Wiedźmin 3 - grafika

+
@kamil29

Cześć :) Nie, nie chcę mi się tam zaglądać na tamto forum, od momentu kiedy scalili temat TX z 9xx to zbyt duży bałagan jest :)

Sprawdź PW, tylko cichoooo ;-)
 
Last edited:
http://www.neogaf.com/forum/showpost...postcount=5443

Polecam ten post i porównanie kolorków (po zmianie na te z 35min dema, gra nie wygląda jakby dostała downgrade)

Chyba nikt nie zauważył że na tych "gorszych" screenach mamy inną porę dnia co zmienia znacząco kolory
 
@kamil29

Cześć :) Nie, nie chcę mi się tam zaglądać na tamto forum, od momentu kiedy scalili temat TX z 9xx to zbyt duży bałagan jest :)

I ja też na razie zapewne podziękuje bo ten cały człek co ma swój świat i swoje kredki to już przerósł sam siebie... Ja rozumiem że można się różnić w danych kwestiach ale to co ten Miecio wyprawia to...

Ide na WQHD wszystko w prawo do Wiesława z jednym TX i czuje że będzie na granicy ;D , pozawracam ci głowę w środę chyba że będziesz po północy z pon-wto.
Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaka będzie różnica z 2x TX uhhh ;D
 
Niezbyt, bo mówią o tym od przeszło roku. Wystarczy zobaczyć film z XONE z czerwca i 35-minutowy gameplay udostępniony w sierpniu.

Oprócz tego była też mowa, że PC zawsze na pierwszym miejscu dla RED`ów.
Gwarantuję Ci, że gdybym przeszło rok temu usłyszał od kogoś z CDP stanowcze stwierdzenie ( takie jak w styczniu), że "będzie można poczuć pewne niewielkie różnice na PC ultra, ale do tego będzie potrzebny mocny sprzęt." mocno zastanowiłbym się nad kupnem PC.
Wyboru nie żałuję, ale mimo to czuję się troszkę rozczarowany. Dziwie się natomiast osobom, które zawzięcie wołają, że "nic się nie stało".
Rozumiem, że niektórzy na forum - w tym pewnie Ty- mogą być już zmęczeni ciągłym narzekaniem na grafikę, Tobie nie podoba się kamera, bo mogłaby być lepsza. Mnie nie leży grafika, bo mogłaby być lepsza.
Wiem, że fabuła, że klimat etc. Doceniam to, bardzo. Ale dziwie Ci się, że uparcie bronisz oprawy wizualnej, mówiąc, że nie uległa żadnej zmianie.
Nie jest trudno dojść do wniosku, że skoro konsola za 1600zł jest niewiele- bardzo niewiele- "brzydsza" od PC za 5000/6000tys to coś jest nie tak.
I dziwie się ludziom którzy tego bronią- w tym Tobie. Przeszkadza Ci jakaś głupia kamera ( która swoją drogą dla mnie też nie jest idealna), a nie potrafisz nawet napisać, że faktycznie - mogło być trochę lepiej wizualnie, ale trudno. Tymczasem Ty zawzięcie piszesz, że nic w grze nie uległo zmianie.

Na zakończenie, żeby było jasne. Dla mnie gra jest ładna, nawet bardzo. Modele postaci to miód dla oczu. Natomiast są rzeczy, które bardzo odstają i to o nich piszę. I boli to szczególnie na tle konsol, z których wyciągnięto naprawdę pełne 100%.
 
Last edited:
I ja też na razie zapewne podziękuje bo ten cały człek co ma swój świat i swoje kredki to już przerósł sam siebie... Ja rozumiem że można się różnić w danych kwestiach ale to co ten Miecio wyprawia to...

Ide na WQHD wszystko w prawo do Wiesława z jednym TX i czuje że będzie na granicy ;D , pozawracam ci głowę w środę chyba że będziesz po północy z pon-wto.
Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaka będzie różnica z 2x TX uhhh ;D

Jak mi tylko "W3 EK" przyjdzie to nagrywamy unboxing, potem zasiadam i katuje. Na week przerwa bo szkolenie 3 dniowe prowadzę, pewnie nie będę mógł się skupić, bo mnie będzie do "W3" rwało :D
 
Oprócz tego była też mowa, że PC zawsze na pierwszym miejscu dla RED`ów.
Gwarantuję Ci, że gdybym przeszło rok temu usłyszał od kogoś z CDP stanowcze stwierdzenie ( takie jak w styczniu), że "będzie można poczuć pewne niewielkie różnice na PC ultra, ale do tego będzie potrzebny mocny sprzęt." mocno zastanowiłbym się nad kupnem PC.
Wyboru nie żałuję, ale mimo to czuję się troszkę rozczarowany. Dziwie się natomiast osobom, które zawzięcie wołają, że "nic się nie stało".
Rozumiem, że niektórzy na forum - w tym pewnie Ty- mogą być już zmęczeni ciągłym narzekaniem na grafikę, Tobie nie podoba się kamera, bo mogłaby być lepsza. Mnie nie leży grafika, bo mogłaby być lepsza.
Wiem, że fabuła, że klimat etc. Doceniam to, bardzo. Ale dziwie Ci się, że uparcie bronisz oprawy wizualnej, mówiąc, że nie uległa żadnej zmianie.
Nie jest trudno dojść do wniosku, że skoro konsola za 1600zł jest niewiele- bardzo niewiele- "brzydsza" od PC za 5000/6000tys to coś jest nie tak.
I dziwie się ludziom którzy tego bronią- w tym Tobie. Przeszkadza Ci jakaś głupia kamera ( która swoją drogą dla mnie też nie jest idealna), a nie potrafisz nawet napisać, że faktycznie - mogło być trochę lepiej, ale trudno. Tymczasem Ty zawzięcie piszesz, że nic w grze nie uległo zmianie.

Na zakończenie, żeby było jasne. Dla mnie gra jest ładna, nawet bardzo. Modele postaci to miód dla oczu. Natomiast są rzeczy, które bardzo odstają i to o nich piszę. I boli to szczególnie na tle konsol, z których wyciągnięto naprawdę pełne 100%.

Jonek zaczekaj na narzędzia RedKit i na rozwój wypadków. Nie ma takich cudów że coś co kosztuje 1500 będzie adekwatne do sprzętu za 15 k
To jest kwestia dostosowania się producentów do dolnej półki odtwarzaczy, jak dla mnie obrzynanie potencjału któren drzemie w każdym porządnym PC
Gra musiała trafić do jak najszerszego grona ludzi i dlatego jest co jest.

Masz sprzęt za 10-12 tyś to masz Ferrari a konsola ps4 czy x1 to przy tym co najwyżej Skoda RS, problem w tym iż na razie oba te sprzęty jadą po terenie zabudowanym gdzie mamy ograniczenie do 50km/h ;-) od takie porównanie. Kiedy wyjedziemy na tor wyścigowy Skoda po prostu się osika na starcie.
 
Ja wiem, że się czepiam, ale 5000 tysięcy to jest 5000 * 1000 = 5 milionów :p Więc albo piszesz "5000", albo "5 tysięcy". I nie "pięć złoty", tylko "pięć złotych".
No kłuje mnie to w oczy, sorry :p

Co dokładniej winno być 5000,00 zł bez tych tyś.
Jednostką miary jest tutaj 1 zł
 
Ja wiem, że się czepiam, ale 5000 tysięcy to jest 5000 * 1000 = 5 milionów :p Więc albo piszesz "5000", albo "5 tysięcy". I nie "pięć złoty", tylko "pięć złotych".
No kłuje mnie to w oczy, sorry :p
Tak, masz rację oczywiście :D
Zmienię, jeżeli jeszcze raz napiszę o kompie za 5tys/5000 złotych ;)

---------- Zaktualizowano 14:56 ----------

Masz sprzęt za 10-12 tyś to masz Ferrari a konsola ps4 czy x1 to przy tym co najwyżej Skoda RS, problem w tym iż na razie oba te sprzęty jadą po terenie zabudowanym gdzie mamy ograniczenie do 50km/h ;-) od takie porównanie. Kiedy wyjedziemy na tor wyścigowy Skoda po prostu się osika na starcie.

To raczej teraz PC`towcy dostali Ferrari z silnikiem Skody ;p
A tak serio, żeby nie przesadzać- dostali Ferrari z silnikiem dobrego Mercedesa :)
 
I dziwie się ludziom którzy tego bronią- w tym Tobie. Przeszkadza Ci jakaś głupia kamera ( która swoją drogą dla mnie też nie jest idealna), a nie potrafisz nawet napisać, że faktycznie - mogło być trochę lepiej wizualnie, ale trudno. Tymczasem Ty zawzięcie piszesz, że nic w grze nie uległo zmianie.
Pitu-pitu, jak masz sobie dziwne rzeczy dopowiadać albo wiesz lepiej ode mnie co myślę, to nie ma rozmowy.
Sorry za offtop
@Rustine mógłbyś poratować linkiem do poligonowców na forum? Szukam bo może być śmiesznie, ale nie mogę znaleźć
Simplex jest użytkownikiem Polygamii.
 
Last edited:
Pitu-pitu, jak masz sobie dziwne rzeczy dopowiadać albo wiesz lepiej ode mnie co myślę, to nie ma rozmowy.

O ile się nie mylę, to pisałeś, że gra nie zmieniła się i wygląda tak samo jak na SoD, co według mnie nie jest prawdą. Jeżeli tak nie pisałeś, to mnie popraw. Proszę.
 
Oglądam sobie właśnie streama gościa, który wykonuje questa z Paniami Lasu i biega po Krzywouchych Moczarach. Wyglądają inaczej, ale w życiu nie powiedziałbym, że gorzej.
 

Fakt, że w W2 oprawa nie odbiega od tego, co na bullshotach było widać to swoją drogą.
Ale to są screeny promocyjne, te same które krążyły po sieci w ramach kampanii marketingowej gry. I były, w małym stopniu - ale jednak podrasowane.
Chodzi mi o to, że praktycznie zawsze na tyle okładki masz właśnie screeny promocyjne, a nie zrobione bezpośrednio w faktycznej grze. To nie jest nic dziwnego, że w przypadku W3 będzie tak samo.
 
O ile się nie mylę, to pisałeś, że gra nie zmieniła się i wygląda tak samo jak na SoD, co według mnie nie jest prawdą. Jeżeli tak nie pisałeś, to mnie popraw. Proszę.
Pisałem tak do początku kwietnia, potem pojawiły się materiały, których nie oglądam aż do teraz. Widzę, że gra się zmieniła, ale między SoD a obecnym buildem nie ma jakichś znaczących różnic. Czujcie się oszukani, krzyczcie, co mi do tego?
 
Pisałem tak do początku kwietnia, potem pojawiły się materiały, których nie oglądam aż do teraz. Widzę, że gra się zmieniła, ale między SoD a obecnym buildem nie ma jakichś znaczących różnic. Czujcie się oszukani, krzyczcie, co mi do tego?

Nie krzyczę, że zostałem oszukany. Krzyczę, że grafika mogłaby być lepsza. Tak samo jak Ty potrafisz/ potrafiłeś krzyczeć o kamerę. W jakim celu to robisz/robiłeś? Sądzę, że w nadziei na to, że któryś patch przyniesie opcje dostosowywania tejże kamery. Tak samo jak ja liczę na to, że któryś patch podniesie znacznie grafikę.
Jeżeli nie oglądałeś gameplay`ów ostatnimi czasy to nie wiem jakim cudem możesz zarzucać komuś "krzyczenie" na grafikę. Jesteś pewien, że gdybyś sam je zobaczył, to byś nie krzyczał ?
Raz jeszcze się powtórzę. Tak- względem SoD modele postaci poszły w górę. Ale wypukłości moim zdaniem leża - przynajmniej względem 35 minutowego gameplay`u. To samo tyczy się roślinności, która raz wygląda świetnie ( kiedy mamy przed sobą połacie łąk), a raz bardzo kiepsko.
 
Myślę sobie że jak dla mnie poważny tuning wizualny na PC przy okazji Edycji Rozszerzonej to niegłupi pomysł, minie z rok albo więcej od premiery ludzie kupia lepsze karty (liczę że ja też ) więc będą mieć mocniejsze sprzęty,a tym samym mozliwość aby takie usprawnienia zobaczyć.
 
Zastanawiałem się długo nad przesiadką z 780 Ti ghz na Tx i teraz wiem że było warto
Niejaki --GOSU-- się do tego przyczynił. TX to na prawdę na dzień dzisiejszy to kawał potężnej karty zDuzym potencjałem do O.C
(...)
Ja w pełni rozumiem entuzjazm, ale wątek sprzętowy to nie tutaj. ;)
 
Myślę sobie że jak dla mnie poważny tuning wizualny na PC przy okazji Edycji Rozszerzonej to niegłupi pomysł, minie z rok albo więcej od premiery ludzie kupia lepsze karty (liczę że ja też ) więc będą mieć mocniejsze sprzęty,a tym samym mozliwość aby takie usprawnienia zobaczyć.

Myślę, że moderzy nie będą tak długo czekać ;)
 
Top Bottom