Wiedźmin 3 - grafika

+
Pod jakim względem nie dorośnie do VGX ? W zasadzie to nie chciałbym, aby finalna wersja gry "dorosła" do VGX, bo musielibyśmy zmierzyć się z zdecydowanie gorzej wyglądającymi modelami postaci, starym rendererem, filtrem wyostrzającym, gorszym LOD'em,shaderami,zasięgiem rysowania oraz tintem.
ta jasne
http://a.pomf.se/neujng.mp4

wypisales kilka slownikowych pojec ale widac ze nie wiesz co sie za nimi kryje
 
Jeśli Wiedźmin 3 będzie dał się zmodyfikować pod względem roślinności (jej rozdzielczości i kanału alpha) to czemu wersja na PC od początku nie ma "przysłowiowej" lepszej trawy?

By na ultra było 60FPS. Gdyby gra na GTX980 chodziła w mniejszej ilości klatek i traciła płynność przy trawiastych terenach, to wiadomo, co by ludzie mówili. Musieli iść też na jakiś kompromis mając ograniczone zasoby ludzkie i czasowe. Dla mnie ważne, że gra wygląda i działa dobrze, by wyglądała wspaniale poczeka się na mody. Jak widać Skyrim też mógł od początku wyglądać świetnie, a z jakiegoś powodu wyglądał tylko poprawnie.
 
VGX w pewnych aspektach wyglądał świetnie, obecna wizja artystyczna jest dla mnie tylko solidna. Wielka szkoda że Redzi musieli iść na takie kompromisy.
 
webm jest bez tintu
tint mozna latwo usunac wyostrzajacy tak samo
shadery to całe oswietlenie i jak tekstury reaguja na swiatlo imo starsze lepsze
postacie tak

Nie piszemy co by było gdyby wyłączyć kilka opcji tylko jak gra wyglądała na buildzie ala VGX.
Tam był obecny tint, filtr wyostrzający, kiepskie modele postaci i okropny aliasing, natomiast roślinność była zdecydowanie lepsza.

I nie zarzucaj mi braku wiedzy, bo mam w zwyczaju nie udzielać się w dyskusji na temat, o którym nie mam pojęcia.

IMO najlepiej gra wyglądała w tym okresie:

 
Ciekawe czy gra w ogóle tak wyglądała, czy była nieco ładniejsza a reszta to photoshop, a Redzi świadomie dawali nam takie bullshoty, które się nijak mają z prawdą.
 
@selethen

Pod jakim względem nie dorośnie do VGX ? W zasadzie to nie chciałbym, aby finalna wersja gry "dorosła" do VGX, bo musielibyśmy zmierzyć się z zdecydowanie gorzej wyglądającymi modelami postaci, starym rendererem, filtrem wyostrzającym, gorszym LOD'em,shaderami,zasięgiem rysowania oraz tintem.

nawet nie chce mi sie wstawic obrazkow zeby to skomentowac
 
Nie piszemy co by było gdyby wyłączyć kilka opcji tylko jak gra wyglądała na buildzie ala VGX.
Tam był obecny tint, filtr wyostrzający, kiepskie modele postaci i okropny aliasing, natomiast roślinność była zdecydowanie lepsza.

I nie zarzucaj mi braku wiedzy, bo mam w zwyczaju nie udzielać się w dyskusji na temat, o którym nie mam pojęcia.

IMO najlepiej gra wyglądała w tym okresie:

100% racji. Te screeny i wczesniejszy vgx napędzały ektstremalny hype. Wtenczas napis "In-game footage" zwiastował coś unikalnego na skalę swiatową. A okazało się jak zawsze to bywa.
 
Powiem wam tak, największym błędem jaki Redzi zrobili to rozpoczęcie wypuszczania materiałów 2 lata przed premierą czyli na E3 w 2013 kiedy gra zapewne nie była nawet jeszcze złożona w jedną całość. Na początku 2014 roku mieli jakieś problemy musieli przepisać cały system streamingu, stąd też ta przesuwka 4 miesięczna (Potwierdzone przez Jose Texeira w którymś wywiadzie). Przypuszczam że te problemy pojawiły się kiedy wszystkie elementy gry zostały złożone w jedną całość i okazało się że coś nie pyka, albo kiedy zaczeli pierwszy raz uruchamiać gre na konsoli Microsoftu i Sony i okazało się że te sprzęty są krótko mówiąc ujowe... Na E3 dostaliśmy już inny wygląd gry pod względem artystycznym (SOD trailer) który osobiście preferuje, ale rozumiem dlaczego niektórzy woleli ten stary bardziej "realistyczny" wygląd. Przypuszczam też że kiedy wypuścili te pierwsze materiały nie mieli jeszcze konsol PS4 I XBONE, nie widzieli jaką mocą te konsole dysponują - więc robili grę troche w ciemno. Brak doświadczenia z grami z otwartym światem w dodatku tak skomplikowanych i złożonych jak W3 też zapewne swoje zrobił.


Co się stało to się nie odstanie. Ale mam nadzieje że Redzi wynieśli mnóstwo doświadczenia z developmentu tej gry, jak i z samego marketingu. Mam nadzieje że pierwsze materiały z Cyberpunka 2077 dostaniemy nie wcześniej niż rok przed premierą kiedy gra będzie w całości pod kontrolą, kiedy wszystkie mechanizmy będą gotowe, kiedy kierunek artystyczny będzie też już w 100 % pewny. To samo się powinno tyczyć z ustaleniem daty premiery, ogłosić ją wtedy kiedy proces produkcyjny jest zakończony i przechodzą na luzie w faze dopieszczania gry i usuwania bugów. Podsumowując ja bym Redom trochę odpuścił ludziska, człowiek całe życia się na błędach uczy, jestem pewny że przy Cyberpunku mając doświadczenie z tworzenia W3 nie rozczarują nikogo i wszyscy będą szczęśliwi i usatysfakcjowani wyglądem gry, nawet IWAN!!! :p :) :D
 
Faktycznie REDzi strasznie wiele rzeczy robili praktycznie od nowa. Dosypali masę POI, zmienili nieco styl Ziemii Niczyjej, dorobili Oxenfruit a potem dobudowali mu wyspę, powiększyli Novigrad. Warownia Krwawego Barona przeszła całkowitą metamorfozę -Wcześniej była to forteca z murami i wielkimi budynkami, jakimś pałacykiem. Teraz jest to zapadła dziura którą chronią pale wbite w ziemię.

Ciekawe ile zmian poczyniono w kwestii fabuły / questów / postaci.
 
Mówię Wam, to wszystko po to, żeby Geralt miał białe włosy. Przypadkiem Ciri też się wybieliła, ale nikt nie zwrócił uwagi, a tu Niespodzianka.

Na nowej stronie głównej też nazwana jest szarowłosą. Czemu nikomu w studiu nie chce się zmienić jej tekstury włosów? Komputer Wam wybuchł jak próbowaliście to zrobić?
 
Last edited:
@Sneky

Wniosek z tego taki, że Wiedźmin 3 - jako gra bez otwartego świata albo bez multiplaftormowości (albo bez jednego i drugiego ;) ) - mogła spokojnie wyglądać tak jak pokazywał to VGX.
Czasem niektóre decyzje są dla mnie niezrozumiałe (tym bardziej, że RED'zi przecież mieli ten build). Można było wzorem The Order: 1886 zrobić grę bardziej zamkniętą (ale nie aż tak, a na modłę Wiedźmina 2) i również mieć oszałamiającą grafikę, a nie pójść na popularną frazę "open world game" i poprzycinać większość elementów do "poprzedniej generacji".
 
Top Bottom