Wiedźmin 3 - grafika

+
Ja się z tym kompletnie nie zgadzam. Jeżeli REDzi rzeczywiści zastanawiali się czy wybrać korytarzówkę typu The Order: 1886 czy też grę z otwartym światem i bez ekranów ładowania to ja się bardzo cieszę, że podjęli taką decyzję, a nie inną. The Order: 1886 to jedno z największych rozczarowań na rynku gier w ostatnich latach. Niektórzy twierdzą, że to nie gra, tylko interaktywne cutscenki rozgrywane w ciasnych korytarzach.

Oszałamiająca grafika to nie wszystko. The Order: 1886 doskonale pokazuje, że gra, która świetnie wygląda, również może okazać się grą słabą. Ciesze się, że Wiedźmin 3 nie poszedł taką drogą.
 
Grafika jest gówno warta dla mnie - byle design dobry - 100 x bardziej wole mieć dużą grę :p weźmy pod uwagę choćby takiego Dragon Age I grafika na tamte czasy dobra ale nie jakaś oszałamiająca ale za to historia itd bardzo fajne choć ciągnęło się to jak gluty gdy chcieć zrobić wszystko....
 
Osobiście również cieszę się, że Wiedźmin poszedł w stronę otwartego świata, nawet jeśli zrobił to kosztem grafiki, która mnie i tak zachwyca. Sądzę, że gdyby REDzi nie poszli na kompromis i daliby grafikę z VGX, to sporo osób zaczęłoby shitstorm, że jak to na ich GTX 980 i i7 się nie odpali, optymalizacja zła i REDzi nie potrafią gier robić. Tutaj nie było sytuacji typu win-win, bo ludzie tak czy owak, by narzekali. Myślę, że REDzi podjęli decyzję iście wiedźmińską i wybrali mniejsze zło, pozwalając, by więcej osób odpaliło ultra na swoich komputerach.
 
i
@Sneky

Wniosek z tego taki, że Wiedźmin 3 - jako gra bez otwartego świata albo bez multiplaftormowości (albo bez jednego i drugiego ;) ) - mogła spokojnie wyglądać tak jak pokazywał to VGX.
Czasem niektóre decyzje są dla mnie niezrozumiałe (tym bardziej, że RED'zi przecież mieli ten build). Można było wzorem The Order: 1886 zrobić grę bardziej zamkniętą (ale nie aż tak, a na modłę Wiedźmina 2) i również mieć oszałamiającą grafikę, a nie pójść na popularną frazę "open world game" i poprzycinać większość elementów do "poprzedniej generacji".
Gra z otwartym, dużym światem jest lepsza. Grafikę można łatwo poprawić dodać nową zawartość już tak łatwo nie jest. W poprzednie gry z serii Wiedźmin grałem wielokrotnie. W taki Skirim gram do tej pory zwiedzając świat, wypróbowując nowe mody czy robiąc własne.
Jeśli już dorobię się sprzętu, na którym ruszy mi Wiedźmin 3 to będę grał w niego stale, zwiedzając i delektując się światem. Mam również nadzieję, że REDzi wypuszczą szybko narzędzia moderskie oczywiście łatwiejsze w użyciu niż poprzednie ;)
BTW oglądałem letsplay The Order. Gra wybitnie jednorazowa, ładna, ale jednorazowa.
 
Co się stało to się nie odstanie. Ale mam nadzieje że Redzi wynieśli mnóstwo doświadczenia z developmentu tej gry, jak i z samego marketingu. Mam nadzieje że pierwsze materiały z Cyberpunka 2077 dostaniemy nie wcześniej niż rok przed premierą kiedy gra będzie w całości pod kontrolą, kiedy wszystkie mechanizmy będą gotowe, kiedy kierunek artystyczny będzie też już w 100 % pewny. To samo się powinno tyczyć..........
To samo się powinno tyczyć wszystkich innych gier (a już na pewno AAA), ale dobrze prawisz.
 
@AndrewXRW

Z przykładem Order 1886 chodziło mi wyłącznie o grafikę (chociaż bałem się, że zostanę - tak jak tutaj źle - zrozumiany).

Dla mnie decyzja o otwartym świecie w Wiedźminie 3 to takie lecenie ma obecną modę w świecie growym - tak jak zalew F2P czy produkcji typu moba.
Wszyscy mają, miejmy i MY!!!

Ani to rozwiązanie nie ułatwia prowadzenia ciekawych questów (zbyt wielka "swoboda" może się odbić nie tylko na doświadczeniach płynących z questów - bo gracz może zrobić serki rzeczy, których wszystkich nie da się przewidzieć; ale też samej narracji - bo gracz może sobie pójść w zupełnie inną stronę, albo łatwiej coś/kogoś ominąć), ani ładnych gier (bo mamy olbrzymi teren, trzeba go czymś zapełnić, a moc obliczeniowa sprzętu nie jest z gumy więc tniemy na jakości).

Z czasem (i wzrostem mocy obliczeniowej oraz lepszymi metodami streamingu) sytuacja stanie się coraz mniej zauważalna, ale praktycznie zawsze będzie istnieć.

Smutne ale prawdziwe.
 
@AndrewXRW

Z przykładem Order 1886 chodziło mi wyłącznie o grafikę (chociaż bałem się, że zostanę - tak jak tutaj źle - zrozumiany).

Dla mnie decyzja o otwartym świecie w Wiedźminie 3 to takie lecenie ma obecną modę w świecie growym - tak jak zalew F2P czy produkcji typu moba.
Wszyscy mają, miejmy i MY!!!

Ani to rozwiązanie nie ułatwia prowadzenia ciekawych questów (zbyt wielka "swoboda" może się odbić nie tylko na doświadczeniach płynących z questów - bo gracz może zrobić serki rzeczy, których wszystkich nie da się przewidzieć; ale też samej narracji - bo gracz może sobie pójść w zupełnie inną stronę, albo łatwiej coś/kogoś ominąć), ani ładnych gier (bo mamy olbrzymi teren, trzeba go czymś zapełnić, a moc obliczeniowa sprzętu nie jest z gumy więc tniemy na jakości).

Z czasem (i wzrostem mocy obliczeniowej oraz lepszymi metodami streamingu) sytuacja stanie się coraz mniej zauważalna, ale praktycznie zawsze będzie istnieć.

Smutne ale prawdziwe.

Grafika nie jest warta poświęcenia otwartego świata, szybko się nasze oczy do niej przyzwyczajają i zaczyna się tylko dostrzegać jej artystyczne aspekty, niefajnie by było gdyby gra była tak klaustrofobiczna jak poprzednia część. Ja np po godzinie przestałem dostrzegać grafikę w Bloodborne i bardziej skupiałem się na mechanice walki.

A co do fabuły to Gothicowi się udało połączyć te 2 rzeczy, więc myślę że i Wiedźminowi się uda.
 
Last edited:
Chwila, chwila...

Bloodborne ma otwarty świat?

Nie mam na myśli klaustrofobii, ale to co obecnie zrobili RED'zi przebija chyba wszystkie gry pod względem wielkości mapy.
Po co?
A nie dało się tego podzielić na HUB'y/regiony (po których moglibyśmy się przemieszczać - patrząc na ten "zabójczy" ekran ładowania :harhar: ) bliskie wielkości świata od Skyrima (ponoć Wiedźmin 3 jest 3,5 raza większy !!! )?
 
A nie dało się tego podzielić na HUB'y/regiony (po których moglibyśmy się przemieszczać - patrząc na ten "zabójczy" ekran ładowania ) bliskie wielkości tych od Skyrima (ponoć Wiedźmin 3 jest 3,5 raza większy !!! )?
Przecież są huby. A tym wyliczeniom to bym aż tak bardzo nie wierzył, dopóki twórcy sami o tym nie powiedzą.
 
Przecież są huby. A tym wyliczeniom to bym aż tak bardzo nie wierzył, dopóki twórcy sami o tym nie powiedzą.

Tak ale tylko do prologu i jakiś pomniejszych pierdół (jak pustynia?).

Ja mówię o sensownym podzieleniu świata na osobno wczytywane regiony (dajmy na to Ziemie Niczyje, Skelliga itp.), które (przynajmniej w założeniu) odciążyłby sprzęt.
Obecnie RED'zi idą niczym za komuny - na ilość, a nie jakość.
 
Powiem wam tak, największym błędem jaki Redzi zrobili to rozpoczęcie wypuszczania materiałów 2 lata przed premierą czyli na E3 w 2013 kiedy gra zapewne nie była nawet jeszcze złożona w jedną całość. Na początku 2014 roku mieli jakieś problemy musieli przepisać cały system streamingu, stąd też ta przesuwka 4 miesięczna (Potwierdzone przez Jose Texeira w którymś wywiadzie). Przypuszczam że te problemy pojawiły się kiedy wszystkie elementy gry zostały złożone w jedną całość i okazało się że coś nie pyka, albo kiedy zaczeli pierwszy raz uruchamiać gre na konsoli Microsoftu i Sony i okazało się że te sprzęty są krótko mówiąc ujowe... Na E3 dostaliśmy już inny wygląd gry pod względem artystycznym (SOD trailer) który osobiście preferuje, ale rozumiem dlaczego niektórzy woleli ten stary bardziej "realistyczny" wygląd. Przypuszczam też że kiedy wypuścili te pierwsze materiały nie mieli jeszcze konsol PS4 I XBONE, nie widzieli jaką mocą te konsole dysponują - więc robili grę troche w ciemno. Brak doświadczenia z grami z otwartym światem w dodatku tak skomplikowanych i złożonych jak W3 też zapewne swoje zrobił.

To nie był żaden błąd, tylko jedyne słuszne rozwiązanie
 
A co z rozdzielczością 4:3?
Będzie wspierana czy też stanę przed wyborem grać z czarnymi pasami lub czekać na nieporadne mody od graczy...

30-01-2014 pisałem do @Keth , ale nie wiedział czy ta rozdzielczość będzie wspierana.
 
Chwila, chwila...

Bloodborne ma otwarty świat?
Bynajmniej, ma ładną grafike.
Nie mam na myśli klaustrofobii, ale to co obecnie zrobili RED'zi przebija chyba wszystkie gry pod względem wielkości mapy.
Po co?
A nie dało się tego podzielić na HUB'y/regiony (po których moglibyśmy się przemieszczać - patrząc na ten "zabójczy" ekran ładowania :harhar: ) bliskie wielkości świata od Skyrima (ponoć Wiedźmin 3 jest 3,5 raza większy !!! )?
Widocznie uznali że istnieją gracze, którzy się w tym nie pogubią. Już Wiedźmin 2 miał mieć otwarty świat, a to było przed Skyrim. I gdzie ta moda na otwarte światy skoro większość gier ma zamknięte (bo tak łatwiej zaprojektować grę) teraz zaczniemy narzekać na ambicje rodów mimo że wszystko wskazuje na to że im podołali?
 
Nie mam na myśli klaustrofobii, ale to co obecnie zrobili RED'zi przebija chyba wszystkie gry pod względem wielkości mapy.
Eeee! Nie wiem czy to dobrze czytam ale jesteś w wielkim błędzie. Samo GTA V wydaje się większe, nie mówiąc o takiej Armie 2 czy 3... Nie popadajmy w paranoje.
 
A co z rozdzielczością 4:3?
Będzie wspierana czy też stanę przed wyborem grać z czarnymi pasami lub czekać na nieporadne mody od graczy...

30-01-2014 pisałem do @Keth , ale nie wiedział czy ta rozdzielczość będzie wspierana.
takich monitorów już się chyba nie produkuje od kilku lat, wiec nie spodziewalbym się wsparcia dla nich od samego początku.
 
Ja mówię o sensownym podzieleniu świata na osobno wczytywane regiony (dajmy na to Ziemie Niczyje, Skelliga itp.), które (przynajmniej w założeniu) odciążyłby sprzęt.
Obecnie RED'zi idą niczym za komuny - na ilość, a nie jakość.
Jak kto?! :wat: Przecież są następujące huby: okolice Wyzimy z Prologu, Kaer Morhen, archipelag Skellige, Novigrad i okolice + Ziemie Niczyje oraz pewnie jeszcze nieujawnione lokacje.
 
takich monitorów 4:3 już się chyba nie produkuje od kilku lat, wiec nie spodziewalbym się wsparcia dla nich od samego początku.
Może i się już nie produkuje, ale wielu nadal ma takie monitory i miło byłoby ze strony REDów aby pomyśleli o takich ludziach.
Skoro wydają Wiedźminy na Macintosh'a to może są jakieś szanse dla 4:3 ;)
 
@sebogothic

Droczysz się, czy naprawdę nie rozumiesz?

Chodzi o podział tego dużego głównego obszaru na fragmenty (w celu polepszenia ich "jakości wykonania" ), a nie o jakieś dodatki do ogólnie otwartego świata.
 
@meJKu

Jeśli wierzyć "internetom" (tak czasem bywam naiwny) to Wiedźmin 3 jest WIĘKSZY od GTA V.
Mapa Wiedźmina 3 jest liczona razem z wodą, a dla przykładu na takim hubie Skellige zajmuje ona chyba z 70% obszaru. Jeżeli wliczyć wodę w wielkości świata GTAV to mamy około 350km kwadratowych.
 
Top Bottom