Wiedźmin 3 - grafika

+
Ostatnio testowany był W2 w 1440p Ultra + Uber i na 2xTX szło między 79-90 klatek ;-) coś pięknego na 3xTx 105-115

Poza tym W2 ma bardzo dobre wykorzystanie multiGPU, ale nawet tam na max odległości rysowania tekstur nie jest to zadowalające ;//

w 4k to aż kole w oczy.

Ja ostatnio testowałem Wieśka 2 w 8K na 6x TitanX i 64 GB Ramu i potwory zaczęły atakować mnie w moim pokoju więc musiałem ograniczyć się tylko do jednego Titana. :/

Mam nadzieję, że to naprawią w trójce...

(-.-)
 
Dogrywanie roślinności najbardziej rzuca się w oczy podczas szybkiej jazdy, szczególnie po otwartych i w miarę płaskich terenach. Wówczas widać falę pojawiających się traw i kwiatów kilkanaście metrów przed Geraltem. By to wyglądało lepiej, to zasięg musiałby być kilkukrotnie większy. Osobiście poświęciłbym te sześćdziesiąt klatek, jeśli miałoby to ograniczyc do minimum efekt nagłego wzrastania o rzut mokrą czapką przed nami.
 
Dogrywanie roślinności najbardziej rzuca się w oczy podczas szybkiej jazdy, szczególnie po otwartych i w miarę płaskich terenach. Wówczas widać falę pojawiających się traw i kwiatów kilkanaście metrów przed Geraltem. By to wyglądało lepiej, to zasięg musiałby być kilkukrotnie większy. Osobiście poświęciłbym te sześćdziesiąt klatek, jeśli miałoby to ograniczyc do minimum efekt nagłego wzrastania o rzut mokrą czapką przed nami.

Mnie tam najbardziej przeszkadza doczytywanie się cieni, to się najbardziej rzuca w oczy na tych gameplayach z prologu. Ale mam wrażenie że na tym materiale ze Skellige jest lepiej.. Ciekawy jestem czy był on grany na jakimś nowszym buildzie biorąc pod uwagę że gość co go udostępnił ogrywał gre pare dni temu w kinie, więc być może dostał już nowszy kodzik gry.
 
Martwi mnie to, że w grze nie ma animacji jedzenia gdy Geralt spożywa pokarm, który ma w ekwipunku. To już kilkanaście lat temu w Gothicu takie animacje były.
 
Martwi mnie to, że w grze nie ma animacji jedzenia gdy Geralt spożywa pokarm, który ma w ekwipunku. To już kilkanaście lat temu w Gothicu takie animacje były.

Wolę jednak nie, niech podczas cut scenek je a nie wsadza sobie całego kurczaka do buzi na raz podczas walki ;p Ogólnie to nie ma co przesadzać, tak jest wygodniej jak jest teraz, potki mogłoby być widać jak pije, ale tak jak jest teraz też chyba nie będzie źle.
 
@arczas89 Nie zdecydowano się na te animacje z powodów praktycznych. Z animacjami trzeba zawsze czekać, aż się skończą, nie można wtedy za bardzo nic robić poza bieganiem, co podczas walki byłoby do rzyci. Tak jest lepiej, natychmiastowy efekt bez zbędnych pierdół. Animacje i tak immersji nie dodają, no chyba że Geralt by usiadł, rozpakował śniadanie i je gryzł przez 5 minut :p
 
@Marcin Momot co zauważyłem u Rocka, walkmesh na moście przy grodzie Krwawego Barona jest zły, Geralt lewituje, jego cień zaczyna się kilka/kilkanaście cm pod nim. Piszę o tym, bo w W2 poprawialiście walkmeshe aż do patcha 3.0 czyli ER, więc jest szansa, że to naprawicie, o ile już nie naprawiliście.
 
Jeszcze jedna sprawa... Gopher na swoim materiale powiedział że tylko HairWorks był wyłączony, w takim razie gdzie jest, co się stało z HBAO+? Jakieś pomysły? Chyba że był włączony na tym jego materiale, ale nie wydaje mi się.. Mógłby ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie się wypowiedzieć?
 
"Ciemna noc" z nagrań Joe (zdjęcia bez spoilerów - zamazane questy):


 
Tak oglądam sobie jeszcze raz te screeny i serio - to naprawdę jest zbyt jasne? Pewnie, że Redzi by mogli zrobić noc, która byłaby ciemna jak w miejscu, gdzie słońce nie dochodzi i którą trzeba by było po prostu przemedytować, albo ustawiać maksymalną jasność monitora, ale po co? Coś przecież na tym ekranie trzeba widzieć!
 
Na coś muszą ponarzekać. Choć wielkich przesłanek do tego nie ma, ale każdy ma może mieć swoje zdanie.
Po wczorajszych materiałach jestem zupełnie usatysfakcjonowany tym jak gra się prezentuje. Kilka elementów można pewnie poprawić, jednak generalnie chylę czoła przed Redami bo jeżeli gra wygląda tak jak na tym screenie:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd....37_1594639270779613_3303632680152548391_o.jpg
który wydaje się nietknięty, robiony prosto z gry bez żadnego "photomod" to jest szał i te parę krzaków które wyglądają średnio, ale wciąż dobrze zupełnie gubią się w całości.
 
Last edited by a moderator:
@sebogothic

To dla tych, korzy nawet nie chcą poznać miejscówek.
Odrobina ostrożności nie zaszkodzi.

Noc niestety jest jasna (ruchomy materiał lepiej to oddaje). Mam nadzieję, że jest tak z powodu bezchmurnego nieba, księżyca i otwartej przestrzeni. Ale niestety po wejściu do chaty widać, że jest tam podobnie "ciemno".

@Ithlinne Aegli

Od tego są eliksiry (gdy zaczyna się robić ciemno na poważnie), a noc ograniczająca widoczność to mimo wszystko klimat - taka niepewność i możliwość bycia zaskoczonym. Obecnie noc można zrobić tak, że rozjaśnienie monitora nie wiele da, uwierz mi.
 
Zastanawiam się jak RED`zi rozwiążą kwestie tego słońca wschodzącego na zachodzie... Zastanawia mnie, czy ktoś to w ogóle powinien zmienić. Ewidentnie widać, że to wschodzące słońce zostało użyte już w pierwszej scenie prologu, po to żeby zrobić wrażenie na użytkowniku. Dzięki temu możemy podziwiać Geralta i Vesemira patrzących na wschód słońca. Teraz jedyne rozwiązanie jakie widzę, to albo zrobić lustrzane odbicie całej mapy w prologu ( co raczej jest niemożliwe), albo stracić na klimacie i patrzeć na Geralta i Vesemira którym słońce świeci na plecy.
To nie tyle co bug, co ktoś tworzący lokacje, chciał zrobić +10 do wczuwy i klimatu i się niechcący pomylił...Zwykły, ludzki błąd, na rzecz tego że chciało się dobrze. Zastanawiam się jak ta kwestia została rozwiązana. Ja chyba bym zrezygnował z korygowania tego, skoro po prologu ten problem nie występuje. Teraz przynajmniej mamy przepiękne ujęcia już na samym początku gry.
Ewentualnie można by jeszcze spróbować przestawić słońce po pierwszej medytacji, żeby nie stracić tego klimatu w dialogu na początku, ale żeby jednak słońce wróciło na właściwe miejsce. Tak czy inaczej, zdaję mi się to być już zbyt dużym kombinowaniem i chyba CDP mogłoby to odpuścić.
 
Last edited:
To dla tych, korzy nawet nie chcą poznać miejscówek.
E tam, to już trzeba mieć lekką paranoję by takie zwykłe miejscówki jak stara chata uważać za spoiler. Takie osoby pewnie już od dawna siedzą w bunkrach i czekają na premierę. :p
 
Top Bottom