Wiedźmin 3 - grafika

+
np. darmowa gra od Ubisoftu w ramach przeprosin za błędy w AC: Unity.

Nie, no prosze cie. To juz bylo w ich przypadku chwytanie sie brzytwy, zeby choc troche zachowac twarz. AC: Unity to byl prawdziwy bug fest. Gra wlasciwie byla niegrywalna. Jeszcze cala ta sytuacja z Watch Dogs niedlugo wczesniej. Nawet Ubisoft sie zorientowal, ze sie zagalopowali ze swoja bezczelnoscia i musieli jakos z tego wybrnac. Czego ty oczekujesz w tym wypadku od CDPR? To jest tak jak porownywanie dwoch osob. Jedna z nich to w sumie wporzadku czlowiek. Mily, pomocny, taki wporzo ziomek. A druga osoba to totalny skurwysyn. Temu dobremu zdarzylo sie raz nie ustapic miejsca w autobusie babci. A ten zly pobil dziadka w bramie. Nagle wszyscy mowia o tym ze ten dobry to niczym sie nie rozni od tego zlego. Zly natomiast, zeby dziadek nie zglosil sprawy na policje kupil mu czekolade w formie przeprosin. I nagle wszyscy mowia ze to moze nicpon ale o zlotym sercu.
 
Również jestem ciekaw jak zostanie poprowadzony marketing Cyberpunka. Moim zdaniem nic się nie zmieni i gracze nadal będą zasypywani kłamstwami.

Ja jednak liczę, że marketing RED'ów nieco się opanuje i nie będzie aż tak łgał z żywe oczy.
Fala hejtu powoli zaczyna chlupotać po sieci (wystarczy spojrzeć na komentarze pod wszystkimi filmikami porównującymi W3 wersję PC z konsolami oraz pokazem technologii nVidia na przykładzie gry RED'ów - nie mówię o tym wilczku, a o całych fragmentach gry z efektami, których teraz nie ma).

Jak mówią:

Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.
 
No niech mi ktoś powie, że to jest brzydkie albo rozmyte.

Masz rację. Te screeny są przepiękne. Szczena mi opadła jak to zobaczyłem. Jestem pod wielkim wrażeniem jakości ubrań. Trawa też nie wygląda tak źle, szczególnie z HBAO+.
Mam wrażenie, że RED`zi chyba musieli decydować miedzy dobrze wyglądającymi, pojedynczymi kępkami trawy, a pięknem całych łąk- a te wywołują u mnie banan na twarzy.
Trzeba przyznać jedno- jeżeli nie patrzeć na jakieś samotnie rozstawione, kartonowe kępki trawy tu i ówdzie, to zieleń wygląda lepiej niż w niejednej grze. Dopiero ta rozdzielczość to oddała...
 
Temat o downgradzie Wiedźmina 3 na Neogafie jutro albo pojutrze dobije do miliona unikalnych wyświetleń :)

I które niczego nie oddają - zajrzyj w ten link:

Oddają to, że wielkich różnic nie ma. Na Xboxie albo PS4 mając dobrą nagrywarkę można uchwycić tak samo wyglądające sceny.
 
Last edited:
Temat o downgradzie Wiedźmina 3 na Neogafie jutro albo pojutrze dobije do miliona unikalnych wyświetleń :)

idiotyzmem byłoby teraz nie danie PCtowcom tych assetów itd. Bo jak to zrobią, to każdy uzna ich za najlepszego dev'a w historii, który się trochę podroczył z klientami i wyjdzie z tego kupa śmiechu. Staną się istną legendą. To, że nie wszyscy to uruchomią już nikogo nie będzie interesować, dostaną opinię jakiej nie zrobi im żaden PR. Takie jest moje zdanie.
 
Niemiecki dziennik zaktualizował swój artykuł porównując wersję PC v1.00 z wersją v1.02 - dla tych, którzy myśleli, że patch premierowy (w zasadzie to chyba 2) coś zmienią w kwestii grafiki. Różnice są minimalne.



Porównanie:
http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/The-Witcher-3-Screenshots-1159185/
 
Nie wiem, czy wiecie, ale ujęcia w 1440p zostały uchwycone na Radeonem 290x. FPS wahał się miedzy 40-50. Nie włączyli hairworks, chromatic aberration i filtra wyostrzającego.
Uważam, że to kapitalny wynik, zważywszy na to, że nie było day-one patch, ani sterowników od Nvidii, a karta była od czerwonych, nie Nvidii.
 
Last edited:

Mam być pod jakimś szczególnym wrażeniem?
Nie jestem.

Widziałem "nieskompresowane" wideo zarówno z PS4 jak i konsoli Microsoft - gra jest praktycznie identyczna (z lupą szukać różnic). W3 ogólnie wygląda dość przeciętnie i jedynym co się wybija są modele postaci. Czasem sytuację ratuje "strona artystyczna" (rozmieszczenie i dobór konkretnych elementów do danego miejsca) oprawy.
 
@Rustine

Podziwiam, że Ci się jeszcze chce. Przecież każdy już się okopał na stanowisku i nie odpuści bez względu na kaliber dowodu "drugiej strony", bo za dużo czasu i energii zainwestował w udowadnianie downgrade'u/braku takowego.

Z tej całej dyskusji można wysunąć jeden - dość smutny - wniosek odnośnie tego, co w dzisiejszych czasach najbardziej liczy się w grach.
 
Niemiecki dziennik zaktualizował swój artykuł porównując wersję PC v1.00 z wersją v1.02 - dla tych, którzy myśleli, że patch premierowy (w zasadzie to chyba 2) coś zmienią w kwestii grafiki. Różnice są minimalne.

Bardzo mocnoprzybliżyli draw-distance w day-one patch`u

---------- Zaktualizowano 18:31 ----------

@Rustine

Podziwiam, że Ci się jeszcze chce. Przecież każdy już się okopał na stanowisku i nie odpuści bez względu na kaliber dowodu "drugiej strony", bo za dużo czasu i energii zainwestował w udowadnianie downgrade'u/braku takowego.

Z tej całej dyskusji można wysunąć jeden - dość smutny - wniosek odnośnie tego, co w dzisiejszych czasach najbardziej liczy się w grach.
Nie zgadzam się ! Mnie Rustine przekonał tymi screenami ! :D
 
Miałem tu już nie wchodzić, ale ze szczęścia aż muszę coś napisać.
Na tych nowych porównaniach nie ma prawie żadnej widocznej różnicy między low a ultra. Może trochę włosy (ile miejsca zajmują włosy na ekranie?), czy parę więcej drzewek na zboczu góry 10 kilometrów od gracza. Spodziewałem się czegoś znacznie, znacznie gorszego, i miałem najgorsze możliwe obawy, jako że będę grał na low, może medium. A teraz widzę, że gra nawet na najniższych ustawieniach wygląda pięknie. O VGX i SoD już dawno zapomniałem, przez ostatni zalew materiałów już przyzwyczaiłem się do nowej oprawy graficznej i jest świetnie :)
 
@Nars

Tak szczerze (jeśli oczywiście możesz jako "niebieski" ) - Ty dalej sądzisz, że downgrade'u (czymkolwiek był on uwarunkowany - proszę, nie wnikajmy w szczegóły ) nie było?

Tak.

Mogę Ci zadać takie samo pytanie, z takim samym niedowierzaniem, odnośnie tego, czy po tym wszystkim wciąż uważasz, że downgrade był.
 
Top Bottom