Wiedźmin 3 - grafika

+
Różnice są i będą, tu i ówdzie bardziej subtelne, gdzie indziej mniej, ale będą, bo są od samego początku obecnej generacji i z każdym miesiącem sięgają coraz to dalej. Jasne, różnica między na przykład ustawieniami medium i v. high jest znacznie mniejsza niż jeszcze przed dekadą, ale nie ogranicza się bynajmniej do czystej kosmetyki. To jednak wcale nie znaczy, że na PS4/XOne Wiedźmak nie będzie wyglądał dobrze. Jestem pewien, że będzie, choćby właśnie dlatego, że dysproporcje między poszczególnymi poziomami detali nie są tak ogromne jak dawniej i o ile nie schodzi się poniżej pewnego poziomu (medium z lekką domieszką low i high) nie odczuwa się tego jakoś strasznie. Zatem spokojnie. PS4 i XOne wystarczą, by móc cieszyć się niezłym poziomem oprawy. Wystarczy również ich pecetowy odpowiednik (a konkretnie mocniejszej z nich) i3-4130 sparowany z GTX'em 750Ti/HD7850 (o ile tylko Redzi nie schrzanili optymalizacji).

PS Jeśli ktoś za materiał porównawczy bierze filmy z tuby, to wiele nie zobaczy, jako że kompresja większość tych różnic zaciera. Coś tam i owszem, zobaczyć można, ale niewiele więcej niż, gdyby mieć zamknięte oczy.
Aha. I grafika jest ważna, wprawdzie nie tyle technikalia, co design, ale i strona artystyczna ucierpi mocno w sytuacji, gdy wywali się 90% efektów, a tekstury przypominać będą masło. Tak więc granie przy absolutnym low specjalnie sensu nie ma.
 
Last edited:
I grafika jest ważna, wprawdzie nie tyle technikalia, co design, ale i strona artystyczna ucierpi mocno w sytuacji, gdy wywali się 90% efektów, a tekstury przypominać będą masło. Tak więc granie przy absolutnym low specjalnie sensu nie ma.

Niektórzy piszą tak jakby tak właśnie miała wyglądać wersja konsolowa, tak zapewne nie bedzie :lol:
 
Oby jak najdłużej równali grafę do konsol i skupili się na scenariuszu i głębi gier
Takiego podejścia nie rozumiem całkowicie. Będziemy mieli zastój w technologii, ponieważ trzeba wszystko równać do dołu i pilnować żeby na konsoli ruszyło. Rozumiem, że scenariusz ważniejszy (przynajmniej w RPGach), ale dlaczego nie rozwijać innych, nowych, lepszych ficzerów graficzntych jeśli tylko komputery są w stanie je udźwignąć wraz z wszystkim innym?
 
To ciagle pieprzenie o roznicach miedzy konsolami a pc jest juz nudne, jakby konsolowcom zalezalo na grafice to by nie kupowali konsol


Ależ im zależy na grafice - tylko są w stanie za nią zapłacić 1500 zł, zamiast 4000+, potem im przykro, że dostają biedawersję tego, co mają PeCeciarze ;-) oczywiście o ile deweloper poważnie potraktuje wersję dedykowaną na PC.
 
To ciagle pieprzenie o roznicach miedzy konsolami a pc jest juz nudne, jakby konsolowcom zalezalo na grafice to by nie kupowali konsol

Amen. To zdanie powinno podsumować i zakończyć całą tą (bezproduktywną zresztą) dyskusję o różnicy między PC a konsolami.
Coś chyba REDzi dawno żadnej słabej trawy nie pokazali, że wróciliśmy do PC vs. konsole xD
 
Ależ im zależy na grafice - tylko są w stanie za nią zapłacić 1500 zł, zamiast 4000+, potem im przykro, że dostają biedawersję tego, co mają PeCeciarze ;-) oczywiście o ile deweloper poważnie potraktuje wersję dedykowaną na PC.

Mi nie zależy na grafice(oczywiście byle by była na przyzwoitym poziomie) bo wiem że szybko spowszednieje, mam na myśli oczywiście techniczny aspekt grafiki, bo wiadomo że artystycznym aspektem się można zachwycać zawsze.
 
Mimo wszystko fajnie jest pograć w takie topowe tytuły jak Wiedźmin na PC. Gdy grasz po raz pierwszy na high, gra wygląda świetnie. Skończysz, minie parę - paręnaście miesięcy, zmienisz kartę graficzną, zwiększasz RAM, chcesz przejść grę po raz drugi, włączasz na ultra i masz lepsze efekty niemal wszystkiego, stanowi to samo w sobie powód do ponownego zagrania :)
 
@raf230885

Masz tu idealny przykład jak YT niszczy jakość.

"GTA V" w 2560x1440p na ultra + solidne AA
oraz "Wiedźmin 2" w 4k na ultra.

https://www.youtube.com/watch?v=aPxOEbb5sBU&feature=youtu.be&hc_location=ufi

https://www.youtube.com/watch?v=HxRq-uCaWHQ

Moderatora proszę o nie usuwanie, ponieważ NIE REKLAMUJE swojego kanału na yt.

1.Oficjalnie jeszcze nie ruszył.
2.Jest to moje PRYWATNE konto a nie publiczne (nawet materiały są jedynie dostępne z linka)
3.Jest to temat o grafice i są podawane przykłady degradacji YT.
 
Mimo wszystko fajnie jest pograć w takie topowe tytuły jak Wiedźmin na PC. Gdy grasz po raz pierwszy na high, gra wygląda świetnie. Skończysz, minie parę - paręnaście miesięcy, zmienisz kartę graficzną, zwiększasz RAM, chcesz przejść grę po raz drugi, włączasz na ultra i masz lepsze efekty niemal wszystkiego, stanowi to samo w sobie powód do ponownego zagrania :)

Jak grałem w W2 po raz 4-y chyba po 2-óch latach od premiery, mogłem sobie wówczas pozwolić na ultra :)
Czułem sie jakbym w pewnym sensie odkrywał grę na nowo, coś w tym jest
 
Przecież nie dla krotochwili za każdym razem jęczymy o materiał nieskompresowany, który dopiero pokazuje, co pożarła wersja yt. A i to też nie jest czysty obraz z monitora.
Masz tu idealny przykład jak YT niszczy jakość.
Chyba przydałoby się coś dla porównania w normalnej jakości, skoro ma zobaczyć różnicę.
 
Takiego podejścia nie rozumiem całkowicie. Będziemy mieli zastój w technologii, ponieważ trzeba wszystko równać do dołu i pilnować żeby na konsoli ruszyło. Rozumiem, że scenariusz ważniejszy (przynajmniej w RPGach), ale dlaczego nie rozwijać innych, nowych, lepszych ficzerów graficzntych jeśli tylko komputery są w stanie je udźwignąć wraz z wszystkim innym?

Jasne, ale dla mnie lepszy zastój na 5 lat niż kupowanie co 2 lata nowego kompa.

Ależ im zależy na grafice - tylko są w stanie za nią zapłacić 1500 zł, zamiast 4000+, potem im przykro, że dostają biedawersję tego, co mają PeCeciarze ;-) oczywiście o ile deweloper poważnie potraktuje wersję dedykowaną na PC.

Można też powiedzieć, że pecetowcom żal pupę ściska ponieważ posiadając sprzęt za 4000+ dostają niewielką różnicę. Z takich też śmiesznych teorii i płytkich tekstów bierze się żenująca wojenka, do której, jako grac pc nie zamierzam się przyłączać. Nie po to piszę te posty.

Swoją drogą zastanawiam się, co za osoby wystawiają Pillars of Eternity oceny 0/10 hehehe ;)
 
Z takich też śmiesznych teorii i płytkich tekstów bierze się żenująca wojenka, do której, jako grac pc nie zamierzam się przyłączać.

No, ale się przyłączyłeś. W takim razie wytłumacz mi, co jest płytkiego w stwierdzeniu, że gracze posiadający mocarny PC oczekują gier na miarę możliwości swojego sprzętu?
 
Przecież nie dla krotochwili za każdym razem jęczymy o materiał nieskompresowany, który dopiero pokazuje, co pożarła wersja yt. A i to też nie jest czysty obraz z monitora.

Chyba przydałoby się coś dla porównania w normalnej jakości, skoro ma zobaczyć różnicę.

Dla porównania niech włączy W2, bo nawet taka jakość na YT nie oddaje faktycznego stanu.
 
No przecież nie przyjedzie do mnie na chatę ;-)
Musiałbyś wrzucić gdzieś z jak najmniejszą kompresją tak jak na Gamersyde. Na tym to ja się nie znam.
A jestem ciekawy czy ,,widać'' działanie G-synca na ,,normalnym'' monitorze, ale chyba tak.
O właśnie poszukam na YT filmików z W2 z G-synciem i bez. Ciekawe jaka będzie różnica.
 
Top Bottom