Wiedźmin 3 - grafika

+
Bez mgły to wyglądałoby jeszcze gorzej, bo mgła zasłania brzydkie LoD, a tak przynajmniej jest klimacik. A tak w ogóle to te E3FX to jakieś dziadostwo. Nie dość, że rozmywa, to jeszcze światło ma takę emisję, że aż oczy bolą po dłuższym spędzeniu nad grą.
 
Mnie w sumie w grafice denerwuje tylko pięć rzeczy (w poniższej kolejności):
- jakość roślinności (jej "płaskość" ) oraz zasięg rysowania (w przypadku trwa - tutaj mógłby być nieco wyższy)
- brak parallax mapping (w ogóle mapowanie wypukłości jest średnie) oraz kiepska jakość niektórych tekstur
- średnio zrobione i bardzo ograniczone (mało logicznie i dość losowo - czapeczka na jednej mało ważnej postaci ma "aktywne futro", podczas gdy na głównej jest to zwykła tekstura; czy suknia jednej ulicznicy - z którą nawet nie możemy zamienić słowa - ma "aktywny materiał", a ważna dla fabuły postać widziana w przerywnikach nie ma, itd. itp. ) nVidia fur (czyli też włosy) oraz cloth
- kiepska teselacja większości obiektów oraz postaci
- miejscami paskudna woda
 
Można zwiększyć dystans trawy w plikach user.settings

GrassDistanceScale=4.4 To bardzo daleki zasięg, ale jeżeli nie chcesz dropów klatek to nie radzę.

Można tak samo zwiększyć tesalację wody, przez co będzie ona bardziej szczegółowa, ale nie pamiętam gdzie to było.
 
Last edited:
A jeszcze taki jeden mały szczegół - gra cierpi na nagłe pojawianie się ludzi tuż przed nami (oraz nie ma "rzeczywistych odbić" - stąd też "nie działają" lustra).

Jest nadzieja na jakieś poprawki w łatce pod Windows 10 (DirectX 12), a dodatkowo już w obecnym stanie ponoć Dziki Gon na nowym systemie Microsoft działa szybciej.
 
Ten mod wygląda szczególnie dobrze na Skellige, z Kaer Trolde widać dosłownie cały masyw Undvik wraz z wieżą itp., i jest to bardzo ładny widok :) Niestety, jak dla mnie słońce i księżyc są tak prześwietlone, że dosłownie nie da się grać, jeżeli jedziemy w stronę, na której jest akurat słońce/księżyc, to efekt jest taki, jakby ktoś Wam żarówkę zaświecił metr od oczu.
 
Jedna rzecz bezsprzecznie (pod względem grafiki) wyszła RED'om wyśmienicie - ukazanie emocji poprzez twarze:





Szkoda tylko, że tak wiele elementów odstaje od tego poziomu.
 
Zgadza się, dla mnie również mimika postaci stoi na najwyższym poziomie. Wraz z dialogami, bardzo dobrze oddaje emocje danej osoby. Dla mnie momentem, który wywarł ogromne wrażenie jest
chwila, kiedy Geralt odnajduje w końcu Ciri na Wyspie Mgieł i myśli, że nie ona nie żyje. Jak odwraca Jaskółkę, to na jego twarzy widzę zaniepokojenie, strach, a potem autentyczną rozpacz, która wręcz ogarnia gracza.
 
Zgadza się, dla mnie również mimika postaci stoi na najwyższym poziomie. Wraz z dialogami, bardzo dobrze oddaje emocje danej osoby.
Mnie po prostu zbiła z nóg informacja, że animacje twarzy w dialogach zostały wykonane ręcznie... ktoś wykonał OGROM dobrej roboty...
 
Mnie po prostu zbiła z nóg informacja, że animacje twarzy w dialogach zostały wykonane ręcznie... ktoś wykonał OGROM dobrej roboty...

Źródło? O ile mi wiadomo twórcy wielokrotnie informowali, że za animacje twarzy odpowiada system, który dopasowuje ruch ust do wypowiadanych głosek.
 
Źródło? O ile mi wiadomo twórcy wielokrotnie informowali, że za animacje twarzy odpowiada system, który dopasowuje ruch ust do wypowiadanych głosek.

Ruch ust to jedno, ale osobną rzeczą jest odchylanie głowy/robienie wielkich oczu, przymrużanie oczu, itp. Wszystko to pasuje do wypowiadanych kwestii.
 
Co to w ogóle ma być? Ultra low? Ta ziarnistość, przeostrzenie zabija te screeny.

Jaka znowu ziarnistość? A no tak, wina hosta. I jeszcze link w dodatku padł, nieważne. Przyjrzyj się dobrze:
View attachment 17319
View attachment 17320
View attachment 17321

I tak to nie wygląda jak powinno, kompresja oczywiście wszystko rozpaprze.

To ja się głowie tutaj w plikach z gry, maxsuje wszystko, a Ty mi mówisz: "Co to ma być?" : Dla mnie wygląda to obłędnie, nie wiem jak dla was, ale na chwilę obecną, tyle można wycisnąć z grafiki.
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-19 12-12-17.jpg
    witcher3 2015-06-19 12-12-17.jpg
    391.3 KB · Views: 44
  • witcher3 2015-06-19 12-11-26.jpg
    witcher3 2015-06-19 12-11-26.jpg
    392.1 KB · Views: 38
  • witcher3 2015-06-19 12-08-28.jpg
    witcher3 2015-06-19 12-08-28.jpg
    386.3 KB · Views: 40
Chodzi o to, że animacje nie były robione za pomocą emotion capture. Całą mimikę robili sami, tak czy owak.

Zaskoczenia nie rozumiem, po jakości mimiki widać, że była robiona ręcznie. Rewelacji nie ma, ale i tak wyszło bardzo dobrze (nie licząc kilku fragmentów). Zwłaszcza taka płacząca Ciri im wyszła super.
 
Jaka znowu ziarnistość? A no tak, wina hosta. I jeszcze link w dodatku padł, nieważne. Przyjrzyj się dobrze:
View attachment 17319
View attachment 17320
View attachment 17321

I tak to nie wygląda jak powinno, kompresja oczywiście wszystko rozpaprze.

To ja się głowie tutaj w plikach z gry, maxsuje wszystko, a Ty mi mówisz: "Co to ma być?" : Dla mnie wygląda to obłędnie, nie wiem jak dla was, ale na chwilę obecną, tyle można wycisnąć z grafiki.

Cały twój wysiłek idzie w las w momencie gdy zapisujesz screeny w formacie jpg który je mocno kompresuje, dlatego te same screeny w formacie bmp są dużo cięższe od jpg.
 
Cały twój wysiłek idzie w las w momencie gdy zapisujesz screeny w formacie jpg który je mocno kompresuje, dlatego te same screeny w formacie bmp są dużo cięższe od jpg.
JPG to nie problem, jeśli się go umiejętnie używa, poprzednie screeny w ogóle nie były skompresowane. Ale już zastosowanie załączników jako hosting... no nie jest to dobry pomysł.
 
Top Bottom