Wiedźmin 3 - grafika

+
Ale czy Ty rozumiesz, że to nie ma sensu na monitorze LCD? bo i w jednym i drugim przypadku natywnej rozdzielczości nie będzie. Rozdzielczość FullHD już jest na tyle ostra, że powiększanie jej ma sens jeżeli ktoś ma na to pieniądze, ale oprócz poprawy w ostrości obrazu nie zobaczysz nic innego. Czy to jest takie ciężkie do zrozumienia? napisałem o tym od samego początku, a Ty przyszedłeś ze swoimi tosterem nie mając pojęcia o podstawowych pojęciach.



No i wszystko jasne.

Dla ciebie nie jasne !
PC-ta miałem grubo ponad dekadę do gier, PS4 mam od dwóch miechów tylko do W3

P.s kończę tą dyskusję, skoro w końcu stwierdzasz po ciężkim resecie swojego mózgu to samo co ja.

Dzięki, pozdro :)
Miło się gawędziło, życzę miłej zabawy przy W3 na LCD
 
Posiadaczom kart od zielonych, którzy mają - tak jak i ja - monitory 1080p polecam pobawić się opcją DSR, która ma niejako symulować wyższe rozdzielczości. Ja sobie to potestowałem na Wiedźminie 2 i przy zwiększeniu rozdzielczości do 2k i do 4k naprawdę można zauważyć różnicę - na plus. Oczywiście wtedy spada nam wydajność, no ale coś za coś.
 
Last edited:
Ja też kończę, nie ma sensu ta dyskusja kompletnie. Gosu, daj sobie spokój. Szkoda twojego czasu.

Ja Sobtainer wierzę, że jest dla mnie szansa na reformowalność.

Dobranoc :)
 
Teraz mi zarzucasz że nie rozumiem czegoś o czym napisałeś a co nie ma w ogóle żadnego znaczenia z tym o czym dyskutowaliśmy?
Żeby zaraz potem przyznać nam rację !? hehe dobre
Musisz jeszcze sporo potrenować na trollowni :peace:



Pisałem !
Ustaw jakąkolwiek grę na 1024x768 a potem zwiększaj !
Wtedy zrozumiesz na własne oczy o jaką jakość mi chodzi ;)

P.s nie mam kompa do gier tylko PS4 ale każdy ogarniety człowiek interesujący sie grami powinien kumać podstawy.
Najwyraźniej nie każdy :/
Boże widzisz i nie grzmisz :D Anyway... dobranoc.
 
Last edited:
Ale czy Ty rozumiesz, że to nie ma sensu na monitorze LCD? bo i w jednym i drugim przypadku natywnej rozdzielczości nie będzie i nie będziesz widział tych różnic?. Rozdzielczość FullHD już jest na tyle ostra, że powiększanie jej ma sens jeżeli ktoś ma na to pieniądze, ale oprócz poprawy w ostrości obrazu nie zobaczysz nic innego. Czy to jest takie ciężkie do zrozumienia? napisałem o tym od samego początku, a Ty przyszedłeś ze swoimi tosterem nie mając pojęcia o podstawowych pojęciach.

No i wszystko jasne.

Problem w tym ,że ty obrabiasz statyczne obrazy nie widzisz różnicy aż tak diametralnej. Musiałbyś kiedyś poprostu spróować zagrac w 4k to byś zrozumiał,że to nie screenshot sie liczy w 4k tak naprawde tylko jak ty odbierasz całość przy tej rozdziałce. Wtedy z tego słabego krzaka który jest niedopracowany w jakimś stopniu nie ostry kwadratowy dostaniesz wygłądzony obiekt który defakto wygląda całkiem nieźle.Sprawia to efekt ,że masz nowy obiekt nowy krzak bez wymiany textury. 1080 p a 4k to przepaść nigdy nie wróce do tej rozdziałki. Każdemu polecam spróbowanie 4k o ile mają taką możliwość
 
4k faktycznie bardzo polepsza obraz (jakby ktoś pograł i PRZESZEDŁ kilka gier w tej rozdzielczości, a potem miał wrócić do FHD, to by się pociął i taka jest prawda...), ale do tego potrzeba bardzo dobrego monitora (powyżej 24) lub TV - bez tego ani rusz. W sumie nie widzę sensu odpalania czegokolwiek w 4k poniżej 32 cali ba nawet 32 to za mało.

Dodatkowo wymaga to chorych nakładów mocy, chociaż zgadzam się że za 4-5 lat to będzie już standard na PC. Z drugiej jednak strony, przez to znów zatrzyma nam się rozwój grafiki ;/
 
Last edited:
Mam pytanie odnośnie technologii odpowiedzialnej za wygląd włosów i futra. Słyszałem , że na konsolach zastąpiono technologię nvidia gameworks jakąś inną mniej zasobożerną dzięki czemu włosy też nieźle wyglądają. Wobec tego czy na PC będzie dostępna ta sama opcja graficzna dla osób , które dysponują zbyt słabym sprzętem by zagrać z nvidia hairworks?
 
@Sobtainer
@gosu
I jeden jak i drugi ma swego rodzaju racje, teraz taka mała hisotryjka oparca de facto na fakcie moim własnym Dwa monitory 21.5' na jedyn FHD na drugim 2k(nie było wtedy albo może wgl małego monitora z 4k) odpalone dwa filmy z gry identyczne bo to benchark gry był nagrywany jeden w FHD drugi w 2k, nie było dużej rożnicy aczkolwiek potem nagraliśmy jeszcze jeden w 4k i puściliśmy na dwóch takich samych tv ips 50' z rozdziałką 4k to złapałem sie za głowę i tylko jeden komentarz "o kur**" obraz mega nawet jak nosem do tv podchodziłem a FHD na 50' to zamazane jak na Twoich porównaniach :) aczkolwiek ja gram dalej w FHD jak sie przeżuce na 4k to z pewnością kupie duuuży monitor/tv bo tak nie widze w tym żadnych benefitów.
 
Mam pytanie odnośnie technologii odpowiedzialnej za wygląd włosów i futra. Słyszałem , że na konsolach zastąpiono technologię nvidia gameworks jakąś inną mniej zasobożerną dzięki czemu włosy też nieźle wyglądają. Wobec tego czy na PC będzie dostępna ta sama opcja graficzna dla osób , które dysponują zbyt słabym sprzętem by zagrać z nvidia hairworks?
Nie będzie nic na ps4 zwiazanego z włosami popatrz na gameplaye to zwykłą tekstura. Hairworks renderuje każdy włos i tak mi sie wydaje,że to przycieli w NV bojak oglądałem pierwsze wilki jak testowali tą technologie to wiedzmin spadl do 5 fps jak wyskoczyły 2 wilki.
 
Mam pytanie odnośnie technologii odpowiedzialnej za wygląd włosów i futra. Słyszałem , że na konsolach zastąpiono technologię nvidia gameworks jakąś inną mniej zasobożerną dzięki czemu włosy też nieźle wyglądają. Wobec tego czy na PC będzie dostępna ta sama opcja graficzna dla osób , które dysponują zbyt słabym sprzętem by zagrać z nvidia hairworks?

Po prostu wyłączysz HW i Geralt będzie miał bardziej podstawową fizykę włosów.
 
A propos wpływu rozdzielczości na jakość grafiki . Choć nie mam na ten temat zielonego pojęcia to z tym większą chęcią się wypowiem. :)
Znalazłem taki o to obrazek ilustrujący " prawo malejących przychodów"
 

Attachments

  • polygon-count-diminishing-returns-consoles.jpeg
    polygon-count-diminishing-returns-consoles.jpeg
    72.7 KB · Views: 51
@up.

No i tego właśnie nie poprawi żadne 4K czy tam 8K. Liczba trójkątów per obiekt jest taka sama. Koledzy po prostu nie zdefiniowali od początku terminu "jakość". Przez to dyskusja na kilka stron.
 
A propos wpływu rozdzielczości na jakość grafiki . Choć nie mam na ten temat zielonego pojęcia to z tym większą chęcią się wypowiem.
Znalazłem taki o to obrazek ilustrujący " prawo malejących przychodów"

Attached Images Attached Images

File Type: jpeg polygon-count-diminishing-returns-consoles.jpeg (72.7 KB, 0 views)

Na obiekcie tego typu różnicy praktycznie niema ale chodzi o to że za pare lat gdy sprzet bedzie w stanie wyciagnac wiecej poligonów ( dużo więcej ) to zamiast używać bump map'y czy nawet displacement map do imitowania zmarszczek na twarzy, pęknięć w cegłach na ścianie, popękanej kory na drzewie będzie to można wymodelować i efekt będzie bardziej realistyczny. oczywiście będzie sięto wiązało z większym kosztem produkcji ale jeśli ktoś się tym nie będzie przejmował to realistyczne modele będą na wyciągnięcie ręki
 
Raczej z tym rozrostem geometrii bym uważał, wydaje mi się, że będą rosły dopóki nie będą sprawnie wysokiej rozdzielczości displace chodzić. Później równie dobrze może to przystanąć, tak jak trochę przystanęło w animacji. Mniej szczegółowy w geometrię model jest milszy w dalszych pracach typu rigowanie.
 
Last edited:
Cholera, mam ten sam problem

https://forums.robertsspaceindustri.../f12-screenshots-and-dynamic-super-resolution

Zwiechy jak robię screena w 4k.
Też używam DSR bo ROG Swift to 2.5k 144hz.

Mam u kumpla w biurze nowy Benq 4k IPS, planuje go od niego na kilka dni do siebie zabrać, razem z trzecim Titanem.
To będę mógł fajne screenshoty czy gamepleye ponagrywać w natywnym 4k oraz z 6k+ z DSR

Pokombinuje jeszcze z tym DSR i Frapsem, żeby te zrzuty tutaj dać tak jak miałem zrobić.
Chyba że ktoś zna sposób jak to obejść?
 
Last edited:
Top Bottom