Wiedźmin 3 - grafika

+
Mniej się świeci, gdyż na jednym jest wieczór, na drugim południe. Cienie poprawili, tylko jakim kosztem... do tego zabugowana roślinność, przenikająca przez skały.

Jak w 99% gier XDDD. Wlosy przenikajace przez ubrania tez Cie dziwia?
 
Z oceną poczekam na premierę, ale moim zdaniem gra straciła na klimacie i wyrazistości.
Może inne tereny będą wyglądać lepiej, na razie jest tak sobie.

Halo ? Youtube ? Kompresja ? Bitrate ?

Dlatego też piszę, że z oceną poczekam na premierę.
 
@DarthasBinar - kiedy pojawił się ten trailer VGX byłem chyba jedynym, który krytykował. Krytykowałem nasycone kolory, barwy nie kojarzące się z naszymi klimatami (te brązy ze sceny z pędzącym na koniu Geraltem), za ciemne niebo i filtr wyostrzający, który sprawiał, że trawa i woda wyglądały brzydko. Nie krytykowałem tego nawet ze względu na siebie. Chodziło o modę na fotorealizm, Cała ta histeria z Next Genami się zaczynała i wszystkie te pokazówki z łoczdogów i innych gier. . Ludzie wszędzie chcieli widzieć fotorealizm, a już wtedy wydawało mi się, że REDzi idą za bardzo w "rysunkowość" i nasyconą kolorystykę.

No ale przecież przed nami wciąż był proces optymalizacji gry...
 
Jak w 99% gier XDDD. Wlosy przenikajace przez ubrania tez Cie dziwia?

Ale jakie włosy? tu chodzi o trawę, która jest ustawiona na stałe w konkretnych miejscach, przez co nie powinna znajdować się na skałach, czy przez nie przenikać (jak na 35min. gameplayu), w takich miejscach po prostu nie powinno być roślin.

gra wygląda lepiej jak 35 min i jak SoD, jestem kontent.

Lepiej jak na SoD na pewno nie wygląda, zbliża się, ale nadal to nie to samo.

W żadnej scenie w południe (na nowym buildzie oczywiście) nic się tak nie świeci.

No nie za bardzo, krzaki które oświetlone wyglądają jakby miały pomiędzy gałęziami lampki... dla mnie na wyższym screenie nic się nie świeci (na pewno nic nienaturalnie).

Trochę gorszej tektury kamieni? Problem w tym, że cienie widzisz wszędzie, a kamienie, tym bardziej mury już nie bardzo.

Trochę gorsze tekstury kamieni, trawy, no i pewnie wiele więcej. Problem w tym że te cienie bugowały się z nieudolności REDów, lub problemów z silnikiem (wynikającej z nieudolności REDów), więc nie mam zamiaru wić im pokłonów, za to że coś naprawili, kosztem czegoś innego.
 


"Wyraża więcej niż 1000 słów" :p
Choć nadal wygląda nieźle... mogło wyglądać lepiej.
Racja. ;)
Poprawili ten mur wreszcie, bo wyglądał z tymi doczepionymi kamieniami na rogu fatalnie. :p
 
Tak w ogóle, w najnowszym dzienniku jest scena z bagien... dokładnie tych samych, co na 35min. gameplay'u. Można sobie porównać :) (oba screeny łapane z YT - 1080p):


Na screenie z 35min. Geralt jest zwrócony bardziej w lewo (to "najczystsze" ujęcie, jakie udało mi się zrobić), więc najlepiej zobaczyć te sceny w ruchu.
Moim zdaniem, nowsza wersja wygląda tak samo, o ile nie lepiej. Choć nie jestem pewny, czy ocenianie po YT jest w jakimkolwiek stopniu miarodajne.
----------------------------------
Cała ta wcześniejsza wersja była jakby "mroczniejsza" teraz wszystko stało się bardziej bajkowe;)
Nie powiedziałbym, że "bajkowe". Ot, po prostu jest trochę jaśniej i nie ma aż tak gęstej mgły.
 
Last edited:
Moim zdaniem, pierwszy screen jest bardziej klimatyczny ze względu na kolorystykę. Teraz jest zbyt jasno i zbyt kolorowo, przez co gra traci na tajemniczości i na klimacie.
 
Widocznie jest inna pora dnia. Na 35 min gameplayu był świt, na najnowszym ujęciu jest prawdopodobnie południe.
 
Mi ten screen z murem jedzie brakiem teselacji. Skoro na PAX klif był kanciasty, a potem na trailerze, łał, pyk, jest piękne, to z murem może być podobnie. To, że jest włączone HW nie oznacza, że musi być wszystko na tym screenie na ultra, Marcin zawsze mówi, że screeny to miksy ultra i high.

A jeżeli nie i tak wygląda na ultra, to i tak jest cholernie ładny. W W2 pełno było takich miejscówek na kantach a zauważyłem to dopiero przy przechodzeniu go w tym roku w okresie Wielkanocy, czyli jakby nie patrząc 4 lata po premierze i za 5 pełnym przejściem.

Zluzujta majty.
 
Tak to jest kiedy ludziska chcą oglądać gamepleye rok, a nawet dwa lata przed premierą. To może wydawać się wręcz oczywiste, że skoro do premiery tak daleko, to finalnie gra będzie wyglądać inaczej. Czasem mam wrażenie, że gracze jakby zakładają, że gra jest praktycznie cała w dowolnym czasie przed premierą.
 
Mi ten screen z murem jedzie brakiem teselacji. Skoro na PAX klif był kanciasty, a potem na trailerze, łał, pyk, jest piękne, to z murem może być podobnie.

Teselacja nie powoduje magicznego pojawienia się wypukłości, a jedynie "wygładza" obiekty 3D (poprzez podział ich siatki - sam obiekt jednak musi być pod to przygotowany). Obecnie ta cała sytuacja nie bardzo mogłaby mieć miejsce, gdyż wówczas obecne tekstury by się porządnie minęły z "celem", a w istnienie zupełnie innego zestawu szczerze wątpię.
 
Teselacja nie powoduje magicznego pojawienia się wypukłości, a jedynie "wygładza" obiekty 3D (poprzez podział ich siatki - sam obiekt jednak musi być pod to przygotowany). Obecnie ta cała sytuacja nie bardzo mogłaby mieć miejsce, gdyż wówczas obecne tekstury by się porządnie minęły z "celem", a w istnienie zupełnie innego zestawu szczerze wątpię.

Tadam

Przykład oczywiście drastycznie przesadzony, ale możliwości dobrze użytej teselacji pokazuje.

Przykład jest już w grze, ten klif o którym wspomniałem. Też nic nie wskazywało, że może ulec poprawie.
 
Top Bottom