Wiedźmin 3 - grafika

+
Faktycznie. Dzięki niemu możliwe jest przekonanie stałej materii przez inną stałą materię (włosy przez kołnierze).
Bez hairworks też przenikają.

Gdyby tylko nie malowało brody na czarno...
gdzie tam

 
Btw, wiem, że jest pięknie itd, ale czy nie wydaje wam się, że kolory podczas zachodu słońca wyglądają trochę zbyt cukierkowo i nienaturalnie?

 
Nie wiem czy tutaj o tym pisać ale widać, że panowie odpowiedzialni za downgrade optymalizację w niektórych miejscach poszli nieco za daleko, nawet jak na swoje standardy. Bo ja jeszcze jakoś mogę zrozumieć (co nie znaczy, że pochwalać) powygładzane murki, wyrównane przez walec podłoże i kartonową roślinność, ale aby usuwać całe grupy obiektów? I to tak nieudolnie?

Port w Novigradzie:



 
@I_w_a_N
Z tym to jest ciekawa sprawa...
View attachment 18623
View attachment 18624
Na moich aktualnych savach po skończeniu gry nie mam ani jednego, ani drugiego statku. A byłem pewien, że na plaży był stary statek.
Musiałem się cofnąć do starych savów, żeby oba się pojawiły i o ile zniknięcie tego na wodzie rozumiem (jest to statek którym płyniemy na Skellige, i tak btw u mnie nie ma tych cieni na wodzie), to zniknięcia tego na plaży nie jestem w stanie rozwiązać.
 

Attachments

  • witcher3 2015-07-11 21-26-33-47.jpg
    witcher3 2015-07-11 21-26-33-47.jpg
    215.4 KB · Views: 45
  • witcher3 2015-07-11 21-25-36-10.jpg
    witcher3 2015-07-11 21-25-36-10.jpg
    241.2 KB · Views: 52
południe jest najgorsze. wygląda mniej realisrycznie i dalsze obiekty są bardziej zamglone. mam nadzieję że to kiedyś poprawią bo tak ciągle przesuwać pore dnia to nie badzo :/
 
Wyglądają bardzo naturalnie, zwłaszcza na screenie którym podałeś. Kolory jak i ich nasycenie takie jak w rzeczywistości. Nie wiem osohozi.
Nie podoba mi się generalnie ta wielka kula żółci otaczająca słońce. Nie pasuje proporcjonalnie i kolorystycznie do reszty.

PS: Gdzie się podziało to?? ;(

 
Może popsuła to któraś z łatek, albo po skończeniu linii fabuły coś się miesza?
Sprawdzałem właśnie i wydaje mi się, że oba statki są jakoś ze sobą połączone w skrypcie. Znika jeden, to znika też drugi. Wczytałem sava tuż przed wypłynięciem na Skellige razem z całą ekipą i statek był na plaży, tuż po przypłynięciu do portu w Kaer Trolde, przeniosłem się do Novigradu i statku na plaży już nie ma, co potwierdza moją teorie chyba, ale w jaki sposób są połączone? Co do tego to nie mam pojęcia, nie znam się :)


Albo w pierwotnej wersji scenariusza to jeszcze z Rochem plynelismy na Skellige, jego statkiem?
 
Last edited by a moderator:
@bitels.sas

Całkiem możliwe.
Ale mogli jednak usunąć linki i cienie. A taki pusty port w "stolicy świata" wydaje się nieco nie na miejscu. Tutaj wszystko powinno żyć, a po ulicach paradować prawie 30 000 mieszkańców (nie wliczając przyjezdnych). Jak na wizję z książek Novigrad jest strasznie wyludniony i wymarły (strach przed wojną?), a to puste nabrzeże (po wypłynięciem na Skellige) potęguje efekt.
 
Tutaj wszystko powinno żyć, a po ulicach paradować prawie 30 000 mieszkańców (nie wliczając przyjezdnych). Jak na wizję z książek Novigrad jest strasznie wyludniony i wymarły (strach przed wojną?), a to puste nabrzeże (po wypłynięciem na Skellige) potęguje efekt.

Tylko wtedy byłby co najmniej kilka razy większy niż w grze (nie, żeby mi przeszkadzało - akurat bardzo chętnie widziałbym więcej Velen i Novigradu w miejsce nudnego Skellige).
 
O, mam dobry screen. Chodziło mi raczej o coś takiego, co moim zdaniem wygląda strasznie:



Rzeczywiście :C

A tak całkiem serio też mi się ten dobór barw nie podoba. Imo zachodom słońca w Wiedźminie rzadko kiedy blisko do pięknych właśnie przez dobór tych samych barw i przez ich mocno widoczny miks zależny od pory dnia. Tj. konfiguracji oświetlenia w takim wypadku powinno być więcej.

---------- Zaktualizowano 16:43 ----------

I tak bajdełejem - zauważyłem ciekawą rzecz - podczas kiedy między dniem a nocą model oświetlenia się nie zmienia (zmieniają się tylko barwy) tak, na przykład, w jaskiniach już taka zmiana zachodzi, po to żeby były ciemniejsze.
Można to łatwo zaobserwować przy zabawie wolną kamerą.
 
Top Bottom