Wiedźmin 3 - grafika

+
@I_w_a_N

Dajesz porównanie do gry która ma premierę za 2 lata czy tam ile ?
To jest wersja alfa jakaś, zobaczymy jak będzie wyglądała ostateczna wersja ;)
Nie ma sensu takiego porównania robić do czegoś czego jeszcze niema.
 
@I_w_a_N

Ten fragment KC wygląda obłędnie, ale jak słusznie już zauważono nie pochodzi z ukończonej gry, więc nie wiadomo jak będzie się całość prezentować z włączonymi wszystkimi systemami. Swoją drogą zauważyłem, że coraz częściej wklejasz "złośliwe" filmiki i screeny, i porównania, i nie bardzo rozumiem czemu mają służyć.
 
No co był downgrade był , jeb*o to jeb*o na ciul* drążyć temat i tak jest fajnie tylko te drzewa serio sie rzucają w oczy nawet na yt to widać że są w 2d płaskie i tekturowe to sie już raczej nie zmieni ale i tak je poprawili od gameplayu z "pax".
 
Ja względem niedoróbek typu trawa czy niektóre krzaki mocno liczę na otwartą strukturę plików gry/REDkit. Na tą chwilę to chyba jedyna nasza nadzieja, a roboty nie powinno być z tym specjalnie dużo. Plusem takiego rozwiązania jest, że dodatki takie zainstaluje tylko ten, kto będzie chciał i miał wystarczająco mocną maszynę, by uciągnąć te bardziej zasobożerne cuda.
Ciekawe tylko, kiedy takie mody się pojawią...
 
Last edited:
@I_w_a_N

Dajesz porównanie do gry która ma premierę za 2 lata czy tam ile ?

Po pierwsze nie za dwa lata, a raczej za rok (góra półtora, bo premiera jest przewidziana na 2016).
To jest wersja alfa jakaś, zobaczymy jak będzie wyglądała ostateczna wersja ;)
Nie ma sensu takiego porównania robić do czegoś czego jeszcze niema.


Po drugie jest to wersja alpha, w którą już można zagrać samemu (jak wsparło się projekt odpowiednią sumą gotówki).

Po trzecie to nagranie chodziło na:
CPU: i5-3470 3,20 GHz
RAM: 8 GB
VGA: GeForce GTX 660

:yes:

Tak więc tyle w kwestii przełożenia wymagań do wydajności w najnowsze produkcji RED'ów :harhar: ...
 
@I_w_a_N

Poczekamy zobaczymy !
No i jak wielki świat ma ta gra a jaki W3
Zgadzam się trawa może wyglądać świetnie ale może w tej grze brakować milion innych rzeczy co ma W3
 
Po pierwsze nie za dwa lata, a raczej za rok (góra półtora, bo premiera jest przewidziana na 2016).



Po drugie jest to wersja alpha, w którą już można zagrać samemu (jak wsparło się projekt odpowiednią sumą gotówki).

Po trzecie to nagranie chodziło na:
CPU: i5-3470 3,20 GHz
RAM: 8 GB
VGA: GeForce GTX 660


Tak więc tyle w kwestii przełożenia wymagań do wydajności w najnowsze produkcji RED'ów :harhar: ...

- dynamicznego oświetlenia brak
- ziemia wygląda ciulowo
- brak jakichkolwiek ciekawszych elementów fizyki, które pożerałyby zasoby
- brak reakcji otoczenia na bohatera (Avatara)
- wszystkie drzewa to praktycznie jedna i taka sama tekstura
- brak większej ilości NPC, potworów, czegokolwiek
- grafika wcale tyłka nie urywa
- teselacja wydaje się słaba
- nie wiem jak ze szczegółowością postaci
- wody też coś nie widać
- chmur również
- niebo to jednolita plama
- animacji również brak
- porównanie z dupy
- system rysowania terenu nie wydaje się być wielce daleki, ot, drzewa i plamy
- przypomina mi w sumie DayZ
 
@Psyhe

Żaden świat w grze "open world" nie wczytuje się w całości, a na bieżąco w zależności od pozycji gracza (tak zwany "streaming" ).

Przypominam, że RED'zi korzystają tutaj dodatkowo z kolejnego middleware (więc też mają niejako z górki), jakim jest Umbra 3:


@Nars

Rozumiem Twoją pozycję (i obowiązki) na forum, ale chyba na razie nie "narażam" się nikomu (no, może samym RED'om ).
Jeśli złamałem jakieś "forumowe przykazanie" - wyjaśnij które (to nie jest złośliwość z mojej strony).
 
Tak więc tyle w kwestii przełożenia wymagań do wydajności w najnowsze produkcji RED'ów :harhar: ...

Zdajesz sobie sprawę, że wydajność nie zależy tylko od jakości trawy? Porównywanie to nie ma żadnego sensu. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków jest całkowicie pozbawione sensu.
 
Rozumiem Twoją pozycję (i obowiązki) na forum, ale chyba na razie nie "narażam" się nikomu (no, może samym RED'om ).

Mój post, póki co nie miał żadnego związku z moją funkcją. Po prostu nie mam pojęcia o co Ci chodzi i co chcesz osiągnąć świadomie i regularnie wklejając "złośliwości" lub zupełnie nieadekwatne porównania.
 
@Tarathelion

Praktycznie żadnej gry nie da się ze sobą miarodajnie (i niekrzywdząco dla jednej ze stron) porównać - bo ta stawia na coś innego, a tamta na jeszcze coś innego.

Oba tytuły są jednak grami osadzonymi w podobnych realiach i ze zbliżonym otoczeniem.
 
@Tarathelion

Praktycznie żadnej gry nie da się ze sobą miarodajnie (i niekrzywdząco dla jednej ze stron) porównać - bo ta stawia na coś innego, a tamta na jeszcze coś innego.

Oba tytuły są jednak grami osadzonymi w podobnych realiach i ze zbliżonym otoczeniem.

Wiem o tym, dlatego ja nie porównuje. Dlaczego Ty to robisz? Co chcesz udowodnić? Czy da się zrobić ładniej wyglądającą trawę? Jasne, że można. Jest jaka jest, nie dlatego, że Redzi nie potrafią zrobić ładniejszej ale dlatego, że zabiera to sporo fps. Oczywiście, można dywagować, czy nie lepiej zrobić lepszą trawę kosztem jakiegoś innego elementu ale nie ma to większego sensu bo wiedzy do takich rozważań po prostu nie mamy.
 
@Tares

Nie mam prawa jazdy, nie mam samochodu (stąd też ich nie oceniam).
Aczkolwiek lubię rzeczy przyjemne dla oka (jak większość ludzi tyle, że nie każdy się do tego przyznaje).

Wiem do czego zmierzasz i poniekąd podzielam Twój pogląd. Mam jednak tutaj pewne zastrzeżenia co do pierwszych "oszustw" RED'ów, cięcia oprawy pod konsole i wygórowanych wymagań (względem tego co teraz mamy, gdybyśmy mieli sytuację z VGX nie pisnąłbym nawet słówka).

Ale tak poza tym to czekam na grę i zapewne będę czerpał równie dużą przyjemność z obcowania z Geraltem (i opowiedzianą historią) nawet przy okropnej trawie i tnącej animacji.

Dyskusja staje się nieco jednostronna (skierowana na moją osobę) więc się tutaj na chwilę wyłączę.
 
Czy da się zrobić ładniej wyglądającą trawę? Jasne, że można. Jest jaka jest, nie dlatego, że Redzi nie potrafią zrobić ładniejszej ale dlatego, że zabiera to sporo fps. Oczywiście, można dywagować, czy nie lepiej zrobić lepszą trawę kosztem jakiegoś innego elementu ale nie ma to większego sensu bo wiedzy do takich rozważań po prostu nie mamy.

Masz absolutną rację. Jednak w tym samym momencie oznacza to, że pisząc o tym, że niektóre elementy (jak np. trawa) są dla niektórych na niedopuszczalnie złym poziomie pokazujemy nasze niezadowolenie, że REDzi wybrali kilka FPS-ów więcej kosztem tego danego aspektu otoczenia. Do tego służy forum.

Inna sprawa, że akurat ten temat był już omawiany o wiele za często i za długo :) Dlatego ja już od pewnego czasu czekam tylko na mody, rozwiązujące tą przypadłość.
 
Niby tak, ale między 30 FPS a 25 FPS to już jest pewna różnica :p A ja chętnie poświęcę i z 30 FPS, bo wolę "idealną" roślinność i 30 FPS niż średnio ładną i 60, \(szczególnie w grze RPG)
Niemniej możesz mieć rację. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

A i żeby nie było - jestem naprawdę zadowolony z poziomu, jaki gra prezentuje. Oglądając najnowsze nagrania naprawdę momentami można być pod ogromnym wrażeniem, a do tego to jednak wszystko nagrania na youtubie, a nie gameplay na naszych monitorach. Po prostu ciekawy jestem, czy i na ile mody poprawią grafikę. To pozwoli ocenić, co najprawdopodobniej spowodowało spadek jakości części roślinności :)
 
Last edited:
Top Bottom