Wiedźmin 3 - grafika

+
Grafika jest super, ale karny członek za kilka prerenderowanych cutscen. Są rozmazane, brzydkie, z niewiadomego powodu nieraz mi ścinają oraz mają lipsync angielski. A i zmieniają Geraltowi fryzurę i miecze.
 
@PATROL

Przecież to jest prerenderowany plik wideo, więc co chcesz?

Mnie najbardziej denerwował fakt iż całość szła w 30 klatkach, ale da się to poprawić.
Szkoda, że nie zrobili tego w czasie rzeczywistym.
 
ogólnie wymagania sa z d...y wzięte chyba tylko żeby nakręcić sprzedaż podzespołów
mój staroć i ustawienia:
phenom II 940
GTX460
4GB DDR23

rozdziałka 1366x768

grafika:
wszystko uber oprócz: cienie, woda na nisko, widoczność na średnio
postprocesy:
wszystko powyłączane oprócz: bloom, blur (nie motion blur), HBAO+, sharpen

wszystko to przy ~ 30 FPS

wszystko to tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji, zaczynamy od wyłączenia postprocessów które zżerają najwięcej zasobów a nie wpływają znacząco na jakość tak jak reszta ustawień czyli najważniejsze: tekstury, detale, roślinność, teren na uber, zasięg widoczności maks na średnie.

tutaj macie oficjalny tweak guide nvidi do W3:
http://www.geforce.com/whats-new/guides/witcher-2-tweak-guide#1

Chyba cię coś boli kolego, wszystkie postprocesy zżerają ledwie 10fps, co jest genialnym osiągnięciem twórców (świetna optymalizacja) i to wlasnie dzieki postprocesom zawdzięczasz piękne wschody i zachody słońca, jedynie co to należy wyłączyć dofa i blury. Grafiki też nie ma co brac na Uber bo poniżej 4k nie widać różnicy, ustawienia wysokie w zupełności spełniają swoją rolę na monitorach FullHD nie mówiąc o niższych rozdziałkach.
 
Last edited:
Absolutnie niesamowita gra, jako całość arcydzieło, oprawa A/V Nobel









 
@PATROL

Przecież to jest prerenderowany plik wideo, więc co chcesz?

Mnie najbardziej denerwował fakt iż całość szła w 30 klatkach, ale da się to poprawić.
Szkoda, że nie zrobili tego w czasie rzeczywistym.

No właśnie chcę, by nie był prerenderowany, tylko jak cała reszta renderowany w czasie rzeczywistym.
 
Czy to prawda, że woda z bliska jest... brzydka, a w W2, była ładniejsza?
Toc już w pierwszym wiedźminie gra miała bardziej naturalną wodę.



To z trójki wygląda jak jakaś maź, czy inny olej. Na dodatek całe czarne to praktycznie... Jak dla mnie cały shader do wymiany, bo wygląda to beznadziejnie.
 
Mi jest trudno ocenić wodę. Z jednej strony fajnie odbija światła, ładnie nadano jej półprzezroczystość, gdy nie jest głęboko, ale robi wrażenie trochę zbyt "lepkiej". Nie przeszkadza mi jednak w cieszeniu się grą, więc nie narzekam :) (gram w ultra+ pozmienianym w .ini, jeżeli ma to jakieś znaczenie)
 
Mi tam woda się podoba, ale jeszcze nie wypłynąłem na morze. Jak jest ciemno, to czasem widać na niej kwadraty, ale to rzadki szczegół.
Pytanko. Jak robicie zrzuty ekranu w Wieśku? Jak go odpalę przez Steama, to mi gog galaxy nie podlicza czasu gry, jak go odpalę przez gog galaxy, to brak steamowej nakładki, a prtscreen + paint mnie nie urządza. Nvidia Shadow Play ma opcję zrzutu ekranu, bo nigdzie tego nie widzę?
 
Ktoś tutaj gra na ps4 w ogóle w tą grę?Byłem u kumpla i poobczajałem kilka godzin gierke.I rzeczywiście novigrad to wymarłe miasto w porównaniu do wersji pc.Na targu rybnym i normalnym ludzi tak mało że aż żal,a większość uliczek totalnie pusta jest.Na bagnach fpsy trzymają stałe 17-20 klatek BEZ WALKI tak na oko,jak zacznie się walka to jest koszmar.Ogólnie po poskakaniu po lokacjach muszę powiedzieć że gra absolutnie nigdzie nie ma 30fpsów,to raczej 25 max.Kurde normalnie masakra jak tego doświadczyłem.I ludzie za to zapłacili 200pln?Ja bym się wkurzył ostro.
 
Ktoś tutaj gra na ps4 w ogóle w tą grę?Byłem u kumpla i poobczajałem kilka godzin gierke.I rzeczywiście novigrad to wymarłe miasto w porównaniu do wersji pc.Na targu rybnym i normalnym ludzi tak mało że aż żal,a większość uliczek totalnie pusta jest.Na bagnach fpsy trzymają stałe 17-20 klatek BEZ WALKI tak na oko,jak zacznie się walka to jest koszmar.Ogólnie po poskakaniu po lokacjach muszę powiedzieć że gra absolutnie nigdzie nie ma 30fpsów,to raczej 25 max.Kurde normalnie masakra jak tego doświadczyłem.I ludzie za to zapłacili 200pln?Ja bym się wkurzył ostro.

Zgadza się, bagna to jakaś porażka! Też mi się wydawało, że jest więcej NPCów na pctach, a pod Twoim spostrzeżeniu to już jestem pewny. Nie zmienia to faktu, że fun z gry i tak jest wielki, ale szczerze mówiąc to wiedziałem na co się pisze kupując konsolę. Poczekam na REDkita i edycję rozszerzoną, uzbieram kasę na dobrą stacjonarkę i wtedy pogram tak jak należy :).
 
Walić grafikę z 2013 roku i VGX. Jedyne, czego bym chciał, to właśnie SoD. Miał IMO najlepszą grafikę. Niestety nawet to nam zabrali >.> Niemalże wszystko w tej grze jest perfekcyjne (niemalże, bo jeszcze jej nie skończyłem), ale grafikę musieli spieprzyć :/ Nie mówię, że wygląda brzydko, ale jednak... Jak się patrzy na te zwiastuny to się tak smutno człowiekowi robi...

EDIT: A najgorsze, że teraz to wiadomo jak będzie z zapewnieniami REDów dot. grafiki. "Nie było downgrade", "będzie można przywrócić grafikę z VGX". Meh. Dobrze, że przynajmniej nam tutaj takie Dark Souls 2 czy Watch_Dogs nie wyskoczyło.
 
Poważnie jest taka różnica z liczbą NPCów w Novigradzie? Cóż, mam wersję na PC ale narazie gram na PS4 bo jestem zwyczajnie dalej ale zaciekawiło mnie ten zatłoczony Novigrad, jak by ktoś mógł udostępnić save z Novigradu to byłbym wdzięczny, na komputer gra czeka na lepsze czasy, choć grać się spokojnie da. Chetnie porównałbym sobie zagęszczenie ludności ;]
 
Top Bottom