Wiedźmin 3 - grafika

+
Gra z podmieniona paletą barw:

Jak zrobić, żeby gra tak wyglądała? Bo wygląda rewelacyjnie.
 
Na początek mój konfig, bo to istotna sprawa dla tego co zaraz wam napiszę:

Intel Core i5-4670K CPU @ 3,40GHz
8GB DDR3
Solid State Drive (SSD)
GeForce GTX 770 4GB GDDR5

Ustawienia graficzne:
Lock na ilość klatek na sekundę: 30fps- o czym zaraz napiszę więcej.
Motion blur- OFF
Blur- OFF
Odległość rysowania roślinności- High (jeden krok niżej od Uber)
Gęstość roślinności- High (jeden krok niżej od ultra)
Cała reszta na Uber, wszystkie możliwe suwaki w prawo, wszystkie opcje ON.

A teraz do rzeczy. Na moim konfigu i sprzęcie gra bez najmniejszych problemów osiąga ponad 30 klatek. Ba, przeważnie jest w okolicach 45-50. Ale ja i tak gram na lock 30. Dlaczego? Bo ciągłe przeskakiwanie klatek powoduje lag w sterowaniu oraz dlatego że przeskoki w liczbie generowanych klatek dają wrażenie braku płynności. Tak więc niby masz ponad 30 fps a i tak ci się tnie.

Są wady i zalety grania w lock 30. Zalety to doskonale responsywne sterowanie i brak ciągłego wrażenia że gra się tnie. Wady to miłe dla oka klimatyczne filmowe smużenie, które jednak po pewnym czasie zaczyna męczyć, oraz fakt że do 30 klatek trzeba się przyzwyczajać z pół godziny.

Sami spróbujcie i opiszcie wrażenia. Włączcie sobie licznik fpsów w nVidia Experience Shadowplay albo we frapsie, przełączcie się na lock 30 i pograjcie trochę. Zabijcie jakiegoś potwora, pojeździjcie konno itd.
 
@Maganus, fakt napisałeś o płonącej wiosce, na swoje usprawiedliwienie mogę napisać, że było ju bardzo późno gdy to czytałem. Jedni widzą większą różnice, inni mniejszą, ale nikt by się nie obraził gdyby CDPR w jakimś patchu przywrócił SOD, razem z tą kolorystyką i usuniętymi efektami, wiele osób byłoby bardzo zadowolonych i Ty pewnie też.

Przede wszystkim CDPR powinni zacząć od tej brzydkiej żółtawej palety kolorów, zmienić ją i trochę stonować, kiedyś Ziemia Niczyja wyglądała dużo lepiej.

Mineło dopiero kilka dni, a ten filmik ma już ponad 120 tysięcy wyświetleń:
https://www.youtube.com/watch?v=prufK9TBfyA

następny ponad 56 tysięcy
https://www.youtube.com/watch?v=t2WoRfULG1Y

to tylko świadczy o tym, że wiele osób nie jest zadowolonych z aktualnej kolorystyki, a przecież nie każdy wie, że istnieje coś takiego jak SweetFX, gdyby każdy wiedział, to tych wyświetleń byłoby jeszcze więcej.
 
Last edited:
@Maniakxm
Zdajesz sobie sprawę, że nie ma sensu linkować tego samego w dwóch tematach?

Od tej samej osoby wyszedł też drugi mod sprawiający, że w Velen śnieży. Ot, ciekawostka. Wszystkie linki można znaleźć na nexusie.
 
Czy jest jakiś sposób, żeby szybko wyłączyć HUD w celu zrobienia screenshota? Czy za każdym razem trzeba ręcznie wszystko klikać na off...
 
co do trawy to jest najłabszy element grafiki po donwgrade. Trawa to animowane dwuwymiarowe tekstury na krzyż i bez ustawienia na uber bardzo to szpeci gre. ustwienia trawy na tylko zwiększają ilość tych tekstur przez co nie rzuca się to tak w oczy. z tego co wiem ustawienia roślinności znacząco wpływają tylko na trawę a reszta krzaków i drzew wygląda ok nawet na niskich
 
Bardzo dobre porównanie premierowej wersji gry z gameplayem 35min.
Jak ktoś nie chce się zasmucić delikatnie, to niech nie ogląda.
Od siebie dodam, że gra obecnie wygląda bardzo dobrze, a mogła i wciąż może, wyglądać fantastycznie.
 
Powinienem cieszyć się grą, zamiast wchodzić na ten temat, ale kurde... To jest naprawdę chamstwo :< Dawać mi SoD. Bo jak nie, to wpierdziel.
 
Bardzo dobre porównanie premierowej wersji gry z gameplayem 35min.
Jak ktoś nie chce się zasmucić delikatnie, to niech nie ogląda.
Od siebie dodam, że gra obecnie wygląda bardzo dobrze, a mogła i wciąż może, wyglądać fantastycznie.

Obejrzałem i uważam, że w ogólnym rozrachunku gra obecnie wygląda lepiej (jeśli porównać ją do dema z e3). Szczególnie oświetlenie bardziej mi się podoba.
 
Jak ktoś przywróci grafikę z SoD (chodzi mi głównie o tekstury, oświetlenie, ujęcie z jazdy na koniu po Skellige i z górami, po których pędzą chmury), to będę mu klęczki składał.

EDIT:






:/

Sam już nie wiem, co o tym myśleć. Mówili, że nie mogli upchnąć bajerów w otwarty świat itd. Przecież ewidentnie widać, że mamy na tych gifach lokacje ze Skellige.

Coraz bardziej zaczynam wierzyć w wersje, że zrobili to specjalnie pod konsole, by nie czuły się gorsze...
 
Last edited:
Obejrzałem i uważam, że w ogólnym rozrachunku gra obecnie wygląda lepiej (jeśli porównać ją do dema z e3). Szczególnie oświetlenie bardziej mi się podoba.

Ty chyba żartujesz. Jest wręcz na odwrót.
Po prawej z gameplay 35 min. czyli jest to jakość mniej więcej SoD:
I właśnie o oświetlenie się rochodzi najbardziej i jakość tekstur, proszę się przyjrzeć (nawet nie trzeba zbytnio):


@MarcinMomot

Czy będzie jakiś graficzny patch przywracający byłą grafikę (SoD)? A pzynajmniej w jakimś stopniu?
 
Szczerze mówiąc, myślałem że ten patch "600" coś poradzi w tej kwestii, ale jak się okazało to był day-1 patch na konsole. Podobno coś ma się zmienić- i powoli się zmienia (vide 1.04). Ciekawe tylko czy próbują na szybko to doszlifować, czy nie chcą nagle zrobić chaosu. Czas pokaże. Może jeszcze wróci SoDowa jakość.
 
Top Bottom