Wiedźmin 3 - grafika

+
Uwielbiam ten temat :).

Ja też. :D Ale tylko czytać. :D

 
Zazwyczaj najlepsi używają najlepszych narzędzi. Czary to chyba są tylko w Twojej głowie.
Przynajmniej nie zwykłem przypisywać sobie cudzej pracy. Nie rozumiem po co to robisz i się upierasz zamiast po prostu przyznać.
Przyczepiłem się dlatego, że od roku mam te screeny w folderze z tapetami i znalazłem je w temacie na Neogafie. Po prostu nie da się zrobić dwóch identycznych ujęć wolną kamerą. A już na pewno nigdy nie będą ważyć tyle samo.
 
Screeny są w rozdzielczości 4K + Jim2point CE Table + Nvidia Inspector - chcesz to sprawdzaj, ale widać, że Ci się nudzi skoro bawisz się w takiego detektywa :).

Czyli te twoje screeny nie mają nic wspolnego z W2. Na grzyba komu takie porównania? Mało mamy podkręcaych ujęć w tym wątku?
 

Guest 3669645

Guest
Pierzinie,ale wyście się uczepili tej trawy. Owszem, wygląda źle, ale 10 lat temu też mieli taka trawę i jakoś nikt nie płakał :wat:

Jest masa pożyteczniejszych rzeczy, którymi REDzi mogliby się zająć (ustawienia kamery, narzędzia moderskie) a tu jakieś krzyki o kępki trawy, do których każdy w mig się przyzwyczai, bo całościowo oprawa potrafi zrobić bardzo dobre wrażenie. Ja się do trawy przyzwyczaiłem już na ostatnim gameplay'u, czyli zanim nawet tknąłem tą grę.

REDzi ślepi nie są i wiedzieli, co robią zachowując taką jakość. A skoro to zrobili, widać musieli, bo np. gra im nie odpalała na 4 titanach w SLI.
 
Pierzinie,ale wyście się uczepili tej trawy. Owszem, wygląda źle, ale 10 lat temu też mieli taka trawę i jakoś nikt nie płakał :wat:

Jest masa pożyteczniejszych rzeczy, którymi REDzi mogliby się zająć (ustawienia kamery, narzędzia moderskie) a tu jakieś krzyki o kępki trawy, do których każdy w mig się przyzwyczai, bo całościowo oprawa potrafi zrobić bardzo dobre wrażenie. Ja się do trawy przyzwyczaiłem już na ostatnim gameplay'u, czyli zanim nawet tknąłem tą grę.

REDzi ślepi nie są i wiedzieli, co robią zachowując taką jakość. A skoro to zrobili, widać musieli, bo np. gra im nie odpalała na 4 titanach w SLI.

taka kamera bylaby swietna, szkoda ze potem znowu oddala sie na 8 metrow
 
Z prawej strony piękna, "ostra" trawa o wspaniałych stonowanych kolorach, z lewej jakieś zamglone ufarbowane kępki...
Wszystko jest zamglone przez kompresję, spójrz na teksturę podłoża, jest całkowicie rozmazana. Redzi muszą ogarnąć nagrywanie i konwersję filmów.
 
[...]
screen jeszcze ze starego renderera z dwojki {a nie z trójki - chyba, że chodzi o silnik}



obczajcie ze liscie maja nawet reflexy[...]
Co do samej podstawowej trawy, to już tutaj była płaska 2D

Osobiście uważam, że lepszy model trawy coś na wzór W2 (3D) wraz z rzucaniem (bądź nie) cienia (mógłby być dużo słabszy) dodało by sporo urokowi grze i wyszło by tylko na plus "odbieranej" przez graczy grafice.
Jedyne co może przemawiać za tym by trawa pozostała płaska, to brak mocy na PC - ale i tu jest rozwiązanie.

Model 3D takiej trawy mógłby być wyświetlany "dokładnie" w odległości 15-25 metrów od Geralta, następnie w odległości 25-50 metrów, model traw mógłby sukcesywnie (coraz większy %) przechodzić w model 2D. W odległości powyżej 50 metrów mogły by być tylko modele 2D (modele trawy podstawowej).

Jeszcze jedno gałęzie, krzaki itp podobne elementy, które zaczynają przesuwać się za plecy Geralta nie powinny znikać całkowicie i szybko. - powinny zanikać w czymś w rodzaju "koła- elipsy" za graczem = w odległości 1-1,5 metra od Geralta, za jego plecami nic by nie zasłaniało pleców Geralta. Obraz Geralta i bezpośrednie otoczenie w odległości 1-1,5 metra "przenikałoby - było by na wierzchu".
 
@Rustine no fakt fakt, trochę nie obiektywnie napisałem ale i tak nie ma ta trawka startu do tej kiedyś nam zaprezentowanej.

A skały? Też niebo i ziemia

https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1813/7329/original.jpg

Mówi się trudno, gdyby dało się wydać tak wyglądającą grę jak kiedyś to Redzi by wydali przecież, jak widać nie da się na obecnie dostępny sprzęt. Może ten engine tez nie jest genialnym silnikiem i jakieś problemy stwarzał.
 
Top Bottom