Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie chcę cię martwić, ale na screenie po lewej nie ma oświetlenia.

Oczywiście, że to ta sama karczma, z wyciętymi assetami. Proszę, oto karczma z zewnątrz. Zwróć uwagę na okna :)



CDPR będzie miał problem z wywinięciem się z tego nieporozumienia(na forum anglojęzycznym usuwają posty zawierające słowo "kłamstwo") i będzie się to za nimi niosło latami.
Ok, źle się wyraziłem. Po prostu wygląda to jak zwykła karczma w ciągu dnia. Światło w pada przez okna i jest jasno wewnątrz. Same postacie wyglądają faktycznie jakby je ktoś wkleił. Sama karczma traciła bardziej na klimacie aniżeli na strikte oświetleniu.
 
Pamiętam jak wypuścili 35 min gameplay. Wiele osób narzekało, że brzydko, gorszy od SoD itp. Mi strasznie się podobał, a podobno miało być tylko lepiej. Czy jest? Nie czuję się kompetentny żeby to oceniać. Powiem tylko, że mi bardziej podoba się gra z 35 min. gp, co nie znaczy że teraz jest brzydka.
 

Ten filmik idealnie podsumowuje jak nieambitnym portem z konsol jest wersja PCtowa.


Pamiętam jak wypuścili 35 min gameplay.

Wtedy były uzasadnione obawy. Obecnie gra wygląda zdecydowanie gorzej - zniknęło wiele unikatowych assetów, których już nie ma w grze, oświetlenie zostało tak obciętę, że obecnie to zostały jakieś resztki starego systemu.

Irytująca jest natomiast postawa graczy, którzy afirmują fakt, że zostali oszukani. Takie nastawienie nie wróży dobrze, bo przy kolejnych produkcjach CDPR nadal będzie posuwało się do kłamstwa i fałszywego marketingu.

Z drugiej strony nic dziwnego, bo odzwierciedla to charakter dzisiejszego społeczeństwa - większość płynie z nurtem, brakuje natomiast jednostek, które potrafiłiby w rozsądny i uargumentowany sposób "płynąć pod prąd".

Z czego robiłeś screeny?

Screeny pochodzą z finalnej wersji PCtowej (patch v1.02) - 1440p/Ultra.
 
Last edited:
Gówniany port z konsol, właśnie dlatego gra była tworzona na PC kiedy konsole były tylko na papierze i dlatego wszystkie gejmpleje były z PC kręcone, a z konsol mamy garstkę, która została pokazana przed premierą. No ale racja, pewnie W3 na PC powstał w tym terminie luty-maj, jak ogłosili obsuwę.
 
Ten filmik idealnie podsumowuje jak nieambitnym portem z konsol jest wersja PCtowa.
Nawet ustawiajac HD i tak jest pikseloza na tym filmiku wiec to zadne podsumowanie jak dla mnie. Jak jest na prawde to sie przekonam we wtorek a nie po filmiku na youtube, ktory na pewno w pełni nie oddaje tego jak gra na PC wyglada
 
@Rustine Pamiętaj że nawet jeśli mody znacząco polepszą grafikę to i tak mało kto będzie mógł sobie pozwolić na ich używanie bo i tak wysokie wymagania jeszcze bardziej wzrosną.
 
Oglądam sobie właśnie streama gościa, który wykonuje questa z Paniami Lasu i biega po Krzywouchych Moczarach. Wyglądają inaczej, ale w życiu nie powiedziałbym, że gorzej.

Ja właśnie tylko ten stream oglądałem od początku tej wielkiej akcji wyciekowej i muszę powiedzieć, że w porównaniu do 35-minutowego z E3, kolorystyka zmieniła się na plus. Jakoś wcześniej wszystko było takie szaro-bure. Teraz wpada to pod kolory jesienne i oświetlenie na postaciach jakby lepsze.
 
Zobaczylem ten film pc ultra vs ps4

Widać te kilkanascie milionow lepiej bylo wydać PR i mamienie klientow niz prace nad gra

jednym slowem kompromitacja, jeszcze te gadanie Ultra will be slap in face załosne
 
Gówniany port z konsol, właśnie dlatego gra była tworzona na PC kiedy konsole były tylko na papierze i dlatego wszystkie gejmpleje były z PC kręcone, a z konsol mamy garstkę, która została pokazana przed premierą. No ale racja, pewnie W3 na PC powstał w tym terminie luty-maj, jak ogłosili obsuwę.

Ojejku, jaki ty jesteś dowciapny :) Wersje na PS4 i Xboxa nie były pisane na PC, prawda? "Z konsol mamy garstkę" wyłącznie dlatego, że CDPR zdążyło zdowngradować grę na tyle aby uzyskać stałe 30 fpsów na PS4/Xb1 dopiero niedawno. A, że gra w wersji na PC nie różni się niczym - nierzadko nagrywali gameplaye na PC, twierdząc że to wersja konsolowa. Przecież do tej pory nie widzialiśmy jeszcze sterowania myszką i klawiaturą:)
 
Last edited:
Ale W2 wygląda ładnie, bo wygląda ładnie, uber nie daje strasznie znaczącej różnicy, dużo lepiej się sprawdza DSR. Poza tym to żaden wyznacznik jakości. Kupiłeś PC to czekaj na mody, właśnie to jest jednym z największych plusów tej platformy.

Chodziło mi bardziej o przedstawienie mojego punktu widzenia, tj. nie będę narzekać, jeżeli w dniu premiery nie odpalę wszystkich opcji graficznych. Wolę nie odpalić, ale mieć świadomość tego, że gra oferuję jeszcze coś w zanadrzu.

Mody, modami- sam chyba spróbuje zrobić własny. Co prawda mój pierwszy w życiu, ale od czegoś trzeba zacząć.
Chodzi bardziej o to, że szkoda, że gra ucierpiała tylko i wyłącznie przez to, żeby nie zrobić przeskoku względem konsol i teraz naprawiać to będą mody.
 


Gosu prosba do ciebie, jak juz dostaniesz kolekcjonerke prosze o te krzaki w 4K, zrobisz to dla mnie?
 
Last edited by a moderator:
Kupiłeś PC to czekaj na mody

Kupuję grę to wymagam odrobiny szacunku, tym bardziej od producenta, który przynajmniej twierdził, że graczy PCtowych stawia na 1 miejscu i przez kilkanaście miesięcy zapewniał o tym, że gra będzie wyglądałą zdecydowanie lepiej niż na 35-minutowym gameplayu oraż że będzie możliwe odtworzenie scen z VGX/SoD w takiej samej jakości (@Marcin Momot).

Twój post jak i wielu innych tutaj osób utwierdza mnie w przekonaniu, że niektórzy po prostu nie chcą być szanowani, co jest niebywale smutne.
 
@Rustine Pamiętaj że nawet jeśli mody znacząco polepszą grafikę to i tak mało kto będzie mógł sobie pozwolić na ich używanie bo i tak wysokie wymagania jeszcze bardziej wzrosną.

Dlatego pisałem już wielokrotnie.
Chcecie grafikę ala PETARDA ? to dajcie też coś od siebie.
Nie tylko zrzucać całość problemów na producenta, W2 kiedy wychodził miał też wymagania z kosmosu a Ubersampling po dziś dzień zarzyna nawet 980-tki
Proszę wyposażyć się 980 w Sli lub przynajmniej 1 Tx i dać producentom szansę a nie siedzieć na kartach za 700 zł i wymagać ULTRA UBER AAA +++

Czekam na mody pewnie koło wakacji jak już będzie SLI Z TX ;D

Wymagania nie są wysokie... to my w tym kraju bardzo mało zarabiamy.
 
Last edited:
Top Bottom