Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak czytam te narzekania na kolory i, szczerze mówiąc, trochę ich nie rozumiem. Ja grając w W3 w ogóle nie odczuwam jakiejś "bajkowości" czy zbyt dużego nasycenia kolorów. Ba, w grze występują nawet miejsca, które bez zawahania nazwałbym mrocznymi (Kłomnica <3). Żeby nie być gołosłownym (spoilerów brak - nazwy i polecenia questów są zamazane, dialogi też):

BTW. @eustachy_j23
Czemu nie przyjechałeś jeszcze po zwłoki?

BTW2. Tak, to TA wioska i TO miejsce:

Screeny są trochę rozmazane bo były robione na PS4, tamtejszy system strasznie je kompresuje (filmy także).
 
Właśnie szukałem. Nie można zwiększać zasięgu rysowania. Góry będą zamglone dalej od tej samej odległości. Szkoda.
 
@Kuboniusz właśnie nadmiar żółtego widać dokładnie na twoim ostatnim screenie (ta wioska), ogólnie bardzo ciepła paleta barw, bajkowa.

 
Last edited:
Widoczki dalej są bardzo ładne (nawet na niższych ustawieniach). Jednak wszystko wskazuje na to, że mogłyby być nawet lepsze.

 
Widoczki dalej są bardzo ładne (nawet na niższych ustawieniach). Jednak wszystko wskazuje na to, że mogłyby być nawet lepsze.
Ja naprawdę Cię nie rozumiem. Widać, że Twój sprzęt nie jest pierwszej świeżości i nieco niedomaga, a mimo to wolisz oceniać grafikę przy jej niskim ustawieniu. I nie, nie byłoby ładniej, bo tamta gra wymagałaby lepszych komputerów, a wraz z nimi Twój spadłby jeszcze niżej graficznie.
 
@Rustine

Wolałbym grać już na tych najbardziej minimalnych, ale mieć świadomość, że jak podrasuję PC, to będę się cieszył nieziemską grafiką. Teraz widać (nie mówię, że się to nie zmieni), że nie opłaca się wydawać kilka tysięcy więcej na jedną część do PC. Różnica między średnio-wysokimi a Ultra nie jest taka ogromna (ale jakaś jednak jest). I przypominam - nie mówię, że gra wygląda źle, bo wygląda świetnie. Ale jednak pragnienie, które twórcy narobili trailerami nie może zostać zaspokojone.
 
@Rustine

Nawet po tym jak REDzi przyznali się, że gra wygląda gorzej niż na niektórych trailerach, dalej twierdzisz, że się nie zmieniła a może uważasz, że wygląda lepiej nawet? Co tam developer gry, co oni mogą wiedzieć, prawda?
 
@josf.732 ciesz się że gra w końcu wyszła, bo jakby znów przełożyli premierę, to jeszcze więcej rzeczy byłoby wyciętych, kolorki byłyby jeszcze bardziej słitaśne, a Wiedźmin za wierzchowca miałby jednorożca ;)
 
Czemu nie przyjechałeś jeszcze po zwłoki?

Wszystko w swoim czasie, ale zjawię się, bez obaw. Co do kolorystyki, mi również ta domyslna odpowiada, próbowałem zabaw ze sweetfx'ami i koniec końców wróciłem do "defaultowej", jakoś najmocniej do mnie przemawia. Zresztą grafika jako taka jest naprawdę dobra (art design jest świetny) i trochę dziwię się krytyce tego aspektu.
 
@eustachy_j23 czy u Ciebie czasem nie jest tak, że ta kolorystyka podoba Ci się najbardziej, ponieważ jest "defaultowa"? pewnie gdyby W3 miał kolorystykę np. z VGX, to uważał byś tak samo, coś na zasadzie tego, że gra wyszła z taka paletą kolorów, to taka ma być i taka mi się podoba.
 
Wszystko w swoim czasie, ale zjawię się, bez obaw. Co do kolorystyki, mi również ta domyslna odpowiada, próbowałem zabaw ze sweetfx'ami i koniec końców wróciłem do "defaultowej", jakoś najmocniej do mnie przemawia. Zresztą grafika jako taka jest naprawdę dobra (art design jest świetny) i trochę dziwię się krytyce tego aspektu.

Eurogamer i kilka innych portali celowo wywołały gównoburzę, żeby podbić sobie słupki klikalności. A że Wiedźmin jest obecnie na świeczniku, padło nieszczęśliwie na niego. Szkoda, bo zamiast się cieszyć tym wspaniałym RPGiem, porażającym jakością, ciągle przewija się słowo "downgrade" w prawie każdym artykule. Gra natomiast wygląda pięknie i miażdży klimatem, REDzi na pewno nie zasłużyli na lincz społeczności PC.
 
Gramy w kompletnie inne gry.

No tak. To na trailerach to jest kompletnie inna gra. Sami twórcy przyznali się do wycięcia niektórych elementów, które - mam nadzieję - przywrócą. Bo mimo, że wygląda świetnie, zestarzeje się BARDZO szybko.

@UP

Film był już wiele razy. Downgrade był - tylko ślepy tego nie zobaczy. Rację trzeba przyznać co do modeli postaci, futra itp. - jest rzeczywiście lepiej niż w pierwszym zwiastunie. Jednak takie rzeczy bardzo bolą. Bo człowiek po latach chciałby sobie zagrać w grę, która dalej będzie dobrze wyglądać.
 
Last edited:
@Maniakxm

Najbardziej podobał mi się właśnie SoD. Pierwszy gameplay był świetny tylko w niektórych momentach (np. scena z Leszym). Na dłuższą metę pewnie by to człowieka męczyło (chociaż scena ze Skellige i wolumetrycznymi chmurami napędziła dużo hype'u). Scena z Ciri biegnącą do tej elfickiej wieży na Skellige jest po prostu świetna. To samo z jazdą na koniu koło dębu i panoramą Novigradu. W grze nic nie widać. W custscence, w której Geralt i Yen uciekają przed Gonem (na samym początku gry) i pojawia się panorama Wyzimy myślałem, że wykituję. Beznadziejnie to wyglądało i nic nie było widać.


A pamiętam jeszcze, jak na forum ludzie pisali po wyjściu SoD, że downgrade w porównaniu do 2013 :troll:
 
@Falandar możesz być spokojny, za jakiś czas na pewno dodadzą większy zasięg widzenia, pewnie tez będą inne ulepszenia grafiki, ale czy paleta barw zostanie zmieniona na SoD to już wielka niewiadoma, tam zdaje się było tez inne oświetlenie.
 
@Maniakxm

SoD to chyba zupełnie inny build już jest. Nawet z modami wątpię, czy coś zdziałają. Chociaż jak z historii różnych gier wiemy, moderskie community czasami potrafi zdziałać cuda.
 
Top Bottom