Wiedźmin 3 - grafika

+
Na filmie w wysokiej rozdziałce "Cenny ładunek", który wrzuciłem w temacie z linkami noc wydaje mi się dostatecznie ciemna. Nie jest tak jasno jak W2.
 
Na filmie w wysokiej rozdziałce "Cenny ładunek", który wrzuciłem w temacie z linkami noc wydaje mi się dostatecznie ciemna. Nie jest tak jasno jak W2.

Zgadzam się, na tym materiale noc jest fajna, ale już na gameplayach od youtuberow nie bardzo :p
 
Pewnie zależy to też od fazy tej nocy. Nie wiem tylko dlaczego już koło 3-4 zaczyna się robić jasno.
 
Trawa też nie wygląda jakoś specjalnie fatalnie, wszystko przez te słabe filmy z YT moim zdaniem ;)
 
Nudzicie z tą grafiką. Dajcie se już spokój.

Tylko tekstury i tekstury. Naprawdę niektórzy nie potrafią zwrócić uwagę na nic innego poza teksturami?
Na materiale tej ładnej jutuberki noc była ok, świt bardzo klimatyczny. Długość nocy również jest odpowiednia dla pory roku.
Pisałem, że burza mnie nie przekonuje. Chodzi mi o samą burzę, całość efektów dżwiękowo-wizualnych, słabe błyskawice i chyba brak kałuż mąconych deszczem. Zawsze to wygląda tak jakby ta burza była gdzieś daleko. Jednak sama zmienność, przechodzenie z burzy w pogodę, nocy w poranek są niesamowite i klimatyczne. W innych grach, nawet jeśli sama burza wygląda ok, to cała reszta jest dość sztampowa i jakaś taka sterylna i mechaniczna.

Przypatrzcie się w powiększeniu jak wyglądają drzewa na obrazach mistrzów. Jesteście jak ślepcy, którzy idą do muzeów z lupami i narzekają, że rośliny na obrazach nie mają podręcznikowej dokładności. Podobno każdy tu chce atmosfery, słowiańszczyzny, swojskości. Dostajecie grę z atmosferą, słowiańszczyzną i swojskością, a zachwycacie się grami, które wyglądają jak kupy i odrzucają od pierwszego do ostatniego wejrzenia.

Pewnie, że gdyby zielsko było w pełni trójwymiarowe, to byłoby lepiej. Jest takie jakie mogło być. Może strumieniowe ładowanie mapy nie dawało rady. Koń porusza się szybko, więc ładowanie tego w locie musi odbywać się szybko. Pomyślcie, że dokładnie zrobiona roślina jest prawie jak postać lub zwierzę. Skoro każdy potrafi zrozumieć, że im więcej postaci na ekranie, tym większe obciążenie, to dlaczego mało kto rozumie, że im więcej dokładnych modeli roślin, to również większe obciążenie? Co innego ściana budynku, która nie dość, że pomaga ograniczać pole widzenia, to sama ma prostą budowę.
Zamiast tego dostaniemy różnorodność i gęstość. Śmieszne są przykłady gier w których na danym obszarze występuje jeden gatunek trawy i drzewa. Co z tego, że ładne źdźbła skoro całość wygląda jak z parku jakiegoś trawnikowego pedanta.

Pisanie, że coś jest niedopracowane, czy niedorobione, to obraza dla osób, które nad tym pracowały. Zastanówcie się co sugeruje pojęcie "niedopracowane"

Dobra, na koniec, żeby nie było tak słodko. Zwróciłem uwagę, że dużo terenów w grze wygląda jak jakieś kilkuletnie odłogi. Ani to lasy, ani łąki, ani pola uprawne. :)
 
Last edited:
Niektórzy chyba oczekiwali, że Wiesiek będzie wyglądał jak niektóre dema technologiczne
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1038568
https://www.youtube.com/watch?v=e1mwhdYZvSE

Lumines urywa dupsko i działa w real time (na 4 titanach xD), ale więcej niż pewne jest to, że takiej grafiki w żadnej grze nie zobaczymy przez najbliższe 7 lat (chociaż FFXV chodzi na lumines i momentami wygląda świetnie - tyle, że to stary build silnika graficznego) .

Nawet ten "vgx trailer" - to nie te czasy Panowie. Koszt przeciętnej maszyny, która wyświetliłaby taką grafikę jest po prostu zbyt duży jak na ówczesne realia.
 
Last edited:
Tak z dekada i takie coś będzie w zasięgu graczy i sprzętu (średniej klasy pojedynczego GPU).

Czekam, może dożyję ;)...
 
A na konsolach za jakieś 10 generacji.
Spoko, nie robię wojny, jestem konsolowcem.

Obecna generacja konsol może być ostatnią - już słychać u M$ że bardziej liczą na rozwój "streamowania" rozgrywki zamiast maszynek do grania.
Zresztą jak taka grafa się na PC pojawi i będzie ją można odpalić na normalnym PC to sam nawet jako orędownik konsol po prostu wrócę do grania na piecu ;P


Zresztą konsole to już nie te same maszynki co kiedyś - ps2/360/ps3 - konsole wychodziły i ustanawiały nowe standardy graficzne (np. pierwsze gearsy). Podejrzewam, że ta generacja nie wytrzyma nawet 5 lat (ostatnia 7) i będzie nowy sprzęt. Z drugiej jednak strony producenci nastawiają się na masową sprzedaż, więc konsole już nie będą wychodzić tak mocne jak kiedyś - max w dniu premiery to 400-450$. Szkoda bardzo, że m$ mając takie zaplecze z poprzedniej gen. zamiast wpakować mocny układ (wywalić kinecta), to poszedł w jakieś dziwne rozwiązania....
 
Last edited:
To samo gadali o poprzedniej generacji i streamowaniu. I co? Wielka przyszłość tej gałęzi branży, OnLive, splajtował bo zainteresowanie koniec końców za słabe było :)
 
Słyszałem, że Nintendo ma wyjść z nowym pomysłem na konsole w swoim następcy WiiU. Czytałem gdzieś spekulacje, że ma być to hybryda konsoli i PC. Na zasadzie: debiutuje wersja 1.0, z wymienną płytą z prockiem grafą i ramem, a następnie powiedzmy co dwa lata, firma wprowadza możliwość kupienia upgradeu tego wymiennego układu. Mamy wtedy platformę z okresowo ulepszanymi bebechami jak w PC i z ograniczoną ilością wariacji sprzętu, do ogarnięcia przez devów.
 
@Nars

Czyżby Japończycy podchwycili coś takiego?

 
Obecna generacja konsol może być ostatnią - już słychać u M$ że bardziej liczą na rozwój "streamowania" rozgrywki zamiast maszynek do grania.
Zresztą jak taka grafa się na PC pojawi i będzie ją można odpalić na normalnym PC to sam nawet jako orędownik konsol po prostu wrócę do grania na piecu ;P

Zresztą konsole to już nie te same maszynki co kiedyś - ps2/360/ps3 - konsole wychodziły i ustanawiały nowe standardy graficzne (np. pierwsze gearsy). Podejrzewam, że ta generacja nie wytrzyma nawet 5 lat (ostatnia 7) i będzie nowy sprzęt. Z drugiej jednak strony producenci nastawiają się na masową sprzedaż, więc konsole już nie będą wychodzić tak mocne jak kiedyś - max w dniu premiery to 400-450$. Szkoda bardzo, że m$ mając takie zaplecze z poprzedniej gen. zamiast wpakować mocny układ (wywalić kinecta), to poszedł w jakieś dziwne rozwiązania....

Zrobię tak samo.
Wszystko sprowadza się do tego jak tu usidlić klienta abonamentem w stałej usłudze na cyfrowej platformie. Brak pudełek - mniej/żadnych używek.
Większy i stały dopływ gotówki, gry w każdej chwili można usunąć z obiegu lub danego konta. Prawo klienta zdegradowanie do kupuj i siedź cicho.
To nie dla mnie.
 
Wschody słońca w W3, to akurat coś co pozostawia u mnie, póki co wrażenie niedosytu, bo realizacja jest tutaj jak najbardziej standardowa, nie widzę tam niczego co by ponad te przyjęte w grach standardy wykraczało, przeciwnie. Na niekorzyść działa tu dynamizm zjawiska. Nie jest to proces stopniowy, zamiast tego widzę coś takiego, noc, noc, pach, dzień. Nie kupuje mnie to. Sama długość trwania nocy również rozczarowuje (żeby przed trzecią było już jasno, to przesada). Co nie znaczy, że w ogólnym rozrachunku realizacja cyklu dobowego i systemu dynamicznej pogody podobać się nie może, bo jak najbardziej może. Szczególnie w zestawieniu z W2. Zresztą nawet najsłabiej zrealizowany cykl dobowy i tak jest po stokroć lepszy od braku takowego.
Chciałbym też zobaczyć jakiś time-lapse z W3, bo takie prezentacje najlepiej to zagadnienie obrazuje.

PS Wybaczcie, że tak nie na temat, ale...
 
Last edited:
Top Bottom