Wiedźmin 3 - grafika

+
@Rustine

Nie znam się na tworzeniu modów, więc nie będę wnikał. Gdyby SweetFX działał nie byłoby problemu (po podobno nie chodzi pod DX 11).

@Nathaniel

Też to zauważyłem. Niby detal, ale gryzie w oczy i nieco smuci (zwłaszcza brak śladów na śniegu).
Nieco śmieszne, ale w żadnych innych materiałach nie było to pokazywane więc w tym przypadku nie jest to downgrade ;).

@PATROL

Gorzej jak będziesz miał zablokowaną rozdzielczość tej zieleni, wówczas żadne podmiany nie pomogą. Iglaki można próbować naprawić modyfikując kanał alpha (przezroczystości) tekstury. Ale znowu, jeśli rozdzielczość na wiele nie pozwoli, to nic nie zdziałasz.
 
Last edited:
Też to zauważyłem. Niby detal, ale gryzie w oczy i nieco smuci (zwłaszcza brak śladów na śniegu).
Nieco śmieszne, ale w żadnych innych materiałach nie było to pokazywane więc w tym przypadku nie jest to downgrade ;).
W trailerze z kwietnia widać ślady, gdy Geralt rzuca petardą w harpie.
 
Bardziej mi chodziło o ślady stóp/kopyt, ale przyznaje się, że to nie skojarzyłem.
Przecież to właśnie są ślady stóp Geralta w śniegu.
Gorzej jak będziesz miał zablokowaną rozdzielczość tej zieleni, wówczas żadne podmiany nie pomogą. Iglaki można próbować naprawić modyfikując kanał alpha (przezroczystości) tekstury. Ale znowu, jeśli rozdzielczość na wiele nie pozwoli, to nic nie zdziałasz.
A jużci, takie rzeczy się teraz nie dzieją.
 
Gorzej jak będziesz miał zablokowaną rozdzielczość tej zieleni, wówczas żadne podmiany nie pomogą. Iglaki można próbować naprawić modyfikując kanał alpha (przezroczystości) tekstury. Ale znowu, jeśli rozdzielczość na wiele nie pozwoli, to nic nie zdziałasz.

Nie trzeba zwiększać rozdzielczości by teksturę pozornie wyostrzyć, są inne sposoby ;) Chociaż oczywiście to bardzo pomaga, ale i wydajność leci w dół.

Każdy engine ma swoje możliwości. Gdyby nie, wówczas mod graficzny do pierwszego Wiedźmina miałby tekstury w rozdziałce 4K, a nie tylko ich "wyostrzenie" .

Może mieć jak najbardziej. Tyle, że po co, nie ma sensu robić 5 tekstur super jakościowych, a reszty badziewnych, lepiej zrobić równe.
 
Teraz mnie dobiliście. Dosłownie wszystko miało downgrade i o tym wiedziałem. Jednak nie wiedziałem że tak zmieniła się wizja tych miejsc. Pamiętam jaki dostałem hype po tej scenie. Piękny złociste łąki, kolorystyka. A teraz brzydki krzak na brzydkim krzaku. I niebieska mgła. Oczywiście teraz też jest ładnie, ale jak się te dwa obrazki zestawi...
(patrzcie też na niebo, szkoda że nie da się włączyć tych chmur gdzieś w opcjach na ultra)
 
Last edited:
A więc jednak downgrade ;)...
Eh.
Każdy engine ma swoje możliwości. Gdyby nie, wówczas mod graficzny do pierwszego Wiedźmina miałby tekstury w rozdziałce 4K, a nie tylko ich "wyostrzenie" :teeth: .
Można bez problemów dać do pierwszego Wiedźmina tekstury o rozdzielczości 4K, tylko silnik tego nie udźwignie. Ale to żadna blokada. Nie martw się tak o te krzaki, możesz spokojnie zacząć atakować jakiś inny element.
 
Można bez problemów dać do pierwszego Wiedźmina tekstury o rozdzielczości 4K, tylko silnik tego nie udźwignie. Ale to żadna blokada.

Czyli mam super sportowe auto, ale wokół domu tylko drogę z kocich łbów - jednak to żadne ograniczenie.

Rustine, ogarnij się, o czym piszę w poście który cytujesz (!).
 
Czyli mam super sportowe auto, ale wokół domu tylko drogę z kocich łbów - jednak to żadne ograniczenie.
Rustine, ogarnij się, o czym piszę w poście który cytujesz (!).
Sam się ogarnij, bo porównujesz silnik z 2001 roku naciągnięty do granic możliwości z RedEngine 3, który nie będzie miał żadnych problemów z wielkością tekstur. Nie ma żadnych blokad, coś takiego teraz nie istnieje.
 
Teraz mnie dobiliście. Dosłownie wszystko miało downgrade i o tym wiedziałem. Jednak nie wiedziałem że tak zmieniła się wizja tych miejsc. Pamiętam jaki dostałem hype po tej scenie. Piękny złociste łąki, kolorystyka. A teraz brzydki krzak na brzydkim krzaku. I niebieska mgła. Oczywiście teraz też jest ładnie, ale jak się te dwa obrazki zestawi...
(patrzcie też na niebo, szkoda że nie da się włączyć tych chmur gdzieś w opcjach na ultra)

Nie sugeruj się tym drugim obrazkiem bo to zestawienie jest mocno na niekorzyść dzisiejszej wersji gry
Ten obrazek drugi jest z YT w fatalnej jakości w porównaniu do tego pierwszego.
Dlatego to tak fatalnie wygląda.
Jest inaczej ale nie tak brzydko jak ci sie wydaje ;)
 
Jest inaczej ale nie tak brzydko jak ci sie wydaje ;)

Wiem że nie jest tak brzydko, biorę pod uwagę jakość, ale już zbyt dużo tych porównań w hd widziałem i mimo fatalnej kompresji wiem że wygląda to gorzej. Można by nawet zestawić oba obrazki w 360p i vgx będzie wyglądał lepiej. Ale tu nie tylko o to chodzi.
 
Poza tym, czy na tych gameplayach z którego jest użyta klatka do porównania z wersją VGX jest tzw "gold build" pokazany? Czy dalej jakiś starszy? Mówię tu oczywiście o wizualnej stronie gry.
 
Poza tym, czy na tych gameplayach z którego jest użyta klatka do porównania z wersją VGX jest tzw "gold build" pokazany? Czy dalej jakiś starszy? Mówię tu oczywiście o wizualnej stronie gry.
Trochę starszy, ale to nic nie zmienia. Styl artystyczny się nie zmienia z miesiąca na miesiąc.
 
No wiadomo, ale różnice mogą być, nawet znaczące. Zwłaszcza, że dodać do tego należy kompresję z YouTube i fakt, że nagrywali jakimś programem, który był na tyle zasobożerny, że parę opcji musiało być wyłączonych podczas nagrywania... Innymi słowy, do VGX raczej nie dorośnie graficznie i tak, ale różnica pomiędzy tym, co dostaniemy, a tym, co jest na gameplayach, może być widoczna.
 
Sam się ogarnij, bo porównujesz silnik z 2001 roku naciągnięty do granic możliwości z RedEngine 3, który nie będzie miał żadnych problemów z wielkością tekstur. Nie ma żadnych blokad, coś takiego teraz nie istnieje.

Mówię tylko, że każdy silnik graficzny ma swoje ograniczenia i skąd wiesz, że rozdzielczość tekstur zieleni Wiedźmina 3 (podobnie, jak rozdzielczość tekstur w pierwszym Wiedźminie) ma swój limit (który obecnie widzimy).
Wiem, iż na pierwszy rzut oka może to wydawać się ślepym strzałem, ale pomyślmy przez chwilę.
Wiedźmin 3 korzysta z technologii SpeedTree, która pozwala na generowanie niezwykle złożonej roślinności (stosowanej w filmach, grach jak i w podanych przeze mnie demach technologicznych). Modele się przeskalowują (albo mają kilka stanów złożoności) aby mogły być wykorzystane przez dane silniki graficzne (inaczej będzie to wyglądało na Unity, a inaczej na Unreal 4, mimo, że mowa tutaj o tej samej technologii tworzenia roślinności).
Jeśli Wiedźmin 3 będzie dał się zmodyfikować pod względem roślinności (jej rozdzielczości i kanału alpha) to czemu wersja na PC od początku nie ma "przysłowiowej" lepszej trawy?
 
VGX raczej nie dorośnie graficznie
Pod jakim względem nie dorośnie do VGX ? W zasadzie to nie chciałbym, aby finalna wersja gry "dorosła" do VGX, bo musielibyśmy zmierzyć się z zdecydowanie gorzej wyglądającymi modelami postaci, starym rendererem, filtrem wyostrzającym, gorszym LOD'em,shaderami,zasięgiem rysowania oraz tintem.
 
Pod względem wyglądu roślinności, by nie szukać daleko?
Aczkolwiek pełna zgoda co do modeli postaci. Wyglądają teraz 100 razy lepiej.
 
Czy nikogo z Was nie dziwi brak wzbijajacego sie zboza oraz te odcienie szarosci i zolci? W filmiku z 15 min gry mamy wyraznie powiedziane ze to MAJ. Zamiast tego dostalismy puste pola, jak po zniwach i jesienne drzewa widoczne w filmiku gdy Geralt ubija wywerne.
Zaraz bedzie maj, przyroda sie budzi jest zielono. W grze tego nie ma, dostalismy pozny wrzesien.
 
Czy nikogo z Was nie dziwi
No o tym piszemy.
Ale spokojnie, w końcu zostało powiedziane że będziemy mogli odtworzyć te sceny, a żadnego downgrade nie było. Kwestia oświetlenia.

Ciekawi czy Skellige nadal ma tą niebieską kolorystykę, a wątpię. Mi się bardzo podobało. Klimat,
 
Last edited:
Top Bottom