Wiedźmin 3 - grafika

+
@MadYarpen

Mimo wszystko zieleń wygląda nieco sztucznie i ostaje od przyzwoitej jakości reszty (nie liczę tutaj miejscami paskudnej jakości podłoża - patrz zdjęcie z wiatrakiem w tle). Tragedii nie ma ale do hura optymizmu daleko.

To jest właśnie to, co mnie drażni. Mogli obcinać wszystko, ale podłoże wypada mega źle w porównaniu do wersji przed downgradem... :/ Już te 2D drzewa nie są takie złe, ale to co zrobili z podłożem to przegięcie pały. I to jest jedyna rzecz w grafice do której się będę czepiać cały czas.
 
To jest właśnie to, co mnie drażni. Mogli obcinać wszystko, ale podłoże wypada mega źle w porównaniu do wersji przed downgradem... :/ Już te 2D drzewa nie są takie złe, ale to co zrobili z podłożem to przegięcie pały. I to jest jedyna rzecz w grafice do której się będę czepiać cały czas.
Zrób nam tą przyjemność i czepiaj się w samotności, ok? ^^ :)
 
Zrób nam tą przyjemność i czepiaj się w samotności, ok? ^^ :)

Internetowy spinacz mode : ON ? Zwalczasz internet bo się nie wyspałeś czy jeszcze coś innego?
Nie tylko ja narzekam na to. Zresztą mamy takie samo prawo do pisania o tym co mi się nie podoba, jak Ty do ślinienia się.
 
Obejrzałem sobie jeszcze raz gameplay od Jesse'ego i zauważyłem, że miał włączone HW. Spójrzcie na falującą głowę gryfa https://youtu.be/OBWcRGWOTUQ?t=1m18s . Ja tam nie widzę żadnych spadków płynności mimo iż przejeżdża praktycznie przez wieś. Jestem ciekaw jak to w końcu jest z tą zasobożernością HW.
 
To jest właśnie to, co mnie drażni. Mogli obcinać wszystko, ale podłoże wypada mega źle w porównaniu do wersji przed downgradem... :/ Już te 2D drzewa nie są takie złe, ale to co zrobili z podłożem to przegięcie pały. I to jest jedyna rzecz w grafice do której się będę czepiać cały czas.

Tekstura na tym ujęciu musiała się po prostu rozciągnąć przez ten mały wzgórek, na którym została umieszczona, dlatego wygląda tak źle. Przyglądałem się teksturom podłoża na gameplayom z PS4 i mimo youtubowej kompresji wyglądało to o wiele lepiej niż tutaj. Wiedźmin 3 to gigantyczny świat, nie da się sprawić, by w takim świecie każda tekstuta była idealna. Tu się coś rozciągnie, tu coś wyskoczy tuż pod nogami, tu nagle coś zniknie, tu się nie wczyta w ogóle... ot, uroki otwartego świata ;)
 
Last edited:
Tekstura na tym ujęciu musiała się po prostu rozciągnąć przez ten mały wzgórek, na którym została umieszczona, dlatego wygląda tak źle. Przyglądałem się teksturom podłoża na gameplayom z PS4 i mimo youtubowej kompresji wyglądało to o wiele lepiej niż tutaj. Wiedźmin 3 to gigantyczny świat, nie da się sprawić, by w takim świecie każda tekstuta była idealna. Tu się coś rozciągnie, tu coś wyskoczy tuż pod nogami, tu nagle coś zniknie, tu się nie wczyta w ogóle... ot, uroki otwartego świata ;)

Ja nie mówie o kolorach, jest tego mi po prostu zbyt mało / tekstury zbyt niskiej jakości. W płynnej grze tego nie zauważe, zresztą i tak będę grać na PCcie w 1920x1200 z odległości 3-4 metrów z padem w ręku ale... Zawsze w głowie pozostaję mi ten 35 minutowy gameplay i to on tworzy taki niesmak w mojej podświadomości (zresztą nie tylko w mojej, bo dziewczynie czasem pokazuję to sama stwierdza to krótko "O boże")

Pewnie modderzy się tym pobawią, podrasują, usuną bądź wyciągną może jeszcze gdzieś skąd stare tekstury i za rok przy dodatkach będzie można podziwiać :) Wierzę w nich!:p
 
Last edited:
Obejrzałem sobie jeszcze raz gameplay od Jesse'ego i zauważyłem, że miał włączone HW. Spójrzcie na falującą głowę gryfa https://youtu.be/OBWcRGWOTUQ?t=1m18s . Ja tam nie widzę żadnych spadków płynności mimo iż przejeżdża praktycznie przez wieś. Jestem ciekaw jak to w końcu jest z tą zasobożernością HW.

Zgadza się. To samo zauważyłem na materiale u Angry Joe. Gopher natomiast twierdził, że po włączeniu HW można było zauważyć spadek nawet o ponad 20 fpsów. Zapytałem go o to podczas Q&A, które zorganizował na twitchu jakiś czas temu. Odpowiedział wtedy, że jeżeli na ekranie mamy tylko Geralta, to nie jest aż tak źle, jeśli natomiast przyczepimy sobie do siodła na przykład głowę gryfa, do tego doda się konia, Geralta i na przykład wjedzie do jakiejś wioski, to można odczuć różnicę w wydajności. Jak będzie naprawdę - okaże się już niebawem.
 
@Nathaniel to jest o tyle dziwne, że każdy twierdzi co innego. Najlepsze jest to, że oglądałem jakiś niemiecki gameplay gdzie koleś miał włączone HW i faktycznie było widać dość masywne spadki płynności. Q&A o którym wspominasz oglądałem, Gopher niejednokrotnie wspominał, że spadki są widocznie przy łbie gryfa itd, ale filmik Jessego zdaje się temu zaprzeczać. Fajnie jakby faktycznie to zoptymalizowali, nowe sterowniki tez pewnie poprawią co nieco (nie wierzę, że w dniu premiery NV nie wypuści nowych sterowników).
 
Wiem, dlatego również zwróciłem na to uwagę i też jestem ciekawy jaki będzie efekt końcowy. Mam jedną 980 i zastanawiam się ile klatek na sekundę zobaczę na ustawieniach ultra po włączeniu wszystkich fajerwerków od nVidii.
 
@Nathaniel Mnie ciekawi to samo tyle, że na pojedynczej 970-tce. Jestem ciekaw jak dużo róznica będzie między Twoją a moją kartą.

@shasiu jest włączony, ale nie zawsze. Np podczas cutscen ze strażnikami HW jest wyłączone.
 
Last edited:
Kolory są okropne, dawno nie widziałem tak kiczowatej kolorystyki w grach ... dlatego o wiele bardziej podobała mi się stara, bardziej stonowana i brązowa kolorystyka od tej pstrokatej ...
 
Kolory są okropne, dawno nie widziałem tak kiczowatej kolorystyki w grach ... dlatego o wiele bardziej podobała mi się stara, bardziej stonowana i brązowa kolorystyka od tej pstrokatej ...
Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z dziełami Blizzarda ;)
 
No i po reckach z ps4 wiadomo jak już jest naprawdę-bardzo częste framedropy,długie loadingi,doczytywanie się textur nawet w cut-scenkach,kiepska jakoś otoczenia i duży pop in.Nie wspominam nawet jak niektóre screeny prosto z gry od gryonline.pl wyglądają(ten z łódka na końcu to porażka!)...powodzenia wszystkim którzy planują grać na tej złomsoli.....


A w tym artykule widać to jeszcze bardziej http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=0

Bez kitu jak tam ktoś powie że nie ma różnicy to chyba wymięknę.
 
Last edited:
No i po reckach z ps4 wiadomo jak już jest naprawdę-bardzo częste framedropy,długie loadingi,doczytywanie się textur nawet w cut-scenkach,kiepska jakoś otoczenia i duży pop in.Nie wspominam nawet jak niektóre screeny prosto z gry od gryonline.pl wyglądają(ten z łódka na końcu to porażka!)...powodzenia wszystkim którzy planują grać na tej złomsoli.....



A w tym artykule widać to jeszcze bardziej http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=0

Bez kitu jak tam ktoś powie że nie ma różnicy to chyba wymięknę.

Bo ludzie kupią tą gre tylko dla grafiki:)))
 
No niestety, GRY-Online przyrównało pod tym względem Wiedźmina do Unity, czyli grubo. Jeśli chodzi o poziom grafiki, to pod względem technicznym jest przeciętnie, natomiast gra nadrabia warstwą artystyczną (co mnie akurat nie martwi). Dlatego te problemy z frameratem, które potrafią być ponoć bardzo duże niepokoją i to mocno. To zły prognostyk również dla wersji PC. Jesli bowiem recenzentom rozesłano wyłącznie wersję na PS4, pytanie brzmi, czy w takim razie na innych platformach jest jeszcze gorzej? Oby tylko nie stanęło na tym, że dostaniemy świetną, którą zabije kiepska strona techniczna (vide GTA IV).
 
Top Bottom