Wiedźmin 3 - grafika

+
@Rhobar999 No własnie, nie rozumiem czemu Redzi się tak upierają na te jasne noce. Przecież o ile klimatyczniej wygląda ta scena przed tą rozjaśnioną
'nocą"...
 
@Rhobar999 No tak.. Ale jednak to już nie to samo. Wolałbym by sami Redzi dali ciemiejszą noc, a nie rozjaśniali ją nie wiadomo po co, bo to tylko psuje klimat. Przykład to ta scena z gonem, -70 do klimatu.
 
Jedyna rzecz, która moim zdaniem jest gorsza niż na VGX jest noc. Jest obecnie zdecydowanie za jasna, szczególnie w porówananiu do własnie tego trailera. Taka ciemność jednak budowała klimat. Cała reszta jest zdecydowanie lepsza. Żywsze kolory, większa paleta barw, lepsze modele i nie ma tego okropnego (zachwalanego przez fanboyów VGX) filtra wyostrzającego. Gdy pierwszy raz widziałem przechadzkę po bagnach w tamtym trailerze to mi ręcę opadły. Z resztą cały trailer jest stworzony przez miłośnika koloru brązowego przez co tak tragicznie to wygląda.
 
Może grafika jest lepsza, ale kamera też robi swoje. Ale skoro jest lepiej to może pokażesz gifa który przebijał by to? -

Wystarczy zatrzymać słynnego gifa i przyjrzeć się postaciom i ich twarzom. Bida z nendzom
 
Dlaczego nie popracują nad DUŻO lepszą grafą na pc, taką, co tylko Titan uciągnie?

Heh, widziałeś może, jak niektórzy reagują na to, że gtx 980 ciągnie Wiedźmina 3 w 60 klatkach ? Poczytaj sobie komentarze ludzi na yt pod filmikami, na fb pod zdjęciami etc. Są, z lekka mówiąc, zdenerwowani, że gra nie pójdzie im na karcie sprzed 10 lat. Z jednej strony krzyczą, że downgrade, z drugiej strony chcą grafiki pod Titana X. Gra nie będzie robiona pod Titana X, dlatego że większość uważa, że gtx 980 to już zbyt dużo i coś z optymalizacją jest nie tak.
Przy czym dla mnie, gtx 980 jako wyznacznik maksymalnego poziomu graficznego na 1080p- to idealne rozwiązanie.
Titany służa do grania w wysokiej rozdzielczości. Osobiście nie rozumiem ludzi, którzy grają na takich kartach w Full HD.

Gra poszła niesamowicie w górę. Ludzie porównują dzisiejsze gameplay'e do trailerów. Błąd. Gameplay to film z rozgrywki. Trailer, to trailer- najczęściej pokazuję jakieś cut scenki, żeby grafika była niesamowita. Dodatkowo jeżeli już pokazuję fragmenty rozgrywki, to są to wychwycone momenty, w których praktycznie nie widać żadnych niedoskonałości, a dodatkowo całość ma nałożony filtr wyostrzający ( VGX - którego większość uczepiła się jak rzep psiego ogona) i jest zeskalowana z 4k
Porównaj sobie 35-minutowy gameplay z bagien, a dzisiejsze gameplay'e. Modele postaci poszły niesamowicie w górę, jakość terenu poszła w góre, roślinność poszła w górę. Wszystko tak naprawdę poszło w górę. Może niektórym nie podoba się kolorystyka, która stała się bardziej żywa, kolorowa- ale to kwestia indywidualna. Do mnie jak najbardziej przemawia.
Mnie jedyne co dzisiaj przeszkadza, to brak krwi na podłożu ( wiem, że pewnie i tak nie będę z czasem zwracać na to uwagi), a tym bardziej- brak krwi w wodzie - tak jak to było na 35 min gameplay- i wyglądało moim zdaniem świetnie.
 
Last edited:
Jedyna rzecz, która moim zdaniem jest gorsza niż na VGX jest noc. Jest obecnie zdecydowanie za jasna, szczególnie w porówananiu do własnie tego trailera. Taka ciemność jednak budowała klimat. Cała reszta jest zdecydowanie lepsza. Żywsze kolory, większa paleta barw, lepsze modele i nie ma tego okropnego (zachwalanego przez fanboyów VGX) filtra wyostrzającego. Gdy pierwszy raz widziałem przechadzkę po bagnach w tamtym trailerze to mi ręcę opadły. Z resztą cały trailer jest stworzony przez miłośnika koloru brązowego przez co tak tragicznie to wygląda.

Akurat "brązowość" VGX według mnie działała na plus, dobrze komponowała się z muzyką, która przywodziła mi na myśl suche, łamliwe gałęzie i domy ze strzechą. A już np. taki kolorowy Novigrad idealnie wpasowuje się w Merchants of Novigrad, które kojarzy się z bogactwem i dobrobytem.
 
Heh, widziałeś może, jak niektórzy reagują na to, że gtx 980 ciągnie Wiedźmina 3 w 60 klatkach ? Poczytaj sobie komentarze ludzi na yt pod filmikami, na fb pod zdjęciami etc. Są, z lekka mówiąc, zdenerwowani, że gra nie pójdzie im na karcie sprzed 10 lat. Z jednej strony krzyczą, że downgrade, z drugiej strony chcą grafiki pod Titana X.

minimalne wiska to rekomendowane gta v nuff said
 
Ale ten brąz i stonowane kolory właśnie były tym co stworzylo taki fajny przygnębiający klimat.
Już o tym mówiłem, ale to wlasnie takie jesienne pola widuję u siebie za oknem, nie takie pstrokate coś.
A noce potrafią być naprawdę jasne, wyjdźcie na dwór gdy ksiezyc jest w pełni, co innego gdy jest pochmurno.
 
@PATROL komponowała bo komponowała, postaraj się znaleźć krajobraz w Polsce (albo gdziekolwiek indziej) gdzie wszystko jest w odcieniach brązu. Kolory świata rzeczywistego nie zmieniają się w zależności od Twojego humoru czy piosenki w mp3. Zawsze są takie jakie są i bynajmniej nie brązowe.
 
Ale ten brąz i stonowane kolory właśnie były tym co stworzylo taki fajny przygnębiający klimat.
Już o tym mówiłem, ale to wlasnie takie jesienne pola widuję u siebie za oknem, nie takie pstrokate coś.
A noce potrafią być naprawdę jasne, wyjdźcie na dwór gdy ksiezyc jest w pełni, co innego gdy jest pochmurno.
Akurat jechalem kawalek po PL teraz, i krajobrazy jak z lokacji prologowej. A noc podczas pelni jest jasna, ale nie aż tak. Tam wygląda to na co najwyżej bardzo wczesny wieczór
 
Ludzie porównują dzisiejsze gameplay'e do trailerów. Błąd. Gameplay to film z rozgrywki. Trailer, to trailer- najczęściej pokazuję jakieś cut scenki, żeby grafika była niesamowita. Dodatkowo jeżeli już pokazuję fragmenty rozgrywki, to są to wychwycone momenty, w których praktycznie nie widać żadnych niedoskonałości, a dodatkowo całość ma nałożony filtr wyostrzający ( VGX - którego większość uczepiła się jak rzep psiego ogona) i jest zeskalowana z 4k

To nie błąd. Po prostu wyciągają błędne wnioski. To prawda, że lepsze pierwsze wrażenie robi scenka z VGX, ale zmienił się znacznie tylko jeden element, i to nie poprzez downgrade, a zmianę koncepcji, by noc była jaśniejsza. Przez to słabszy jest bloom i refleksy świetlne na metalu. Porównywać można, wiele elementów z gameplaya jest teraz nawet lepszych niż w SoD(gif z Igni, który podrzucił Nars), tylko trzeba się zastanowić, dlaczego widać różnicę.

Mnie jedyne co dzisiaj przeszkadza, to brak krwi na podłożu ( wiem, że pewnie i tak nie będę z czasem zwracać na to uwagi), a tym bardziej- brak krwi w wodzie - tak jak to było na 35 min gameplay- i wyglądało moim zdaniem świetnie.

+1 do poparcia.

@PATROL komponowała bo komponowała, postaraj się znaleźć krajobraz w Polsce (albo gdziekolwiek indziej) gdzie wszystko jest w odcieniach brązu. Kolory świata rzeczywistego nie zmieniają się w zależności od Twojego humoru czy piosenki w mp3. Zawsze są takie jakie są i bynajmniej nie brązowe.

Trailery nieraz są "artystyczne"(patrz Killing Monsters). Chociaż na początku miał napis in-game, to REDzi do post-produkcji na forum max3d się przyznali. Brązowy tint może być jak najbardziej tego efektem.
 
Last edited:
minimalne wiska to rekomendowane gta v nuff said

Tak, tylko że wymagania Wiedźmina zostały podane pół roku przed premierą ( co zdarza się rzadko) i jeżeli wierzyć recenzją, hands-on`om itp to należy być o wiele bardziej pozytywnej myśli. ;p

---------- Zaktualizowano 00:13 ----------




realistyczne jak dragon ejdz
Masz świadomość tego, że w tej chwili porównałeś jakąś rzeke/jezioro, niczym w mazurskim krajobrazie, do bagien/moczar?, i to jeszcze z jakąś mgłą lub podczas poranku albo deszczu...
Od czasów 35 minutowego gameplay`a nie mieliśmy okazji podziwiać bagien na Ziemiach Niczyich ( wtedy wyglądały one mrocznie i złowieszczo). Jeżeli dalej zostały one utrzymane w tym samym klimacie, to prędzej je powinieneś podać jako przykład do porównania.
 
Last edited:
@B l a d y Po pierwsze to chyba w DA nie grałeś, a po drugie polecam wyjść na dwór. Właśnie takie kolory spotkasz a nie wszystko w odcieniach brązu.
Zdjęcie które zrobiłem jesienią. Brąz jest, ale też sporo żółci, zieleni czy koloru niebieskiego i czerwonego. Świat nie jest taki mhroczny.
View attachment 13356
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    66.8 KB · Views: 96
Z grubsza o kolory. Blady dobrał dobre screeny. Widać zupełnie inny design. Na pierwszym screen widać bajkę/animacje/etc na drugim bardziej dla mnie immersyjnym czuje to jak proza Sapka wylewa się z ekranu. Dla mnie to jest jak dzień do nocy.

Już nie wspominając o zasięgu rysowania. :p
 
B l a d y Po pierwsze to chyba w DA nie grałeś, a po drugie polecam wyjść na dwór. Właśnie takie kolory spotkasz a nie wszystko w odcieniach brązu.
Zdjęcie które zrobiłem jesienią. Brąz jest, ale też sporo żółci, zieleni czy koloru niebieskiego i czerwonego. Świat nie jest taki mhroczny.

jeszcze zdjecia z wakacji z majorki wrzuc xD

dajcie mi redkit szybko ta sam sobie ogarne
 
Top Bottom