Wiedźmin 3 - grafika

+
Gra wygląda na prawdę dużoooo gorzej gdy jesteśmy w jakimś ocienionym miejscu. Wszystko wtedy jest nienaturalne. Widoki też wyglądają ubogo np. na Skellige gdy słońce nie rzuca promieni na góry. Na prawdę myślę że dało by się to jakoś rozwiązać dodając jakieś lekkie źródła światła, oszukać tu i ówdzie. No ale może tak musiało być... Po prostu mam okresy w których myślę jaka to piękna gra jakie to wszystko ładne! żeby po 20 minutach rozmyślać 'ta gra wygląda gorzej niż gothic 1. Straszna nierówność graficzna.
Do tej pory też myślę i myślę czym kierowało się CDPR nie dając możliwości przybliżenia kamery. Myślałem że zrozumiem tą decyzję podczas gry ale nie - nie zrozumiałem.
 
Last edited:
Ugh, mam pewien zgryz.
Dotychczas grałem na 1920x1080 - natywna monitora. Pomyślałem, ze zmienię dla uzyskania płynności większej... i zgłupiałem. Ustawiłem 1600x900 na czym zyskuję ponad 10fps ale... ALE obraz staje się spłaszczony. Sądziłem, że 16:9 w każdym przypadku skaluje sie proporcjonalnie. Tak nie jest? Proszę, niech mnie ktoś oświeci bo tylko natywna rozdzielczość (sprawdziłem wszystkie inne) daje mi idealne okręgi, nie zniekształca obrazu.
 
No to niezła padaka. Chyba jedyny element grafiki, na którym naprawdę mi zależało. Trudno.

Do tego powiem Ci, że te góry wyglądają w miarę fajnie tak naprawdę tylko z daleka. Kiedy chcesz się na nie wspiąć to daleko za Tobą zostaje przeświadczenie że wychodzisz na jakąś górę. Toż w skyrimie czuć było to 10 razy bardziej... Poprzednia generacja.

@Falandar

Tutaj się zgadzam, wygląda to niesamowicie, szczególnie morskie oko :D
 
Last edited:
Gorzkie żale przybywajcie...:D Tekstury skał też w Skyrimie są lepsze.. patrząc na skały w Kaer Trolde.... I noc w Skyrimie też była lepsza dużo oj dużo. I szczerze to chmury wolumetryczne też tam są lepsze.. Eh eh :D
Szkoda że podłoże jest zupełnie płaskie w większości gry, bo gdy nie jest to wiele zyskuje.
 
Last edited:
Spokojnie. Wiedźmin 3 ma być wspierany przez co najmniej półtora roku (pierwsze wieści o Cyberpunk 2077 dopiero w 2017 roku). Przez ten czas na pewno wprowadzą jakieś zmiany.
 
Mam nadzieje że Cyberpunk nie wpłynie znacząco na produkcje W4, załamał bym się jakby trzeba było czekać na kolejnego wieśka do 2020r, a to w sumie jest możliwe. Co do grafiki W3 to na nexusmods są już pierwsze mody graficzne. ;)
 
Premiera Cyberpunk 2077, w najlepszej i najbardziej optymistycznej - aczkolwiek - mało prawdopodobnej wersji wydarzeń, nastąpi w 2018. Ja osobiście stawiam na 2019.
 
Mam nadzieje że Cyberpunk nie wpłynie znacząco na produkcje W4, załamał bym się jakby trzeba było czekać na kolejnego wieśka do 2020r, a to w sumie jest możliwe.

Pewnie tak będzie, CDPR nie jest zbyt liczne, a przynajmniej nie na tyle żeby zajmować się dwiema dużymi grami na raz. Mi to akurat pod górkę, nie jestem fanem futurystyki, elektronicznych gadżetów, sterylnych pomieszczeń i robotów, raczej nie zainteresuję się Cyberpunkem.

Apropo tekstur podłoża, to mam wrażenie że Redzi trochę olali sprawę w niektórych odludnych miejscach, tekstury są rozmazaną plamą. Tak jak gdybyśmy mieli tam nigdy nie dotrzeć, na skraju mapy, bądź u podnóży gór. Piasek wyglądał jakby komuś rozlała się tam żółta farba, a skały pokryła brązowa maź. Naprawdę słabo to wygląda. Rozumiem że to poniekąd zmniejsza wymagania, prawie spadłem z krzesła kiedy to zejrzałem.
 
Neogaf nie zawodzi:
 
Top Bottom