Wiedźmin 3 - grafika

+
Może komuś uda się odblokować to oświetlenie podczas cutscenek i wtedy będzie można mówić ,że jakiś krok w przybliżeniu grafiki z SOD zostal osiągnięty.
Czy ktoś się orientuje czy może są jakieś postępy w tym kierunku?
 
Last edited:
@Daniel Abatemarco

Chodzi mi głównie o te niskie tekstury. Najlepiej to widać
po walce z Caranthirem, gdzie musimy wypłynąć na powierzchnię.
Porównaj sobie to ze sceną z SoD, gdzie Geralt płynął pod płonącą łódką. Różnica niebo a ziemia.

Nie mówię, że gra wygląda teraz źle, bo wygląda bardzo dobrze. Ale w porównaniu do trailerów to niestety istna tragedia.
 
Last edited:
@Maniakxm

W dzień za bardzo blado jest. Ale zrobić bardziej niebieski filtr, powiększyć księżyc tak z dwukrotnie i zrobić scenę z drzewem wisielców i będzie prawie SoD.
 
@Falandar
Śmieszne. Grasz na nisko/średnich ustawieniach i narzekasz na to, że gdzieś tam trafią się słabe tekstury i niektóre sceny w porównaniu do trailerów to niebo a ziemia.

A propos filmu na bagnach - dla mnie to jest jak najbardziej poziom SoD, nie wiem, gdzie ty widzisz tragedię (w porównaniu do trailerów). W tym filmie albo gdziekolwiek indziej.
 
A co ma piernik do wiatraka? Taka jest prawda. Różnica średnie/wysokie nie jest znowu taka duża. Tragedia to jest różnica trailer, a gra na ultra (która i tak wygląda naprawdę świetnie, nawet na niższych ustawieniach). Człowiek tylko stwierdza fakt, że jednak jest jakaś różnica między tym, co pokazano wcześniej, a tym co jest teraz (i to wcale niemała). Mam do tego pełne prawo i to, na jakich ustawieniach sobie gram tego nie zmienia. A akurat tekstury mam ustawione na maksa.

Filmik na bagnach - SweetFX to nie wszystko. Przyznaje, efekt jest super i jestem pod wrażeniem, ale dalej to nie jest to.
 
Śmieszne. Grasz na nisko/średnich ustawieniach i narzekasz na to, że gdzieś tam trafią się słabe tekstury i niektóre sceny w porównaniu do trailerów to niebo a ziemia.

Ja gram ze wszystkim na uber i tekstury z bliska są bardzo słabe - zarówno w samej grze, jak i w przerywnikach na silniku gry. Są one nieostre i rozmazane, a mam niby poziom uber, więc prawdą było to, że tekstury są takie same dla wszystkich trzech platform.
 
@Falandar ten filmik z bagien, ze zmienionym oświetleniem, jest słabej jakości, mimo to widać dużą różnicę. Gdybyś zobaczył go w nieskompresowanej wersji mógłbyś być pod większym wrażeniem. Szkoda że nie został wrzucony w 4k, miałby wyższy bitrate.

Tak poza tym, jak ktoś gra na najniższych ustawieniach, bo komp nie pozwala na więcej, to już nie może mieć pretensji o to, że gra nie wygląda tak dobrze jak w SoD? Przecież kiedyś ta osoba z modernizuje kompa.
 
Last edited:




No przecież widać, że wystarczy jakiś SweetFX i już mamy SoD jak nic :troll:

Rozumiem filtry i inne bajery, których się używa przy tworzeniu trailerów, ale ten słaby zasięg rysowania i absolutny brak detali smuci bardzo.

Może nie gram na Ultra, jednak tekstury z pewnością ustawione mam na Uber, i mimo to widać nierówność. O ile pancerze itd. wyglądają naprawdę dobrze, to reszta jest rozmyta i słabo się prezentuje. Po prostu zrównali to z konsolami.

Smutne jest to, jak wiele cięć przeszła gra. A smutniejsze jeszcze, że właściwie niewielka jest różnica czy ma się komputer za 4 tysiące, czy za 20 tysięcy - różnice dostanie się tylko w rozdzielczości i ewentualnie fizyce włosów. Bo jest ta sama baza, co na konsolach...

"Wszystkich traktujemy równo" - super CD PROJEKT RED. To naprawdę świetnie, że nie jesteście jak inne studia, które robią ekskluzywne DLC na konkretne platformy i chwała wam za to. Ale jeśli PC przoduje i pozwala na więcej bajerów graficznych, to pieprzyć konsole. Jak można zrobić więcej, to czemu nie?

A najsmutniejsze są te kłamstwa w żywe oczy ze stron REDów. Zarzekanie się, że żadnego downgrade nie ma, że to tylko filtry wyostrzające itd. A kiedy gra wyszła i się dobrze przyjęła to się nagle przyznali :/ Ja rozumiem PR i tego typu sprawy - podstawy marketingu. Jednak jak w wywiadzie mówią, że gadają o tym dopiero teraz bo "wcześniej nie widzieli problemu" to aż się ręce załamują.
 
Rozumiem filtry i inne bajery, których się używa przy tworzeniu trailerów, ale ten słaby zasięg rysowania i absolutny brak detali smuci bardzo.

Nie ma drabinek i ludzi pracujących na dachu! ;)

Już kij z zasięgiem rysowania, ale jaka różnica w jakości............
Wciąż liczę na jakiś większy patch od REDów, usprawniający, i tak już dobrą, jakość grafiki.
 
Ale to na 100% nie jest shot bezpośrednio z gry. Przecież gołym okiem widać, że to render.

I nie, nie neguję cięć w grafice.
 
Widzę, że dyskusja dalej trwa.
Dorzucę jedno spostrzeżenie, bardzo ważne jak mniemam i jest to bezsprzeczne.

Po trailerze wszyscy się rozpływali nad GRAFIKĄ jaką prezentował Wiedźmin. Bo nic innego nie było, tylko trailer na silniku. WSZYSTKIE nagrody jaką zebrał W3, a było ich przynajmniej 100, zebrał właśnie dzięki GRAFICE z trailera i zapowiedzi, że tak będzie wyglądać gra.
No to czemu, ja się pytam, nadal używają i chełpią się znaczkami tych nagród??? Skoro nie ma tego poziomu to może nie reklamujmy gry osiągnięciami, które jej nie dotyczą? A może też przestańmy reklamować grę skrinami z owego trailera? Popatrzcie sobie na sklepy, artykuły, ba, nawet na pudełka od gry. NIKT mi nie wmówi, że robiąc pudełka jakoś pominięto fakt, że gra tak już nie wygląda od... ROKU czy DWÓCH. Marketing my ass.

Moim zdaniem ze względu na reputację i mimo wszystko rewelacyjny produkt, CDPR sie upiekło, jak Geraltowi na odwarze z widma.

---------- Zaktualizowano 08:54 ----------

@Kuboniusz, mówisz o obrazku z panoramą miasta? Nie, to nie render, bardzo mi przykro, tak właśnie wyglądała gra w 2013.

---------- Zaktualizowano 08:56 ----------

BTW, render to pojęcie którego używa się dziwny sposób, nie wiem czy mamy tą samą definicję.. ale rozumiem, zę chodzi Ci o wygenerowane otoczenie jako statyczny wycinek 3D, tak? Więc nadal odpowiedź brzmi nie. To zdjęcie z silnika, działającego builda gry.
 
"Wszystkich traktujemy równo" - super CD PROJEKT RED. To naprawdę świetnie, że nie jesteście jak inne studia, które robią ekskluzywne DLC na konkretne platformy i chwała wam za to. Ale jeśli PC przoduje i pozwala na więcej bajerów graficznych, to pieprzyć konsole. Jak można zrobić więcej, to czemu nie?
No pewnie, olejmy konsole. Przecież tworzenie gier to jest działalność charytatywna. Po co rozwijać produkcję na słabą platformę, z której będzie pochodzić większość zysków potrzebnych do tworzenia innych gier.

O visual parity twórcy zaczęli mówić już przy okazji Gamescomu, jeśli nawet nie wcześniej.
Sam wrzucałem wtedy link do wywiadu z, bodajże, Michałem Stecem, zastanawiając się na głos czy gadka o takiej samej jakości niezależnie od platformy jest po to by nie zniechęcić ewentualnych nabywców, czy rzeczywiście kroją się cięcia. Sygnały o nich pojawiały się wcześniej, nie trzeba się było nawet wysilać, żeby to dostrzec - w połączeniu ze zrozumieniem, jak działa marketing ciężko mieć w takim układzie pretensje.

Ale gdzie tam, lepiej krzyczeć, że jest się oszukanym mimo, że gra w innej formie niż obecna najprawdopodobniej w ogóle nie mogła by powstać, biorąc pod uwagę koszty i siły przerobowe.

"Olać konsole", i to z ust kogoś kto nie może odpalić gry na najwyższych ustawieniach. Ten temat nigdy nie zawodzi.

A najsmutniejsze są te kłamstwa w żywe oczy ze stron REDów. Zarzekanie się, że żadnego downgrade nie ma, że to tylko filtry wyostrzające itd. A kiedy gra wyszła i się dobrze przyjęła to się nagle przyznali :/ Ja rozumiem PR i tego typu sprawy - podstawy marketingu. Jednak jak w wywiadzie mówią, że gadają o tym dopiero teraz bo "wcześniej nie widzieli problemu" to aż się ręce załamują.
To chyba inne wywiady czytaliśmy, bo o ile pamiętam nikt się tam do downgrade'u nie przyznawał, tylko wskazywał różnice między celowym obcinaniem jakości, mimo że jest ona osiągalna - a cięciami spowodowanymi chęcią komfortowej optymalizacji tytułu.
I nie mam problemu z uwierzeniem, że nie widzieli tego jako problem, bo abstrahując od technikaliów art-design w tej grze jest kapitalny, a jej piękno wcale nie wynika z tekstur o ultra-rozdzielczości. I wcale nie musi.
 
Każdy kto ma choć trochę wiedzy JAK piszę się oprogramowanie (bo nim gry właśnie są) już dawno zrozumiał pojęcia optymalizacj i i downgrade'u. Osoby które ciągle w kółko piłują temat jak bardzo CDP RED ich oszukało mają jakiś problem w pojęciu podstawowych technicznych ograniczeń, czy też po prostu tego, że tworzenie oprogramowania nie wygląda tak, że planujesz coś przez pół roku, a po 4 latach kropka w kropkę dokładnie to się udaje uzyskać.

Swoją drogą już to kiedyś pisałem, ale powtórzę - fajnie popatrzeć jak można podpicować grę configiem, ale skoro już tutaj osoby na dwóch tytanach w SLI mówią, że mają koło 40-50 klatek, no to c'mon... Wolicie ładny slideshow, czy płynną grę?

A swoją jeszcze przy okazji - poza babolami, gra jest na prawdę dobrze zoptymalizowana, bo np ja, nie zależnie gdzie jestem (wnętrze, miasto, pole, góry), niezależnie ilu przeciwników / npców jest obok gra utrzymuje w miarę stało framerate, w przeciwieństwie do wieeelu inncyh tytułów które zaczynają mocno kaszleć pod obciążeniem wielu przeciwników i miewają spike'i po 40-50% wydajności.
 
@wisielec ma trochę racji z tym nie do końca uczciwym marketingiem. Ale tak to działa w dzisiejszym świecie.
Z drugiej zaś strony całkowicie trafiają do mnie tłumaczenia CDP RED. Bo jest dokładnie tak jak LordXun napisał - w tworzeniu tak złożonego oprogramowania nie wszystko da się przewidzieć. A rezygnacja z rynku konsol to też zupełnie nieracjonalny postulat.

I jeszcze jedno spostrzeżenie - nie wszyscy chyba grają w grę, część osób po prostu ogląda grafikę :)
 
@LordXun w tym pliczku ini owszem można wiele pozmieniać, niektóre opcje zarzynają nawet najmocniejszy sprzęt, ale co z tego jak gra po tym wygląda tylko trochę lepiej. Te opcje to lipa, a przynajmniej niektóre z nich, mało widoczne zmiany, a wydajność spada o kilkadziesiąt procent. SoD wyglądał tak dobrze, bo miał wiele innych rzeczy, jak chociażby inne oświetlenie, ładniejszą roślinność, tekstury, efekty cząsteczkowe, a także bardziej naturalną kolorystykę, większy zasięg widzenia itp. tych opcji nie włączysz teraz, ani nie zmienisz, bo ich nie ma. Wolałbym żeby te rzeczy można było odblokować, a nie coś, co sprawia, że gra wygląda niewiele lepiej a zarzyna sprzęt.
 
Ja gram ze wszystkim na uber i tekstury z bliska są bardzo słabe - zarówno w samej grze, jak i w przerywnikach na silniku gry. Są one nieostre i rozmazane, a mam niby poziom uber, więc prawdą było to, że tekstury są takie same dla wszystkich trzech platform.
To akurat nieprawda - na PC są (relatywnie) najlepsze tekstury - na konsolach tekstury są (jeszcze) gorsze, wiem, marne pocieszenie ;)
Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-the-witcher-3-wild-hunt-face-off
 
Top Bottom