Wiedźmin 3 - grafika

+
Myślę, że moderzy nie będą tak długo czekać ;)
Wcale nie będą czekać, a jeszcze jakby zostały jakieś ślady po "plikach VGX" to dopiero byłby ogień, no ale najważniejsze będzie poprawa zasięgu rysowania, filtry i byc może mocniejsza tesalacja i POM.
 
Nie krzyczę, że zostałem oszukany. Krzyczę, że grafika mogłaby być lepsza. Tak samo jak Ty potrafisz/ potrafiłeś krzyczeć o kamerę. W jakim celu to robisz/robiłeś? Sądzę, że w nadziei na to, że któryś patch przyniesie opcje dostosowywania tejże kamery.
Bo kamera to kilka linijek skryptu, grafika to miesiące pracy i testów.
Jeżeli nie oglądałeś gameplay`ów ostatnimi czasy to nie wiem jakim cudem możesz zarzucać komuś "krzyczenie" na grafikę. Jesteś pewien, że gdybyś sam je zobaczył, to byś nie krzyczał ?
Widziałem kilka rzeczy.
Raz jeszcze się powtórzę. Tak- względem SoD modele postaci poszły w górę. Ale wypukłości moim zdaniem leża - przynajmniej względem 35 minutowego gameplay`u. To samo tyczy się roślinności, która raz wygląda świetnie ( kiedy mamy przed sobą połacie łąk), a raz bardzo kiepsko.
Ciekawe, czy w SoD widziałeś wiele lokacji przez kilkadziesiąt minut i byłeś w stanie ocenić, czy wyglądają nierówno. Hm...
Poprawił się od tego czasu LOD, i to znacznie, tego już nie chcesz zauważyć. Wypukłości to pierdoła, dzięki której można zaoszczędzić kilka klatek.
Jeszcze takie pytanie: czy nie robiłbyś tego samego, tj. nie narzekał, gdyby W3 działała na średnio-wysokich?
 
Screenshot po lewej był uchwycony na najwyższych ustawieniach grafiki - wersja PC v1.02.
"watered-down lightning" - słowa z tego obrazka świetnie go podsumowują.
 
Last edited:
Pisałem tak do początku kwietnia, potem pojawiły się materiały, których nie oglądam aż do teraz. Widzę, że gra się zmieniła, ale między SoD a obecnym buildem nie ma jakichś znaczących różnic. Czujcie się oszukani, krzyczcie, co mi do tego?
Człowieku, ty jesteś zwyczajnie niedoinformowany. Co ci do tego? To, że to nie Jonek będzie zdziwiony brakiem dynamicznego oświetlenia, cieni, shaderów, wysokiej jakości tekstur, tesselacji, pięknej roślinności i wielu assetów wyciętych z gry, ale ty ;]

A oto długo oczekiwany, trzymany przez CDPR w tajemnicy, tryb Ultra :D

View attachment 14292

Jeśli ktoś jeszcze wątpi w to, że W3 jest jedynie portem z konsoli :)

 

Attachments

  • UylCKLV.jpg
    UylCKLV.jpg
    295.3 KB · Views: 78
Last edited:
Wcale nie będą czekać, a jeszcze jakby zostały jakieś ślady po "plikach VGX" to dopiero byłby ogień, no ale najważniejsze będzie poprawa zasięgu rysowania, filtry i byc może mocniejsza tesalacja i POM.

Najważniejsza będzie zmiana tej, przepraszam za wyrażenie, oczojebnej kolorystyki, przez którą gra wygląda mega kiczowato i kreskówkowo.
 
@selethen Ten starszy mi się bardziej podoba choć jest po silnej kompresji. Jednak tylko dlatego że są tam elementy świecące, ta lampa wisząca, świeczki na schodach i coś z prawej strony ,ładnie to wyglądało.
 
Te postaci wyglądają jak wklejone. Nie przesadzili z kontrastem?

Standardowe ustawienia. Gra wygląda jakby miała kompletnie wyłączone oświetlenie.

Ten starszy mi się bardziej podoba choć jest po silnej kompresji. Jednak tylko dlatego że są tam elementy świecące, ta lampa wisząca, świeczki na schodach i coś z prawej strony i ładnie to wyglądało.

Bo tam było zaawansowane oświetlenie. Obecnie to są resztki, które zostały po tamtym systemie.

Lepsze oświetlenie,

Nie wygląda to dla Ciebie nienaturalnie ? Przecież wersja finalna wygląda jakby w ogóle zostało wyłączone oświetlenie, tutaj nie chodzi o samą lampę, ale spójrz na postacie czy inne przedmioty, które nie odbijają światła.

Screen wygląda tak tragicznie jakby ktośgrał w rozdzielczości 800x600 i na dodatek ogromna kompresja tak więc Ultra wygląda jak Low

Najwyższe ustawienia grafiki, włącznie z HBAO+ oraz Light Shafts.
Screen był uchwycony w rozdzielczości 1080p. Bardziej skompresowany jest obrazek po prawej. Poza tym nie jest to istotne, ponieważ w oczy rzuca się totalnie zregresowane oświetlenie.
 
Last edited:
Screenshot po lewej był uchwycony na najwyższych ustawieniach grafiki - wersja PC v1.02.
"watered-down lightning" - słowa z tego obrazka świetnie go podsumowują.
Bardziej podoba mi się wersja dzisiejsza. Lepsze oświetlenie, przynajmniej dla mnie. @selethen - oświetlenie jest. Tylko po prostu ogólnie jest jasno i dlatego jest taki efekt. Dodatkowo kompletnie inna kolorystyka. Jakby się pobawić gamma, to pewnie uzyska się efekt po prawej.

EDIT: nie mówiąc już o tym, że nie byłbym do końca pewien, że to ta sama karczma... Sporo rzeczy się różni jeżeli chodzi o wystrój.
 
Last edited:
Bardziej podoba mi się wersja dzisiejsza. Lepsze oświetlenie, przynajmniej dla mnie. @selethen - oświetlenie jest. Tylko po prostu ogólnie jest jasno i dlatego jest taki efekt. Dodatkowo kompletnie inna kolorystyka. Jakby się pobawić gamma, to pewnie uzyska się efekt po prawej.

Nie chcę cię martwić, ale na screenie po lewej nie ma oświetlenia.

Oczywiście, że to ta sama karczma, z wyciętymi assetami. Proszę, oto karczma z zewnątrz. Zwróć uwagę na okna :)

View attachment 14293

CDPR będzie miał problem z wywinięciem się z tego "nieporozumienia"(na forum anglojęzycznym moderatorzy usuwają posty zawierające słowo "kłamstwo") i będzie się to za nimi niosło latami. IMO zasłużenie.
 

Attachments

  • eVDXCLg.jpg
    eVDXCLg.jpg
    181.8 KB · Views: 37
Last edited:
Ciekawe, czy w SoD widziałeś wiele lokacji przez kilkadziesiąt minut i byłeś w stanie ocenić, czy wyglądają nierówno. Hm...
Poprawił się od tego czasu LOD, i to znacznie, tego już nie chcesz zauważyć. Wypukłości to pierdoła, dzięki której można zaoszczędzić kilka klatek.

@Rustine Wiem, że LOD się poprawił. Poprawiło się tez moim zdaniem oświetlenie na zewnątrz. Wypukłości to pierdoła, ale w kluczowych miejscach potrafi drażnić.

Jeszcze takie pytanie: czy nie robiłbyś tego samego, tj. nie narzekał, gdyby W3 działała na średnio-wysokich?

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale jeżeli pytasz mnie czy gra chodziłaby na gtx 980 w 60kl/sec na wysokich- nie ultra, to odpowiedź brzmi: byłbym na pewno bardziej szczęśliwy niż teraz. Miałbym przynajmniej świadomość tego, że mamy do czynienia z produkcją, która deklasyfikuje konkurencję oprawą wizualną.
Byłoby troszkę tak jak z W2 i uberpróbkowaniem - praktycznie nikt nie odpalił tego w dniu premiery, ale za to dzisiaj, na mocnych kartach gra nadal wygląda świetnie.
 
Najgorsze jest to że żeby oglądać coś takiego na PC potrzeba mocnego sprzętu, a konsole z wiadomo jakimi bebechami sobie jakoś radzą. Tak jak co nie którzy przypuszczali dla CDPR wersja PC to tylko dodatek ,optymalizacja to słowo które już nic nie znaczy w tych czasach.
 
Nie ma już tej lampy, bo nie ma systemu oświetlenia, który by dawał taki fajny efekt.
Ciekawe czy z tego samego powodu nie ma oświetlenia za cesarzem
 
Last edited:
Top Bottom