Wiedźmin 3 - grafika

+
Widzę, że na 1 gb kartach jakoś daje rade, 11 fpsów przy full detalach (HD 6870), nie jest zle. Jest szansa ze pogram ^^
 
Nie uważasz, że to nienormalne, mając na uwadze, że konsola za 1600zł ciągnie to w 30 kl/sec, również nie mając Hairworks ani AO ? No i w rodziałce 1080p...ale na tej wyniki też nie są pozytywne.

Nie wiadomo jak gra wygląda np. na high albo medium, może podobnie do tego co prezentuje PS4, bo pewnie pomiędzy ultra a tymi opcjami nie będzie przepaści technologicznej, na niższych ustawieniach pewnie jakiś gtx770 osiągnie nawet 60 fps, co jest dużo więcej niż to daje PS4
 
Nie uważasz, że to nienormalne, mając na uwadze, że konsola za 1600zł ciągnie to w 30 kl/sec, również nie mając Hairworks ani AO ? No i w rodziałce 1080p...ale na tej wyniki też nie są pozytywne.

Uważam. Ale w nagrodę dostajesz ciut lepsze wrażenia wizualne.
 
Ciut. To by mi wystarczyło, ale gdyby faktycznie była mowa o tych płynnych 60kl/sec. Według benchmarku, nici..

Na podobnych ustawieniach co PS4 (med-high) osiągniesz te 60 FPS, co jest 2x więcej niż to co ma konsola - czysto matematycznie można popatrzeć że trzeba by 2 konsol, żeby mieć te 60 fps, jednak to już koszt 3200zł, czyli odpowiednik komputera o wydajności żeby sprostać zadaniu - niestety to nie matematyka i 2 konsole nie dadzą Ci 2x wydajności, ale komputer dalej możesz kupić i będzie działał :)
 
Poranna Yoga z Triss :) Chowam w spoiler, gdyż ktoś może nie chce tego widzieć.

 

Guest 2686910

Guest
Repostuję z tematu z wymaganiami, bo chyba ważne. I daje nadzieję:
Dla tych, co mówią, że optymalizacja się wzięła i popsuła w parę dni:
Oryginał:
Zwischen der Preview-Version und unserer Review-Fassung entspricht der optische Unterschied mindestens einer zusätzlichen Detailstufe, also etwa von "Sehr hoch" zu "Ultra".
Tłumaczenie na angielski:
"The optical differences between the preview version and our review version approximates, at the least, a new additional detail level, the equivalent of moving from "very high" to "ultra"
Moje tłumaczenie na polski:
"Wizualne różnice pomiędzy wersją preview a naszą wersją recenzencką to w przybliżeniu co najmniej jak gdyby dodać nowy, dodatkowy poziom detali, równy skokowi z bardzo wysokich na ultra."

Czyli patch jednak coś tam pomógł, a gra gorzej działa, lepiej wygląda.
Mi tam pasuje, zawsze można coś poobniżać i dobić do 60. A jak coś więcej, to lock do 30 i wio. Ja tak planuję.

Mała edycja:
Na GAFie ktoś wypunktował co najważniejszego przyniósł według artykułu patch:
  • better LOD with less pop ups
  • better shadows and lighting on vegetation
  • some weather effects now have a slight blur at the horizon
  • again better shadows
  • water is now more dynamic because of tessellation - it reacts to Geralts magic signs and other influences
  • different color grading at the same time and weather when compared between pre and post patch
  • less colourful
  • they conclude that the graphical differences between both versions equals to another detail level, like from "very high" to "ultra"
Oby. Zwłaszcza wytłuszczone.
 
Nie wiadomo jak gra wygląda np. na high albo medium, może podobnie do tego co prezentuje PS4, bo pewnie pomiędzy ultra a tymi opcjami nie będzie przepaści technologicznej, na niższych ustawieniach pewnie jakiś gtx770 osiągnie nawet 60 fps, co jest dużo więcej niż to daje PS4

Wersja ps4 wygląda na minimum high, a nawet high-ultra. Jedyne, co rzuciło mi się w oczy, to kilka drzewek mniej na horyzoncie i później doczytuja się detale. Ale między pc low a ps4 jest przepaść.
I dodam, że to tylko moje odczucia po obejrzeniu filmów bez kompresji z pc ultra i ps4. W ruchu ciężko coś wychwycić, a już roznice od medium do ultra są bardzo małe. Jedynie z gameworks robotę robi hairworks ;) mile dla oka
:)
 
Zawsze można spróbować zmienić w plikach xml antialiasing hairworks z 8 na np 4x albo nawet 2x, może będzie wyglądać dobrze i dobrze działać.

Co do ustawień na PS4, to ciężko powiedzieć czy to high/ultra czy medium, bo nie widziałem gameplayu z med i high, a oprócz tego patch podobno polepszyl grafikę na ultra więc stare porownania ps4/pcultra są nieaktualne

Chyba że ustalimy że stare ultra to teraz high- więc ps4 działa na ustawieniach med-high ;)
 

Guest 2686910

Guest
Guide nVidii jest genialny, polecam zwłaszcza zabawy .ini. Świetna rzecz.

E: No i da się wymusić AFx16, alleluja. Więcej mi do szczęścia nie trzeba.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom