Wiedźmin 3 - grafika

+
Z tym zasięgiem rysowania bym się nie napalał.AC UNITY ze wszystkim na full i tak wszystko się doczytywało przed oczami,jak na konsolach.
 
Czytałem ten tekst i jak dla mnie nie było nic o ostrych teksturach. Żadnego porównania do wersji pc. Widoki są piękne, ale podsumował to tym, że wiedźmin nie będzie żadną rewolucją ani nową jakością w kwestii oprawy graficznej na konsolach. Do tego nie ma dropów, ale galopie widać doczytujace się obiekty

Dziennikarze grający w wiedźmina na pokazach mówili (jak i sami Redzi), że zasięg rysowania jest ten sam na konsolach i PC (w tym również pop up) - obejrzyj gameplaye na yt z 27 kwietnia, tam doczytywanie elementów w tle podczas galopu jest dość widoczne. Co do tekstur pisali o tym, w którymś z wcześniejszych numerów (zresztą również na stronie ppe tj. psx'a). Tak, wiesiek to nie jest rewolucja graficzna na konsolach, bo dla kogoś, kto recenzowal takiego The Order nie robi większego wrażenia (głupie porównanie bo to tulenówka, a w3 sandbox, ale nie jest to produkcja tworząca nowe standardy graficzne na konsolach)


Down:
Widzę, że ten gif to jest główny argument przeciw konsolą na tym całym forum. Trochę śmieszny zważywszy na to, że jest to jedna gra z ponad kilkudziesięciu 3xAAA które wyszły na konsolach (Infamous i tamtejszego zasięgu rysowania nawet nie zamierzam wklejać), bo nie lubię odbijać piłeczki. Nie wiem czego wymagacie od Redów jeżeli chodzi o grafikę, ale widzę że po premierze trzeba będzie opuścić to forum, bo płacz będzie ogromny.....

I tak jak kolega napisał post dalej zostało to poprawione w patchu + developerzy dostali wsparcie od Sony aby takie rzeczy już nie miały miejsca (rozwiązali między innymi problem z brakiem AF)
 
Last edited:
Co wy macie z tym hejtem na konsole i konsolowców... zrozumcie, że tam jest głównie sprzedaż, co pokazała między innymi inna polska produkcja - Dying Light.

Tyle, że u Techlandu wyglądało to tak :)



Oraz tak:



U RED'ów dostaniemy "gratis" futerko od nVidia (dla posiadaczy kart od "zielonych" ) i możliwość gry w 4K (kiedy już wyjdzie sprzęt, który takie coś uciągnie :harhar: ).
 
Nie wierz, że jedyna różnica to będą zabawki od nvidii. Skoro REDzi sami mówią, że konsole mają swoje, specyficzne dla siebie ustawienia, to nie jest tak, że ultra na PC to ustawienia z konsoli + hairworks/fur, wyższa rozdzielczość itd. Już dawno wiadomo, że visual parity to tylko hasło marketingowe. Ja bym chciał, żeby PS4 bardzo nie odbiegało, ale nie ma co popadać w skrajności.
 
@ Iwan

Ten Gif jet totalnie nie miaro dajny ponieważ wyszedł patch który to poprawił to raz,a dwa widziałem porównania i na żywo jak to widać(z wersja z patchem) i różnica była meh,bez szału
 
Z jednej strony rozumiem wasze narzekania, bo wydaliście nie mało $ na wasze maszynki, ale i tak zagracie na dużo wyższym wizualnie poziomie niż konsolowcy więc dlaczego aż tak mocno marudzicie?
Tylko dlatego, że były widoki na coś znacznie lepszego, bo możliwości sprzętu są wystarczające, co pokazał Rockstar. I gdyby redzi poszli ich śladem, to być może dostalibyśmy grę na pc z opóźnieniem, ale i znacznie ładniejszą i prawdopodobnie bardziej przyjazną graczom pecetowym. Włosy i podobne pierdoły nie są tym, co rzutuje na ocenę grafiki, tylko właśnie takie pospolite trawsko, które wygląda jak papierowa wycinanka, jakość tekstur, zróżnicowanie modeli czy zasięgi generowania. A to wszystko słabuje, bo postawiono na zadowolenie większej i mniej wymagającej grupy konsumentów.
 
Czyli tniemy do najsłabszej platformy. Podziękujmy konsolom za skopanie tak ważnego(przynajmniej dla mnie) elementu gry.

Może podziekuj konsolowcem za to, że nie musisz wymieniać karty graficznej co rok-dwa.
Dobrze pamiętam czasy, kiedy tak było. Konsole zwolniły ten beznadziejny pęd za wydajnością. Gdyby karty graficzne nadal wymagały wymiany po roku czasu, to rynek pc chyba ptzestalby istnieć, bo wszyscy uciekliby do konsol. A tak moja stara 560ti uciagnela nowego dragon Age. Nowa karta znów posłuży kilka lat.
 
Tylko dlatego, że były widoki na coś znacznie lepszego, bo możliwości sprzętu są wystarczające, co pokazał Rockstar. I gdyby redzi poszli ich śladem, to być może dostalibyśmy grę na pc z opóźnieniem, ale i znacznie ładniejszą i prawdopodobnie bardziej przyjazną graczom pecetowym.

Kolego Redzi to nie R* - to jakbyś porównywał Dawida z Goliatem... R* ma markę wyrobioną na całym świecie i może sobie pozwolić na takie zabiegi, ale Redzi już nie mogą i zrozumcie to wreszcie do jasnej ciasnej. Porównaj budżet R* a Redów, reakcje inwestorów oraz ich zaufanie. Ty chyba nie masz pojęcia o tej branży pisząc takie rzeczy.
 
@raf230885

Najpierw podziękujmy za "optymalizację multiplatformową" ;) (czytaj: pod konsole, a gracze PC to zawsze mogą sobie nowe GPU kupić).

To "spowolnienie" było już przy tym jak ostatnia generacja konsol umierała i średnie PC tak bardzo przerastały je mocą obliczeniową, że trzeba było się porządnie starać aby gra na komputerze cięła (gdy mowa o tytułach multiplatformowych).
 
Może gdyby nie robili w połowie produkcji nurkowania i całej związanej z tym zawartości, Oxenfurtu, gwinta i pewnie jeszcze kilku dodatkowych rzeczy, których początkowo nie było w planie, to mogliby sobie pozwolić na dopracowanie elementów, na które teraz ludzie narzekają.
 
Dziennikarze grający w wiedźmina na pokazach mówili (jak i sami Redzi), że zasięg rysowania jest ten sam na konsolach i PC (w tym również pop up) - obejrzyj gameplaye na yt z 27 kwietnia


Nie interesuje mnie dziennikarze i 27 kwietnia. Odniosłem się do dzisiejszego tekstu z dzisiaj i tam takie słowa nie padły. Żadnego porównania do wersji pc.
 
Last edited:
Może gdyby nie robili w połowie produkcji nurkowania i całej związanej z tym zawartości, Oxenfurtu, gwinta i pewnie jeszcze kilku dodatkowych rzeczy, których początkowo nie było w planie, to mogliby sobie pozwolić na dopracowanie elementów, na które teraz ludzie narzekają.

Wtedy ludzie narzekaliby na inne. To jest błędne koło trochę. Ja tam wolę, że jest Oxenfurt, gwint i dodatkowe rzeczy niż żeby model krzaka był ładny. Niektórzy mylą priorytety :)
 
@ Iwan

Ten Gif jet totalnie nie miaro dajny ponieważ wyszedł patch który to poprawił to raz,a dwa widziałem porównania i na żywo jak to widać(z wersja z patchem) i różnica była meh,bez szału

Zgadzam się. Widziałem te grę na żywo na pc i ps4 i różnice nie do wychwycenia podczas rozgrywki.
Gif totalnie odjechany.
Jako pecetowiec będę miał najlepszą grafe, ale pewnie nie zauważe różnicy jak po kilku dniach przejdę się do kumpla ocenić wersję ps4.
 
Last edited:
@raison d'etre

Pytanie czy przekładamy gwinta (i dwie obsuwy premiery - w sumie ponad pół roku!!!) nad dopracowany wygląd czegoś takiego jak otoczenie gry (ot normalna trawka oraz drzewa i to wówczas gdy nie tworzą ich od podstaw, a korzystają z potężnego narzędzia jakim jest SpeedTree).


A Oxenfurtu to miasto jak każde inne robione na potrzeby gry (przy tym nie tak duże jak Novigrad), więc wytłumaczenia nie widzę.
 
Chłopie ty serio porównujesz demo technologiczne gdzie cała moc idzie na grafike do gry komputerowej z mnóstwem innych elementów które obciążają sprzęt? Zejdź na ziemie.

PS: Jeszcze nie widzałem gry na UE która by urywała dupe, to już tak swoją drogą - ciekawe czemu? ;)
 
raf230885, możesz mi na privie napisać co tam generalnie chłopaki z PSX pisali na temat grafiki i jaki jest poziom hypeu w redakcji na temat gry? :D będę wdzięczny,.
 
Kwestia LoD'u na konsolach, to rzecz na sztywno ustalana przez producenta, i względem PC często mocno przycięta, na przykład w SoD czy przytoczonym już Dying Light. Jasne, można ten parametr zwiększyć, ale wówczas cpu w konsoli by się zadławił, więc nie, żadne patche tego nie poprawią, bo to nie błąd tylko decyzja wymuszona ograniczeniami sprzętu. Mimo wszystko różnice te nie rzucają się w oczy jakoś bardzo dopóki nie zaczniemy się baczniej przyglądać. Tym co dziwi jest jednak brak możliwości dowolnego ustawienia rzeczonego parametru w wersji na PC, ale to jeszcze nie oznacza, że wersja na blaszaki jest niedorobiona, czy że nie ma różnic, bo doniesień odnośnie tego, że takowe są mieliśmy dotąd sporo. Choćby kwestia samego LoD'a, który ponoć najgorzej się ma w wersji na XOne.
To jak się ma wersja PC okaże się niebawem. Mnie w każdym razie cieszy informacja, że na PS4 gra trzyma stabilne 30 klatek i wygląda dobrze. Widać, że to nie kolejne Unity, przynajmniej w przypadku konsol. Ale wierzę, że Redzi nie potraktowali wersji PC po macoszemu. Zważywszy na moc sprzętu (faktyczną nie marketingową) podobną jakość, co w przypadku konsol powinien zapewnić już PC wyposażony w kartę pokroju GTX'a 750Ti. Od tej reguły nie było dotąd wyjątku (nawet w przypadku Unity). Gdyby W3 okazał się pierwszy wówczas będzie można powiedzieć, że Redzi przebili Ubi, ale to nie będzie powód do dumy. No nic, zobaczymy. Ja tam udzieliłem Redom kredytu zaufania, pre-order mimo wszystko zamówiony i opłacony. Czekam.
 
Last edited:
Ja preferuję jednak jakość nad ilość, więc jeśli miałbym do wyboru mniej zawartości, ale lepszej jakości, to raczej bym się na to zdecydował. Oxenfurtu miało nie być, tak samo jak nurkowania. To są dodatki, nad którymi zaczęto pracę w już zaawansowanej fazie produkcji. Samo miasto to pewnie kilka miesięcy dodatkowej pracy przeznaczonej na rysowanie, tworzenie modeli, questów, bohaterów itd, która mogła równie dobrze pójść na dopracowanie innych rzeczy, chociażby sterowania na pc. Przecież to podobno brak czasu był właśnie jedną z przyczyn przerzucenia mniejszych sił przerobowyh na wersję pc.
 
Last edited:
Chłopie ty serio porównujesz demo technologiczne gdzie cała moc idzie na grafike do gry komputerowej z mnóstwem innych elementów które obciążają sprzęt? Zejdź na ziemie.

Dobra, przyznaje się. to byłe nieco perfidne i tendencyjne z mojej strony (chciałem pokazać co potrafi technologia SpeedTree na silniku gry - Unreal 4 Engine).

Masz więc przykład niemal z naszego podwórka (bo od małego zespołu Czechów) :


PS: Jeszcze nie widzałem gry na UE która by urywała dupe, to już tak swoją drogą - ciekawe czemu? ;)

To już ocena nazbyt opierająca się na osobistych odczuciach, ale gier na UE była masa i wiele bardzo ładnych.
 
Top Bottom