Wiedźmin 3 - grafika

+
Walić grafikę z 2013 roku i VGX. Jedyne, czego bym chciał, to właśnie SoD.

Ale jest grafa nawet lepsza niz SoD i to chyba sporo lepsza:



Nie chce wyjść na ignoranta, ale co to jest i w czym mi pomoże?
Zmiana kolorystyki na bardziej stonowaną, na dole strony są screeny.
 
Last edited:
Zgadza się, bagna to jakaś porażka! Też mi się wydawało, że jest więcej NPCów na pctach, a pod Twoim spostrzeżeniu to już jestem pewny. Nie zmienia to faktu, że fun z gry i tak jest wielki, ale szczerze mówiąc to wiedziałem na co się pisze kupując konsolę. Poczekam na REDkita i edycję rozszerzoną, uzbieram kasę na dobrą stacjonarkę i wtedy pogram tak jak należy :).

Powiem tak,gdyby wersja na ps4 miała stałe,zablokowane 30 klatek jak far cry czy dragon age to można by pograć.Ale ludzie,to co widziałem to jest jakaś kpina.Nie wiem jak recenzenci mogli to pominąć.Sorry ale granie w tą grę na ps4 przypomniało mi jak miałem złompa i grałem w gothica 2 jak wyszedł.2-3 minuty loading po zgodnie,teleportowanie do miasta około minuty i potem 10-15 fpsów w khorinis,klatkowanie gry przeokrutne.Dosłownie jakbym cofnął się w czasie.30fpsów jest do zniesienia ale mniej na stałe?I to jak się totalnie nic nie dzieje?W miejscu gdzie nic i nikogo nie ma tylko drzewa?Boże...
 
@Falandar, ja mam ciągle nadzieje, że kiedyś SOD zostanie przywrócone w jakimś dużym patchu. Często oglądam ten trailer i rzeczywiście robi się smutno, że tego co tam było teraz nie ma. W Sword Of Destiny były genialne kolory, ich nasycenie, odpowiednio stonowane, wszystkie efekty na najwyższym poziomie. CDPR dajcie nam SOD, jak nie teraz, to za miesiąc, pół roku, rok, ale dajcie go, bo wszystko było tam perfekcyjne.
 
Last edited:
Powiem tak,gdyby wersja na ps4 miała stałe,zablokowane 30 klatek jak far cry czy dragon age to można by pograć.Ale ludzie,to co widziałem to jest jakaś kpina.Nie wiem jak recenzenci mogli to pominąć.Sorry ale granie w tą grę na ps4 przypomniało mi jak miałem złompa i grałem w gothica 2 jak wyszedł.2-3 minuty loading po zgodnie,teleportowanie do miasta około minuty i potem 10-15 fpsów w khorinis,klatkowanie gry przeokrutne.Dosłownie jakbym cofnął się w czasie.30fpsów jest do zniesienia ale mniej na stałe?I to jak się totalnie nic nie dzieje?W miejscu gdzie nic i nikogo nie ma tylko drzewa?Boże...
Jakoś wszystkie Let's Playe na PS4/Xbox ONE wyglądają płynnie...
 
@Daniel Abatemarco na tych screenach jest tylko zmieniona paleta kolorów, owszem wyglądają ładnie, dużo lepiej niż ta paleta kolorów którą ma teraz W3, ale SOD miał wiele efektów które wyleciały z gry. Obejrzyj sobie nieskompresowany trailer na gamersyde, zobacz np. scenę z wilkołakami, wyścigi konne, jakie genialne jest tam oświetlenie, kolory, zobacz scenę z miastem, jak wygląda, więcej szczegółów, jaki jest zasięg widzenia, dużo lepsze tekstury, w SOD jest ładniejsza roślinność itd. Żadne SweetFX nigdy nie dorównają grafice Sword Of Destiny, mówię o grafice, a nie o palecie barw. Chociaż moim zdaniem kolory w SOD są świetne.

Link do nieskompresowanego Sword Of Destiny
http://www.gamersyde.com/hqstream_the_witcher_3_wild_hunt_the_sword_of_destiny-32222_en.html
 
Last edited:
Jakoś wszystkie Let's Playe na PS4/Xbox ONE wyglądają płynnie...

Dlatego ja byłem tak zaskoczony kiedy zobaczyłem jak to działa w realu.Nie ściemniałbym tutaj ale już na porównaniu fpsów DF widać że coś jest nie tak mocno a oni tak nie pokazywali jeszcze dużych walk.Naprawdę fpsy są katastrofalne,wpadnę do niego jeszcze raz po 1.03 bo słyszałem że na pc bardzo dużo dał w kwesti działania gry.
 
@Maniakxm - jedynym, co było lepsze w SOD niż w obecnym bulidzie (z modyfikacjami) to scena z płonącą wioską i może zasięg widzenia (brak mgły) podczas golopu z 1:15 . A to były tylko wybrane najpiękniejsze ujęcia, nie jako-taka rozgrywka. Paleta i cieniowanie faktycznie "wymaga" sweetFxów, by zbliżyć się do tej z trailerów, grzebanie w user.ini też zdecydowanie pomaga.
Właściwie jedynym, co mi w obecnym bulidzie trochę doskwiera, to właśnie ta wspomniana wcześniej "mgła" i względnie niski zasięg widzenia. Nie wiem czy to "wybór artystyczny" czy po prostu jest to aż tak obciążające dla komputera, ale nie obrażę się, jeśli będzie kiedyś szło to zmienić, choćby za wyraźną cenę wydajności. Żeby nie być gołosłownym, wrzucę kilka screenów, prezentujących, co da się uzyskać w W3 na porządnym sprzęcie:
(poczekajcie aż sie załaduje, i nie będzie tak "przeostrzone")

Naprawdę ktoś widzi tutaj przepaść między SOD a tym, co mamy teraz?
 
@Maganus

1. Zmniejszenie szczegółowości i odległości rysowania horyzontu
2. Usuniecie przezroczystości zależnej od objętości
3. Zmiany w okluzja otoczenia i gęstości liści/liczby drzew
4. Usuniecie zaawansowanej symulacji wody
5. Gorsza teselacja podłoża i budynków
6. Brzydszy ogień i gdzie jest ten ładnie wyglądający dym? Ogólnie brzydsze efekty cząsteczkowe
7. Brzydsze tekstury
8. Gorsze oświetlenie
9. Zbyt nasycona paleta kolorów która wpada w odcień żółtego.
10. Gdzie są wolumetryczne chmury?

To pewnie nie wszystko, co zostało usunięte, lub pogorszone.
 
Last edited:
Dlatego ja byłem tak zaskoczony kiedy zobaczyłem jak to działa w realu.Nie ściemniałbym tutaj ale już na porównaniu fpsów DF widać że coś jest nie tak mocno a oni tak nie pokazywali jeszcze dużych walk.Naprawdę fpsy są katastrofalne,wpadnę do niego jeszcze raz po 1.03 bo słyszałem że na pc bardzo dużo dał w kwesti działania gry.

Tak gra potrafi naprawdę przymulić, ale nie jest tak cały czas, to zależy od lokacji - moczary to jest klęska, klęska optymalizacji czy też klęska konsoli nie wiem, działa strasznie.
 
@Maniakxm
Z punktem 1 się zgadzam, 9 da się naprawić, a co do reszty to gramy chyba w inne gry. Dymu jest masa, mgły jest masa, gęstość można ustawić jaką się chce, nawet udawane cienie chmur są. Zarzuty typu gorsze tekstury, w sytuacji, kiedy masz screeny w 4k na których tekstury są ostre jak żyleta pozostawię bez komentarza.
 
@Maganus możesz się nie zgadzać, ja widzę dużą różnicę między SOD a tym co jest teraz, nie jestem w tym odosobniony, a te punkty, to nie są tylko moje wymysły, taka jest prawda, dużo rzeczy wyleciało. Nie twierdze, że tekstury są brzydkie, tylko że były ładniejsze, co do dymu, SOD, 55 sekunda, gdzie jest ten dym? roślinność 20-22 sekunda, lub 38 sekunda SOD, jak nie widzisz różnicy, to może czas iść do okulisty, nie pisze tego złośliwie. Może należysz do osób którzy twierdzą, że pogorszenia grafiki nie było. Dla twojej informacji, niedawno CDPR mówili w wywiadzie, że niektóre efekty musieli usunąć lub zmienić. Raczej do porozumienia w tej kwestii nie dojdziemy, ja będę uważał swoje, a Ty swoje.
 
Last edited:
brednie pleciesz waść, moge wrzucic skriny z configu i gry ewentualnie video i zobaczysz piękne wschody jak i zachody słońca. oświetlenie nie jest powiązane z postprocessami oprócz oczywiście bloomu. jesli chodzi ci o light shafts to można to wyłączyć i nawet bez tych sztuczny promieni masz jeszcze lepsze oswietlenie. postprocesy to niepotrzebny bajer który sprawia że obraz staje się taki jakbyś ogłądał go na kamarze a nie w rzeczywistości np. cinematic dof, chromatic abberation, winieta itd, itp. radze zapoznac sie wcześniej z dołaczonym guidem: http://www.geforce.com/whats-new/guides/witcher-2-tweak-guide#1
postprocesy zzeraja i to czasem wiecej niz 10fps a to juz jest duzo np. aa zzera najwiecej a w grze nie ma nawet kontoli próbkowania aliesingu - zamiast tego lepiej ustawić DSR w panelu nvidia na 1.20 - masz dzieki temu najlepsze aa dzięki zwiększonej rozdziałce renderowania przy zachowanej mniejszej rozdzielczości

co do ustawien uber to jest znaczna roznica np trawa wyglada zadowalajaco mimo jej paskudnego wygladu jak z gry sprzed dekady, szczegóły terenu to samo masz wiecej kanciastych kamieni i nie rzuca sie juz tak bardzo w oczy DOWNGRADE jaki twórcy dokonali na otoczeniu (nie na modelach postaci - te są nadal bardzo szcegółowe). ponadto ilosc npc na uber znacznie sie zwieksza a i najważniejsze na uber masz zadowalajace tekstury drugiego planu (otoczenia) ktore normalnie sa bardzo slabe (jak w W2 na niskich) moglbym sie tak jeszcze rozpisac a jak mi nie wierzysz kolego to wkleje dowody i sobie porownasz
 
@crass2012 jeśli to było do mnie, to mój post do Maganusa, możesz też traktować jako post do Ciebie, poważnie, tyle rzeczy zostało zmienionych, albo usuniętych, tym bardziej, że zostało to potwierdzone, a niektórzy nie widzą różnicy, paranoja.

Jeszcze kilka miesięcy temu gra chodziła w około 30 klatkach na sekundę na ustawieniach wysokich (gtx 980), jeśli ktoś wierzy w magiczną optymalizację i uważa że nic nie zostało usunięte, pogorszone, to powinien się obudzić. Jeśli nie przekonuje kogoś to co mówili sami CDPR o usunięciu niektórych rzeczy, lub zmianie, żeby gra chodziła płynniej, to ja już nie wiem co by mogło taką osobę przekonać, że pogorszenie grafiki miało miejsce.
 
Last edited:
@up

sorry to była odpowiedź na to:

Chyba cię coś boli kolego, wszystkie postprocesy zżerają ledwie 10fps, co jest genialnym osiągnięciem twórców (świetna optymalizacja) i to wlasnie dzieki postprocesom zawdzięczasz piękne wschody i zachody słońca, jedynie co to należy wyłączyć dofa i blury. Grafiki też nie ma co brac na Uber bo poniżej 4k nie widać różnicy, ustawienia wysokie w zupełności spełniają swoją rolę na monitorach FullHD nie mówiąc o niższych rozdziałkach.
 
Co do dymu z budynków to u mnie w grze widziałem taki kilkukrotnie, roślinność wygląda o niebo lepiej niż ta z gameplaya styczniowego, ogółem gra od SoD jeśli się zmieniła to pewnie nieznacznie. Gram na Ps4 więc na ultra pc to wygląda jeszcze ładniej.
 
SOD, 55 sekunda, gdzie jest ten dym?

Najwyraźniej nie zwykłeś dokładnie czytać postów osoby z którą dyskutujesz (początek postu #11547). Napisałem wyraźnie, ze scena z płonąca wioską wyraźnie odstaje przecież. W ogóle cutscenki wyraźnie u mnie odstają od gameplayu, jakby parę graficznych cudów było wtedy nieaktywnych.

roślinność 20-22 sekunda, lub 38 sekunda SOD, jak nie widzisz różnicy, to może czas iść do okulisty

Natomiast tutaj to już cuda tworzysz. Przecież w 20-22 to dokładnie te same, płaskie teksturki trawy miotające się na wietrze. Mają większą rozdzielczość, pogrzeb w configach, ustaw sobie DSR i voila.

I widzisz, nie jestem osobą "zaprzeczającą downgradeowi" itp.. W zasadzie większość postów, które na tym forum nabiłem to narzekanie na zmiany w oprawie, jakie widziałem miedzy SODami, VGXami a gameplayami z początku roku. Nie uważam też, że nic nie zostało pogorszone. Natomiast daję Ci przykłady, że gra nadal może wyglądać co najmniej tak samo wspaniale i cieszę się, ze możliwa jest tak daleko idąca ingerencja w grę dla osób z mocnym PC. Nie ma takiego fajnego ognia, jest mniejszy zasięg widzenia, a z pewnością poprawiono masę innych aspektów.
Ja po prostu po czasie ciągłego narzekania zostałem pozytywnie zaskoczony i nawet, jeśli coś zostało przycięte, to nadal jest to najpiękniejsze cRPG jakie mamy. I pewnie długo takim pozostanie.
Ale jeżeli chcesz sobie psuć zabawę, ignorować nagrania innych ludzi i ich screeny, odnosząc się tylko do tego, co na tym forum było wałkowane 100 razy i cześć z nich się nie potwierdziła, to droga wolna :)



edit: swoją drogą ciekawe, że zawsze ludzie do porównań biorą najlepsze ujęcia z trailerów. Zerknij w SODzie 0:48, góra w tle w scenie z biegnącą Ciri. Teraz takie widoki wyglądają O WIELE lepiej i bardziej szczegółowo.
 
Last edited:
Natomiast tutaj to już cuda tworzysz. Przecież w 20-22 to dokładnie te same, płaskie teksturki trawy miotające się na wietrze. Mają większą rozdzielczość, pogrzeb w configach, ustaw sobie DSR i voila.

Mówisz o DSR dla całości, prawda? Bo nie da się poprawić jakości samej roślinności? Można zmienić jej gęstość oraz zasięg rysowania, tak?
 
Tak, niestety DSR (według mojej wiedzy) działa tylko do całości. W .ini dość sporo można zmienić w roślinności i w przypadku 1080p naprawdę nie widzę różnicy między miniaturkami screenów, które wrzuciłem w wcześniejszej stronie a tym, co widzę na ekranie podczas gry. Jako-taka roślinność może będzie mogła być zmieniona po REDkicie, chociaż i na tą chwilę maksymalnie "podkręcona" gra (bez Hairworks) potrafi zjechać podkręconą 970 do max 40 FPS.
 
Top Bottom