skoro zamiast dyskutować najwyraźniej pijesz do mnie i usiłujesz prowokować to wygląda na to, że jednak w tej piaskownicy już jesteśmy. W takim razie pozwól, że zabiorę swoją łopatkę i wiaderko.

Dobre, dobre. Naprawdę dobre :thumbsup:.

Muszę otwarcie przyznać, że się złapałem.
Niezła taktyka - w dyskusji dać gówniany (w przenośni i dosłownie) argument o muchach, a następnie tylko czekać jak druga strona złowi się "na przytyk" o infantylności względem rozmówcy. A wszystko dlatego, że nie ma już logicznych argumentów, albo pragniemy wycofać się rakiem.

Cóż, człowiek uczy się całe życie.
 
Wszystko zależy od graczy. Niestety, parcie na grafikę jest obecnie wielkie, wręcz absurdalnie duże. Graczom się niestety priorytety potentegowały. I deweloperzy to widzą. A zawsze to łatwiej stworzyć grę ładniejszą zamiast faktycznie dobrej.

Ale jak już będzie ta fotorealistyczna grafika to automatycznie zniknie problem graczy i developerów, którym chodzi tylko o nią. Wtedy nie będzie już można tworzyć gier ładniejszych zamiast faktycznie dobrych no bo jak zrobić grafikę bardziej realistyczną od fotorealistycznej? Nie rozumiem Twojego płaczu bo właśnie rozwój technologii graficznych do maximum sprawi, że nie będzie można się już ścigać na jej jakość zamiast jakości innych aspektów gry. Trzeba będzie bić się o klienta używając czegoś innego czyli właśnie wszystkie te fabuły, mechaniki a także, uwaga, niecodzienna i bynajmniej nie fotorealistyczna oprawa wizualna. Twoje argumenty są inwalidą.
 
Dalej Panowie, nie przestawajcie :>.
 
Dalej Panowie, nie przestawajcie :>.

Nie ma czego ciągnąć tak naprawdę. Dążenie do fotorealizmu kosztem innych aspektów ostatecznie skończy się konkluzją, że jednak nie tędy droga, że to ślepy zaułek, a w grach liczy się przede wszystkim co innego, ale do tego trzeba dojść indywidualnie, z czasem. Natomiast w samej grafice ważny jest nie tyle jej realizm tylko przede wszystkim art-design, bo tym dobre produkcje stoją. A także gameplayem, bogactwem możliwości, poczuciem swobody, historią, wiarygodnym przedstawieniem świata w danym tytule zawartego i tak dalej. A dopiero na samym końcu tym fotorealizmem jako formą bonusu.

A wracając do tematu, nie ma sensu szukać niedociągnięć w oprawie Wiedźmina. Bo jeśli się chce to zawsze się znajdzie, a to trawa nie taka, a to ściany, a to ogon konia. I skupiając się na podobnych, w gruncie rzeczy drobiazgach nie doceni się grafiki jako takiej. Bardzo dobrej zresztą, która sprawia, że W3 momentami przypomina nie tyle grę, co malowidło, małe dzieło sztuki. To właśnie siła art-designu, który to rzekomo dzisiaj jeszcze nie jest ważny. Nie trzeba niezwykle zaawansowanej pod względem technicznym produkcji, fotorealizmu, jakości CGI, aby uzyskać coś imponującego, a nie wymagającego sprzętu z NASA*

*Znaczy, Wiedźmin akurat takiego wymaga, przynajmniej obecnie, ale przyczyną nie jest wcale hiper zaawansowana, realistyczna grafika. Miejmy nadzieję, ze ostatecznie sporo się w kwestii realnych wymagań zmieni in plus.
 
Last edited:
@maxzorroz

A weźmiesz na siebie naszego ewentualnego bana? ;)...

Swoją drogą - wracając do tematu - ciekawe czy gra będzie miała tylko graficzne presety ustawień graficznych (low, normal, high, ultra) czy będzie można też pogrzebać w opcjach typowych dla gier PC (oby nam Wiesiek 3 się zupełnie nie "skonsolowacił" ).

---------- Zaktualizowano 23:52 ----------

@eustachy_J23

I Ty się dajesz tutaj podpuszczać prowokacją? No wiesz co...
 
Jak już jesteśmy przy moim screenie ze Skyrima, to radzę też spojrzeć na wodę powyżej trawki. Arcydzieło, w przeciwieństwie do tej plasteliny, którą częstuje nas na tę chwilę W3. Nie rozumiem co się stało, w obu poprzednich częściach Wiesława woda była przepiękna. A teraz nie mogę na nią patrzeć, szczególnie w ujęciu z gryfem.
Poza tym, nie bardzo rozumiem, czemu Redzi tworząc W3, nie mogliby celować w grafikę ze Skyrima ZMODOWANEGO? Jakoś mój komputer ciągnie to cudo na ultra, podczas gdy nie spełniam minimalnych wymagań W3 :(



Tyle tylko że Skyrim nawet na modach (enb + tekstury ultra i inne podmianki) jest jak ciosany w drewnie w porównaniu do Wiedźmina 3. Zobacz z ilu polygonów w W3 składa się zwykłe drzewko a z ilu w Skyrim, różnica jest wielka, a modele postaci? modele zbroi? Budynki bez oddzielnych interiorów z ładowaniem? A oddziaływania fizyczne (uginanie się roślin, wiatr itd) Skyrim tego nie ma, Skyrim nawet na najlepszych i najpiękniejszych modach i tak jest na niższym poziomie pod względem technologii niż W3. Nie przeczę Tes 5 z enb i resztą pluginów wygląda na prawdę świetnie ale wszystko jest po prostu hermetyczne bo engine ma już swoje lata. Po prostu Skyrim z Enb to tak jakby przeciętny samochód po bardzo mocnym i drogim tuningu i robi wrażenie, za to Wiedźmin 3 to po prostu super-auto. Tak to widzę.
 
Ale jak już będzie ta fotorealistyczna grafika to automatycznie zniknie problem graczy i developerów, którym chodzi tylko o nią. Wtedy nie będzie już można tworzyć gier ładniejszych zamiast faktycznie dobrych no bo jak zrobić grafikę bardziej realistyczną od fotorealistycznej? Nie rozumiem Twojego płaczu bo właśnie rozwój technologii graficznych do maximum sprawi, że nie będzie można się już ścigać na jej jakość zamiast jakości innych aspektów gry. Trzeba będzie bić się o klienta używając czegoś innego czyli właśnie wszystkie te fabuły, mechaniki a także, uwaga, niecodzienna i bynajmniej nie fotorealistyczna oprawa wizualna. Twoje argumenty są inwalidą.

Odnoszę wrażenie, że dla niektórych to już ma miejsce. Wystarczy poczytać komentarze porównujące Wiedźmina 3 do któregokolwiek Gothica, czy Arcanii :p.
 
Tyle tylko że Skyrim nawet na modach (enb + tekstury ultra i inne podmianki) jest jak ciosany w drewnie w porównaniu do Wiedźmina 3. Zobacz z ilu polygonów w W3 składa się zwykłe drzewko a z ilu w Skyrim, różnica jest wielka, a modele postaci? modele zbroi? Budynki bez oddzielnych interiorów z ładowaniem? A oddziaływania fizyczne (uginanie się roślin, wiatr itd) Skyrim tego nie ma, Skyrim nawet na najlepszych i najpiękniejszych modach i tak jest na niższym poziomie pod względem technologii niż W3. Nie przeczę Tes 5 z enb i resztą pluginów wygląda na prawdę świetnie ale wszystko jest po prostu hermetyczne bo engine ma już swoje lata. Po prostu Skyrim z Enb to tak jakby przeciętny samochód po bardzo mocnym i drogim tuningu i robi wrażenie, za to Wiedźmin 3 to po prostu super-auto. Tak to widzę.

o ile mnie pamieć nie myli to w skyrimie dzrzewa i trawa bujaly sie na wietrze


nawet w Gothicu 2 byl ten efekt
 
nawet w Gothicu 2 byl ten efekt

Tak się zastanawiam, czy przed premierą dojdziemy do momentu, gdy zaczną padać stwierdzenia, że W3 wygląda gorzej niż pierwszy Gothic, bo póki co, progresywnie, z biegiem czasu wywoływane są coraz starsze gry (zaczynaliśmy od Uncharted 4, The Order 1886, Inkwizycja, Beowulf'a).

Naprawdę nie zauważyliście, że ten temat jakiś czas temu przekroczył dopuszczalną granicę absurdu?
 
Naprawdę nie zauważyliście, że ten temat jakiś czas temu przekroczył dopuszczalną granicę absurdu?

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.- A.E.

Złudna twa nadzieja że mogli by taką granicę w ogóle zauważyć, jedyny plus to taki że sobie człowiek przypomina jak niektóre gry wyglądały^^
 
@Nars

Spokojnie, do premiery jeszcze zdążymy dojść do porównań z Tetris'em i Pac-Man'em ;)...

Oczywiście, że ludzie wyolbrzymiają ale zauważają pewien niebezpieczny trend. I znowu okaże się, że "wielkie halo", które firma zrobiła względem oprawy swojej gry (tak produkt najłatwiej sprzedać i zareklamować nowym odbiorcom) okaże się bublem.
Tyle, że tym razem w wykonaniu RED'ów, którzy widać wchodzą już w "wielki biznes".
 
Tak się zastanawiam, czy przed premierą dojdziemy do momentu, gdy zaczną padać stwierdzenia, że W3 wygląda gorzej niż pierwszy Gothic, bo póki co, progresywnie, z biegiem czasu wywoływane są coraz starsze gry (zaczynaliśmy od Uncharted 4, The Order 1886, Inkwizycja, Beowulf'a).

Naprawdę nie zauważyliście, że ten temat jakiś czas temu przekroczył dopuszczalną granicę absurdu?

Nie wiem czy to była jaka chybiona aluzja do mnie ale juz się nie musisz zastanawić

Oto w calej okazalosci porównanie Wiedźmina 3: Dziki Gon do Gothica 1


 
Top Bottom