Wiedźmin 3 - grafika

+
A ma ktoś filmiki z konsoli z innej pory dnia gdzie jest więcej NPCów?

Mam nadzieję, że na pececie będzie gęściej - Rockstarowi się udało to osiągnąć w GTA V - wersja PC dostała suwak gęstości populacji.
Mnie najbardziej na tych filmikach dobija LOD i popup - czyli odpowiednio obiekty które z daleka wyglądają inaczej, a jak się do nich zbliżamy to nagle zmieniają się na trochę inne (bardziej szczegółowe), ale dzieje się to na tyle blisko, że to widać, oraz obiekty których z daleka w ogóle nie widać (nie są renderowane) po czym nagle pojawiają się nie wiadomo skąd. Na każdym kroku dzieją się takie rzeczy, zwłaszcza podczas szybkiej jazdy konno.
 
Nie ilość enpeców, a jakość robi róznicę. Zamiast pola manekinów rodem z AC okupujących jedno miejsce 24 godziny na dobę wolę takich, co to mają określony cykl dobowych aktywności i faktycznie coś robią. Wolę taki świat gdzie nocą ulice miast pustoszeją, by ponownie zapełnić za dnia. Dlatego też to, co zrobiono w Unity, to moim zdaniem marnotrawstwo mocy w nagorszej postaci. Bo takie stada (szczególnie tak zabugowane) wcale nie nadają światu przedstawionemu znamion wiarygodności. To na czym wyłóżyło się Ubi z powodzeniem zrobił na przykład Rockstar w GTAV, gdzie również nie uświadczymy tłumów, a jednak ten świat żyje, a o to właśnie, jakość nie ilość, jak już wspomniałem idzie.

Co do grafiki na blaszakach, potrzebny mi (podobnie jak wiekszości graczy) tak naprawdę jeden patch, nazywa się optymalizacja i mam nadzieję, że dawno został zaimplementowany. Wszysko rozbija się o to, jak to, co widzimy ma się do faktycznych wymagań i pod tym właśnie kątem, jak również od strony czysto designerskiej będę grafikę w W3 oceniał. A downgrade jako taki interesuje mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
 
Last edited:
Ogólnie się z tobą zgadzam, taki świat wydaje się bardziej wiarygodny, ale jak na środek dnia to coś mało ludu na ulicach, trzydzieści tysięcy mieszkańców a tu ani ludzi przy straganach na środku placu nikt nie goni gołębi itd. Ale mimo wszystko podoba mi się, miasto wydaje się fajne ;]
 
W opcjach graficznych w menu na najnowszym gameplayu od IGN widać ciekawą opcje "sharpening", która była wyłączona, ciekawe jak grafika wygląda z ta opcją włączoną.
 
To żeby jeszcze podenerwować niektórych :p


 
Nie bądź śmieszny, w podlinkowanym wyżej filmiku ulice ZIEJĄ pustką. To ma być największa metropolia północnych królestw?

Skoro masz problem z tym, że późnym popołudniem ulice pustoszeją, ludzie udają do karczm, tawern, domów, zamtuzów itd. zajmują własnymi sprawami, inaczej mowiąc, skoro masz problem z żyjącym światem polecam coś od Ubi lub Bioware. Tam tego nie ma. Z tego co widziałem na materiale ze streama ruch na ulicach zmienia się zależnie od pory, jak być powinno. Co do tego, że nie ma tam tłumów, to faktycznie nie ma i nie będzie. Ciężko aby w wirtualnym (i przeskalowanym) mieście było 30 tysięcy mieszkańców, a każdy zajmował własnymi sprawami. Nawigowanie po czymś takim nie byłoby ani wygodne, ani możliwe przy klatkarzu o jednocyfrowej wartości. Gry cechuje w tym względzie pewna umowność.
 
Last edited:
Skoro masz problem z tym, że późnym popołudniem ulice pustoszeją, ludzie udają do karczm, tawern, domów, zamtuzów itd. zajmują własnymi sprawami, inaczej mowiąc, skoro masz problem z żyjącym światem polecam coś od Ubi lub Bioware. Tam tego nie ma.

Koralu złoty, sprawdź sobie jeszcze raz ten niemiecki filmik, jest moment z godziną kilkanaście minut po 13, ulice też puste. Może ludzie sjestę mają albo do kościoła poszli? Co jeszcze wymyślisz?
Ja nie mam problemu z żyjącym światem. Problem się zaczyna kiedy twórcy wyrównują mi na siłę poziom mojego pc do nieudolnych konsol i jeszcze mają czelność mówić, że to w imię optymalizacji.
Żyjcie sobie dalej w swojej błogiej nieświadomości. CDPR może być dumne z tak ślepego tłumu wyznawców.
 
Czyli nie ma grywalnej wersji tego, dostępnej...
Ewentualnie później poszukam, teraz na to nie mam czasu. W wolniejszej chwili chcę skończyć "GTA V" bo jak wyjdzie "W3" to tylko w niego gram :)

"Skyrima" bym tak zmodował z ciekawości.
Chociaż jestem przekonany że nawet jeden Titan X, by sobie poradził nieźle ;-)

http://www.asot.es/2001/09/skyrim-mods.html

Nie wiem czy wiesz ale na tej stronie jest spis modów. Wystarczy je zainstalować i Skyrim będzie tak wyglądał, koleś ma fajny kanał na YT również.

A żeby nie offtopować to Wiedźmin 3 nadal ma ładną grafikę, trzeba ją tylko doszlifować :p
 
Top Bottom