Wiedźmin 3 - grafika

+
@Maniakxm Przecież już teraz masz milliardy FXów, z czasem będzie jeszcze więcej. Któryś z pewnością będzie zmieniał kolorystykę na tą z SoD, o ile już się taki nie pojawił. W czym problem?
 
@eustachy_j23 czy u Ciebie czasem nie jest tak, że ta kolorystyka podoba Ci się najbardziej, ponieważ jest "defaultowa"? pewnie gdyby W3 miał kolorystykę np. z VGX, to uważał byś tak samo, coś na zasadzie tego, że gra wyszła z taka paletą kolorów, to taka ma być i taka mi się podoba.

VGX przecież też jakby prezentował oprawę graficzną, która mogłaby uchodzić za defaultową, czyli za ostateczną wizję narzuconą przez zespół artystystyczny CDPR. Gdyby taka właśnie szata była tą finalną, to możesz być pewny, że spotkałaby się (z mojej strony, naturalnie) z krytyką, głównie ze względu na ten brązowy tint. Cała reszta, czyli tekstura, zasięg widzenia i tym podobne bling-blingi w materiale VGX prezentuje poziom bezsprzecznie lepszy niż to co mamy w grze rzeczywiście (jeszcze nie gram, żeby było jasne). Natomiast Redzi pozbyli się, bardzo słusznie zresztą, tintu, i zostawili nam grę, która w zależności od cyklu dobowego w grze mieni się kolorami. NIESŁUSZNIE posądza się, jakoby sama obecność tej ciepłej palety barw - która przecież wcale nie musi być ciepła, bo ona się stale zmienia - nadaje grze wrażenie bajki. Otóż taki ktoś przyznaje jednocześnie, że taką bajkę ma również u siebie w domu za oknem, serio. Ta żółta poświata, jak widzę głównie chyba występująca w Novigradzie i na Ziemiach Niczyich, która jest tu omawiana i nielubiana przez kilku tutaj, nie jest czymś dziwnym. Ba, stwierdzę nawet, że nie jest ani dziwna i niespotykana w świecie opisanym przes ASa w Cyklu.

Jeżeli jedno miałbym wynieść po lekturze książek, to bez wątpienia jest to fakt, że wokół opisywanej akcji nie roztaczała się permanentna szarość, deszcz, mgła i zgnilizna. Dlatego cieszę się, że dane będzie mi grać w grę, która mimo obniżenia jakości m.in. tekstury (i o to moim zdaniem powinna toczyć się batalia, skoro ma się już w ogóle o coś toczyć, a nie o kolory) będzie ładnie przechodzić z jednego koloru do drugiego, niespranego brązowym tintem VGX, czy, jak widzę, tym niebieskawym z wypuszczonych przez zdolniachów modów.

Na koniec, dziwne trochę to powoływanie się na kolorystykę z SoD i tęsknoty za nią. Jest wszak bliska tejże z gry, mylę się?
 
Last edited:
@Kuboniusz można oczywiście załączyć jakiegos SweetFX, ale mimo wszystko szkoda, że gra nie ma tej palety z SOD.

@Blomme podobał mi się SOD, jak i VGX. Oczywiście kolorystyka z SOD jest bliższa tej co jest teraz w grze, w SOD jest fajnie nasycona, ale kolory są chłodniejsze, przez co naturalniej wygląda. Powtórzę się, ale w Sword of Destiny tam gdzie miało byc kolorowo tam było, tam gdzie ponuro tam było ponuro. SoD miało też inne oświetlenie, przez co moim zdaniem lepiej prezentowało się graficznie jak i kolorystycznie, np. taka Ziemia Niczyja, była bardziej ponura. Natomiast teraz te kolory są bardziej ciepłe, co mi się gryzie ze światem Wiedźmina. Podsumowując SOD miał odpowiednie wyważenie, jeśli chodzi o kolory i oświetlenie.

Zauważ też, że wszystkie CGI Wiedźmina są mroczne, świat jest "brudny", więc dziwi mnie, że finalna wersja ma tak ciepłą kolorystykę.
 
Last edited:
Napiszę to jeszcze raz i ostatni raz, moim zdaniem grafika jest średnia. Nie sądziłem, że będę tak twierdził o wiedźminie 3. Postacie, efekty pogodowe, modele budynków to wygląda świetnie, tekstury też jak najbardziej ok, ale reszta, naprawdę. Mniejsza już o te sword of destiny czy inne VGX, jeśli wyjdzie jakaś poprawka grafiki w co wątpię, to naprawdę będzie super jak gra będzie wyglądać jak tu https://www.youtube.com/watch?v=N4ony2r0QFs to jest naprawdę świetnie. Zobaczcie jak wyglądają tam bagna, na polach przed Novigradem widać góry w oddali. Ja rozumiem, że przez konsole, że trzeba było grę sprzedać, żeby nie było że chce ultra grafiki bo tak żądam. Ogólnie też moim zdaniem optymalizacja jest dziwna bo nie którym na słabszych kompach gra działa nieźle, ale już na takim 980GTX i wszystko na maksa 60 klatek nie utrzyma, a to chyba już nie jest tak jak należy żeby na karcie za ponad 1500zł czy tam ile była taka sytuacja. Poprawiają u Was coś te patche jeśli chodzi o szybkość działania, bo u mnie to tylko numerek w głównym menu się zmienia. Boże kochany te konsole... żeby nie było sam ma ps3 i uważam, że to świetne urządzenie z masą świetnych gier, ale konsole obecnej generacji to wrzód;)
 
Napiszę to jeszcze raz i ostatni raz, moim zdaniem grafika jest średnia. Nie sądziłem, że będę tak twierdził o wiedźminie 3. Postacie, efekty pogodowe, modele budynków to wygląda świetnie, tekstury też jak najbardziej ok, ale reszta, naprawdę. Mniejsza już o te sword of destiny czy inne VGX, jeśli wyjdzie jakaś poprawka grafiki w co wątpię, to naprawdę będzie super jak gra będzie wyglądać jak tu https://www.youtube.com/watch?v=N4ony2r0QFs to jest naprawdę świetnie. Zobaczcie jak wyglądają tam bagna, na polach przed Novigradem widać góry w oddali. Ja rozumiem, że przez konsole, że trzeba było grę sprzedać, żeby nie było że chce ultra grafiki bo tak żądam. Ogólnie też moim zdaniem optymalizacja jest dziwna bo nie którym na słabszych kompach gra działa nieźle, ale już na takim 980GTX i wszystko na maksa 60 klatek nie utrzyma, a to chyba już nie jest tak jak należy żeby na karcie za ponad 1500zł czy tam ile była taka sytuacja. Poprawiają u Was coś te patche jeśli chodzi o szybkość działania, bo u mnie to tylko numerek w głównym menu się zmienia. Boże kochany te konsole... żeby nie było sam ma ps3 i uważam, że to świetne urządzenie z masą świetnych gier, ale konsole obecnej generacji to wrzód;)
Po pierwsze gtx 980 zł kosztuje około 2500 zł. Po drugie to albo chcesz super grafiki, której by gtx 980 nie uciągnął albo gry w 60 klatkach. Skoro gra teraz ma problem żeby działać w 60 klatkach przy gtx 980 to pomyśl co by było gdyby grafika była jeszcze lepsza. Naprawdę zastanówcie się co tu piszecie... Wyjdą mody, wyjdzie edycja rozszerzona i będzie pewnie jeszcze lepiej, ale na to potrzeba czasu. Teraz to niech zajmą się łataniem gry bo ta ma tonę błędów. Grafika jaka jest każdy widzi i jest w tej kwestii wiele do poprawy ale teraz niech grę łatają.
 
@MegaTorment masz rację, Ziemia Niczyja, bagna to teraz sielanka. Ulepszenia graficzne na pewno jakieś będą, ale ciekawe czy w oświetleniu i kolorach też zajdą jakieś zmiany.
 
Mi już nie chodzi, że sielanka. W pierwszej części też były motywy że jest ponuro, brudno, ale też że jest pogodnie, IV akt, po prostu każda miejscówka była unikatowa miała swój klimat, a tu jest wszystko na jedno kopyto, ale to już chyba przez ten otwarty świat, no nie wiem. No właśnie 2500zł i nie da rady na full w 60 klatkach? No to chyba nie jest tak jak powinno być. Ale myślę, że z optymalizacją też już się nic nie zrobi bo jest po prostu otwarty świat. Dobra, gra wygląda jak wygląda i nic z tym za bardzo nie zrobimy, kończę już te żale;)
Chociaż nie mogę ścierpieć tego jak bardzo konsole tej generacji są badziewne i jak bardzo ograniczają twórców.
Chociaż zdaje mi się, że sami twórcy kiedyś mówili, że nie będą pogarszać jakości PC wersji względem konsol, że nie będą równać do słabszego, no ale trudno.
 
Last edited:
Mi już nie chodzi, że sielanka. W pierwszej części też były motywy że jest ponuro, brudno, ale też że jest pogodnie, IV akt, po prostu każda miejscówka była unikatowa miała swój klimat, a tu jest wszystko na jedno kopyto, ale to już chyba przez ten otwarty świat, no nie wiem. No właśnie 2500zł i nie da rady na full w 60 klatkach? No to chyba nie jest tak jak powinno być. Ale myślę, że z optymalizacją też już się nic nie zrobi bo jest po prostu otwarty świat. Dobra, gra wygląda jak wygląda i nic z tym za bardzo nie zrobimy, kończę już te żale;)
Chociaż nie mogę ścierpieć tego jak bardzo konsole tej generacji są badziewne i jak bardzo ograniczają twórców.
Chociaż zdaje mi się, że sami twórcy kiedyś mówili, że nie będą pogarszać jakości PC wersji względem konsol, że nie będą równać do słabszego, no ale trudno.

Akurat nie zwalałbym winy na CDProject jeśli chodzi o to, że sprzęt za 2500 nie pociągnie gry na full. Szczerze mówiąc to nie pamiętam, żeby żaden komputer za tę cenę dał rade jakiejkolwiek nowej grze na full. Kiedyś się kupowało komputery za 4-5tys i nie było pewności ze da rade grać w gry 3D :)
Ceny kart graficznych są teraz calkiem wysokie. Gra, moim zdaniem, jest bardzo spoko zoptymalizowana. Wygląda przepięknie.
 
Śnieżna lokacja z SoD na ustawieniach medium-low. Świetnie wygląda, ale potwierdza się to, co było wcześniej - statyczne krajobrazy wychodzą najlepiej. Niski zasięg zaczyna się w momencie, gdy mamy do czynienia z dynamiczną mapą, z efektami pogodowymi itd. Dlatego na trailerach to wszystko ładnie wyglądało - po prostu przygotowali jedną, konkretną scenę.





 
Gra jest świetna - nie ma ukrywać. Razi mnie tylko jedna rzecz : Redzi dodali HairWorks żeby włosy i sierść wyglądały realistycznie(choć i bez tego są świetne) ale nie przyłożyli się do odpowiednich animacji rynsztunku . A o co chodzi ? Ano załóżcie sobie jakiś kirys i pokręćcie trochę postacią lub po prostu idźcie .. Zauważycie wtedy że tekstura rynsztunku nienaturalnie się skręca - jak gdyby kirys czy kolczuga były zrobione z lnianej szmatki a nie z solidnego metalu ! O ile lniana koszulina mogła by się tak zachowywać to już solidna zbroja nie powinna - winna raczej być traktowana jako osobny "sztywny" model nałożony na model postaci. Pisałem o tym na forum CDP na długo przed premierą, ale jak widać w tej kwestii CDP poszedł na łatwiznę jak w wielu grach przed Wiedźminem.
 
Gra jest świetna - nie ma ukrywać. Razi mnie tylko jedna rzecz : Redzi dodali HairWorks żeby włosy i sierść wyglądały realistycznie(choć i bez tego są świetne) ale nie przyłożyli się do odpowiednich animacji rynsztunku . A o co chodzi ? Ano załóżcie sobie jakiś kirys i pokręćcie trochę postacią lub po prostu idźcie .. Zauważycie wtedy że tekstura rynsztunku nienaturalnie się skręca - jak gdyby kirys czy kolczuga były zrobione z lnianej szmatki a nie z solidnego metalu ! O ile lniana koszulina mogła by się tak zachowywać to już solidna zbroja nie powinna - winna raczej być traktowana jako osobny "sztywny" model nałożony na model postaci. Pisałem o tym na forum CDP na długo przed premierą, ale jak widać w tej kwestii CDP poszedł na łatwiznę jak w wielu grach przed Wiedźminem.
Takie rzeczy zgłaszaj tutaj: http://forums.cdprojektred.com/thre...błędy-w-grze-propozycje-zmian-sugestie/page17
 
No właśnie...liczyłem na 30-40 fps na swojej 970, a tu widzę, że może być ciężko, bo nie posiadam i7-4790k, tylko i5-2500k :D
Poczekamy, zobaczymy. Najwyżej odpuszczę hairworks.

Posiadam wspomniany przez Ciebie grafikę i procesor (gtx970 , i74790k). ustawienia gry na wysokie i hairworks włączony w całości to między 50-60 fps , Wystarczy zmienić hairworks na geralta i mam stabilne 60. Hairworks faktycznie mocno obciąża GPU. Moim zdaniem hairworks jest słabo zrobione wizualnie i nie warto go włączać nawet w stopniu Geralt
 
Top Bottom