Wiedźmin 3 - grafika

+
Essenthy się pomylił podczas pakowania moda, już można ściągnąć wersję poprawioną.



Mam problem z odgadnięciem, na którym screenie użyto STLM.
 
Na drugim.
Na drugim.

Nie podoba mi się.
Zszedłem z telefonu na komputer i teraz widzę większą różnicę. Ale nie widzę chyba zmian na plus, ciężko jednak oceniać na podstawie screena. Mam ogólnie problem z tym STLM, z jednej strony zwiększa zasięg widzenia i tekstury przy nim wyglądają ładniej, ale niebo i cała atmosfera wygląda dziwnie (zwłaszcza przy zachodach i wschodach słońca). A co do Toussaint to chyba całkowicie wolę vanillę, czasem tylko przeszkadza ten żółto-zielony filtr, przez który niektóre kolory (zwłaszcza na pancerzach) wyglądają jak zgniłe.
 
Mi się ta modyfikacja nie podoba . Wiem że włożył w to dużo pracy ale nic dobrego z tego nie wyszło. Momentami jak przepalona klisza. Jedyne co dobrego wychło to screeny którymi się wszyscy dookoła jarają. Sam gram na 50% zredukowanej wartości "blue fog" (ULM) + wyłączony bloom'ie (wiadomo żółty w toussant) i jednej rzeczy mi brakuje tak wspaniałej nocy w podstawce jak w WiK.
 
Moim zdaniem powinien być lepszy efekt wygładzenia krawędzi w grze, to by dużo mogło by poprawić oraz lepsze tekstury ognia i dymu .
Każdy zapewne pamięta materiały z VGX - ale jak redzi to ujęli nasze komputery tego by nie pociągły , ale kto wie nie próbowali bo konsole są ważniejsze .
Gdzie jednak cała seria w pierw była czym ekskluzywnym na PC. Nie chce się czepiać , ale chociaż za to nie dociągnięcie redzi powinni wrzucić do gry ciekawsze modele zbroi i pomóc moderom choćby pokroju tego gościa od STLM w jego pracy .
Może trzeba do nich napisać petycje :p Co sądzicie ??
Wiem ze to są mrzonki ale niekiedy petycje do twórców coś dawały .
 
Mi się ta modyfikacja nie podoba . Wiem że włożył w to dużo pracy ale nic dobrego z tego nie wyszło. Momentami jak przepalona klisza. Jedyne co dobrego wychło to screeny którymi się wszyscy dookoła jarają. Sam gram na 50% zredukowanej wartości "blue fog" (ULM) + wyłączony bloom'ie (wiadomo żółty w toussant) i jednej rzeczy mi brakuje tak wspaniałej nocy w podstawce jak w WiK.

Możesz zdradzić jak zredukować ( nie usunąć) tą makabryczną mgłę "blue fog", nie zmieniając innych elementów grafiki?

W STM2.2 są dwie rzeczy, ktore mi się podobają:
1) zredukowana mgła "blue fog" do minimum + większe kolo zostało oświetlone
2) mokradła zaczęły wyglądać dużo bardziej klimatycznie

Reszta łącznie z kolorystyką w moim prywatnym odczuciu na minus.

Całe życie mieszkałem na wsi i omim skromnym zdaniem vanillia dużo lepiej odzwierciedla wiejską kolorystykę.

Przetestowalem. Wolę grać bez tego moda.
 
Last edited:
Możesz zdradzić jak zredukować ( nie usunąć) tą makabryczną mgłę "blue fog", nie zmieniając innych elementów grafiki?

W STM2.2 są dwie rzeczy, ktore mi się podobają:
1) zredukowana mgła "blue fog" do minimum + większe kolo zostało oświetlone
2) mokradła zaczęły wyglądać dużo bardziej klimatycznie

Reszta łącznie z kolorystyką w moim prywatnym odczuciu na minus.

Całe życie mieszkałem na wsi i omim skromnym zdaniem vanillia dużo lepiej odzwierciedla wiejską kolorystykę.

Przetestowalem. Wolę grać bez tego moda.

Witam
Prosze pobierz
http://www27.zippyshare.com/v/8CFREyYD/file.html
Jest to przerobiony mod KNGR okrojony tylko do mgły.
 
gdzie to ustawic? Ja jedyne co zrobilem to skopiowalem folder do mods i nic wiecej.
w folderze z modem jest instrukcja w 3 plikach wykonaj je po kolei i będzie git. Odświeżenie ustawień moda to num8 pojedyncze nacisniecie wyłacza i włacza lub przytrzymanie.
 
Witam
Przeczytalem kilkadziesiat stron tego tematu i wierze ze sa tu fachowcy ktorzy moga mi pomoc.
Sprawa ma sie tak ze postanowilem znowu przejsc W3 ale od ostatniego razu stalem sie posiadaczem gtx980.
Tym razem mam okazje pograc w wiekszej ilosci klatek i wyzszych ustawieniach grafiki jednak gra choc chodzi plynnie to wyglada tragicznie w porownaniu ze srednimi/wysokimi ustawieniami na moim leciwym hd7970. Mianowicie na calym wyswietlanym obrazie jest obrzydliwe ziarno i do tego jakas dziwna siatka pojawia sie podczas biegu przez rosliny. Przypomina to niczym slabej jakosci filtr filmowy zero ladnych wygladzonych powierzchni. Bujam sie z tym od tygodnia przeinstalowalem system ze 3 razy i sama gre tyle samo pobralem i zainstalowalem grzebalem w ustawienich sterownikow i instalowalem mody bez powodzenia...
Ktos z Was mial podobny problem lub wie jak sie z tym uporac ?
https://naforum.zapodaj.net/c484abf7b0f1.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/5231d59908d7.jpg.html

Pozdrawiam
 
Last edited:
Witam
Przeczytalem kilkadziesiat stron tego tematu i wierze ze sa tu fachowcy ktorzy moga mi pomoc.
Sprawa ma sie tak ze postanowilem znowu przejsc W3 ale od ostatniego razu stalem sie posiadaczem gtx980.
Tym razem mam okazje pograc w wiekszej ilosci klatek i wyzszych ustawieniach grafiki jednak gra choc chodzi plynnie to wyglada tragicznie w porownaniu ze srednimi/wysokimi ustawieniami na moim leciwym hd7970. Mianowicie na calym wyswietlanym obrazie jest obrzydliwe ziarno i do tego jakas dziwna siatka pojawia sie podczas biegu przez rosliny. Przypomina to niczym slabej jakosci filtr filmowy zero ladnych wygladzonych powierzchni. Bujam sie z tym od tygodnia przeinstalowalem system ze 3 razy i sama gre tyle samo pobralem i zainstalowalem grzebalem w ustawienich sterownikow i instalowalem mody bez powodzenia...
Ktos z Was mial podobny problem lub wie jak sie z tym uporac ?
Pozdrawiam

Wyłącz wyostrzenie w post-procesach.
 

Guest 2364765

Guest
Witam
Przeczytalem kilkadziesiat stron tego tematu i wierze ze sa tu fachowcy ktorzy moga mi pomoc.
Sprawa ma sie tak ze postanowilem znowu przejsc W3 ale od ostatniego razu stalem sie posiadaczem gtx980.
Tym razem mam okazje pograc w wiekszej ilosci klatek i wyzszych ustawieniach grafiki jednak gra choc chodzi plynnie to wyglada tragicznie w porownaniu ze srednimi/wysokimi ustawieniami na moim leciwym hd7970. Mianowicie na calym wyswietlanym obrazie jest obrzydliwe ziarno i do tego jakas dziwna siatka pojawia sie podczas biegu przez rosliny. Przypomina to niczym slabej jakosci filtr filmowy zero ladnych wygladzonych powierzchni. Bujam sie z tym od tygodnia przeinstalowalem system ze 3 razy i sama gre tyle samo pobralem i zainstalowalem grzebalem w ustawienich sterownikow i instalowalem mody bez powodzenia...
Ktos z Was mial podobny problem lub wie jak sie z tym uporac ?
https://naforum.zapodaj.net/c484abf7b0f1.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/5231d59908d7.jpg.html

Pozdrawiam

To normalny efekt, tzw "dithering", popularny w zastosowaniu do przezroczystych tekstur. Technicznie występuje w grze naturalnie, kiedy chowa ona obiekt, który ma przezroczyste elementy (jak liście) i jest za blisko kamery:


Jeżeli nie występuje sam z siebie na obiektach daleko od kamery to wszystko jest w porządku.
 
Top Bottom