Wiedźmin 3 - grafika

+
Mody? Mamy siedzieć cicho i nie narzekać bo ktoś może kiedyś zrobi jakieś mody? Czy wy w ogóle nie łapiecie o co chodzi 80% użytkowników tego forum narzekających na downgrade? Łopatologicznie - chodzi w większej mierze o podejście REDów niż o samą grafikę. Swoją drogą większość narzekaczy i tak zaznacza, że gra jest co najmniej ładna a i tak w odpowiedzi dostają histeryczne "Jak wy możecie pisać, że gra jest brzydka". Co do gadki o powtarzaniu w kółko tego samego - tak, trzeba to mielić i mielić, mimo wszystko wciąż uważam REDów za developerów, którzy liczą się ze zdaniem fanów swojej twórczości więc im większa gównoburza tym lepsza nauczka żeby uważać z materiałami "in-game footage". Poza tym nie lubię podwójnych standardów - pozytywne, wychwalające komentarze można powtarzać w kółko i jakoś rzadko kto pisze, że to nudne, ile można, itd (ale to już zjawisko ogólnointernetowe).
 
Last edited:
Dobra podsumuje ci zachowanie redow

>momot potwierdza ze grafika z vgx i sod jest do odtworzenia
>pc ma ultra i nie pokarzemy go przed premiera, bedzie tak zajebiste ze strzeli cie w tearz
>badowski mowi ze 3 wersje sa identyczne pc ma wlosy od nvidi
>letsplayerzy wypuszczaja pc ultra przed premiera
>to nie ultra czekajcie na patch po premierze
>znowu jakis wywiad ze nie mozna prowynywac grafiki z trailerami (nie ma downgradu bo gra wtedy nie istniala dokladne slowa 35 gameplay tez xD)
>ciagle leca bany i usuwane sa posty z angielskiego forum
>redzi usuwaja film pc vs ps4
>gameplay designer mowi ze jakosc z vgx da sie uzyskac jak wyjdzie redkit i moderzy ustawia filtr wyostrzajacy
no prosba

Dodaj do tego wywiad z człowiekiem odpowiedzialnym za wersję artystyczną, który mówi o tym, że przecież gry nie można oceniać po trailerach i gameplayach promujących grę, bo takiej jakości nie da się osiągnąć :)
 
Pierwsze moje wrażenia z gry
Gra wygląda świetnie (PS4)
Ludzie którzy narzekali na trawę się zdziwią, SERIO !
Gra zabija klimatem, klimat z jedynki aż wylewa się strumieniami z tej gry.
Niestety wersja na PS4 gubi klatki i jest to dość częste.Myślę że to poprawią jeszcze.
Grałem jakieś 15 minut jest bardzo dobrze a nawet lepiej.
Aaaa...cutsceny są niesamowite po prostu masakrują.
Ehhh....:w00t:
 
Widzę, że poziom tematu na dwa dni przed premierą wzrósł do nieosiągalnego wcześniej poziomu. :D Jeszcze tylko Bladego tu brakuje. I gifa z VGX. A i jeszcze obrazka ze słonecznikami. :troll:

To już naprawdę niedługo ;D
Jeden dzień i od północy jak zacznie się gra to kilka dni może będzie przerwy ;D
Zresztą przydało by się parę dni przerwy bo fabryki nie nadążają w produkcji bardzo ostatnim czasem pożądanego produktu ( nawet na 3 zmiany)

***
 
Last edited by a moderator:
Nie chce już mi się powtarzać po raz tysięczny tych samych argumentów wiec sobie daruje dodam tylko czy widzieliście jakąkolwiek grę która od wyjścia nowych konsol nie zaliczyła downgradu?
 
Nie, nie był to port. Jest to pełnoprawna wersja pecetowa tworzona od ~2012 roku. I właśnie dlatego wygląda najlepiej, a przy tym jest genialnie zoptymalizowana.

@Rhobar999
Oczywiście, że przesunęli z powodu chęci zmaksymalizowania zysków. Ale to nie wyklucza faktu, że wedle logów developerskich R* od samego początku pracował nad wersją gry na 3 platformy: PC, PS3 i X360. Znajdują się tam wpisy datowane na rok 2012 o "Nie w pełni działającym buildzie PC.". A, że się napatoczyły w międzyczasie current-geny to dostały port z najświeższego na tamten okres buildu wersji PC, po czym R* zajął się bez przeszkód szlifowaniem gry do końca. Efektem ich prac jest dopracowana wersja PC z genialną optymalizacją i piękną oprawą graficzną.
 
Last edited:
Po pierwsze. Zawsze można nie kupić gry. Ja odwołałem swoją kolekcjonerkę. Z trzech powodów.

1. Kupiłem nową kartę graficzną z W3 z GOGa, więc grę będę miał. Jednak nie to przesądziło, że zrezygnowałem z kolekcjonerki. Bo gdybym uznał, że warto, to wsparłbym studio zakupem tej kolekcjonerki. Przesądziły pozostałe dwa punkty.
2. Niektóre elementy w grze wyglądają gorzej niż na pierwszym gameplayach, nie mówiąc o trailerach. Zawsze powtarzałem (jeszcze przed W2), że zapowiedzi twórców należy dzielić co najmniej przez 2. Jednak nawet ja uznałem, że to co było na pierwszym gameplayu będzie dostępne przynajmniej dla bardzo mocnych PCtów.
3. Najbardziej co mnie w tym wszystkim zdenerwowało, to wciskanie kitu przez REDów do samego końca, że gra na ultra będzie wyglądać tak samo jak gra z trailera VGX!

Po drugie. Można sobie odpuścić bezwarunkowe wsparcie CDPR. Za czasów W1 i W2 wielu graczy robiło za darmowy marketing gry w internecie. Co jakiś konkurs na najlepszą grę, to szaleńcze nabijanie głosów, udzielanie się na różnych forach i takie tam.

Nie chcę jednak czynić zarzutów, że CDPR celowo wciskał kit takimi trailerami i gameplayami. Chociaż niestety celowo wciskają kit, że wszystko jest tak samo dobre. A jeśli już przyznają, to bronią się, że nie powinno się porównywać gry do czegoś, czego nie było. W ten sposób to ja mogę ich bronić, jako gracz, ale nie oni, jako ci, którzy konkretnymi materiałami promowali swoją grę.

W kwestii obrony:
- Pierwszy raz porwali się na taką grę. Brakowało doświadczenia z jakiego pułapu zacząć. Doświadczeni twórcy, którzy na dodatek robią na tym samym silniku, którąś z kolei grę o podobnej zawartości łatwiej zapewne oszacują na co mogą sobie pozwolić już na starcie.
- Histeria NEXT GENÓW. Jeszcze zanim te konsole na dobre weszły do sprzedaży, to studia już prześcigały się w nexgenowości pokazywanych trailerów. Nawet doświadczone Ubisoft dało ciała.
- Wydaje mi się, że ogólnie ta grafika zdążyła się nieco opatrzyć i brakuje efektu zaskoczenia.
- Trzeba też wziąć poprawkę na autosugestię. Ciągłe doszukiwanie się dowgradu sprawia, że ludzie w każdej różnicy widzą downgrade. Wystarczy zmiana palety kolorów, rozjaśnienie sceny i już wielu widzi gorszy system oświetlenia. Pytanie jest takie, czy rzeczywiście system oświetlenia jest inny/gorszy, czy brakuje po prostu kilku dodatkowych źródeł światła. Podobnie chyba było przy W2, że ograniczono ilość źródeł światła i usunięto cienie stołów/ław od świeczek, które na tych stołach stały.

Mnie osobiście też najbardziej wkurzyła ta mała różnica między ultra, a low, a konsolami. W niektórych elementach jakieś różnice są, ale cienie, to jakaś kpina. Cztery poziomy, z których każdy wygląda tak samo. Zabiera moc, a nic nie daje wizualnie. Może zamiast tego trzeba było poprawić geometrię murów i roślin dla ustawień ultra?
 
Last edited:
Top Bottom