Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak naprawdę najbardziej narzekam na brak dobrego modelu mapowania wypukłości otoczenia (wszystko jest niezwykle płaskie, nawet jeśli ma dobrej jakości tekstury - co nie jest regułą), kiepskiej jakości roślinność
Z tym akurat zgadzam się zupełnie. Przyznam, iż odpalając Wieśka w maju była to pierwsza rzecz, jaka mnie po oczach kłuła. Dość długo. Przede wszystkim płaska roślinność mnie nieco zaszokowała. Nie wspominam tego, aby na nowo rozhulać falę hejtu na downgrade. To po prostu fakt. Mam wrażenie, iż po 1.10 coś się zmieniło w tej kwestii - nadal można dostrzec, że roślinność jest płaska, ale trzeba się dobrze przyglądać. Na pewno zostało to naprawione i wygląda teraz o niebo lepiej. Skcreenem na chwilę obecną nie dysponuję.
Tak czy owak, uważam Wiesława naszego za jedną z najpięknieszych gier, jakie powstały. Istnieją w tej grze lokacje, które dosłownie zapierają dech w piersiach. I jak za dobrych dawnych czasów ( Wiesław 1) stoję i czekam na deszcz. Albo wschód słońca. Przykłady poniżej ;)






Śliczności :wub:
 
Last edited:
Wiedźmin oraz patch 1.10 = Problemy z teksturami :)

Taka sytuacja śmieszna, przeinstalowywałem stery , kombinowałem i nic.
Obecnie zasysam znowu patcha 1.10 i wgram go do świeżej wersji "W3".
Bowiem, starą wywaliłem w cholerę.

Czy ktoś z Was też ma takie kwiatki?

View attachment 25980

View attachment 25983
 

Attachments

  • 20151013_192303.jpg
    20151013_192303.jpg
    434.8 KB · Views: 35
  • 20151013_194217.jpg
    20151013_194217.jpg
    412.8 KB · Views: 31
Gra po 1.10 moim zdaniem wygląda o niebo lepiej. Nawet usunąłem STML, bo zasięg widzenia jest już zadowalający i nic już nie rozkrzacza fabularnych cut-scenek.
 
Witam, mam problem z grafiką po zainstalowaniu patcha 1.10. Na patchu 1.08 wszystko śmigało bez problemu na uber, a teraz tekstury na Geralcie (tylko na nim) szaleją, jak mogę to naprawić?
 
@GosuPL - ja mam taki "kwiatek" w jednej z wiosek od pierwszej instalacji gry ^^ Żadne patche nie pomogły, reinstall gry (wykonany z zupełnie innego powodu) też. Ale jak mówiłem, u mnie to dosłownie jeden "kwadracik 1m x 1m, więc mi nie przeszkadza :)
A co do zasięgu poprawionego w 1.10 też się podpisuję - jest lepiej, miło ze strony REDów, ze słuchają :) Mi zaczęły teraz strasznie migać wszelakie słoneczniki, ale jakoś to chyba przeżyję :p
 
Po 1.10 grafika wreszcie przestała mnie wkurzać (w większości :D)/ Nareszcie głębia ostrości jest widoczna! Alleluja! W dodatku widać że majstrowali przy mgle :)
Ja jeszcze zmniejszam zasięg mgły do 0.30 i jest dobrze.
 
Jeszcze niech poprawią zasięg rysowania cieni, obiektów i będzie ok. Przy konfiguracjach SLI lub G-Sync ustawienia Uber są zdecydowanie zbyt ekonomiczne.
 
Też zauważyłem po uruchomieniu gry pierwszy raz po kilku tygodniach przerwy że grafika się znacznie, znacznie poprawiła. Czasami to aż sprawdzałem czy rzeczywiście wywaliłem mody :p Brawo Redzi świetna robota, dodatkowo optymalizacja się niesamowicie poprawiła ;)
 
A u mnie wręcz przeciwnie, praktycznie cały czas stałe 60 fps a miejscami i ponad 100 ze wszystkim na maxa oprócz włosów. ;)
 
Top Bottom