Wiedźmin 3 - grafika

+
@DarthasBinar
A masz w ustawieniach te same wartości co wcześniej? Nie wiem na czym grasz i ale u mnie na PC po instalacji patcha 1.21 jakość wody, roślinność i tekstury miały wartości niskie, mimo że zawsze do tej pory grałem ze wszystkim na ultra. Więc może sprawdź jak to u Ciebie wygląda, bo może ja jestem ostatnią osobą ze swoją wadą wzroku, która powinna rozprawiać o jakości grafiki, ale wydaje mi się, że woda i trawa wygląda ładniej niż wcześniej :p.

Zgadzam się z tobą i do tego chodzi trochę lepiej.
 
tez odnoszę wrażenie ze to jakieś takie rozmyte mimo ze wszystko na ultra, natomiast drażnią mnie te kolory od tego żółtego oczy się męczą
 
Może ja mam jakąś poważną wadę wzroku w co wątpię bo okularów nie potrzebuję i uważam, że grafika jest na plus trawa i w ogóle roślinność wyglądają ładniej, i ogólnie mam wrażenie, że ostrość obrazu została znacznie poprawiona.
 

Pierwsze screeny od essenthy z prac nad Toussaint.
Czy mi się zdaje czy jest tak trochę zbyt ponuro, szaro? Mam na myśli głównie roślinność.
 
Obecnie Toussaint, z tą zielenią, wygląda strasznie.

Może z czasem się przyzwyczaję...
Nie wiem czy akurat piłeś do tych screenów, ale wg mnie to tu trochę przesadzono w drugą stronę, zwłaszcza na tym pierwszym zdjęciu. A nie widać żeby niebo było jakoś specjalnie zachmurzone.
 
Nie wiem czy akurat piłeś do tych screenów, ale wg mnie to tu trochę przesadzono w drugą stronę, zwłaszcza na tym pierwszym zdjęciu. A nie widać żeby niebo było jakoś specjalnie zachmurzone.
Ten pierwszy screen wygląda kiepsko, ale zobaczymy co essenthy namodzi.

Ja póki co, jeżeli o aspekt stricte wizualny nowego regionu chodzi, jestem zachwycony.
 
dla mnie toussaint - tak jak myslalem i potwierdza się teraz - wygląda mega ładnie w tych kolorach. Ogólnie strasznie fajnie wyszedł też drugi plan i widoki. Jeszcze nikt nie skomentował chyba tu nocy? Nareszcie taka jaka powinna być. no! Jak w podstawce miałem pełno pytań czemu tak zrobili z tą grafiką a nie inaczej tak tutaj tylko gram i czerpie przyjemność.
:pride2: :pride2:


 
Last edited:
Fakt, noc jest piękna, to samo wschody i zachody słońca. Ale w południe tint i kolorystyka mi po prostu nie pasują. Na szczęście jest reshade. Zrobiłem sobie pod własne gusta, eliminujący tę żółto-zielonkawość.

Zmiana jest delikatna, ale o dokładnie coś takiego mi chodziło.
http://imgur.com/a/ByNbL
 
Mnie sie zawsze trójkowa roślinność kojarzyła z wodnym zielskiem. Taka moczarka wyciągnięta na brzeg. Bezkszałtne, rozmyte plamy zupełnie nie przystające do środowiska, w którym się znajdują. Z bliska jeszcze jakoś przypominają normalne trawy czy krzewy, ale już przy odległości kilku kroków następuję znaczne pogorszenie szczegółowości i robi się płasko i plackowato. Ponoć oświetlenie jeszcze dokłada tutaj swoje paluchy, co wcale nie poprawia sytuacji. To jest chyba jeden z tych elementów określanych jako "nie dotykaj, bo się popsuje". Jakiekolwiek zmiany i ingerencje mogą tylko pogorszyć stan obecny.
 
Zmiana jest delikatna, ale o dokładnie coś takiego mi chodziło.
http://imgur.com/a/ByNbL

Mi to przypomina trollującą zabawę w "znajdź 10 różnic" w obrazkach, na których różnic nie ma. Dla mnie są to pary identycznych ilustracji. Spytałbym się żony (ponoć kobiety widzą więcej kolorów od mężczyzn), ale już spać poszła.
Naprawdę jest jakaś różnica? :youdontsay:
 
Fakt, noc jest piękna, to samo wschody i zachody słońca. Ale w południe tint i kolorystyka mi po prostu nie pasują. Na szczęście jest reshade. Zrobiłem sobie pod własne gusta, eliminujący tę żółto-zielonkawość.

Zmiana jest delikatna, ale o dokładnie coś takiego mi chodziło.
http://imgur.com/a/ByNbL
To prywatny preset czy mógłbyś go gdzieś udostępnić? Wygląda ciekawie, przetestowałbym go u siebie.
 
To prywatny preset czy mógłbyś go gdzieś udostępnić? Wygląda ciekawie, przetestowałbym go u siebie.
@kuba_21
Tak, jest mojego autorstwa.

Łap link:
http://www.nexusmods.com/witcher3/m...tcher3/ajax/modimages/?user=0&id=1527&gid=952

@Wroobelek zmiana jest naprawdę delikatna, jedynym celem było usunięcie żółtawego odcienia. Najbardziej widać to po drogach.
Zapewniam, że podczas gry różnica jest bardziej dostrzegalna, zwłaszcza kiedy przełączasz się w locie między presetem, a podstawową kolorystyką.
Oczywiście, są gusta i guściki, jak już mówiłem - zrobiłem to TYLKO pod swoje upodobania. Udostępniłem to, bo może akurat się komuś spodoba.
 
Nie wypowiadam się, która wersja kolorystyczna bardziej podoba się mi osobiście, jednak proszę zauważyć, jak łatwo za pomocą prostej zmiany kolorystyki wywołano uczucie ciepła i przytulności danego miejsca. Na presecie kolegi Bonharta (ahh, jak to brzmi), wszystko wydaje się zimniejsze i na krótki rękaw T-shirtu bym się nie zdecydował. Powiedział bym że wieje kolorystyką rodem z Far Cry 4. Natomiast oryginał jest nieco zniekształcony, jednak podczas gry mam ciągłe wrażenie, że jestem na wakacjach, zupełnie oderwany od rzeczywistości.
:smiling2:
 
Różnica jest znaczna. Najlepiej ściągnąć sobie oba obrazki i porównać w przeglądarce. Dla mnie zdecydowanie lepiej. Nawet trawa i drzewa tracą ten mdlący, zgniły zółtozielony kolor. We mnie to nie wywołuje wrażenia ciepła ani przytulności. Raczej zaduchu i rozkładu.
 
Top Bottom