Wiedźmin 3 - grafika

+
Angry Joe podkreślał, ze nie ogrywali złotego buildu, tak więc myślę, że sporo w kwestii wody mogło zostać jeszcze zmienione.
A gdzie tam, to jest zbyt złożony element, żeby coś zmienili całkowicie w jeden miesiąc.
 
A gdzie tam, to jest zbyt złożony element, żeby coś zmienili całkowicie w jeden miesiąc.
Z tym, że wiemy jedynie, że youtuberzy nie grali ani na złotym buildzie, ani tym styczniowym. Nie wiemy ile było build`ów od stycznia, tak więc czasu na zmiane wody mogło być o wiele więcej.
 
Z tym, że wiemy jedynie, że youtuberzy nie grali ani na złotym buildzie, ani tym styczniowym. Nie wiemy ile było build`ów od stycznia, tak więc czasu na zmiane wody mogło być o wiele więcej.
Minimum ten z marca, który ogrywał Gamestar. Ale spodziewam się, że późniejszy, raczej nie chcieli dać ludziom builda bez poprawek naniesionych przez miesiąc.
 
Rock powiedział (na bazie rozmowy z game Designerem), że na konsoli nie będzie mgły ani dymu :O Rozumiem, że włosy odpadają, bo to system nvidi ale kurcze dym i mgła.....
 
Hairworks AngryJoe ma włączone, więc to chyba nie ta opcja.

Na minus woda, ale nie wygląd bo mi się podoba, a zachowanie. Nawet przy minimalnych falach łódka spada pod poziom wody i jak gdyby nigdy nic się wynurza. Zastrzeżenia również do wszelkich wiszących kawałków materiału, mają skopany kanał alpha przez co mają paskudny obrys. Poza tym gra jest prześliczna.

Co do polskiego dubbingu, mamy tak mało materiałów po polsku, a Rock i Rojo ględzą przez cały czas tak, że mało słychać. Reczek wydaje mi się za cichy, ale to raczej kwestia tego gadania. Rozenek dobry. Lipsync taki se.
 
Rock powiedział (na bazie rozmowy z game Designerem), że na konsoli nie będzie mgły ani dymu :O Rozumiem, że włosy odpadają, bo to system nvidi ale kurcze dym i mgła.....

Powiedział również ze nie widział gry na konsole.. wiec ... bo powiedział.. trzeba czekac na filmy z konsol..
 
Rock powiedział (na bazie rozmowy z game Designerem), że na konsoli nie będzie mgły ani dymu :O Rozumiem, że włosy odpadają, bo to system nvidi ale kurcze dym i mgła.....
Mgła musi się pojawić nawet na konsolach w takiej czy innej formie. W końcu jeden potwór - mglak - opiera się głównie właśnie na mgle.
 
 
Rock powiedział (na bazie rozmowy z game Designerem), że na konsoli nie będzie mgły ani dymu :O Rozumiem, że włosy odpadają, bo to system nvidi ale kurcze dym i mgła.....
Którym materiale - która minuta ?

Coś mi się wierzyć nie chce w takie rzeczy, aby dymu czy mgły nie było na konsolach....Chyba, że się okaże, iż konsole otrzymają faktycznie inną, gorszą wersje gry hehe - oj wtedy Redzi by się nie pozbierali.
 
Jedyne, dosłownie jedyne czego brakuje mi w grze ( a nie sądziłem, że akurat za tym bym tęsknił) to te semi-wolumetryczne chmury. Góry na Skellige aż się o nie proszą...
Dziwie się, że z kolei na ujęciu z trailera, kiedy Geralt zmierza na koniu w kierunku Kear Morhen widać semi- wolumetryczne chmury. Skoro dali je tam, to czemu nie na Skellige.
 
Którym materiale - która minuta ?

Coś mi się wierzyć nie chce w takie rzeczy, aby dymu czy mgły nie było na konsolach....Chyba, że się okaże, iż konsole otrzymają faktycznie inną, gorszą wersje gry hehe - oj wtedy Redzi by się nie pozbierali.

Nawet jeżeli by się tak stało, to nie REDzi będą winni, a hardware.

Przeglądałem materiały pobieżnie i wrażenia generalnie są bardzo pozytywne. Gra szczególnie dobrze prezentuje się w otwartych lokacjach, wtedy naprawdę wywołuje taki efekt "wow". Szczegóły czasem trochę odstają jakością od reszty, a to tutaj jakaś idealnie prostokątna deska, a to jakaś słabsza tekstura itp., ale to jednak gra, dużo czasu upłynie, nim wszystko będzie wyglądać w grach na idealnie takim samym poziomie.

Nie pozostaje nic, tylko czekać. Ciekawy też jestem, jak scena moderska odpowie na W3, miejmy nadzieję, że podobnie jak na Skyrima, wtedy ludzie z naprawdę porządnym sprzętem będą w stanie cieszyć się oprawą jeszcze długie lata :)
 
Dziwie się, że z kolei na ujęciu z trailera, kiedy Geralt zmierza na koniu w kierunku Kear Morhen widać semi- wolumetryczne chmury. Skoro dali je tam, to czemu nie na Skellige.

Może akurat nie trafili takiej pogody, aby było je widać jak nagrywali materiał. Też bardzo liczę na to, że będą.
 
Hairworks AngryJoe ma włączone, więc to chyba nie ta opcja..
Nie ma włączonego. To jest zwykła "REDEnginowa" fizyka włosów.

Zresztą ROCK wyraźnie mówi, że chodzi o Hairworks, który jest najbardziej wymagającą opcją i po prostu z włączonym NVidia Shadow Play nie dało rady utrzymać 60 fps.
Na normalnych ustawieniach włosy/grzywa/futro wyglądają świetnie. Z Hairworks wyglądają fenomenalnie,
 
AngryJoe ma włączone HW, na 100%.

A propos semi-wolumetrycznych chmur, nic nie wskazuje an to, że obłoki przy Kaer Morhen są właśnie takie. Dobra płaska tekstura chmury jest w stanie dać taki efekt.
 
Zresztą ROCK wyraźnie mówi, że chodzi o Hairworks, który jest najbardziej wymagającą opcją i po prostu z włączonym NVidia Shadow Play nie dało rady utrzymać 60 fps.
Gopher też wspominał, że nagrywali bez Hairworksa, ale miał okazję go przetestować i włosy Geralta oraz grzywa Płotki wyglądają fenomenalnie.
 
Hairworks był off na wszystkich materiałach jest to zwykła REDOWA technologia na włosy i sierść

Mogę się założyć. Włosy na gp od AngryJoe wyglądają o niebo lepiej i co najważniejsze reagują z ramionami Geralta, na wszystkich innych materiałach nie jest to obecne.

A i zapomniałbym, na gryfie podczas walki też się ruszają.
 
Last edited:
Prawda, tylko czy gra nie wygląda teraz ładniej? Ano, wygląda. Upgrade był. Tak bym właśnie powiedział. Czy ktoś jeszcze zauważył? Gra wygląda bardzo dobrze.

Owszem, wygląda dobrze, a w pod pewnymi względami (warunki pogodowe, modele postaci) bardzo dobrze. Olbrzymi wpływ na odbiór ma też świetny design lokacji, ale... Mimo wszystko nie wydaje mi się, by całościowo był to poziom VGX, czy choćby SoD, więc nie zapędzałbym się z tym upgradem. Tak czy inaczej ogólne wrażenie jest więcej niż dobre. Bardziej zajmuje jak gra prezentuje się na PC z kartami typu GTX660/750Ti/HD7870/HD7850, a także na PS4 i XOne, (który to jest w tym zestawieniu platformą najsłabszą).

Przyznali się do tego Redzi? Z tego co pamiętam ich ostatnie stanowisko brzmiało tak: "Żadnego downgradu nie było". Tak więc wciąż podtrzymują tamte kłamstwo

Redzi natomiast twierdzą, że downgrade'u nie było, dlatego do tego wracamy

Nie, Redzi nie przyznają, że downgrade miał miejsce i nie przyznają tego nigdy. Bo i po co? To przecież żadna reklama, przeciwnie. Poza tym, co to zmieni? Nic.

Rozumiem, że włosy odpadają, bo to system nvidi ale kurcze dym i mgła.....

Na konsolach i PC z innymi niż zielone karty. Nie traktowałbym tego jako wiażące info, ale... Coś może być na rzeczy, bo w takich Batmanach mgła i dym były na wyłączność Nvidii właśnie. Tyle że takie rzeczy da się spokojnie uzyskać w zasadzie na wszystkim i nie kosztują one wiele. Najświeższym przykładem GTA V. Jeśli jednak faktycznie tak jest, to spory minus dla Redów, bo bez mgieł tego typu gra akurat dużo traci, również jeśli o klimat idzie. Udostępnianie tych efektów tylko na jednym typie sprzętu byłoby więc zwyczajny świństwem.

Hairworks był off na wszystkich materiałach jest to zwykła REDOWA technologia na włosy i sierść

I jest więcej niż wystarczająca.
 
Popracujcie mocno nad doczytywaniem tekstur/obiektów, na materiałach youtuberów mega to widać mimo że grają przecież na potężnych sprzętach z toną RAMu. Ja osobiście wolę, żeby jakiegoś krzaczka w ogóle nie było, jeśli ma mi się materializować 5 metrów przed nosem, zniosę też mniejszą szczegółowość modeli nawet z bliska, jeśli nie będę widział, jak się ordynarnie doczytują.

Ciekawy też jestem, jak scena moderska odpowie na W3, miejmy nadzieję, że podobnie jak na Skyrima, wtedy ludzie z naprawdę porządnym sprzętem będą w stanie cieszyć się oprawą jeszcze długie lata :)

Narazie niestety góry prezentują się gorzej, niż nawet na waniliowym Skyrimie:/ I z technologią poprzedniej generacji można jak widać klimatycznie przedstawić zamglone szczyty, a na gameplayach z Wiedźmaka tego ni ma:/
 
Last edited:
Downgrade to fakt i żadne biadolenie o kwestiach oświetlenia tego nie zmieni. Fanbojstwo niektórych przekracza granicę dobrego smaku. Natomiast pomimo downgradu nic nie zmieni faktu, że gra TAK CZY SIAK nadal wygląda pięknie. Liczy się fabuła, klimat, muzyka i walka. A co najważniejsze to wybory moralne - mają być takie, żebyśmy pół godziny zastanawiali się jaką opcję dialogową wybrać.

Gra to nie będzie ani VGX ani SoD ale i tak wygląda nadal bardzo dobrze.
 
Top Bottom