Wiedźmin 3 - grafika

+
tu jest lista wszystkich mdów jakie mam i czy istnieje jakiś limit modów?
 

Attachments

  • sds.png
    sds.png
    20.6 KB · Views: 32
tu jest lista wszystkich mdów jakie mam i czy istnieje jakiś limit modów?
Sporo modów, które masz, to meshe lub tekstury, i one powodują, że kolejne nie będą działać lub, że gra nie będzie się włączać. Musisz albo kilka usunąć, albo złączyć je w jedną paczkę.

Usuń np. Clouds4K i TW2Gear i spróbuj wtedy.
 
Już to pisałem w wątku o premierze patcha (wiem jak to brzmi :p) ale powtórzę raz jeszcze, jestem zszokowany, że forum tak cicho przyjęło nową wodę i roślinność w aktualizacji 1.21. Zmiany nie są duże i trudno je uchwycić na statycznym obrazku (zwłaszcza wodę), ale zrobiłem na tę okoliczność kilka fotek.
Ba, mam nawet porównanie jak to wyglądało mniej więcej rok temu o tej porze:

Dawniej:


Teraz:



 
Już to pisałem w wątku o premierze patcha (wiem jak to brzmi :p) ale powtórzę raz jeszcze, jestem zszokowany, że forum tak cicho przyjęło nową wodę i roślinność w aktualizacji 1.21. Zmiany nie są duże i trudno je uchwycić na statycznym obrazku (zwłaszcza wodę), ale zrobiłem na tę okoliczność kilka fotek.
Ba, mam nawet porównanie jak to wyglądało mniej więcej rok temu o tej porze:

Dawniej:


Teraz:



Rzeczywiście, coś tam się różni ;p
 
Zmiany nie są duże i trudno je uchwycić na statycznym obrazku
Fakt coś tam widać jakby kolory się trochę "sprały" i straciły na intensywności, chociaż ja po sobie nie zauważam róznicy ale może to wina STLM, a może sprzętowej korekcji kolorów (czy jakoś tak)
Mogłem poczekać na zachmurzoną noc





Kolory jakie były takie są, ale woda fakt trochę inna się wydaje.
 
Last edited:
Nie chce brzmieć jak czepialska *** ale od pierwszej chwili jak tylko odpaliłem 1.21 zauważyłem 3 rzeczy, które znacznie pogarszają odbiór grafiki:
1) kolory bardziej wyblakłe niż wcześniej
2) woda ma mniej poligonów ale za to amplitudy fal są z deczka większe
3) roślinność straszliwie zmaścili i rozmazali te tekstury - okropnie to wygląda

Nie rozumiem czemu najpierw pół roku pracowali nad tym żeby grę poprawić graficznie (co im się udało w 1.11) i ustabilizować. Teraz poł roku prac, nowy patch, a tu znowu ten cały "downgrade" roślinności i oświetlenia. Czyli aspektów, które maja chyba największy wpływ na odbiór grafiki.

Może celowe zagranie marketingowe, żeby wytworzyć przekonanie że KiW wygląda dużo lepiej niż podstawka. Albo zmusiły ich do tego kwestie techniczne.
 
Last edited by a moderator:
@DarthasBinar

Pewnie "optymalizowali", co by gra szybciej chodziła i (za to pewnie oberwę) na PC od wersji konsolowych nie odstawała wizualnie.
Ja już się do tej brzydoty w pewnym sensie przyzwyczaiłem, a po kilku modach można ją nawet nieco polubić (przynajmniej w niektórych momentach).
 
@DarthasBinar
A masz w ustawieniach te same wartości co wcześniej? Nie wiem na czym grasz i ale u mnie na PC po instalacji patcha 1.21 jakość wody, roślinność i tekstury miały wartości niskie, mimo że zawsze do tej pory grałem ze wszystkim na ultra. Więc może sprawdź jak to u Ciebie wygląda, bo może ja jestem ostatnią osobą ze swoją wadą wzroku, która powinna rozprawiać o jakości grafiki, ale wydaje mi się, że woda i trawa wygląda ładniej niż wcześniej :p.
 
Top Bottom